sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (145)
 • medya (6)

145. İnstagram’da videonun duyurusunu yaptığı fotoğrafın altındaki yorumlar, melodi’nin pembe dünyası. 

Youtube’da videonun altındaki yorumlar, süslü sözlük ve gerçek hayat. 

dün 13:36 dün 13:39

144. son videosunu eğlenerek ve ne kadar öngörülü olduğumu tasdik ederek izledim.

yüzünü biraz daha yaptırsın belki saçlarını toplayacak cesareti bulabilir.

dün 13:20

143. İnstagramda daha zahmetsiz para kazanıyorum diyemeyen de yutubu bırakmak için bahaneler arıyor oh ne güzel. tabi kim uğraşacak editle montajla içerik üretmekle

dün 02:54

142. Bir önceki süslünün de yazdığı gibi, linç sadece youtube da mı oluyor, instagram'da linç yok mu sanki? Youtube 'a içerik üretecek perspektife sahip değilim demek bu kadar mı zor? Belki inandırıcılığını yitirdin youtube'da? (ki öyle, tıpkı diğer makyaj/güzellik vloggerları gibi)

Bence de bırakman çok iyi, çok da güzel oldu.

15 şubat 17:06

141. videoyu izleyince "ne kadar samimi çok haklı biri" mi dememizi bekliyordu acaba, benim tek tepkim "bu ne şımarıklık" oldu. İyi yorumlar olunca, bu iş sebebiyle dünyayı gezerken hayat çok güzel, ama ufacık bir bedel dahi ödenmeyecek. bu bedelin ne olduğundan bağımsız olarak konusuyorum herkesin "işinde (bunu iş olarak gördüğünüzü her fırsatta söylediğiniz için)" olumsuzluklar oluyor. instagramdan gelenler emoji bıraksın aşamasında youtube yorumlarının çok gelmesini istiyordunuz? kötü yorumlar instagramdan da geliyor instagramı neden bırakmıyorsun, daha az emekle daha fazla gezi anlamına geliyor olmasın? sözün özü hiç samimi bulmadım ki aşırı empati yapmak gibi bir derdim var normal hayatımda.

15 şubat 10:11

140. son videosunu açtım izleyemedim sarmıyor beni çünkü ama seren serengile benzemiş.eyyorlamam bu kadar.

15 şubat 02:07

139. Neden youtube'a ara verdim değil de neden youtube'u bıraktım videosu çekip bir de videoya iki reklam sıkıştırarak 'clickbait'in dibine vurmuş; hiç bir orijinalliği olmayan vasat bir youtuber. 

14 şubat 23:17

138. son videosunu izlediğim youtuber, haklı konular da var, fazla hassas olup kendini kırdığı yerler de var, ancak kendisini şahsen tanıyan birisi olarak çok iyi niyetli, tatlı birisi olduğunu söyleyebilirim, üzerine fazla gelinmesin.

14 şubat 17:29 14 şubat 17:30

137. melodinin videosunu izledim. oldukça hak verdim. daha önce de söylemiştim melodi bence gayet de dolu, bilgili, akıllı başlı bir kadın. influencerlık tarzını çok beğenmesem de oturup her telden sohbet edilebilecek dolu bir kadın olduğunu düşünüyorum. melodi memur gibi çalışmış da bir insan çalışmayı da bilen biri. öyle hop diye influencer olarak doğmamış. ne güzel öğretmen olmak varken mis gibi meslek edindi kendisine. gezerek para kazanıyor. ve öğretmenlik yaparak kazanacağı paranın kat be kat fazlasını kazanıyor. nişanlısıyla ilgili yazılanlar çok çirkin, çok hadsizce. melodi için oldukça zor bir durum olsa gerek. neyse youtube'u bıraksın zaten instagram kafi kendisine.

ayrıca melodicim sözlüklerde yazılıyor çiziliyor biz cevap veremiyoruz demişsin. buyur gel tatlım. sözlüğe influencerlar giremez diye bir kural yok. gel kendini çatır çatır savun yani. kıps.

14 şubat 13:50

136. Youtube'U NEDEN bıraktığına dair bir video çekmiş. Sosyal medya zorbalığından bahsetmiş. Bunun kendisinin hevesini kırdığını vesaire söylemiş. Benim size bir şey öğretme gibi bir amacım veya zorunluluğum yok demiş.

Şimdi bir yorum yapmak istiyorum. Sosyal medya zorbalığı konusunda haklı olmasına rağmen, heves kırılması şöyledir böyledir bunlar hiç inandırıcı değil. Bence içerik üretmekte gayet tıkandı. İçerik üretmek onun için karlı bir iş değildi. Hayatının bu döneminde gelen fırsatları değerlendirmek youtubea video üretmekten daha karlıydı. Maddi ihtiyaçlar doğrultusunda seçim yapmasında bir sorun yok. Ancak kendi döneminde youtubea giren kişiler de aynı eleştirilere maruz kaldı ve youtube'a da bir şekilde devam ettiler. İnsanların izlenmeleri takip sayılarına bakıp değerlendirdiğimde gayet açık ve net şekilde dönem arkadaşlarının gerisinde kaldığını görüyorum. Çok reklam yapması, tarzına uymayan işbirlikleri kendisini ürün yorumlama anlamında güvenilirlikten uzaklaştırdı. Bu da izlenmelere eleştirmelere yansıdı. Eleştiriler daha da kısır döngüye soktu. Yüzeysel Favoriler ve vloglar artık kimseyi tatmin etmiyordu çünkü. Kendisini 6 aydır ınstagramdan takip etmiyorum. Youtubedan da bugün çıktım. İnsanların saçma ya da değil, bir sürü alanda var olabilmek için öyle ya da böyle çırpındığı bu ortamda, söyledikleri gerekçekleri oturmuyor çünkü. Rutin ve monotonluktan sıkıldı bence yani kendinden sıkıldı.

artık youtube türkiyede kozmetik grubunda çok insan var. Seni neden izleyeyim ki? Senin farkın nedir? Seni farklı kılan nedir? Bence bunun üstünde düşünmek lazım. Zaten çoğumuz artık videoları 1.25 veya 1.5 hızında izliyoruz.

14 şubat 13:07