yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (73)
  • medya (6)

  73. Beije markasınınkini aldım, bugün elime ulaştı. Diğer markaları denemedim ve ilk kap denemem. Girdiyi daha sonra güncellerim yalnızca ilk izlenimlerimi aktarmak istedim. Öncelikle çok güzel bir paketlemeyle geliyor silindir karton kutusu içerisinden kullanım klavuzu ve güzel bir keseyle birlikte kabımız çıkıyor. Bu arada fiyatı 180₺. İlk elime aldığımda yumuşacık güzel bir yüzeyi var. Medikal silikon ve onaylı zaten o konuda sıkıntı yok. Benim aldığım standart boyutmuş bir boy daha büyüğü varmış ama onu göremedim sitede. Boyutu küçük olsa da içeri yerleştirmek konusunda şüphelerim vardı ama konuyla ilgili birçok video izlediğimden şüpheleri korkuları bir kenara bırakarak duşa doğru yol aldım(Öncesinde kaynar suda 5dk kaynatılması öneriliyor bunu da yaptım). Duşta yerleştirmek daha kolaymış rayka kumrunun tavsiyesine göre. Ben de hem temizlik hem rahatlık açısından duşta denedim.

   İçeri sokmak biraz uğraştırdı diyebilirim. Daha sonra düzgün açıldı mı kap şeklini aldı mı diye kontrol etmek gerekiyor. Kontrol ettiğimde ezik durduğunu farkettim bir süre de onu düzeltmekle uğraştım. Ama sonunda düzgün oturduğundan emin oldum ve hayatıma devam ettim. 5-6 saattir birlikteyiz ve varlığını hiç hissetmiyorum diyebilirim. Şu uç kısmını rahatlık durumuna göre kesmek öneriliyor ama ben kesmedim şu anlık batmıyor ve çok kesmek istemedim çıkarırken daha kolay olsun diye. Çıkarma konusunda henüz bir tecrübem yok dediğim gibi ilk izlenimlerim bunlar. Kullandıkça çıkarıp takma konusunda el alışkanlığı kazacağımı düşünüyorum. Ve alıştıktan sonra çok daha rahat olacak eminim. Şimdilik her şey olumlu. 

  20 şubat 19:57

  72. Ped ve tampon yerine kullanılabilecek çevreci ürün.

  Ben de organicup markasını almayı düşünüyordum ama gerek yüksek fiyatı gerek yılların tecrübesizligiyle ya kullanamazsam diye almaktan çekiniyordum.

  Tam da bugün bir paylaşımda uzun süre kullanımda rahimi aşağı çekmesiyle ilgili bir yazı gördüm. İçimde acayip bir tereddüt ve korku oluştu. Her ay ped kullanımından her açıdan (çevreye zarari, hışırtısı, kayması, yazın fenalık basması gibi) son derece rahatsız biri olarak bu durum karşısında yine kararsız kalmış bulunmaktayim.

  (link: https://www.google.com/amp/s/www.bbc.com/news/amp/health-51805689 Bbc'nin yazısı)

  14 şubat 02:03

  71. buradaki ilk girdimden sonra 3. döngümdeyim ve gerçekten müthiş bir ürün. olay doğru takmayı öğrenmekmiş. ben hep yatarak takıyorum. henüz ayakta veya çömelerek nasıl takacağımı çözemedim ne yaparsam yapayım doğru takamıyorum o şekilde ama yatarak voila. ne sızıntı ne bişe sadece ilk gece sabah uyandığımda sızdırmıştı fakat artık takalı neredeyse 10 saat olmuş ve baya baya dolmuştu kabın içi. onun haricinde ufak sızıntılar hariç bir sızdırma yaşamıyorum. onlarda takmaya çalışırken bulaşan kan diye tahmin ediyorum. fakat ben takarken iç takımlarla baya baya haşır neşir oluyorum. doğru yere oturdu mu diye kontrol etmek için tabiri caizse içeride gezintiye çıkıyorum resmen. fakat zamanla ilk seferde doğru takabilmeye başladım biraz pratikle zamanla alışıyorsunuz zaten. almayı düşünen varsa kesinlikle tavsiye ederim ped çilesinden kurtulmak için bile değer.

