sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
3.5
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (80)
 • oylar (24)
 • medya (4)
4

80. 20 pioneer rengine sahibim. Rengini nasıl tarif ederim emin olamıyorum; ne sıcak ve soğuk, tam orta karar bir koyu kırmızı diyebilirim. Dişlerimi olduğundan daha beyaz gösteriyor. Oldukça opak bir ruj. Kalemsiz de rahatlıkla sürebiliyorum, dudak çizgimden biraz taşırarak sürdüğümde dahi yapay bir görüntü olmuyor dudak çizgimi iyi örtüyor. Dudaklarımı kurutmuyor. Kalıcılığı çok iyi ancak kuruduktan sonra iki dudağımın birbirine yapışma hissini ben de yaşadım. Yemek yedikten sonra çıkması ya da çok parçalanması gibi bir sorunum olmadı ancak tazelemeye ya da ikinci katı sürmeye çok müsait bir ruj da değil; ikinci kat kalın bir tabaka olarak dudakta kalıp ağırlık hissi veriyor, ilk kat kadar hızlı kurumuyor ve dudak içinden pütür pütür dökülebiliyor. İlk aldığım zamanlar birkaç ürün kullanarak çıkarabiliyordum, artık nivea micellair skin breathe expert göz makyaj temizleyici ile tek pamukla kolay çıkarabiliyorum. Her sürdüğümde arkadaşlarımın beğendiği, sorduğu ve kalıcılığını farkettiği bir ruj olduğunu da eklemek isterim ;) nude renklerini testerlarından denemiştim, kuruyunca koyulaştıkları için bende pek hoş durmamışlardı o yüzden satın alırken denemekte fayda var.

9 aralık 23:29

79. 75 numaralı fighter rengine sahibim. Düşüncem pastel 38 gibi kavruk bir turuncu olmasıydı ama bende direk kahverengi oldu bu bir hayal kırıklığıydı bu bir; ikincisi evet youtuberların dediği gibi çıkmıyor ama bu çıkmama olayını o kadar abartmışlar ki çıkarmak istediğimizde bile çıkartamadım. Bir arkadaşım sahte kylie kullanıyordu gerçek bu gerçek hadi kullan diye zorla sürdürmüştü en son o ruju çıkarırken bu kadar zorlanmıştım bu aklımda soru işaretleri bıraktı bu da iki, üçüncüsü ise yemek yediğin zaman çok tuhaf bi solma durumu yaşanıyor sanki dudağını kalın bir şekilde çerçevelemişsin gibi ki bu daha önce hiçbir rujda başıma gelmemişti.

Yani kısaca beklentimi karşılamadı ki ben herkes iyi diyince eve shoptan 3 farklı rengini sipariş etmeyi düşünüyordum yıl başında iyi ki bunu deneyimledim çünkü asla başka rengini almam.

9 aralık 19:47

78. amazonian rengini kulladığım seri. Kokusu güzel ama baskın. Sürümü kolay ama hep yapışkan hem kuru kuru, han ibazı duvar boyaları olur ya elinizi sürersiniz hışır hışır olur. Hah aynı öyle. kurutuyo dudakları ama ben kuruduğunu hissettiğimde üstüne lip balm geçiyorum. Kalıcılığı çok iyi evet ama ne yesem çıkmıyo allahım mükemmel bi şey de diyemem. Ama gariptir ki yemek yiyorum çıkıyo, yağ ile temizliyorum çıkmıyor. Seviyorum, sevmiyorum arası gelgitli.

21 kasım 21:40


1

77. 15 lover rengini severek aldım. ama sevmez olaydım. dudakta yapış yapış. yapış yapış olmasının yanı sıra dudaktan çıkmıyor.

21 kasım 09:15

76. oldukça kalıcı olan bir ruj serisi. kuruduktan sonra asla yerinden kıpırdamıyor. renkleri de çok güzel ve opak fakat aplikatörü ürünün çok kalın sürülmesine neden oluyor, kalın uygulandığındaysa ruj yapışkan bir kıvam alıyor. fazlasını alıp kullanınca gün boyu rahat ettiren en sevdiğim likit mat rujlar arasında.

12 kasım 22:52

75. beni çaresiz bırakan dudak ürünü. 

çılgınlar gibi koyu mor bir ruj aradığım dönemde aceleyle escapist rengini aldım (zaten testerı da yoktu) makyajımı bitirip son adım olarak sürdüm ve resmen neredeyse siyah, asla göründüğü gibi durmuyor dudakta. Silmek de mümkün olmadığından bütün akşamı iki dudağımın arasına yapıştırıcı sürmüşüm gibi dolaştım. 

Aslında renk skalası çok güzel görünüyor üzüldüm yapısının bu kadar kötü olmasına.

21 ekim 01:55

74. Renk skalası çok güzel olan ruj serisi. Arkadaşımda vardı bordo bir rengi adını hatırlayamadım, rengi şahane. Denemek için sürdüm ama o ne öyle yahu! Dudaklarım yapış yapış oldu, aşırı zor çıktı. Bir de bordo olunca çıkarmaya çalışırken avdan dönmüş vampire döndüm. Dün de gratisteyken yine gözüme çarptı çok övülen bi rengi vardı 75 sanırım, bi elime swatchlayım dedim çok da beğendim ama yok elimde de yapış yapış, bir de eve geldim kaç kere yıkadım elimi ertesi gün hala elimde duruyordu. Yok ben bunu almam arkadaş. Renkler iyi hoş da kanser eder beni bu ruj.

21 ekim 01:49


73. 20 numara pioneer rengi bendeki. Ben ruju sürüp kenarlarını kalemle düzeltiyorum, öyle daha kusursuz bir görünüm oluyor. Aplikatörün ucu sivri ama yine de kırmızı likit ruj bu. Tek başına sürmeyi beceremedim ben. İnce surerseniz yapışması az oluyor. Peçete ile fazlalığını alıp pudra ile sabitliyorum. Rengi güzel diye çekiyorum bu cefayı.

21 ekim 00:18

2

72. Normalde bir ürün almadan internette yorumları okurum, gider 90 kez denerim ama bu nasıl bir gaflet anıma geldiyse indirimde diye hiç düşünmeden en açık pembe rengini sepete atıvermişim. Rengi bana hiç olmadığı gibi kıvamı ve duruşu da berbat. Bir kere yapış yapış, dudakta bir tabaka şeklinde duruyor ve çıkmıyor. Beyaz kireç sürsem bundan farklı durmaz sanırım. Yorumlarda gördüğüm kadarıyla koyu renklerinden memnun kalınmış, bendeki de belki pembe alt tonlu beyaz tenli birisinde hoş durabilirim. Kullanmasam bile atmayı sevmediğimden evde duruyor, seveni çıkarsa hediye ederim diye. 

20 ekim 12:16

71. 70 amazonian ve 80 ruler renklerine sahibim. Yapıları ve kalıcılıkları muazzam sadece sürdükten sonra 1 dakika falan kurumasını beklemelisiniz. Dudakları biraz birbirine yapıştırıyor evet ama gerçekten çok kalıcı gün boyu ne yerseniz yiyin ne içerseniz için asla çıkmıyor. Ben sadece çift fazlı makyaj temizleme suyumla çıkarabiliyorum

18 ekim 15:54