sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  3.8
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (28)
  • oylar (6)
  • medya (3)
  3

  28. maskarası trendyol indiriminde 11 tl civarı olunca denemek için aldım. lash sensational çook beğenilmesine rağmen hiç kullanmadım o yüzden yapısı aynı mı değil mi karşılaştırması yapamayacağım. bu maskara bence çok fazla ıslak (Belki de yeni açıldığı için). guzel uzatıp kaldırdı ama biraz birbirine yapıştırdı. tamamen tek tek ayrılmış kirpik sevdiğim için bu noktada hoşuma gitmedi. Bir süre bekleyip tekrar kullanacağım o zaman bu girdiyi editlerim. Ek olarak temizlerken zorlanmadım kolayca çıktı diyebilirim

  Edit: gittikçe yapış yapış bir kıvam alsi ve kiprikleri yapıştırıp duruyor. Boşa gitmesin diye önce bunu sürüp üstünden temiz bir maskara fırçasıyla tarayarak düzeltiyorum. Olmamış diyor on üzerinden üç veriyoruz.

  14 kasım 2018 18:41 21 aralık 2018 23:33

  4

  27. Ben bu koleksiyondaki east coast mascarayı seviyorum. Ben fibersiz kullandım ve günlük olarak çok sevdim. Hafif bir etki vermiyor ama tek katta bile güzel gösteriyor. Ben iki kat uyguluyorum. Japonya'da -yanlış hatırlamıyorsam- çıkan bir mascara yani koleksiyon değil normalde olan bir piyasaya çıkan bir mascara yani. Keşşşkeeeee bizde de olsa keşşşkeeeeee.

  East coast warm paleti güzel ben beğendim ama kalıcı değil pek. Paletteki altın rengini sürüp eve geldiğimde yine belli oluyor ama ilk sürdüğüm gibi değil tabii.

  Hepsi mat olan warm paleti de istiyordum ama hiçbir yerde bulamiyorum. Ama maskarayi bulduğum gibi alırım.

  Siyah kalemini de aldım ama ilk başlarda kullanırken gozumden aktı. Ablam kullanırken akma kokma yapmadı. Tekrar bir şans vericem ona.

  20 ekim 2018 16:09 20 ekim 2018 16:10

  26. Elimde bu serinin Warm far paleti var. 5 adet mat fardan oluşuyor. Paletin arkasında uygulama önerisi bulunuyor. Tek tek farlardan bahsedecek olursam.

  Dreamer Warm: Düz, açık krem taban rengi.

  Lui Warm: Çok açık bir kahverengi.

  Bond ST. Warm: Lui'ye göre biraz daha koyu bir kahve. Paletin en pigmentli rengi. İçinde turunculuk bulunduruyor. Katlanma bölgesini ısıtma rengi olmak için ideal.

  Nolita Warm: Şeftalimsi bir renk. İçinde bariz turunculuk var.

  Bowery Warm: Koyu bir kahverengi. Gözün dış köşelerini çerçevelemede kullanılabilir. Fardan eyeliner yapmayı sevenler için uygun olabilir.

  Paletin sevdiğim yönleri: Tonlar çok doğal. Elim alışkın olmamasına rağmen çok patlayan bir makyaj çıkmadı ortaya. Doğal tonlarda sade bir makyaj için ideal bir palet. Boyutu çantaya atıp çıkmalık.(gizlinot: Elimden daha küçük.) Farların boyutlarının küçük olması benim sevdiğim bir özellik. Pigmentlerinin de başarılı olduğunu söyleyebilirim.

  Paletin sevmediğim yönü: Farlar inanılmaz tozutuyor. Bugün ilk defa kullanmama rağmen katlanma bölgesine sürdüğüm Bond St. Warm hafifçe çöktü.(gizlinot: Bir kere kullanmada.)

  Farların çok tozutmasını problem yapmayacak olanlar ve doğal tonlarda makyaj sevenler için uygun olabilecek bir palet. Makyaja yeni başlayanlar için de güzel bence. Renkler birbiriyle uyumlu olduğundan ortaya kötü bir makyaj çıkmıyor. Medyaya farların swatchlarını(gizlinot: Bunun türkçesi yok mu ya.) ekliyorum.

  ilgili medya:
  1
  14 mayıs 2018 00:34

  25. Koleksiyona dair tek beğendiğim şey eyelinerı oldu. Far paletindeki renkleri güzel ama çoğu palette kolaylıkla aynı renkleri bulabilirsiniz.Bence sırf çıkartılmak için çıkarılmış bir koleksiyon

  18 nisan 2018 23:21

  24. Kardeşimde warm adı altında geçen, bir tanesi tamamen katlardan oluşan; bir tane de mat simli karışık olan paletinden var. Her ne kadar hayvan deneyleri yapan firmalara karşı olsam da, almasam da, kardeşimi de almamaya yönlendirmeye çalışsam da, övgülerine dayanamadığım için ve evet, üzülerek söylüyorum bir kozmetik bağımlısıyım ve her şeyi deneyip bir fikrim Olmasını istiyorum.