  26 ocak 15:56 13 şubat 14:59


  70. (yazar: Lovestoned) sağolsun, onun girdisinden aldığım cesaretle kullanmaya başladığım ve daha ilk kullanım deneyimimde dahi inanılmaz memnun kaldığım bir icat. 

  Kanaması çok olanlardanım. Kimi zaman abartısız 10 dakikada bir ped değiştirmek durumunda kaldığım da oluyor. Kıyafete bulaşma, rahat hareket edememe / konforlu hissedememe şikayetlerinden bıkmıştım artık. Kullanması zor gözüküyor olsa da, yine aynı yazarın önerdiği mothersmart markasının kabı, muadillerine göre oldukça hesaplı olduğundan denemeye değer gördüm. 

  Bakın çok ciddiyim, böyle bir konfor olamaz. 2. Günlerim çok kanamalı geçer; o zaman bile 5 saat götürdü beni. Ve öyle rahat ki, ne kanamayı ne de kendisinin varlığını hissettim. Benim kadar sorunlu ve bol kanamalı bir kadın bile rahat ettiyse, regli normal seyrinde geçen bir kadın, üst düzey konforlu hissedecektir eminim. 

  Hijyen konusunda soru işaretleri olanlar için de şöyle söyleyeyim: vajina dışına hiç kan bulaşmadığını ve haşır huşur pedle temas halinde olmadan regl dönemi geçirdiğinizi bir hayal edin. mükemmel değil mi? Her iki regl dönemimden birinde tahriş ya da az da olsa mantar problemiyle uğraşanlardan olarak, ben çok çok memnun kaldım. 

  Çok uzatmış olabilirim, üzgünüm fakat isterim ki bütün hemcinslerim bu rahatlığı yaşasın. Bedeniniz ve doğa için güzel bir şey yapmak isterseniz, bir şans verin bence.

  23 ocak 17:57

  69. Uzun bir girdi olacak çünkü ayrıntılı anlatmak istiyorum. Herkesin yazdığı ayrıntılı ürün bilgisi, kullanım temizleme ve saklama yöntemleri ile ilgili yazmayacağım. Zaten ulaşması kolay bilgiler bunar. İlk kullanım tecrübemi paylaşacağım. Kullanmak isteyen ve tereddütleri olan süslülere ışık ve cesaret olması dileği ile.

  Kaba Şöyle bir bakınca göze çok büyük görünüyor ne yalan söyleyeyim. Bununla bu iş yürümez diyorsunuz (emin olun yürüyor).

  Aldıktan sonraki ilk regl dönemimde elim bunu kullanmaya gitmedi açıkçası. Pedin kolaylığına sığındım, kabımı görmezden geldim.

  İkinci regl dönemimde kullanmaya karar verdim. Kullanmadan önce kaynatılması gerektiği yazıyor her yerde. Bir bardak kaynamış suyun içinde su neredeyse soğuyana kadar bekletmiş bulundum ben. Daha sonra temiz bir kağıt havlu ile kuruladım. Bir çok katlama yöntemi var, benim yaptığım sanırım punchdown diye geçiyor. Gözüme ancak bu katlama yöntemi ile yerleştirmeye uygun göründü. Yapısı açılmaya çok müsait sıkı tutmak gerekiyor. Çömelerek yerleştiriyorum ben. Vajina dümdüz bir yapıya sahip olmadığından sizin için uygun açıyı bulursanız ilerlemeye başladığını fark ediyorsunuz zaten. Biraz içeri girince kendiliğinden açılıyor. Açıldığından emin degilseniz etrafında parmağınızı döndürmeniz söyleniyor ama ben bunu bir türlü başaramadım.

  İlk yerleştirdiğimde olması gerekenin aksine inanılmaz hissettim kabın varlığını. Acı yoktu fakat oradaydı yani. Ped destekli gittim ne olur ne olmaz diye. 2 3 saat sonra tuvalete gittiğimde ped kullandığım zamanlardaki gibi çişimi yaparken löpür löpür kanlar gitti ve dedim ki bu olmamış. Zaten pedim de kirlenmişti.

