yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (190)
  • medya (7)

  190. kabul etmek istemese de kedisinin ölümünde payı olan kişidir. beymen'den ayakkabı alır gibi durmadan cins kedi satın alması zaten rezil bir durum. sadece o kedilerin üretimine verdiği katkı ile bile onların acı çekmesine zemin hazırlıyor ve suçlu hali hazırda. yetmezmiş gibi son lüks (!) kedisini bebek olmasına rağmen henüz aşıları tamamlanmadan çanta taşır gibi ordan oraya, o şehirden bu şehre, o insandan bu insana taşıdığı diğer kedileriyle ve başka insanlarla burun buruna soktu. zaten cins kedi olması sebebiyle doğuştan gelen düşük bağışıklık sistemi, birçok genetik hastalığa yatkınlığı olan bir kediye göz göre göre bunu yapıp sonra da ağlayarak storyler atmak, "melek oldu" gibi romantik cümleler kurmak en hafif tabiriyle işgüzarlıktır. 

  cins kedi üretimi artık gerçekten tahammülümün kalmadığı bir konu. genetik olarak zaten "kusurlu" doğmaya mecbur bırakılan, ömrü boyunca şans eseri riskli bir hastalığa yakalanmasa dahi sizin fark bile etmeyeceğiniz nefes alma güçlüğü, eklem ağrısı gibi birçok zorluk yaşamaya mahkum cins kediler. insanlar bunları her yerde bas bas bağrıyor, onlarca makale yazılıyor, sağlık araştırmaları yapılıyor.

  melis'e sorsan kendini sağlık alanında eğitim almış bilinçli biri olarak tanımlar. ben melis'in bunları bilmeyecek kadar cahil olduğunu da düşünmüyorum zaten. en kötü yanı da bu. gösterişe ve dış görünüşe o kadar hastalık derecesinde düşkün biri oldu ki kedileri bile ona yeni aldığı bir çantanın, ayakkabının verdiği estetik hazzı versin istiyor bence. gerçekten bir kedinin hayatına dokunmak isteyen, ona ömrünü geçirebileceği huzurlu ve sağlıklı bir yuva vermek isteyen, saf bir sevgiden başka bir çıkar gözetmeyen bir insan zaten melis'in yaptıklarını yapmaz.

  her şey bir yana melis zaten kişiliği ve yaşam tarzı sebebiyle bir kediye bakmanın sorumluluğunu alabilecek biri değil. insanlar bir kedi sahiplenirken bin kere düşünüyorlar mesela "9-5 çalışıyorum acaba evde yalnız kaldığı saatlerde üzülür mü" diye ya da yılda bir kez gittikleri üç beş günlük tatillerde bile kedinin kendini rahat hissettiği ortam değişmesin, psikolojisi ve sağlığı bozulmasın diye eve mama vermesi için birini çağrıyorlar vs. sen zaten aynı yerde iki gün üst üste duramayan, üç farklı şehirde kendine ev açmış, sıkıntıdan ordan oraya gidip duran, sürekli yurt dışı seyahati yapan birisin. ve kendinle birlikte o kedileri de bavul gibi taşıyıp duruyorsun. bu kedi sevmek, bir kediye yuva olmak falan değil düpedüz şımarıklık. kendisine akıl fikir ve sorumluluk bilinci diliyorum.

  edit: imla

  1 kasım 12:20 1 kasım 14:57

  189. Cins kedi sevdası sayesinde canlı üretim piyasasını destekleyen influencer. Kedisini kaybetmesi üzücü fakat cins kedilerin üretilme koşullarını bilmeyecek kadar cahil olduğunu da düşünmüyorum. Gerçi muayenesi ve aşıları tamamlanmadan evdeki diğer kedilerle bir araya getirecek kadar da bilgisiz biri ne yazık ki. Umarım kedisinin başına gelenler kendisine ders olur ve cins kedi satın almayı bırakır, umarım ölen kedisi yetişkin kedilere de hastalık bulaştırmamıştır

  31 ekim 19:14

  188. Acilen youtuber, vlogger, blogger olmamı düşündüren kişi. Kızın designer gardrobu oldu ya gözümüzün önünde. 

  1 ekim 13:35


  187. 19 yaşlarımdayken sağlıklı beslenme kararı almış, ve sağlıklı beslenen insanları takip ederdim. bunların arasında en sevdiklerimden birisiydi. fakat şu an nötr üm sadece. bir şeyler değişmiş gibi, ancak değişen şey ne bilmiyorum.

