sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  3.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (109)
  • oylar (32)
  • medya (6)

  109. Çok severek aldığım ama umduğumu bulamadığım far paleti.Pigmentasyonu bana göre çok kötü ve fazla narin kullanmaya başladıklarım paramparça oldu atmak zorunda kaldım.

  26 ocak 16:12

  108. Youtuberlarin abartmasina gelip aldığım,simden başka birşey içermeyen,renkleri belki olmayan,göz kapağimda hiçbir rengi belli etmeyen bir palet.almayin,aldırmayın.

  11 aralık 2018 00:13 17 ocak 20:32

  107. pigmentli aslında ama sanki ne sürsem gözümde hiçbir şey yokmuş gibi duruyor. Galiba "nude" kelimesinin hakkını verdiği için bu.

  Onun dışında renkler benim pek ilgimi çekmiyor bitirmeye çalışıyorum

  8 kasım 2018 18:37

  4

  106. ben seviyorum bu paleti. vakti zamanında indirimle 20 tl gibi bir fiyata almıştım. üst taraftaki açık renklerin pek işlevi yok ama alttaki kahve ve yeşil tonlarıyla istediğim şekilde makyajlar yapabiliyorum. baz ile kullandığımda daha iyi sonuç alıyorum. ortalama bir ürün.

  8 kasım 2018 14:20

  105. tozutuyordu falan ama ben seviyordum kendisini. renkleri hala en kullanışlı maybelline paletlerinden biridir bence. günlük makyajda da gece makyajında da yeterli. simleri biraz belirgin ama göze sürülünce karıştımaları kolay olduğundan çok belirgin durmuyorlar.

  7 kasım 2018 16:04

  104. Hızlı makyaj yapmam gerektiğinde çekinmeden kullanabildiğim bir far paleti. Bronzerınızı katlanma bölgesine sürdükten sonra paletteki herhangi bir rengi gözkapağınıza parmakla uygulayarak çok kolay kombinleyebilirsiniz. Fara harcadığınız toplam sürenin 3 dakikadan fazla olacağını sanmıyorum. Farlar rengini veriyor ama hatanızı telafi etmeniz de mümkün, hatta hata yapmıyorsunuz veya hatanız belli olmuyor da diyebilirim. Ben genelde kahve, pembe/gülkurusu ve şampanya tonlu makyajlar yaptığım için benim günlük makyaj ihtiyacımı fazlasıyla karşılıyor. Satışa çıktığı ilk gün indirimde denk getirip 23 liraya almıştım ve paramın karşılığını aldığımı düşünüyorum.

  Çok beğendiğim için geçen hafta üst üste üç gün yaptığım makyajımı da paylaşayım:

  Bronzerımı katlanma bölgesine sürdükten sonra sağ üst köşedeki farı da gözkapağıma oturttum ve makyajım bitti. Uzun zamandır göz makyajımı bu kadar beğenmemiştim. Bu üç gün de gri/siyah yoğunluklu giyinmiştim ve renklerin uyumunu çok beğendim. (gizlinot: beyaz tenli ve açık yeşil gözlü olduğum için koyu renkler kullanmaya çok çekinirim normalde, ilk denememdi ve memnun kaldım)

  Farlar tahminimden bereketli çıktı şimdiye kadar. Sadece mat lila farın dibini gördüm ki o da favorimdi, hemen uygun fiyatlı tekli far muadilini aramaya başlamam lazım. (gizlinot: bilen varsa ve benimle paylaşırsa çok sevinirim)

  Metal bir pan kullanmak yerine ambalajın plastiğini çukurlaştırıp farları öyle presslemişler. Durduğu yerde kırılmıyor ama fazla hırpalamaya da gelmez. Siyah farım yerinden çıkıp tuzla buz olmuştu ama tekrar yerine pressleyip kullanmaya devam edebildim.

  Açıkçası ne göklere çıkarılacak ne de yerin dibine sokulacak bir palet değil. Beklenti meselesi tamamen.

  Şu günlerde en iyi ihtimalle 30 liraya alabildiğiniz için şiddetle öneremem. Yine de bu tonları seviyorsanız veya makyaja yeni başlayacaksanız, elinizi alıştırmak için bence Pastel'in Nude paletinden çok daha iyi bir tercih olur.

  6 kasım 2018 17:54

  103. pigmentasyonu kötü ve oldukça tozutan sedefli far paleti

  5 kasım 2018 01:22

  2

  102. Görüntüsüne kandığım, üstelik bir de o zamanlar indirimsiz fiyatıyla aldığım ilk far paletim. Keşke biraz oturup araştırsaymışım.

  Olumlu özellikleri:

  -Farların genel olarak yumuşak olması

  Şimdi gelelim destan niteliğinde olumsuz özelliklerine:

  -Pigmentasyonu genel olarak zayıf. İlk renk olan beyaz renkte ve paletteki tek mat far olan pembede ise sıfır.

  -Çok fazla tozutuyor.

  -Koyu renkleri sürdüyseniz geçmiş olsun çünkü birkaç saat sonunda göz altınıza kömür karası gibi dökülecek.

  -Palette ayna yok.

  Yaklaşık bir yıl elimde kaldı yalnızca ikinci renk olan pudra rengini kullanabildim onu da dibini görmek amaçlı sonra gereksiz kalabalık yaptığı için arkadaşıma verdim. Ben o zamanlar indirimsiz 46 tl'ye almıştım ve zaman zaman indirimde 30 tl bandında görüyorum fakat indirimli fiyatını dahi hak etmiyor.

  12 eylül 2018 17:26

  101. pigmentasyonu ya da tozutmasıyla alakalı bir sorunum yok, onları göz ardı edebilirim çünkü zaten çok koyu ve yoğun makyajlar yapan biri değilim, hafif bile olsa renk vermesi yeterli benim için. benim bu paletle alakalı tek sorunum göz kapağımda iz bırakması. far bazı kulandığım halde göz kapağımın katlanma yerinde iz bırakıyor, izi silmeye çalışınca da bütün far kayboluyor. renkleri çok hoş ancak kalıcı değil maalesef.

  10 eylül 2018 21:54

  100. Aldıktan birkaç ay sonra farlar kendiliğinden yukarı çıkmaya başladı. Palette şu anda 3 tane renk yok, tamamen kırıldılar. Farlar eridi mi ne oldu anlamadım ama bendekilerin yapısı bozuldu galiba. Pigmentasyonu da pek beğenmedim, üst sıradaki farklı renklerin nerdeyse hepsi gözkapağımda beyaz ve simli duruyor. Pembişliğine kanıp aldım ama memnun kalmadım :(

  20 ağustos 2018 17:06