  Özetle gelirsek; tek matlardan oluşan paletin far boyutları çok komik. şaka gibi. Fırçalardan dar fırçayla alırken zorlanıyor insan. İnanılmaz boyutta tozuttuğu için de zaten fırça kullanmamak daha mantıklı ama renkleri çok güzel. Ud’nin naked serisini kullanmadım ama cf olmaması sizi rahatsız etmiyorsa, ona da naked’lere de o kadar para vermek istemiyorsanız, tozutması da sorun değilse bence alın gitsin. Sadece bir kere kullanmama rağmen baz sürdüğüm göz kapaklarımda yaklaşık 7 saat dayandı.

  Diğer palete gelirsek; renk skalası çok güzel.  Yukarıda saydığım nedenler sizi rahatsız etmiyorsa elinizin altında bulunması güzel bir palet. Evet hepimizin elinde aynı renklerden tonlarca var. Ama benimkilerin hepsi ayrı ayrı paletlerde, bunda hepsi toplu şekilde, 5 dakikalık makyaj ihtiyacını karşılayacak biçimde. kalıcılığını test etmedim. Metalik farları krem gibi, matları da diğerlerinde olduğu gibi, hayat yok. Ama internette bu kadar yerden yere vurulmayı da hak etmiyor.

  18 nisan 2018 01:02 30 nisan 2018 13:44

  23. Aslında drugstoreların makyaj kısmına girmiyorum çünkü çok para harcarım biliyorum. High-endden daha tehlikeli bence, bunu da alayım 30 liracık derken kasada sephoradan ödediğimden daha çok ödüyorum ve düşünerek, araştırarak almadığım için pişman da oluyorum.

  Bu serinin rujlarından Erin rengini Arna Alayne'de gördüm (link: https://youtu.be/ZaoS_SdIFiU ) Maybelline'in orijinal creamy matte serisiyle aynı yapıda, macin matlarından daha başarılı bulduğum bir formül. Rengi için almıştım, Bende biraz daha koyu durdu ama yine de çok beğendim. Stain olarak kullanmayı daha çok sevdim, Belki de Krysten Ritter dudaklarının sırrı maybelline ?

  17 nisan 2018 21:48 17 nisan 2018 21:49

  22. Göz kalemi ve kırmızı rujunu aldım. Daha önce pek göz kalemi kullanmazdım fakat bu serinin siyah göz kalemini sevdim. Çabuk dağıldığını düşünmüyorum.  Kırmızı ruju çok kullanmama rağmen aldım. Denemek istedim. Numarası GG24-LANI bir kez kullandım güzel bir dokusu var. İleride Balm’ın  Mia Moore ile karşılaştıracağım yapılarını.

  15 nisan 2018 17:03

  21. çok büyük hevesle aldım ama gerçekten ekstra pakete para verdiğim kanıtlandı lakin far'ı gözüme sürdüğümde cidden bu fardan kat be kat maybelline far'ı kullandığım aşikar -_-

  25 mart 2018 15:32 7 ekim 2018 12:05

  20. Dudak kalemlerim bitmek üzere zaten diye Gaza gelip %40 indirimli haliyle tanesi 12.5 liraya iki tane dudak kalemini alma manyaklığında bulundum, ikisi de birbirinden kötü oldu bana. Üstelik satış görevlisi tanesi 8 liraya geliyor demişti, kasaya gittim kadın demesin mi 25 taa le burası. Dedim ne diyusuuun ? 25 liraya 5 tane golden rose kalem alırdım ulen ben :( neyse yiğitliğe laf (gizlinot:swh) sürdürmedim tamam dedim, verin ınısını... Birisi mc call, birisi de taura rengi. Elime denediğimde o kadar yumuşacık ve o kadar güzel renkleri vardı ki oleey ben bunları ruj olarak kullanırım dedim. Eve geldim, yine bize hasret yine bize hüsran var... birincisi ikisinin de kaptakiyle alakası yok. Taura soğukta kalıp morarmışım, mc call'da kanım çekilmiş 5 dk sonra namazım var gibi duruyor dudağımda. Üstelik dudağı müthiş kurutuyolar, 1-2 saat sonra parça parça dökülüyolar ruj şeklinde kullanılırsa. Kalıcılıkları ise felaket. 2 saat hiç konuşmadan durabilirseniz idare edebilir :d 2-3 rujla karıştırıp bitirmeye çalışacağım bunları çünkü 5 kalem parası verdim, kenara atarsam allah çarpar (gizlinot:swh) üzerinde sırf gigi yazıyor diye gündüz gözü düdüklendim ya la, ben böyle tufalara gelmezdim niye böyle oldu :( 1 aydır fastfood restoranlarına girince ben o paraya kocaman pizza yerdim diye hesap peşinde koşuyorum allah akıl fikir versin :d

  24 mart 2018 18:53

  19. rujlarından austyn rengini çok orijinal bulduğum için indirimdeyken 16 küsüre aldım. seri çıktığından beri merak ediyordum bu rengi ancak indirimsiz fiyatına almak istememiştim. turuncu ağırlıklı bir kırmızı. esmer olduğum için risk aldım ama yakıştı.

  dokusu çok güzel, dudağı kurutmuyor, kenarlara bulaşmıyor. kadifemsi bir mat. sürdüğüm gibi kaldı, gün içinde çay kahve içtim, iç kısımlardan silinmedi bile. kullanımı çok kolay bir kırmızı ruj. indirimdeyken alınmasını tavsiye ederim.

  17 mart 2018 14:43 17 mart 2018 14:43