sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (12)
 • medya (0)

12. Videolarında olduğu gibi göründüğü için sevdiğim youtuber. neyse o. Daha “fazla” görünme çabası yok. gayet sade ve makyajsız. Videolarını seyrederken sanki eve bir koşu gelmiş de karşılıklı konuşuyormuş gibi hissediyorum.  Ama danla bilic vs. gibi popüler youtuberlara baktığımda hissettiğim donuk, kurgusal bir sahneye bakmakta olduğum. İnstagram hesapları desen shoptan geçilmiyor. Hep bir olamamışlık var üzerilerinde. İşin ilginci bunun sonu yok. özetle nerede çokluk..

15 mayıs 02:23 15 mayıs 02:24

11. minimalist yaşam, doğal yaşam vs hakkında evet yararlı bilgiler veriyor ama konuşması bana o kadar itici geliyor ki anlatamam.

bi de benimsediği yasam tarzını ne kadar takdir etsem de hayatın anlamını çözmüş gibi davranmasını toyluk olarak görüyorum.

4 kasım 2018 04:28

10. Negatif enerji aldığım YouTuber

12 ağustos 2018 15:34

9. çok sevdiğim, doğallığıyla beni çok güldüren youtuber. mimikleri kendi kendine yaptığı konuşmaları tepkileri bana çok samimi geliyor. daha 22 yaşında ama galiba bazılarına olduğundan daha büyük geliyor. çok tatlısın çok.

21 kasım 2017 17:15

8. Bu kız şey değil mi ya Janice swh

1 ekim 2017 13:46

7. konuşma tarzı ve sesi itici gelen youtuber. belki doğal hali de öyledir bilmiyorum diğer konuya geçiyorum

o hangisi sensin adlı videoda gözüm kanadı o nasıl kötü bir makyaj ? makyözlük eğitimin yalan mıydı? dudağı taşırmalar gözün altına şerit kalem.o eyeliner ucu.... e böyle çıkarsan tabi ki doğal halin daha güzel. onu belirtmek istediğin için mi kötü yaptın bilmem de..

minimal yaşamla ilgili videoları güzel. ancak o koleksiyon minimalist değil..100 den 50 ye inince minimal olmuyor. ama kendisi de demiş zaten azalttım eskisine göre diye..

kitap videolarını açtım ama kulağım çok rahatsız oldu niye bilmiyorum

10 nisan 2017 16:43

6. Severek takip ediyorum. Mimikleri, konuşma stili bana çok komik geliyor. Minimalist olma gibi bir isteğim yok ama abartmadan yaşamak gibi bir dileğim var.Seyrederken İşime yarayacak şeyleri almaya çalışıyorum.

16 şubat 2017 09:23

5. burayı okuyor mu bilmiyorum ama yukarıdaki girdilere hem katılıyorum hem katılmıyorum. ismini sözlükte görüp baktım ve sevdiğim biri oldu Melisa. Minimalizm hakkında şudur budur diyecek kadar minimalizm hakkında kitap okumadım, görmedim, bilmiyorum ama bildiğim bir şey var ki bu kız bana ilham verdi.

alışveriş videolarını çok severdim. her ay sonu gelsin de favoriler videoları izleyeyim derdim. ancak son zamanlarda youtube anasayfayı açtığımda sürekli "ekim favorilerim", "gratis alışverişim", "... makyajı" gibi videoları izlemek beni artık mutlu etmemeye başladı. bunun yerine ilham veren vloglar, konuşmalar daha çok ilgimi çekmeye başladı.

melisa'nın bütün videolarını izlemedim ama bazı alışveriş videolarını ve o meşhur devasa makyaj koleksiyonu videosu izlediklerim arasındaydı. şunu fark ettim; bir şey aldığında her kadında olduğu gibi onun da gözleri ışıl ışıl parlıyordu. sonra bir anda bu alışveriş çılgınlığını bırakmış ve minimalizmi benimsemiş durumda. yukarıda denilenlere katılıyorum Melisa minimalizm hakkında videolar çekiyor ama mükemmel ölçüde minimalizmi hayatına alamadı alamıyor ama en azından minimalizm adına bir çaba var ortada. videolarını izledikten sonra ben de odamı düzenledim ve fazla olan ne varsa vermeye çalıştım çünkü eşyalara anlam yükleyen biri olarak benim için çok zor şeylerdi bunlar. ve hepsi melisa'dan sonra oldu. ben de yapabilirim dedim.

diyeceğim şu ki, minimalizme gönül vermiş ama anladığım kadarıyla bunu hayatına bir şekilde uydurmaya çalışıyor. bazı şeyler yavaş yavaş olur. önce o devasa kozmetik koleksiyonunu eritmiş, sonra yeri ve zamanı gelir şu anki minimalist olduğunu söylediği yeni koleksiyonu da eritir ve sizlerin dediği gibi 2-3 rujla hayatına devam eder. kozmetik ve alışveriş bağımlısı/çılgını bir insanın bir anda pat diye bütün elindekileri vermesini bekleyemeyiz. hiç kimse bunu yapacak kadar hayatını keskin ve ani dönüşlerle yaşamıyordur bence.

melisa'yı ben bu nedenle sevdim. hayatıma ... ünlüsünün makyajından daha çok şey kattı. şu an ben de bir türlü veremediğim şeyleri yavaş yavaş vermeye çalışıyorum, bir minimalist olmasam da bana bir şey kattı.

burayı okursa eğer bir şey daha söylemek istiyorum. Kanalına son zamanlarda minimalizm hakkında çok video yükledi. başka konulara da yer verse, vlog çekse (ki çekecekmiş) daha da faydalı bir kanal olur. zaten zibilyon tane makyaj kanalı var ve giderek artıyor. böyle ilham verici kanalları görmek güzel.

25 kasım 2016 00:16

4. Minimalizm herşeyin en azıyla en yeteniyle devam etmek değil mi süslüler?

Ruj sayın 70 den 20 ye düşünce minimalist olunduğunu düşünmüyorum, olunuyorsa beni bilgilendirin süslüler.

15 kasım 2016 22:24

3. ölümüne beğendiğim 2 youtuber'dan biri.

bir diğeri için (bkz: Ceyhan başlangıç)

daha sık video Paylaşsın, 7/24 izleyeyim ya.

6 kasım 2016 23:00