  Geldim ilk çıkartma deneyimime. Kabın sapı zaten hemen girişteydi. Tutup biraz sağ sol yaptım önce. Sonra kendimi gevşek bırakarak bir parmağımla kaba ulaşıp bastırıp vakumunu bozdum. Vakumun bozulduğunu hissediyorsunuz zaten hissetmemeniz mümkün değil. Sonra tekrar sapından sağ sol aşağı yapa yapa indirdim kabı aşağıya. Yeteri kadar inince dibinden iki parmağımla tutup çıkardım ve tahmin ettiğim gibi içi neredeyse boş çıktı.

  Tekrar takmak için muslukta önce soğuk sonra sıcak su ile bir güzel yıkadım. Aynı katlama yöntemi ile katladım yerleştirdim ama yok yine hissediyorum, yine olmadı. Lanet edip canımı acıta acıta çıkardım.

  Pes etmemek adına buradan ve başka yerlerden kullananların yorumlarını bilmem kaçıncı defa okudum. Yoksa olmayacak diye tamamen vazgececektim. 2 saatlik okumanın ardından bu kadar insan yanılıyor olamaz diyerek tuvaletin yolunu tuttum.

  Aynı merasimleri tekrarlayarak kabımı yerleştirdim ve ekşi sözlükte bir hemcinsimin tavsiyesine uyarak taktıktan sonra 3-5 squat yaptım. Sonra sık bırak yaparak kabı yokladım, ilk takışıma göre çok daha az hissettiğimi farkettim. Yine pedimi de takarak gece uykusuna yattım.

  Sabah bir uyandım ki sıfır his sanki içim bomboş. Koştum tuvalete baktım pedde çok az miktarda, sanırım yatmadan önce kapsız geçirdiğim iki saatten kalan artıklar var ve başka hiçbir şey yok. İnanılmaz sevindim. Fakat bu sefer de başka bir sorun çıktı: kap yok olmuştu. Bildiğiniz yok. Parmağımı soktum aradım taradım, ıkındım yok allah yok. Biraz ara verdim, gezindim evin içinde, oturdum, kalktım geri döndüm. Oturdum tuvalete kendimi olabildiğince gevşek bırakıp ufak ufak hissedemedigim bir şeyi aşağıya ittirmeye çalıştım. Bir süre sonra sapına ulaştım, yakalayıp yine sağ sol yaparak yavaş yavaş aşağıya çektim kap geldi. Vakumunu bozup çıkardım ve bingo kabım bu sefer toplama görevini başarıyla yerine getirmişti.

  Bu sefer yerleştirmem daha kolay oldu. Gece kap derine gittiğinde kabı hissetmemiş olmam ve sızıntının minimuma inmiş olması bana kabı daha ileriye ittirmem gerektiğini öğretti (hepimizin vajina uzunluğu farklı tabi, kimisi için daha aşağısı kimisi için daha yukarısı doğru yerdir). Taktıktan sonra açılmış haliyle biraz ittirdim içeriye.Ardından squat veee sıfır his. Sabah 10 civarı taktığım kabı akşam 7 de çıkardım veee yine bingo. En yoğun günüm misler gibi geçmişti. İnanır mısınız kap yarısına kadar bile dolmamıştı.

  Sızıntılarım ufak tefek devam ediyor ama bunu ilk kullanışım olmasına veriyorum. İlerleyen dönemlerde bu sorun da çözülürse (ki eminim çözülür deneme yanılmayla en doğru kullanım şekli bulunuyor ancak) bundan sonra hayatımdan ped tamamen çıkmış olacak.

  Yarın 3. günü geçireceğim kapla ve 2 günde bile çok ilerleme kaydettim, rahatlığını şimdiden hissettim. İlk gecem bile mükemmel geçti. Normalde sabah uyanır uyanmaz tuvalete koşardım kesin taştı, pijamam kirlendi diye. Üstüne bir de sağa sola dönerken akan kanları hissetmiyor olmak da bonus puan.

  İlk takıp çıkarma tecrübemi anlatmak istedim ki benim gibi başta beceremeyip vazgeçenler varsa vazgeçmesinler diye. Hepimiz bu kaba alışabiliriz emin olun (anatomik bir sorun yoksa). Sıfır atık, sıfır his, sıfır koku, mis gibi gece uykuları, zırt pırt tuvalete gidip ped değiştirme veya kontrol etme derdi yok, yazın denize havuza girememe derdi yok, uzun süreli gezilerde yolculuklarda kafanız rahat.... Daha ne sayayım ne diyeyim.korkmayın, kullanın, kullandırın.

