sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  3.6
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (121)
  • oylar (43)
  • medya (6)

  121. yapısını en beğendiğim likit mat ruj serisi. renk çeşitliliğini de gittikçe arttırıyorlar. sevmeyeni çok biliyorum ama ilk sürdüğümde ben de bir "bu ne be" çekmiştim. sonrasında nasıl kullanmam gerektiğini çözdüm. bu ürünün altına sürülen lip balm ürünün kalıcılığını ve sabitlenmesini azaltıyor. normal bir ruj muamelesi yapınca da bütün çizgilere doluyor ve katman katman duruyor. ben makyajımın başında lip balm sürüyorum ama sıra ruj sürmeye geldiğinde balmı tamamen siliyorum. sonra tek kat olarak ruju uyguluyorum, hiçbir yerin üzerinden tekrar geçmiyorum ve sürerken çok oyalanmıyorum. kurumadan dudağınızın tamamına uygulamış olmanız lazım. sonra ise birkaç dakika konuşmuyorum, bence işin sırrı burda. mümkünse dudaklarınız hafif aralık şekilde sabit dursun. böylece çizgileri belli etmiyor, süper kalıcı oluyor ve çok kurutmuyor. bu taktikle düğünümde bile bu ruju kullandım, ben çıkarmadığım sürece benimleydi.

  7 haziran 00:47

  120. Founder ve composer renklerini almıştım indirimden. founder soğuk koyu bir pembe, bu aralar göz makyajında da pembelere taktım. Composer kahve alttonlu güzel bir bordo ama tek başına sürmek çok çok zor eşit dağılmıyor. Altına kahverengi bir kalem kullandım. Yapışkan oldukları için ne kuruyorlar ne de çizgileniyorlar bende. Özellikle founder rengi çıkartırken çok zorluyor, yağ temizleyiciyle bile stain bırakıyor ardında.

  11 mayıs 21:11

  5

  119. Öncelikle likit mat rujlara karşı bir antipatim vardır. Pastel, goldenrose, flormar gibi markalardan aldım ama her defasında hüsran.

  Arkadaşım bu rujdan 6 tane almış ve öyle övüyordu ki bende merak edip aldım 65 numarasını. Başta hafif bir yapışkanlık oldu ama kısa sürede geçti. O gün duş aldım sabah uyandığımda hala dudağımdaydı. Kokusuda bildiğimiz vanilyalı pasta :) 20 Numarasını da bugün alacağım

  6 mayıs 13:04 6 mayıs 13:34

  118. 20 numara piooner rengini deneme fırsatım oldu. Sürüldüğü anda tok kırmızı bir renk olmakla birlikte, mavi alt tonlu olduğundan sanıyorum benim dudağında kurudukça koyu bir pembe renge dönüştü(magenta rengi). Biraz yapış yapış dokusu var. Ince bir ilk kat sürdükten sonra kurumasını bekleyip ikinci kez üzerinden geçiyorum. Böylece dudağımda daha kolay sabitlenmiş oluyor. Sabah evden çıkmadan sürüp akşam eve gidene kadar dudaktan çıkmama halini deneyimledim. Ki bu on iki saate tekabül ediyor. Bu zaman diliminde sadece dudak iç kısmından açılmalar olmuştu. Rujları yediğim için bu kadar uzun süreli kalıcılık beni bu tür çok kalıcı rujlara karşı biraz mesafeli durmaya yöneltse de tazelemeden tüm gün dudakta kalma performansını beğendiğimden ötürü ruju sürüp sürdüğümü unutacağım kadar yoğun günlerde tercih edebileceğim bir üründür. Ayrıca bazı likit rujlar dudakta kuruduktan sonra matlaşır ve rengi ilk sürdüğünüzden apayrı bir renk alır ya bu rujun rengi değişmekle birlikte o matlaşma olmadan canlı bir renk kaldı. Dudağımı da kurutmadı. Bu da ilave beğendiğim özelliğidir.

  4 mayıs 12:15

  5

  117. günlük makyajımın vazgecilmez ürünüdür 60 numarası. Beyaz tenli olmama rağmen ölü gibi göstermeyen nude’lardan.

  Asırı memnunum ve bittikce alacağım bi üründür.

  Sürüşü çok kolay, yapışmıyor, ne yersen ye gitmiyor dudaktan. Yurtdısındaki rossman’larda bir sürü rengi vardır umarım en kısa sürede bize de o renkler gelir

  3 mayıs 23:07

  116. 130 self-starter renginin tonuna bayıldığım likit mat ruj. Gerçekten ama gerçekten aşırı kalıcı. Bu kadar kalıcılık bence biraz gereksiz. Sabah 7’de sürdüm. Gün içinde max iki üç defa sadece dudağımın iç kısmını tazeledim. Eve geldiğimde saat 10du makyaj temizleme yağı ile şk iştir geçip üstüne yüz yıkama jeli ile de geçtim. Sonuç yarısı hala duruyor. Bu kadarı sa biraz abartı sanki. Yine de ben sabah süreyim bütün gün dursun diyorsanız kesinlikle bu ruju alın. 

  3 mayıs 23:06

  115. i na nıl maz bir kalıcılık, hatta ürküttü beni. 75 fighter rengini aldım. mağazada elimin üstüne sürmüştüm, ıslak mendille sildim çıkmadı. eve geldim sabunla ovaladım çıkmadı, duşa girdim resmen çitiledim kendimi yine çıkmadı. en son hindistan cevizi yağıyla 2-3 dakika ovalayınca çıktı ama belli belirsiz çok silik bir izi var hala. sanırım yemek yediğinizde de çıkmaması için böyle bir formülasyon geliştirmişler. umarım dudakta güzel bir performans sergiler ve dudağımdan ruju çıkaracağım diye dudağımı rendelemem gerekmez.

  3 mayıs 22:55

  114. 80 ruler rengine sahibim. Öncelikle rengini çok güzel veriyor , fırçası sayesinde sürümü çok kolay ve kalıcı. Kötü yanı ise yapış yapış ve kalın bir yapısı olması. 

  25 nisan 19:22

  113. Ben hic begenmedim zor kuruyor ve yapış yapış bir ruj. Puma ile olanlar degişiktir diye düşünmüştüm ama hüsran. 

  30 mart 00:57

  112. İlk çıktığı zaman aldığım günün ertesinde elimden çıkardığım rujdur. yapısı inanılmaz kötü, yapış yapış ve çok kötü ağırlık yapıyor dudaklarda. Çıkarması da müthiş zor üstelik. Verdiğim paraya hala acırım. Bir sürü yeni rengi çıktı, oldukça da güzel gözüküyorlar ama bir daha asssla. 

  29 mart 19:44