sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (134)
  • medya (7)

  134. Okan Bayülgen'in programına çıkan influencer

  -Okan Bayülgen:Aylık kazancınız 50 bin lirayı geçer mi???

  -Geçer

  Bu işlevsizlere kazandırdığımız havadan paralar!!!!!!

  15 haziran 11:14

  133. kendisini taa izmirde yaşadığı dönemden beri severek takip ettim,ancak birkaç ay önce sonunda takipten çıktım.Kim ne derse desin,youtube’u da bırakınca sadece instagram üzerinde emek harcamadan rahat bir hayat yaşamaya başladı gerçekten anlamıyorum hiçbir ama hiçbir şey yapmıyor sadece giyinip resim çekiliyor kıyafetleri ve fiziğinin güzel oluşunun ekmeğini yiyor.Sürekli sponsorlarla geziyor,üstünde giydiği şeyler tamamen marka,daha yeni dior’un son çantasını almış cidden merak ediyorum nasıl bu kadar kazanıyor?Cidden sadece instagram sponsorlukları üzerinden hayat bu kadar kolay mı,bir çantaya 15 bin liradan fazla verebiliyor mu?Ne video çekip fikir üretip edit yapiyor,ne makyaj konusunda becerikli,buna rağmen makyaj markaları pr ve gezileri için Melodi’yi seçiyor,halbuki bu işe emek veren ve makyaj konusunda gerçekten başarı olan bir sürü insan var.Duyguya kimse laf edemez mesela,kadın haftada üç video yüklüyor çalışıyor makyaj konusunda da becerikli.Melodinin fiziği bu kadar güzelse bir lookbook hazırlayabilir mesela(tabi trendyol sponsor olmazsa o da zor) ya da gerçekten aldığı herkese uyabilecek parçaları paylaşıp öneri verebilir.Samimiyeti gözümde sıfır şu an,nasıl güvenelim alalım bu saaten sonra önerisiyle bir şey?

  5 haziran 19:41

  132. Kimseyi üzmek gibi bir niyetim yok ama bu youtuber/influencer mesleğinin yoktan gözümüzün önünde türediğine hepimiz şahidiz. Bunun yeni dijital pazarlama olduğunu da biliyoruz. Melodi senin bir meslek olarak bunu yaptığını da biliyoruz. Neden hala kalbinin içini bize açtığını düşünelim? İşini çok seviyor olabilirsin. Pazara erken girdin, fiziğin gayet güzel - insanlar bunu görmeyi seviyor. Ama artık bu işin bir samimiyeti yok, varmış gibi davranınca gerçekten takipçilerden daha da uzaklaşıyorsunuz. Para kazanmaya başladığınız andan itibaren bu bağ koptu. Yarın YouTube ve İnstagram kapansa eminim karşımıza yeni bir zaman geçirme aracı çıkarılır, zamanla o da samimiyetini yitirir. Yani bu mecralardan gerçeklik ummuyor zaten kimse. Sen de kendi ağzınla zaten gerçek hayatını bu mecralarda paylaşmadığını söylüyorsun. Senin sadece işini eleştiriyoruz. 

  Ve aynı futbolcular, çoğu oyuncu, şarkıcı yani eğlence sektöründeki çoğu kişi gibi çok kolay para kazandığınızı da düşünüyorum evet. çünkü bu ürünlere ve bu ürünlerin tanıtımına bu kadar değer biçmiyorum, tanıtım dışında üretilen içerikleri de çoğunlukla (melodi özelinde değil) eğlenceli bulmuyorum.

  Tl;dr- son videosu beni yine bu sektörün boşluğu hakkında düşüncelere gark etti. Keşke izlemesem ama sosyal medya bağımlılığını da bu sistem yarattı napayım. Sen de üzülme ve instagramdan yürü (ve bu para kazanma modelinin geçici olabileceğinin farkında ol).

  19 şubat 02:43

  131. İnstagram’da videonun duyurusunu yaptığı fotoğrafın altındaki yorumlar, melodi’nin pembe dünyası. 

  Youtube’da videonun altındaki yorumlar, süslü sözlük ve gerçek hayat. 

  16 şubat 13:36 16 şubat 13:39

  130. son videosunu eğlenerek ve ne kadar öngörülü olduğumu tasdik ederek izledim.

  yüzünü biraz daha yaptırsın belki saçlarını toplayacak cesareti bulabilir.

  16 şubat 13:20

  129. İnstagramda daha zahmetsiz para kazanıyorum diyemeyen de yutubu bırakmak için bahaneler arıyor oh ne güzel. tabi kim uğraşacak editle montajla içerik üretmekle

  16 şubat 02:54

  128. videoyu izleyince "ne kadar samimi çok haklı biri" mi dememizi bekliyordu acaba, benim tek tepkim "bu ne şımarıklık" oldu. İyi yorumlar olunca, bu iş sebebiyle dünyayı gezerken hayat çok güzel, ama ufacık bir bedel dahi ödenmeyecek. bu bedelin ne olduğundan bağımsız olarak konusuyorum herkesin "işinde (bunu iş olarak gördüğünüzü her fırsatta söylediğiniz için)" olumsuzluklar oluyor. instagramdan gelenler emoji bıraksın aşamasında youtube yorumlarının çok gelmesini istiyordunuz? kötü yorumlar instagramdan da geliyor instagramı neden bırakmıyorsun, daha az emekle daha fazla gezi anlamına geliyor olmasın? sözün özü hiç samimi bulmadım ki aşırı empati yapmak gibi bir derdim var normal hayatımda.

  15 şubat 10:11

  127. son videosunu açtım izleyemedim sarmıyor beni çünkü ama seren serengile benzemiş.eyyorlamam bu kadar.

  15 şubat 02:07

  126. Neden youtube'a ara verdim değil de neden youtube'u bıraktım videosu çekip bir de videoya iki reklam sıkıştırarak 'clickbait'in dibine vurmuş; hiç bir orijinalliği olmayan vasat bir youtuber. 

  14 şubat 23:17

  125. son videosunu izlediğim youtuber, haklı konular da var, fazla hassas olup kendini kırdığı yerler de var, ancak kendisini şahsen tanıyan birisi olarak çok iyi niyetli, tatlı birisi olduğunu söyleyebilirim, üzerine fazla gelinmesin.

  14 şubat 17:29 14 şubat 17:30