  Bu girdi sızıntılar sıfırlanınca güncellenecektir.

  2. Regl sonrası gelen edit: ilk gün yine korkunç anlar yaşadım. Gün boyu asla kabı yerleştiremedim sürekli sızıntı yaşadım ve inanılmaz moralim bozuldu. 2. Günün başından itibaren yerleştirmeyi başardım ve sızıntılar günlük pedle devam edilebilecek düzeye geldi. Sanırım 3 4 ay boyunca her ilk gün ilk defa takıyormuşum gibi olacağım. Pes etmek yok. Regl sonunda birkaç gün devam eden koyu renk akıntıları tek güne indirdi. Müthiş bir olay.

  16 ocak 01:11 19 şubat 15:20

  68. süslü sözlükteki iki buçuk yıllık sessizliğimi bozmama vesile olan kaptır. O kadar memnun kaldım ki, bunun kullanımı ile ilgili ulaşabileceğim kadar çok kişiye ulaşmak istiyorum.

  Doğumdan sonra kanama miktarı artan bir kadın olarak adet dönemlerimi ped taktığım külodumun üzerine depend emici külot giymek suretiyle, fazlaca katı atık çıkararak geçiriyordum. Stresi, akması, bulaşması da cabası... Tampon kullansam gözümün hep saatte olması, ipinin tuvalete girdiğimde hijyen kaygımdan dolayı beni rahatsız etmesi, gece tamponla uyunmaması gibi nedenlerle stres yaşıyordum.

  Menstrual kap İlk duyduğumda beni de kullanımı ile ilgili düşündüren bir üründü. "kullanabilir miyim?", "rahat takıp çıkarabilir miyim?", "içimde hisseder miyim?", "Çıkardıktan sonra oraya buraya döker miyim?" gibi onlarca soru geçti aklımdan. Bu kadar insan yanılıyor olamazdı, bir şans vermek istedim. (link: https://www.organicupturkiye.com/satin-al/organicup/ organicup'a) o kadar para verdikten sonra kullanamazsam verdiğim paraya acırım diyerek (link: https://mothersmart.com.tr/urun/adet-kabi mothersmart femometer adet kabını) neredeyse üçte biri fiyatına aldım. memnun kalmazsam da verdiğim paraya acımayacak, memnun kalırsam farklı markaların farklı modellerini deneyebilecektim.

  Akıllara takılan sorulara tek tek cevap vererek ilerleyelim:

  -Kullanabilir miyim?

  -Bu ürünü kan tutması gibi bir problemi olmayan, himene zarar verme kaygısı olmayan, kendisine dokunmaktan rahatsız olmayan herkes kullanabilir. Uygun ebatta ürünü almak için ilgili markanın yönlendirmelerine dikkat etmek gerekir. Ben vajinal doğum yaptığım için büyük boyunu aldım mesela. bazı markalarda üç farklı boy, bazılarında iki farklı boy var.

  -Rahat takıp çıkarabilir miyim?

  -Takması bana göre tampondan daha kolay bir ürün. ilk denememde punch down denilen teknikle katlayıp banyoda hafif çömelerek takıverdim. ne kadar kolay olduğuna şaşırdım. bir kere bu ürün medikal silikon. Yapısı gereği yumuşak ve kaygan. tampon gibi kuru değil. Ayrıca tamponu itebildiğimiz kadar yukarıya itmemiz gerekiyor, aksi halde varlığı fazlaca hissediliyor. ancak adet kabı öyle değil, vajinanın girişine yerleştiriliyor. öyle sanıldığı gibi elimiz bunu takıp çıkarırken vajinada dolaşıp durmuyor. kimse kan revan içinde kalmıyor. Benim ellerim bile kanlanmadı hiç.

