yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (75)
  • medya (3)

  75. Durduk yere aklıma geldi. Baktım. En son bir ay önce YouTube videosu atmış. Bildiğim kadarıyla ismi @meldeninciler Instagram hesabı ortada yok. Başka bir kullanıcı görünüyor o hesapta. 

  Umarım bir şeyi yoktur, tekrar video atması dileğiyle. 

  28 eylül 17:44

  74. Cruelty free ibaresini markalardan gelen ürünleri de yorumlayabilmek için profilinden kaldırdığını söylemişti ve ondan öncesinde de mac,loreal gibi markaları eski koleksiyonunda olduğu için bitirene kadar kullanacağını söylemişti ancak maşallah son zamanlarda yine mac alışverişlerine başlamış. Zaten makyajları da oldukça sıradan o yüzden pek bir cazibesi yok. 

  16 haziran 2019 13:05 16 haziran 2019 13:06

  73. melike'yi snapchat zamanlarından beri takip ederim. çok da severim kendisini. ürün tavsiyeleri, günlük yaşamı vs. ile doğaldan ziyade bizden biri. iyi kalbine inandığım birisi.

  ancak kendisi ya çok siyah ya çok beyaz uçta bir yapıya sahip anladığım kadarıyla ve bu iki uç arasında zaman zaman geçişler yapması takipçilerini şaşırtıyor.

  az önce instagramda bir hikayesini gördüm sanırım burdaki yorumlardan birine kızmış biosundaki cruelty free ifadesini kaldırmış.

  bu vesileyle bu deney yapmama konusunda bir iki şey demek istiyorum. asla kendisini kırmak istemem ama bir tutarsızlık var söylemeden de edemem.

  hayvanlar üzerinde deney yapmayan ürünler kullanıyorum diyen birini zaten insanlar deney yapan markaları görmek istemediği için takip ediyordur. yani deney yapan markaları önererek genele hitap etme kaygısına düşmek aşırı gereksiz bir hareket. deney yapan ürünleri izlemek isteyenlere tonla blogger/youtuber var. gider izler. deney yapmayan ürünler kullanıyorum ben diyende de kimse avon vs. görmek istemez. ve doğal olarak buna tepki gösterir. bu bu kadar basit bir mevzu aslında.

  şunu da demek istiyorum ben bir kullanıcı olarak hassasım deney konusunda ama %80 oranında başarılıyım yani benim de kaçırdığım olabiliyor. bu tarz blog/youtuberlar da var. deney yapmayan marka öneriyorlar çoğunlukla ama diğer markaları kullanırken de bakın bu deney yapar diyerek dikkat edenler için belirtiyorlar. ben bu insanların tepki aldıklarını hiç görmedim. genele hitap etmek budur.

  bir de tamamen deney yapmayan ürünleri kullanan blog/youtuberlar var. onlar aşırı katı bu konuda. ve uygun fiyatlı olsun, yüksek fiyatlı olsun bir çok ürün tavsiye ediyorlar. ürün çeşitliği üst düzeyde. insanlar kendisinin tavırları dolayısıyla bu tarz bir içerik görmek istiyorlar. bu yüzden tepkilere kızıp kırılmamalı.

  10 nisan 2019 16:16 10 nisan 2019 17:53


  72. makyaj konusunda yetenekli değil çoğu süslü yazmış zaten. ki ben de videolarını yeni teknik ve ürün görmek için izlemiyorum. arada ses olsun diye vloglarını açıyorum. beni rahatsız eden şeyler 'bu sebeple' kalıbını her cümle sonunda kullanması. o kadar kulağımı tırmalıyor ki. bir de cruelty free telaffuzu. melikenin youtube işinde kendini aşmak gibi bir niyeti olduğunu sanmıyorum. can sıkıntısını gidermek gibi düşünüyorum. yine de bir insan göz kapağına bulaşan rimeli temizlemek için kulak çubuğunu tükürükle ıslatıp videoya çekmemeli. doğallık değil bu bence. nasıl olduğundan farklı, aristokrat gibi görünmeye çalışan youtuberlar irrite ediyorsa, doğallık diye her türlü şeyi videoya alan, bedava şeylere bayılırım, bedava, ucuz diye dolaşanlar da beni rahatsız ediyor.

