3.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (106)
  • oylar ()
  • medya (6)

106. Bir süslümüzle yaptığımız takas sonucunda elime geçen ve gerçekten renklerini inanılmaz severek kullanmaya başladığım palet.

Ambalajının biraz hassas olduğunun farkında olduğum için çantaya atıp çıkın önerisi veremeyeceğim, o konuda sınıfta kalır. Farların Pigmentasyonu fena değil ve üst sıradaki açık renklerde aynı rengi verme gibi bir durum var ancak alt sıradaki renkler fırçaya alındıktan sonra ıslatılarak uygulandığında gayet güzel renk veriyorlar. Far bazı kullansam da kalıcılıkları iyi değil, gözden uçuyorlar.

Tüm bu olumsuz özelliklerine rağmen bu paleti çok sevmemin nedeni tek bir farla bile günlük makyajınızı çıkarabilecek skaladaki renklere sahip olması, içinde kullanamayacağım renkte hiçbir farın olmaması. Şahsen tozutmasını da problem etmediğim için gerçekten severek kullanıyorum.

13 eylül 13:40

2

105. Görüntüsüne kandığım, üstelik bir de o zamanlar indirimsiz fiyatıyla aldığım ilk far paletim. Keşke biraz oturup araştırsaymışım.

Olumlu özellikleri:

-Farların genel olarak yumuşak olması

Şimdi gelelim destan niteliğinde olumsuz özelliklerine:

-Pigmentasyonu genel olarak zayıf. İlk renk olan beyaz renkte ve paletteki tek mat far olan pembede ise sıfır.

-Çok fazla tozutuyor.

-Koyu renkleri sürdüyseniz geçmiş olsun çünkü birkaç saat sonunda göz altınıza kömür karası gibi dökülecek.

-Palette ayna yok.

Yaklaşık bir yıl elimde kaldı yalnızca ikinci renk olan pudra rengini kullanabildim onu da dibini görmek amaçlı sonra gereksiz kalabalık yaptığı için arkadaşıma verdim. Ben o zamanlar indirimsiz 46 tl'ye almıştım ve zaman zaman indirimde 30 tl bandında görüyorum fakat indirimli fiyatını dahi hak etmiyor.

12 eylül 17:26

104. pigmentasyonu ya da tozutmasıyla alakalı bir sorunum yok, onları göz ardı edebilirim çünkü zaten çok koyu ve yoğun makyajlar yapan biri değilim, hafif bile olsa renk vermesi yeterli benim için. benim bu paletle alakalı tek sorunum göz kapağımda iz bırakması. far bazı kulandığım halde göz kapağımın katlanma yerinde iz bırakıyor, izi silmeye çalışınca da bütün far kayboluyor. renkleri çok hoş ancak kalıcı değil maalesef.

10 eylül 21:54


103. Aldıktan birkaç ay sonra farlar kendiliğinden yukarı çıkmaya başladı. Palette şu anda 3 tane renk yok, tamamen kırıldılar. Farlar eridi mi ne oldu anlamadım ama bendekilerin yapısı bozuldu galiba. Pigmentasyonu da pek beğenmedim, üst sıradaki farklı renklerin nerdeyse hepsi gözkapağımda beyaz ve simli duruyor. Pembişliğine kanıp aldım ama memnun kalmadım :(

20 ağustos 17:06

3

102. çok basit sebeplerle diğer far paletlerim hiç kırılmadığı halde bu sürekli birer birer dökülüyor. Ne dik tutabiliyosun, ne çantana koyabilirsin, elinden masaya düştüğünde kırılabilen tek far paletim. Plastik kabı, farı hiç güzel değil. H&M , flormar, Wet'n Wild daha dayanıklı çıktı.

19 ağustos 16:50

2

101. Renklerine vurularak aldığım far paleti fakat benim için tam bir hüsran. Ud naked 3, renklerine bayıldığım ama elimin varıp alamadığı bi paletti. Gratiste bir gün bu paleti görünce naked 3’e benzettim. Renklere bayıldım. Hem de 28 liraydı. Tabi hemen bi tane kaptım. Fakat ben hayatımda bu kadar tozutan, pigmentasyonu berbat bi palet görmedim. Üst sıradaki pembelerle makyaj yapayım dedim. Fırçadaki bütün ürün anında gözaltımdaydı bile. Tamam anlıyorum uygun fiyatlı bi ürün, mac performansı falan beklemiyordum. Fakat wet n wild da uygun fiyatlı bi marka ama farları muhteşem. O yüzden bu palet olmamış maybelline!

17 ağustos 00:33

100. Renklerine bayıldığım far paleti. Aldığım günden beri elimden düşürmüyorum. Arada farklı kullanmaya çalışsamda elim hep buna gidiyor. Kalıcılığı orta ve far bazı ile kullanılması gerekiyor. Fiyatına göre performansının iyi olduğunu düşünüyorum. Yalnız palet olarak dayanıksız bence. Farlardan bir kendi kendine yerinden çıkıp duruyor. Birde mesela palette küçük bir ayna olmalıydı diye düşünüyorum.

13 ağustos 11:47


99. Gratis indiriminden 30 liraya aldığım palet. Alır almaz eve gelince youtubetan bir tutorial açıp denedim. Bence yeterli derecede renk veriyor, bazı renkler biraz tozutuyor sadece ama fiyatına göre iyi olduğunu düşünüyorum.

11 ağustos 12:05

98. Bu ürünü 1 sene evvel girdiğim yerel kozmetik mağazasında keşfettim. Açıkçası yanlışlıkla elime aldım ve parmak uçlarıma bakıp "aman Allahım o ne pigment" diyip aldım. Fırçayla dağıtınca ve üzerinden zaman geçince biraz uçuyor pigmenti ama ben renklerin kullanışlı olması sebebiyle severek kullanıyorum. Renkler birbiriyle uyumlu ve güzel makyajlar çıkarabiliyorum. O zaman 25 TL gibi bir fiyata indirimden aldım. İndirimsiz fiyatını hak ettiğini düşünmüyorum.

İndirimli fiyatını hakeden pembeli kahveli far paleti.

22 haziran 23:40

2

97. sanki direk simli pudra gibi. renkler paketten çok güzel görünüyor, kola süründüğünde yine iyi ama gözde durmuyorlar, uçuyorlar. iyi bir bazla öyle böyle işe yarıyabilir ama ucuz far paletlerinin genel kalitesine bakarsak hiç iyi değil. bu far palette en sevdiğim pembe tonlarıydı ama sonradan fark ettim ki normal allığı far olarak kullanmak daha kalıcı oluyor.

maybelline far paleti konusunda iyi değil. sadece (bkz: maybelline color tattoo 24 hr far) tekli farları güzel. onlar da bir harika bu arada, öneririm.

14 haziran 21:43