girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (42)
  • medya (2)

42. renklerin parlaklığı, tonları falan çok iyi ama yapılarında sıkıntı olduğunu düşünüyorum. iki tane açık renk tamamen sim zaten, bütün yüze dökülüyor onları kullanmıyorum o yüzden. ama normal ışıltılılar da bir süre sonra göz altıma bırakıyorlar bütün simleri hevesim kaçtı kullanamıyorum ya dökülürse endişesiyle. belki bir glitter primerla bu sorun kalkar ortadan ama o kadar uğraşmak istesem pigment sürerim zaten.

yalnız mat olan o iki renk şahane keşke hepsi mat olsaydı diye düşünmedim değil

23 eylül 00:25

41. Olumlu özellikleri: renk skalası muhteşem, farlar ıslatılarak sürüldüğünde gerçekten sedefli-metalik güzel bir yansıması oluyor. Günümüzde hala indirimde 30-35 TL aralığında alınabilecek uygun fiyatlı far paletleri arasında.

Gelelim "ama" dedirten olumsuz özelliklerine: palette sadece iki tane mat far bulunuyor geri kalan farların tamamı simli. Paletin aynası yok ve çantaya atıp çıkacak kadar sağlam değil. Paletteki istisnasız tüm farlar inanılmaz tozutuyor ve siz istemeseniz de fırçayla yaptığınız göz makyajından sonra tüm suratınız sim oluyor. Simleri temizlemekten gına geliyor öyle bir sim bombası ki... ve bence paletin en katlanılmaz özelliği bu. Yani elle far uygulamayı sevmiyorsanız, fırçalara alışkınsanız bu palet sizi hasta edebilir. Ayrıca palette farlar arasında bir bölme olmadığı için bir süre sonra farlar birbirine karışıyor tozutmaktan. Göz kapağında da renkler karıştırıldığında çoğu zaman aynı renkmiş gibi duruyor; çamur olmasa da çok farklı renklerin geçişini görmeye imkan tanımıyor bu durum.

Paleti bir süredir kullanıyorum çünkü bana hediye gelmişti. Ancak şahsen şöyle bir yorum yapabilirim, daha önce deneyimlemiş olsam; bu kadar yoğun sim bombası oluşundan dolayı ve tozutmasının aşırı olmasından dolayı kendim para verip almayacağım bir palet. 

22 eylül 17:56

40. İçindeki renklerin çoğu ışıltılı güzel bir far paleti, renkler güzel karışıyor fakat renklerden tam performans almak için ıslak fırçayla uygulamak gerekiyor. Islak fırçayla uygulanmadığı zaman sanki ışıltılı renkler tamamen mat değil de sedefli bir şekilde göze transfer oluyor. Palette gözüken o ışıl ışıl rengin aynısını elde edilemiyor. Bu paletle tek başına fazla look çıkarılabileceğini düşünmüyorum yanında ekstradan matların olduğu bir paletle daha fazla look ortaya çıkarılabilir.

31 ağustos 17:09


39. siz far paleti demişsiniz ama bu sim paleti... o simler de sadece göz kapağınızda durmuyor, her yere dökülüyor. göz makyajı yapacağım umuduyla başladığım işten sim yiyerek çıktım.

farların yapısını da pek beğenemedim. fırça kullanınca farların rengi göz kapağına tam olarak geçmiyor, parmakla uygulayınca farlardan daha iyi verim aldım. yine de paletin hakkını yemek istemem. en azından farların renkleri güzel.

30 ağustos 13:30

38. Kalıcı olmayan, renkleri palette durduğu  gibi durmayan ve kalitesiz simler barındıran far paleti.

26 ağustos 19:02

37. İlk aldığımda biraz kullanıp yorum yapmıştım ama fikirlerim çok değişmedi. Güncellemeye geldim; elinizdeki renk gözde yok. Palet için kısaca söylenmesi gereken şey bu bence. Sedefli değil, simli. Yapıları güzel ama neden göze renk vermiyolar çok fazla anlamadım. Elbette renk veriyolar ama pandaki ve eldeki kadar değil. Islakken daha iyi tabi. Ama çokta fark etmiyor. Bence sür-çık far olarak kullanmaya uygunlar. Göz kapağınıza parmakla bırakıp, bronzer ile gölgelendirme yapınca hem kolay hem ışıltılı makyaj oluyor. Bazsız denemedim, kapatıcımı baz olarak kullanıp sabitliyorum genelde. Böyle kullanıldığında 5-6 saat düzgün durdu, sonra çok az silindi gibi. Alınabilir bence indirimlerde, çünkü fiyatı sanırım 30 lira civarına düşebiliyor. Fiyat/performans olarak çok geçerli olmasa da orta not alır :) 

26 ağustos 18:47

36. Karıştırdığınızda hiçliğe doğru yol alan farlar içeren palet. her ne kadar farların renkleri muazzör olsa da, maybelline'in far işinde başarılı olmadığını bir kez daha hatırlatarak ÜzmÜştÜr..

21 temmuz 13:13


35. Renkler mükemmel ve tam benlik ama aman allahım o nasıl bir tozutmadır. Far bazı, parmakla uygulama falan hiç biri işe yaramıyor, çıldırtıyor beni. Sırf bu palet yüzünden makyaj sıramı değiştirdim. Önce gözlerden başlıyorum sonra göz altıma düşenleri temizliyorum. Sonra cilt makyajı yapıyorum bu paleti kullanırken. Bir de kalıcı değil malesef. Ama renkler muazzam. Ne olurdu az daha kaliteli olaydı.

21 temmuz 12:03

34. Bazsız hiç denemedim ama far bazı sürdükten sonra sürmek istediğim farı göz kapağıma parmağımla uygulayıp fırçayla çok hafif dağıtınca muazzam duruyor. Farları ya tek renk uyguluyorum ya da gölge yaptıktan sonra gözümün üzerini concealer ile temizleyip üzerine yine parmağımla uyguluyorum farı. Farlar aşırı yumuşak, o yüzden parmakla uygulamak en mantıklısı bence

20 temmuz 23:44

33. Wnw rose in the air bulamayınca bundan kaptım bir tane. Son kalanı aldım zaten. Dıştan bakınca renklerine vuruldum. Burda yazılanlar gibi sim meselesine katılıyorum fakat pigmentasyonu bana göre oldukça başarılı. İndirim zamanında alınabilecek temel ve hoş renklerden oluşan bir far paleti arıyorsanız seçenekleriniz arasında olabilir.

29 haziran 00:15