sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
3.5
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (83)
 • oylar (25)
 • medya (5)

83. 15 lover ve 80 ruler süper dayanıklı. Tek katta rengini veriyor ve düzgün sürülüyorlar. 20 Pioneer muhteşem bir kırmızı yine düzgün sürülüyor fakat çok çabuk içlerinden bozulmaya başlıyor.

ilgili medya:
1
5 ocak 23:36

82. Dudaklarımda hiçbir marka ve yapıda ruj kalıcı olmadığı için sözlükteki asla çıkmıyor yorumları sebebiyle 50 ve 80 numaralarını edindim. 50 numara koyu bir kırmızı ya da açık bordo diyebilirim. Sürerken özenirseniz efsane oluyor ve yapışma, bulaşma gibi dertleri yok. 80 sanırım herkeste farklı duran bir renk. Pembe gibi görünüyor, bende koyu nude olur sanmıştım ama mac in geçen yıl patlayan brick o la sı gibi oldu. Serinin kokusu da hoşuma gitti. Tam olarak naneli şeker. Özetle rujda kalıcılık aradığınız günlerde kesinlikle öneririm.

5 ocak 23:28

4

81. 20 pioneer rengine sahibim. Rengini nasıl tarif ederim emin olamıyorum; ne sıcak ve soğuk, tam orta karar bir koyu kırmızı diyebilirim. Dişlerimi olduğundan daha beyaz gösteriyor. Oldukça opak bir ruj. Kalemsiz de rahatlıkla sürebiliyorum, dudak çizgimden biraz taşırarak sürdüğümde dahi yapay bir görüntü olmuyor dudak çizgimi iyi örtüyor. Dudaklarımı kurutmuyor. Kalıcılığı çok iyi ancak kuruduktan sonra iki dudağımın birbirine yapışma hissini ben de yaşadım. Yemek yedikten sonra çıkması ya da çok parçalanması gibi bir sorunum olmadı ancak tazelemeye ya da ikinci katı sürmeye çok müsait bir ruj da değil; ikinci kat kalın bir tabaka olarak dudakta kalıp ağırlık hissi veriyor, ilk kat kadar hızlı kurumuyor ve dudak içinden pütür pütür dökülebiliyor. İlk aldığım zamanlar birkaç ürün kullanarak çıkarabiliyordum, artık nivea micellair skin breathe expert göz makyaj temizleyici ile tek pamukla kolay çıkarabiliyorum. Her sürdüğümde arkadaşlarımın beğendiği, sorduğu ve kalıcılığını farkettiği bir ruj olduğunu da eklemek isterim ;) nude renklerini testerlarından denemiştim, kuruyunca koyulaştıkları için bende pek hoş durmamışlardı o yüzden satın alırken denemekte fayda var.

9 aralık 2018 23:29

80. 75 numaralı fighter rengine sahibim. Düşüncem pastel 38 gibi kavruk bir turuncu olmasıydı ama bende direk kahverengi oldu bu bir hayal kırıklığıydı bu bir; ikincisi evet youtuberların dediği gibi çıkmıyor ama bu çıkmama olayını o kadar abartmışlar ki çıkarmak istediğimizde bile çıkartamadım. Bir arkadaşım sahte kylie kullanıyordu gerçek bu gerçek hadi kullan diye zorla sürdürmüştü en son o ruju çıkarırken bu kadar zorlanmıştım bu aklımda soru işaretleri bıraktı bu da iki, üçüncüsü ise yemek yediğin zaman çok tuhaf bi solma durumu yaşanıyor sanki dudağını kalın bir şekilde çerçevelemişsin gibi ki bu daha önce hiçbir rujda başıma gelmemişti.

Yani kısaca beklentimi karşılamadı ki ben herkes iyi diyince eve shoptan 3 farklı rengini sipariş etmeyi düşünüyordum yıl başında iyi ki bunu deneyimledim çünkü asla başka rengini almam.

9 aralık 2018 19:47

79. amazonian rengini kulladığım seri. Kokusu güzel ama baskın. Sürümü kolay ama hep yapışkan hem kuru kuru, han ibazı duvar boyaları olur ya elinizi sürersiniz hışır hışır olur. Hah aynı öyle. kurutuyo dudakları ama ben kuruduğunu hissettiğimde üstüne lip balm geçiyorum. Kalıcılığı çok iyi evet ama ne yesem çıkmıyo allahım mükemmel bi şey de diyemem. Ama gariptir ki yemek yiyorum çıkıyo, yağ ile temizliyorum çıkmıyor. Seviyorum, sevmiyorum arası gelgitli.

21 kasım 2018 21:40

78. Başarısı göreceli olan rujlardır. Bu ruju ancak dudakları kendinden nemli olan, kurumayan kişiler beğenir diye düşünüyorum. Zira ilk sürüşte harika duruyor ama zaman geçip dudaklar kurudukça adeta sanki hırpalayarak guaj boyayla boyanmış gibi duruyor dudaklar. Yani demek istediğim aslında ruj kurutmuyor dudak kuruyorsa ruj kötü duruyor.

21 kasım 2018 21:20

5

77. kalıcılıkları oldukça yüksek, dudakta pütür pütür olmayan, pul pul dökülmeyen, kokuları da muhteşem olan rujdur.

21 kasım 2018 09:53

1

76. 15 lover rengini severek aldım. ama sevmez olaydım. dudakta yapış yapış. yapış yapış olmasının yanı sıra dudaktan çıkmıyor.

21 kasım 2018 09:15

75. numaralarını anımsamıyorum ama kırmızı ve gül kurusu olanlarını indirime girince almıştım. renk olarak gerçekten güzeller. daha önce akıllı ve ucuz alışveriş yapacağım diye youtuber'ların denediği mat rujlardan almış ve pişman olmuştum. özellikle gül kurusu takıntım var ama öneri üzerine aldıklarım dudağıma hiç yakışmadı. maybelline ise bence her dudağa yakışabilen, orta karar renkler üretiyor. ve üstelik baya kalıcı. fakat rujun kuruma süresi çok uzun ve en kötüsü rahatsız edici bir şekilde sürekli yapış yapış durumda dudaklarınız. kısacası estetik için konforunuzdan vazgeçecekseniz alın. kötülemiş gibi oldum ama şahsen ben o rahatsızlığa razıyım.

19 kasım 2018 09:15 19 kasım 2018 09:40

74. oldukça kalıcı olan bir ruj serisi. kuruduktan sonra asla yerinden kıpırdamıyor. renkleri de çok güzel ve opak fakat aplikatörü ürünün çok kalın sürülmesine neden oluyor, kalın uygulandığındaysa ruj yapışkan bir kıvam alıyor. fazlasını alıp kullanınca gün boyu rahat ettiren en sevdiğim likit mat rujlar arasında.

12 kasım 2018 22:52