  (link: https://cdn.suslusozluk.com/content/images/large/3341_1608483874.jpg katlama yöntemlerinden) punch down denilen yöntemle hiç problem yaşamadığım için diğerlerini denemedim. Takarken en rahat ettiğim pozisyon tek bacağımı klozetin kapağına dayayıp hafif squata çökerek, kalçamı geri çıkararak takmak oluyor. tam çömeldiğimde vajinanın geriye doğru ilerleyen anatomisi, içimde açılmasını daha zor kılıyor sanırım. bir kere böyle takmayı denediğimde sızdırdı çünkü. takarken hafifçe itip, çok da geriye itmeden bırakıp ucundan tutuyorum, hafif sağa sola sallıyorum. parmağımı etrafında gezdirerek kontrol etmeme gerek kalmadan açılıyor. çıkarırken takarken hissettiğimden daha fazla hissiyat oluşuyor çünkü katlayıp takarken açık haliyle çıkarıyoruz. çıkarırken en rahat ettiğim pozisyon tam çömelme pozisyonu, bacaklar ne kadar açıksa o kadar kolay geliyor bana. tam çömelmede kabın tutma yerini vajina girişinde buluyorum, azıcık çekiyorum. huninin alt kısmı iki parmağımla tutabileceğim kadar belirince iki parmağımla hafifçe sıkıp havasını alarak çekip çıkarıyorum.

  -Çıkardıktan sonra oraya buraya döker miyim? Nasıl boşaltacağım?

  -İlk kullandığım ay bile bir kez bile dökmedim. beklenti (link: https://cdn.suslusozluk.com/content/images/large/3341_1608483840.jpg böyle) oluyor biliyorum ama oraya buraya bulaştırmak için gerçekten talihsiz olmak lazım. çıkardıktan sonra vücut sıvılarıma hayretle bakıp tuvalete döküyorum.

  -Ne kadar süreyle kullanabilirim? Dolar mı? Taşar mı?

  -12 saate kadar boşaltmadan kullanılabiliyor. ben en yoğun günümde bile, 10 saatte kabın üçte ikisini doldurabilmiştim. Bu da sabah evden çıkmadan ve akşam eve gelince şeklinde günde iki kez boşaltma ile inanılmaz rahat bir adet günü geçirmenizi sağlıyor. yanınızda ped/tampon taşımadan, umumi tuvalette değiştirmek zorunda kalmadan, neredeyse adet gördüğünüzü unuttuğunuz bir günden bahsediyorum. muhteşem! bir kere sızdırma problemi yaşadım. sebebi kabı yanlış yerleştirmemden dolayı içimde katlı halde kalmasıydı. düzeltince bir daha hiç sızdırma problemi yaşamadım. Yine de günlük ped kullanmak gerekebiliyor, kabı takıp çıkarırken vajina girişine sürüklenen birkaç damla kan olabiliyor. kullanım ömürleri markadan markaya değişmekle birlikte 10-15 yıl gibi. Sızdırma gibi problemler başlarsa, deformasyon olursa daha erken yenilemenizi öneriyorlar.

  -Uyurken kullanılır mı?

  -Yine (link: https://cdn.suslusozluk.com/content/images/large/3341_1608483890.jpg kaygımız) çok olsa da kullanımının en şahane kolaylıklarından biri gece 12 saate kadar bir damla sızmadan, çarşaf batırmadan, korkmadan döne devrile uyumak bence. Serviksimizin yapısı nedeniyle geriye doğru akma gibi bir durum söz konusu dahi olamaz. Yatarken ped de kullansanız, kan vajinanızın içinde biraz oyalanıp ayağa kalktığınızda dışarı akıyor zaten.

  -İçime kaçar mı?

  -Vajina ve serviksin anatomisi nedeniyle içinize kaçması mümkün değil. Maksimum gidebileceği yer rahim ağzı dediğimiz serviks, ondan öte yol yok ona. Bir keresinde adet kabım biraz yukarıya doğru kaymış, vajina girişine yakın olması gereken tutma yerini hemen hissedemedim. Bu durumda da parmaklarımı sokup aramak yerine çömeldiğim yerde yavaş yavaş ıkındım. tutma yeri vajina girişine gelince de rahatça çıkardım.

  tuvalete sıkıştıysanız, idrarınızı ya da dışkınızı tutmaya yarayan kas grubu aynı zamanda vajinal kasları da kasılı tuttuğu için kabın tutma yerini bulmak daha zor olabiliyor. Ben bu durumda ihtiyacımı giderdikten sonra temizliğimi yapıp, ellerimi yıkayıp öyle çıkarıyorum kabı. ıkındığınızda ya da kasları gevşettiğinizde vajina girişine doğru tekrar hareket ediyor kap, tutup çıkarmak daha kolay oluyor.