  15 eylül 23:13

  186. Bu kizi en son takip ettigimde ogrenciydi ve eskisehirde ucuza yasamaya calisiyordu. Ne ara ysl, prada, chloe ayakkabilar, cantalar takacak duruma geldi?

  Sahiden bir ortaklik storysi ile olacak is mi bunlar?

  9 eylül 16:03

  185. Kendisini öğrenci evindeki yulaf lapası videolarıyla tanmıştım fakat şuan geldiği noktaya hayretler ediyorum.Bunu maddi olarak söylediğimi sanmayın sakın.Ülke gezmeyi seven tatlı,çalışkan,sağlığına önem veren bir kız imajındayken bir anda marka delisi,silikon göğüslü,şımarık ultra kadınsı halleri bana aşırı yapmacık geliyor.Link canavarı olması konusu apayrı zaten.kendisini "influencer" kategorisinde saydığı için söylüyorum etkilenecek bir kişi arıyorsanız bu hesap o hesap değil.Kötü bir örnek.

  4 eylül 14:59

  184. Ya ben bu kızı çok severdim. Naptı kendine bayan meme oldu. Poposuna da mı birşey yaptırdı. Tatlı kızdı şimdi seksi olmaya çalışıyor sanırım ama olmuyor umarım tez zamanda farkeder. 

  28 temmuz 01:41


  183. Öyle bir yaptırmış ki, memelerinin biri şam'a diğeri bağdat'a bakıyor. 

  29 haziran 21:59

  182. Son yaptırdığı silikonlarla artık kendisi mely değil meme nutty olmuştur

  15 haziran 18:26

  181. Kendisiyle aynı şehirde okuduk. Şu an da ailesiyle aynı şehirde yaşıyoruz. Henüz hala Eskişehir'de okurken o, bir youtube videosuyla karşılaşıp, öyle tanımıştım kendisini. 2-3 sene önceydi sanırım.

  Birkaç paylaşım, hikaye ve vloguna baktığımda "şöyle kiloluydum. Böyle el attım yaşamıma." Minvalindeki paylaşımları yüzünden eski haline bakayım dedim. Şu "Süreyya hanımın muhteşem değişimi" gibi bir görüntüyle karşılaşınca canım sıkıldı. Elbet o zamanki haline göre birkaç kilo vermiş ve çok daha fit duruyordu ama eski haline de "fazla kilosu varmış" diyen çarpılır. O zamanlar o kadar az şeyle besleniyordu ki ben 120 kilodan düştü buralara sandım.

  Neyse... bir iki kez de eskişehir'de denk geldim. Uzun, ince, güzel bir kız allah için. Ancak benim için o kadardı. Sağlıklı beslenme güzel şey tabii ama günümüz influencer'ları ve diyetisyenleri bu işi o kadar toksik hale getirdi ki yulaf dışında bir şey yediğim veya sabah limonlu su içmediğim için kendimi aşırı kötü hissetmeme neden olan sosyal medya hesaplarını takip etmiyorum.

  Daha da kötüsü, bu kadar emek ve çaba sadece 7-8 kilo vermek icin. Ha bunda ne mi var? O hesaba 40 kilo fazlası olduğunu düşünen biri girdiğinde daha baştan yenilgiye uğramış hisseder. Bu kadar uğraş ile çok az kilo vereceğini düşünür ve motive olamaz.

  Yine neyse... diyeceğim o değil. kısaca o zaman biraz profilinde gezinip çıktığım bir arkadaştır kendisi. Sadece ortak şehirlerde yaşadığımız için biraz daha fazla aklımda kaldı.

  Diyeceğim şu: birkaç ay önce kocam ile hayatıma giren yaşça büyük akrabalarımla internetten para kazanan insanlar üzerine konuşurken, biri arkadaşının bursalı, eskişehir'de eczacılık okumuş kızından bahsetmeye başladı. Kazandığı paralarla dünyayı gezmiş, ailesine yazlık, kendisine (sanırım istanbul'da ya da bursa'da) ev almış. Kızın adının da melis olduğunu öğrenince, "Haa..." dedim " bu o". Kısaca bayağı iyi kazanıyor.

  Sırf şunu yazmak için bu kadar girdiye gerek var mıydı, bilmiyorum.

  Ha son olarak, bugün blogyagmuru'nun (oydu sanırım) hesabında yeni meme silikonlarını görünce yıllar sonra hesabına girip baktım. O sağlıklı yaşam hikayesi yalan olmuş. Vücudu da o takıntı yapıp, kilo vermem gerek dediği aslında son derece normal görünen vücudundan çok da farklı değil artık.

  6 nisan 17:19 6 nisan 17:21