sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
3.5
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (96)
 • oylar (31)
 • medya (8)

96. Lover rengini denemek için kardeşimden alıp sürmüştüm. Çok parlak bulup çıkarmak istediğimde asla çıkartamamıştım. Sonra amazonian rengini kendi hür irademle aldım günlerim yoğun geçiyor rujumu düşünüp durmiyim kalıcı olsun diye. İlk gun "dudağının kenarında çikolata kalmış" uyarısıyla lavaboya koştum. İki saat içinde ruj silinmiş sadece dudağımın dışında leke gibi duruyor. Çıkarmaya çalıştım çıkmadı. Ne diyebilirim ki? Çıksın istersen çıkmayan çıkmasın dersen çıkan bir ruj

12 şubat 20:04 12 şubat 20:05

95. Koyu renk ruj arayışınız varsa rengine aldanıp 45 escapist rengini almayın.

Sabitlenmiyor, ne şekilde sürülürse sürülsün dalgalı duruyor, dişleri olabilecek en sarı renkte gösteriyor.

Almayın, paranızı ziyan etmeyin.

11 şubat 15:27

5

94. amazonian rengini uzun bir süredir severek kullanıyorum. Renk skalası geniş, yapısı yoğun, mat ve kalıcı bir likit ruj arıyorsanız eğer harika bir seridir. Benim için tek kötü yanı sürdükten sonra dudaklarımın konuşurken, yemek yerken yapış yapış olması. 

10 şubat 22:50

5

93. yoğun yapılı olduğu doğru ancak o kadar kalıcı ki o yapışkanlığını ve yoğun yapısını göz ardı edebiliyorum. sabah sürdüğüm ruj ben çıkarana kadar çıkmıyor. eğer sürdükten sonra dudaklarımı birbirine değdirirsem hemen soyuluyor. kuruması uzun sürdüğü için dudakları birbirine değdirmeden bir süre beklemek lazım. bir de ince bir şekilde sürmek gerek yoksa kurumuyor.

10 şubat 19:40

92. lover rengi tam sevdiğim gibi, çok güzel bi kurusu ama yapı olarak şimdiye kadar kullandığım en kötü likit mat ruj. 1,5 sene önce almıştım ve çok kez denedim, bi türlü anlaşamadık. yapışkanlık özelliğini neredeyse herkes yazmış zaten ama kalıcı diyenler de olmuş buna şaşırdım. çünkü sürdükten en fazla yarım saat sonra(gizlinot: bi şey yiyip içmememe rağmen) ruj dudaklarımdan bütün bi şekilde kopuyor. kopan ürün ağzımın içine giriyor filan. dudağımda sadece çerçeve kalıyor, stain tarzı bi renk de bırakmıyor. böyle olmasaydı yapışkanlığını göz ardı edebilirdim.

oysa sürdükten sonraki ilk beş dakika boyunca rengini, opaklığını ve o nemli mat görüntüsünü çok fazla seviyorum ama yok, olmuyor. pes ediyorum artık sanırım.

10 şubat 19:21

4

91. kalıcılığı mükemmel olan ancak sürdükten sonra dudaklarıma reçine sürmüş hissi veren ruj. serinin lover (15) rengini kullanıyorum bir aydır, günlük makyajımı doğal rengiyle tamamlıyor ancak gün içinde dudaklarımı çok kurutuyor ve çatlak bir görünüm veriyor. fiyat/performans olarak iyi bir ürün ama fazla kalıcılığı rahatsız edici olabiliyor.

4 şubat 23:22

5

90. 65 ve 70 numarasına sahip olduğum, 65 numarasıyla aşk yaşadığım likit mat ruj. Kokusu güzel, yapısı ne ince ne kalın orta karar. Aplikatörü ok şeklinde olduğu için uygulama yapması çok kolay oluyor. Oldukça kalıcı gerçekten. Gün boyu yiyip içseniz bile çıkmıyor. Eğer çok yağlı besinler tüketirseniz dudakların orta iç kısımlarından soyuluyor ve tekrar uyguladığınızda kötü durabiliyor. Sabitlenmesi biraz uzun. Sabitlenene kadar dudaklarda yapışkan his oluşturuyor. Lakin sabitlendikten sonra asla çıkmıyor. Oynamıyor. Çabuk kuruması için ve o yapışkanlık hissinin en az olması için aplikatöre az ürün almak gerekiyor. 

Dudağımda bu rujlarla yemek de yedim, bir şeyler de içtim spor da yaptım, bu kış günü havuza da girdim, hamama da gittim bir şey olmuyor süslüler asla kıpırdamıyor. Kalın sürdüğünüzde sabitlenmiyor dolayısıyla kalıcı olmuyor ayrıca yapış yapış hissediyorsunuz dudakları. Yani ince sürüldüğünde gayet anlaşabileceğiniz bir seri. 

Ben yağlı makyaj temizleyici veya vazelin ile çıkarıyorum. İndirimli haliyle 23-24 lira gibi bir fiyata almıştım.

ilgili medya:
1
28 ocak 19:59

89. hiç bir yorum okumadan rengine aldanarak philosopher rengini aldım, açık leylak rengi bu tonda başka bir ruj görmemiştim fakat hayatımda denediğim en en kötü ruj olduğu için kendisini tebrik ediyorum.

bir kere ruju sürdüğünüzde yaklaşık olarak 1 saat ağızınız açık gezmelisiniz ki alt dudak ve üst dudak birbirine yapışıp rujda dalgalanma yapmasın. sabahın 7 sinde ruj sürüp evden çıktığım düşünülürse yolda ağızım açık gezmek zorunda kalacağım için bu görüntüyle sabah iş telaşında olan insanları kendime güldürmemek için sürmekten vazgeçtim.

ayrıca kalıcılık gerçekten muazzam ama her likit mat gibi iç taraflardan silindiğinde dudağınızı operasyonla aldırıp yeni dudak taktırmanız gerekiyor tazelemek için. bizımla değılsın meybilin.

18 ocak 16:01

88. 15 lover ve 80 ruler süper dayanıklı. Tek katta rengini veriyor ve düzgün sürülüyorlar. 20 Pioneer muhteşem bir kırmızı yine düzgün sürülüyor fakat çok çabuk içlerinden bozulmaya başlıyor.

ilgili medya:
1
5 ocak 23:36

87. Dudaklarımda hiçbir marka ve yapıda ruj kalıcı olmadığı için sözlükteki asla çıkmıyor yorumları sebebiyle 50 ve 80 numaralarını edindim. 50 numara koyu bir kırmızı ya da açık bordo diyebilirim. Sürerken özenirseniz efsane oluyor ve yapışma, bulaşma gibi dertleri yok. 80 sanırım herkeste farklı duran bir renk. Pembe gibi görünüyor, bende koyu nude olur sanmıştım ama mac in geçen yıl patlayan brick o la sı gibi oldu. Serinin kokusu da hoşuma gitti. Tam olarak naneli şeker. Özetle rujda kalıcılık aradığınız günlerde kesinlikle öneririm.

5 ocak 23:28