  -İçimde hisseder miyim?

  -Hissiyatı sıfır. tampon kadar bile hissetmiyorum.

  -Sağlıklı mı?

  -bu ürünler %100 yumuşak medikal silikondan üretiliyor ve FDA onaylılar. İçlerinde sağlığa zararlı hiçbir madde yok. pedlerde ve tamponlarda bulunan onlarca kimyasalın potansiyel zararlarını düşününce menstrual kaplar onların yanında çok masum kalıyorlar. Ped bir saat sonra bakteri üretmeye başlıyor ve kimse saat başı ped değiştirmiyor. Tamponun toksik şok riski var. ayrıca tampon vajina duvarında ne varsa emdiğinden vajina florasına da zarar veriyor. Menstrual kap kanı emmeyip sakince topladığı için vajina florasına tampon gibi zarar vermiyor. Toksik şok riski ise yok denecek kadar az. tahriş, mantar, pişik, koku gibi problemler ise hiç yaşanmıyor. Reglimin son günündeki kahverengimsi akıntının kokulu olduğuna inanırdım, adet kabı toplayınca renginden başka bir farkının olmadığını gördüm mesela. kokunun sebebi azalan kanamayla birlikte sık değiştirmediğimiz pedlermiş.

  -Hijyenik mi?

  -Nasıl kullandığınıza bağlı. aynı adet dönemi içinde her boşalttığınızda su ve intim jelle yıkanması yeterli. ben iyice duruladığım için sabunla yıkıyordum ancak intim jelle yıkamak vajina florası açısından daha da sağlıklıymış. Sonrasında temiz bir parça peçetenin üzerine koyuyor, tuvalette işim bittikten sonra tekrar ellerimi güzelce yıkayıp, hiçbir yere dokunmadan takıyorum. adet dönemi sonunda ise yine yıkadıktan sonra 4-5 dakika kaynatmak yeterli. sterilize ettikten sonra genellikle ürünle birlikte gönderilen kesenin içerisinde bir sonraki adet döneminize kadar saklıyorsunuz. Umumi tuvalette hiç değiştirmem gerekmedi henüz. ancak böyle durumlarda yalnızca su da tutulabilirmiş. Ya da yine intim ıslak mendillerle (gizlinot: bazı markalar ürünle birlikte gönderiyorlarmış.) silerek de temizlenebiliyormuş. Umumi tuvalette değiştirmek zorunda kalsam ellerimi yıkayıp peçeteye sarıp girer, kabı döküp, bir şişeden biraz su döküp yine temiz elimle takar, tuvaletimi sonra yaparım sanırım. Yine de 12 saate kadar içimizde kalabilen bir ürün olduğu için, hele ki şu pandemide ilk ne zaman umumi tuvalette yenilemek zorunda kalırım bilmiyorum. Denizde/havuzda ise kesinlikle tampondan daha güvenli olduğunu söyleyebilirim. Tamponda saati kontrol etmek zorundasınız, ayrıca suyun içinde biraz da olsa aşağıdan su çekip şişiyor. Menstrual kap vajina duvarına sıkı sıkı tutunduğu için su emmediği gibi, dış ortamla teması da minimuma indiriyor.

  "O kadar kanı görmek istemiyorum." diyenler pedlerini gözlerini kapatıp değiştiriyorlar sanırım. çünkü kaptaki kan azken oraya buraya bulaşan kan daha çok görünüyor.

  Plastik bir şeyi içine sokma fikrinden rahatsız olanlara da ürünün bir kez daha bildiğimiz plastik olmadığını, medikal silikon olduğunu hatırlatarak sormak istiyorum, prezervatif kullanımına da mı aynı bakış açısıyla yaklaşıyorlar?

