sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
3.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (112)
 • oylar (27)
 • medya (6)

112. pigmentli aslında ama sanki ne sürsem gözümde hiçbir şey yokmuş gibi duruyor. Galiba "nude" kelimesinin hakkını verdiği için bu.

Onun dışında renkler benim pek ilgimi çekmiyor bitirmeye çalışıyorum

8 kasım 2018 18:37

4

111. ben seviyorum bu paleti. vakti zamanında indirimle 20 tl gibi bir fiyata almıştım. üst taraftaki açık renklerin pek işlevi yok ama alttaki kahve ve yeşil tonlarıyla istediğim şekilde makyajlar yapabiliyorum. baz ile kullandığımda daha iyi sonuç alıyorum. ortalama bir ürün.

8 kasım 2018 14:20

1

110. Hangi rengini sürersem süreyeyim dağıtınca sadece sim olarak kalıyor. O kadar övülünce rossmandan gidip almıştım.yani o yüzden acaba bu sahte mi diye düşünemiyorum.ama bi farın pigmenti bu kadar mı olmaz.dağıtınca gidiyor.kolumda da defalarca denedim ben mi yanlıs görüyorum diye ama yok renk falan sadece sim.parasını haketmeyen bi daha almayacağım bir ürün.

7 kasım 2018 22:21

109. tozutuyordu falan ama ben seviyordum kendisini. renkleri hala en kullanışlı maybelline paletlerinden biridir bence. günlük makyajda da gece makyajında da yeterli. simleri biraz belirgin ama göze sürülünce karıştımaları kolay olduğundan çok belirgin durmuyorlar.

7 kasım 2018 16:04

108. Hızlı makyaj yapmam gerektiğinde çekinmeden kullanabildiğim bir far paleti. Bronzerınızı katlanma bölgesine sürdükten sonra paletteki herhangi bir rengi gözkapağınıza parmakla uygulayarak çok kolay kombinleyebilirsiniz. Fara harcadığınız toplam sürenin 3 dakikadan fazla olacağını sanmıyorum. Farlar rengini veriyor ama hatanızı telafi etmeniz de mümkün, hatta hata yapmıyorsunuz veya hatanız belli olmuyor da diyebilirim. Ben genelde kahve, pembe/gülkurusu ve şampanya tonlu makyajlar yaptığım için benim günlük makyaj ihtiyacımı fazlasıyla karşılıyor. Satışa çıktığı ilk gün indirimde denk getirip 23 liraya almıştım ve paramın karşılığını aldığımı düşünüyorum.

Çok beğendiğim için geçen hafta üst üste üç gün yaptığım makyajımı da paylaşayım:

Bronzerımı katlanma bölgesine sürdükten sonra sağ üst köşedeki farı da gözkapağıma oturttum ve makyajım bitti. Uzun zamandır göz makyajımı bu kadar beğenmemiştim. Bu üç gün de gri/siyah yoğunluklu giyinmiştim ve renklerin uyumunu çok beğendim. (gizlinot: beyaz tenli ve açık yeşil gözlü olduğum için koyu renkler kullanmaya çok çekinirim normalde, ilk denememdi ve memnun kaldım)

Farlar tahminimden bereketli çıktı şimdiye kadar. Sadece mat lila farın dibini gördüm ki o da favorimdi, hemen uygun fiyatlı tekli far muadilini aramaya başlamam lazım. (gizlinot: bilen varsa ve benimle paylaşırsa çok sevinirim)

Metal bir pan kullanmak yerine ambalajın plastiğini çukurlaştırıp farları öyle presslemişler. Durduğu yerde kırılmıyor ama fazla hırpalamaya da gelmez. Siyah farım yerinden çıkıp tuzla buz olmuştu ama tekrar yerine pressleyip kullanmaya devam edebildim.

Açıkçası ne göklere çıkarılacak ne de yerin dibine sokulacak bir palet değil. Beklenti meselesi tamamen.

Şu günlerde en iyi ihtimalle 30 liraya alabildiğiniz için şiddetle öneremem. Yine de bu tonları seviyorsanız veya makyaja yeni başlayacaksanız, elinizi alıştırmak için bence Pastel'in Nude paletinden çok daha iyi bir tercih olur.

6 kasım 2018 17:54

5

107. Işıltı sevdiğim için günlük makyajımda kullandığım palet. Tozutur, simlidir ama pigmentli olması diğer yanlışlarını götürüyor. 

6 kasım 2018 16:18

106. Bir süslümüzle yaptığımız takas sonucunda elime geçen ve gerçekten renklerini inanılmaz severek kullanmaya başladığım palet.

Ambalajının biraz hassas olduğunun farkında olduğum için çantaya atıp çıkın önerisi veremeyeceğim, o konuda sınıfta kalır. Farların Pigmentasyonu fena değil ve üst sıradaki açık renklerde aynı rengi verme gibi bir durum var ancak alt sıradaki renkler fırçaya alındıktan sonra ıslatılarak uygulandığında gayet güzel renk veriyorlar. Far bazı kullansam da kalıcılıkları iyi değil, gözden uçuyorlar.

Tüm bu olumsuz özelliklerine rağmen bu paleti çok sevmemin nedeni tek bir farla bile günlük makyajınızı çıkarabilecek skaladaki renklere sahip olması, içinde kullanamayacağım renkte hiçbir farın olmaması. Şahsen tozutmasını da problem etmediğim için gerçekten severek kullanıyorum.

13 eylül 2018 13:40

105. pigmentasyonu ya da tozutmasıyla alakalı bir sorunum yok, onları göz ardı edebilirim çünkü zaten çok koyu ve yoğun makyajlar yapan biri değilim, hafif bile olsa renk vermesi yeterli benim için. benim bu paletle alakalı tek sorunum göz kapağımda iz bırakması. far bazı kulandığım halde göz kapağımın katlanma yerinde iz bırakıyor, izi silmeye çalışınca da bütün far kayboluyor. renkleri çok hoş ancak kalıcı değil maalesef.

10 eylül 2018 21:54

104. Aldıktan birkaç ay sonra farlar kendiliğinden yukarı çıkmaya başladı. Palette şu anda 3 tane renk yok, tamamen kırıldılar. Farlar eridi mi ne oldu anlamadım ama bendekilerin yapısı bozuldu galiba. Pigmentasyonu da pek beğenmedim, üst sıradaki farklı renklerin nerdeyse hepsi gözkapağımda beyaz ve simli duruyor. Pembişliğine kanıp aldım ama memnun kalmadım :(

20 ağustos 2018 17:06

3

103. çok basit sebeplerle diğer far paletlerim hiç kırılmadığı halde bu sürekli birer birer dökülüyor. Ne dik tutabiliyosun, ne çantana koyabilirsin, elinden masaya düştüğünde kırılabilen tek far paletim. Plastik kabı, farı hiç güzel değil. H&M , flormar, Wet'n Wild daha dayanıklı çıktı.

19 ağustos 2018 16:50