  19 şubat 2019 16:45

  71. Mottosu " Ucuzsa iyidir bedavaysa harikadır. " olan youtuber.

  11 şubat 2019 12:57

  70. bugün instagram hikayesinde,YouTube’da koyduğu videoya saygı çerçevesinde niçin sürekli önerdiği ürünleri 2.el satışa koyduğunu soran takipçisine resmen verdiği “ayarı” gururla ekran görüntüsü alıp paylaşmış ablamız. demeyeyim demeyeyim diyorum ama elde tutulur hiçbir vlogger ya da blogger olacak materyal yok kendisinde,makyajları vasatın dahi altında, ürün önerileri ise güvenilmez,yorumda da belirtildiği gibi bugün hayatımın ürünü gibi anlattığı ürünü yarın gardropsta satışta diye hikayelerinde sergiliyor. Takipçilerine karşı tutumunu da doğru bulmuyorum,henüz 5.7K YouTube takipçisi var, kaç yüz bin aboneye sahip kanallar bile ne yorumlar aldıkları halde bu kadar tahammülsüz ve bıkkın tavır sergilemiyorlar. Ayrıca instagram biosuna crueltyfree yazarak crueltyfree olunmuyor maalesef,yüklediği nikah makyajı videosunda elinde ne kadar mac ürün varsa hepsini kullandı. Özel günlerde cf olmayı bırakıyor sanırım. Gereksiz agresifliği acil bir kenara bırakması gereken kişidir.

  ilgili medya:
  1
  5 şubat 2019 19:48

  69. Haftaloglarını izlemeyi gerçekten seviyorum, marka ürünlerin ve kıyafetlerin peşinde koşmayan, bir çoğumuzun çok daha kolay ulaşabildiği ürünler kullanması hoşuma gidiyor. Makyaj tarzlarımız hiç benzemese de kendine has havası var bu kızın. Ne bileyim uzakta görüşmediğim bi arkadaşımı izliyormuş gibi oluyorum her seferinde. Makyaj yapmayı iyi biliyorum gibi bir iddiası da yok bence. En iyi kısmı da hayvanlar üzerinde test yapmayan ürünler kullanıyor olması, kedileri de ayrı tatlış. 

  29 kasım 2018 21:29


  68. birkaç makyaj videosuna denk geldim ve hepsi hemen hemen aynıydı? makyaj konusunda pek yetenekli ve insana bir şeyler katan biri olduğunu düşünmüyorum maalesef 

  6 eylül 2018 16:49

  67. Arada videolarını izliyorum . Videoların iceriği ya da makyajlari konusunda bir yorum yapmayacağım . Ama bana bazı hareketleri yansıttığı düşünceler abartı geliyor. Neyse fazla olumsuz eleştiri yapmayayım. Eğer bu girdiyi okursa kendisinden videolarda "kürülti firi" dememesini rica ediyorum. Herkes İngilizceyi mükemmel telaffuz etmek zorunda değil elbette (Türkiye'de yaşam sürdürüp mükemmel konuşmak imkansız zaten) ama türkçe konuşurken araya ingilizce kelime koyuyorsan hele ki Türkçe karşılığı varken o zaman düzgün söylesin isterim en azından kulağım tırmalanmasın daha fazla diye . Dikkate alır ya da almaz bilemeyiz insanlar olumsuz eleştiriye rastlayinca bozulabiliyor malum. Benimki iyi niyetli naçizane tavsiye .

  29 mart 2018 20:00

  66. instagramda keşfete düşüyor arada o zaman bakıyorum. geçen yine düştü. geçmişine de baktım. aşağılara kadar indim. neden fotoğrafını çektiği makyaj malzemelerinde hiç azalma yok anlayamadım. her şey ya çok az kullanılmış ya da hiç kullanılmamış. bir ya da iki tane azalmış ürüne denk geldim. sanki fotoğraf çekmek için kozmetik alışverişi yapıyormuş gibi.

  13 ocak 2018 23:50