  Parmaklarını kullanmak zorunda kalacağı için hijyenik olmadığını düşünenler acaba sevişmeden önce partnerlerini cinsel organlarını sabunlamaya mı gönderiyorlar? iyice sabunladığınız bir el ne kadar pis olabilir, anlamıyorum. Safiye gibi tuz ruhuna mı yatıralım ellerimizi? Ki bir kez daha söylüyorum, ben parmaklarımı içeriye neredeyse hiç sokmadan bu ürünü kullanabildim, her zaman parmakla kontrol etmek gerekmiyor. Ucundan tutup hafif sağ-sol yapınca açıldığını hissediyorum, bana yeterli oluyor.

  Vücuttan çıkması gereken bir şeyi vücutta tutmak olarak yaklaşanlar olmuş. adet kanı dışkı gibi mikroplu bir şey değil süslü kardeşlerim, rahmin içinden servikse doğru kasılmalarla itiliyor o sıvılar, serviksten yukarı geri de kaçmıyor. havayla neredeyse hiç temas etmeyen bir sıvının 12 saate kadar medikal silikon bir ürün içinde durmasında ne gibi bir sakınca olabilir? amuda da kalksanız, takla da atsanız o kan tekrar rahminize kaçmaz.

  Yukarıda saydığım tüm özelliklerin yanında bu menstrual kapların sürdürülebilir ve çevreci olduğunun da altını çizmek istiyorum. Cansu Dengey ve Rayka Kumru'nun konu ile ilgili detaylı videosunu da (link: https://www.youtube.com/watch?v=1reiosb0i6w buraya) bırakıyorum.

  Özetle asrın icadı olduğunu düşündüğüm, "bu zamana kadar nerelerdeydin?" deyip bağrıma basmak istediğim ürün oldu kendisi.

  hiç kullanmamış olanların yorumlarına kulaklarınızı tıkayın. kullanmak istiyor ancak benim gibi çeşitli kaygılarla erteliyorsanız bir şans verin. Her kadın bu rahatlık ve özgürlük duygusunu yaşamalı.

  20 aralık 2020 20:57 20 aralık 2020 23:23

  67. ped alerjim dolayisiyla cok cok büyük heveslerle aldigim ve hala kullanamadigim ürün. bütün bir adet boyunca toplamda 20 kere denedim. iceri girmesi konusunda hicbir sikinti yasamiyorum, özellikle kap hala islakken, ama icerde mümkünü yok acilmiyor. defalarca denedim, hala katli duruyordu her kontrol ettigimde. benim kullandigim ürün su:

  (link: https://www.dm.de/merula-menstruationstasse-pink-p4260533720004.html merula s)

  kendisinin degisik seklinden midir, yoksa benim kendi vajinami tanimamam mi bilmiyorum, kesinlikle acamadim icerde. belki de cok itiyorum yukari. 28 gün sonra denemelerime devam etmek üzere bu aylik pes ediyorum.

  Güncelleme: 28 gün sonra yeni denememle tekrar geldim. sorun kaptaymış! Yani merula kabı da severek kullanabilenler vardır eminim ama ben yeni ve konik şekilli bir kap aldım ve sıfır sızdırma. Mutluluk.

  (link: https://www.dm.de/selena-cup-menstruationstasse-groesse-m-p9120044181297.html Yeni kap, m beden)

  17 aralık 2020 12:00 10 ocak 10:54


  66. bir heves ve heyecanla alıp büyük hayal kırıklığına uğradığım ürün. nasıl takarsam takayım sızdırıyor ve tam açıldığından katlı kalmadığından da eminim. neden böyle olduğunu asla çözemiyorum ve anlık olarak verdiğim paraya acıyorum

  24 kasım 2020 16:34

  65. Bu aralar çok ünlü lakin yeni düşüncelere açık olmadığım için kullanmıyorum. İçime bir şeyler takma hissi geriyor beni ki tampon da kullanmayan biriyim. benim gibi düşünenler vardır elbet o kan ped e akmalı!

  18 ekim 2020 11:14

  64. bir hevesle satın alıp kullanamadığım kap.

  takmaya çalışırken alt takımları bayağı bir tahriş etmişim. belki ileride kullanırım ama şimdilik beceremedim. pedlerle yola devam.

  18 ekim 2020 07:57