yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (15)
  • medya (1)

  1. eski içişleri bakanı ve tbmm başkanvekili. kocaeli üniversitesinde ders vermişliği de var. ama şu an gündeme gelmesinin bir sebebi şu ki dün çanakkale'de gerçekleştirmek istediği "hayır" konulu toplantısı polisçe ve "üst makamlarca" engellenmeye çalışılmış, toplandıkları salonun elektriği kesilmiştir. karanlık geleceğimizi kendisine erkenden tattırmak istemişler belli ki. kendisi siyasi sahnede yer alan çok güçlü kadınlardan biridir aynı zamanda. fikirlerinin çoğuna katılmasam da yapılması beklenen referandum için reyini belli ettiği için bu muameleye maruz kalmıştır. dün çanakkale'de yaşadığı olay bana şu olayı hatırlattı: galiba 2010 yılıydı, kocaeli'nde uluslararası fuar alanında, kitap fuarına, yazarlar söyleşiye davet ediliyordu. banu avar gelmişti ve daha konuşmasına başlayamadan salonun elektriğini kesmişlerdi. mikrofon çalışmamıştı ve telefon ışığında kendisini dinlemiştim. dün meral akşener aynısını yaşadı. demem o ki; bu ülkede karşıt görüşe yer yok.

  edit: ukte: (yazar: missgarnett)

  12 şubat 2017 10:55 ed.12 şubat 2017 22:50

  2. Kendisi ile görüşlerim zıt. Tek ortak noktam 'hayır' oyu.

  Ama kendisinin ve onun gibi kadınların siyasette olmasını, göz önünde olmasını destekliyorum. Keşke daha çok kadın olsa bu sahnede meral akşener gibi. Kendinden emin güçlü.

  Geçende stepne dede konuşuyordu merkez disiplin kuruluna sevk ediyoruz diye meral akşener ve sinan oğan gibi isimleri.

  Bilemiyorum yani mhp bu durumda bitik zaten partinin hiç oluru yok. Kurtarsa kurtarsa bu insanların çabası ile kurtulur belki.

  12 şubat 2017 13:19 12 şubat 2017 13:20

  3. istanbul üniversitesi edebiyat fakültesi tarih bölümü mezunu olup , marmara üniversitesi sosyal bilimler enstitüsü'nde doktorasını yapmıştır. 1994 yılında aktif siyasete atılmasının ardından 1996 da tansu çiller hükümeti döneminde mehmet ağar'ın yerine geçerek türkiye'nin ilk kadın içişleri bakanı olmuştur. 28 şubat dönemi denince akla biraz da o günün şartlarında sergilediği dik duruşu ve gazetelere de yansıyan sözleriyle gelen liderlik yönü açısından da hayli güçlü bulduğum siyasetçi.

  2001 yılında katıldığı milliyetçi hareket partisinde 2007, 2011 ve 2015 yıllarında istanbul 3. bölgeden milletvekili olarak seçilmiş olup aynı zamanda tbmm başvekillik görevinde bulunmuştur. hatta 2007 yılında güldal mumcu ile birlikte bu görevi sürdürmüşlerdir.

  mhp'den 1 kasım 2015 genel seçimlerinde milletvekili adayı gösterilmemesinin ardından, olağanüstü kongre ve beraberinde genel başkan adayı olmak için çalışmalara başlayan parti içinde vaktiyle zühal topçu ile birlikte keşke daha aktif görev alsalar dediğim bir isimdi.

  meral akşener, mhp için seçmen kitlesi açısından güçlü ve eğer işler bu şekilde gitmeseydi bahçeli için de, onu koltuğundan edebilecek kadar zorlu bir rakip. aynı zamanda da fazla dişli bir rakip. herşey bir yana sadece parti için de değil, her yönden işi bilen bir siyasetçi olması, kurtlar sofrası diye adlandırılan siyasetin kirli yüzünü de çok iyi bildiği, ama buna rağmen pes etmediğinden üzerine çok gidilen biri.

  önce parti içinde bazı isimlerle birlikte devre dışı bırakılması, ardından seks kasedi iddiaları, akabinde fetöcü ilan edilmesi ve bugün hayır kampanyası için gösterdiği çaba sonucu önünün kesilmek istenmesi yine aynı şeyi gösteriyor. birileri akşener'in siyasette kendine yer bulmasını istemiyor ve o yüzden bu kadının üzerine bu kadar fazla gidiliyor diye düşünüyor insan haliyle.

  her şey bir yana bugün mhp koltuğunda bahçeli değil de başka bir isim olsaydı aynı şeyler yaşanır mıydı diye de bir düşünmek lazım. MHP'nin, akp'nin keskin virajlarda emniyet kemeri, adeta yedek bir yol lastiği olarak varlık göstermesi aslında biraz ipucu veriyor.

  son yaşananlarla birlikte yıllardır merkez sağda güçlü bir isim olmaması, varlık gösteren herkesin bir bir siyaset koridorlarından uzak tutulmak istenmesi ve birilerinin oylar bölünür iddialarıyla herkesi susturma çabasında olduğu günlerde akşener'in hayır kampanyasında yaşadığı şeyler nedense hiç de şaşırtıcı gelmiyor bana.

  keşke herkesin eşit şartlarda fikirlerini söylediği, rengini rahatça belli edebildiği bir ülke olarak ilerleme imkanı bulabilsek. taraf olmayan bertaraf olur anlayışı, bizim tarafımızda olmayan bertaraf olur şekline dönüştürülmese.

  hayır dediği için konuşmasın diye elektriklerin kesilmesi, elinden oyuncağını aldık hadi şimdi oyna demek gibi fazla çocukça.

  12 şubat 2017 13:36


  4. İdeolojisini paylaşmadığım, dünya görüşümün uymadığı fakat dürüstlüğüne gözü kapalı inandığım ve azmine cesaretine saygı duyduğum kadın siyasetçi.

  Özellikle kocasına verdiği ayar efsanedir (link: https://youtu.be/huHLfUEOvmY askkdsjlkş)

  12 şubat 2017 17:02

  5. 15 Temmuzdan sonra 1 taşla 10 kuş vuranların harcadığı kadın

  13 şubat 2017 13:59

  6. susurluk kazası, mafya-devlet ilişkileri, ömer lütfi topal cinayeti başta olmak üzere 90'ların üzerine örtülen karanlık örtünün sorumlusu eski iç işleri bakanı. mehmet ağar, sedat bucak, abdullah çatlı gibi mafya babalarının koruyucu meleği olarak görev yaptı. hatta hakkında fail-i meçhul cinayet soruşturması devam eden özel tim polislerini kurtarıp sedat bucak'a özel koruma diye verdi. o zamanlar ülke böyle değildi, insanlar aylarca protesto edip hesap sordu ama ne fayda.

  muhafazakar atatürkçü diye oksimoron bir kavramı ortaya atan, mafya ile ilişkileri güpegündüz ortada olduğu için kendini unutturana kadar beklemiş, "ermeni dölü" kavramini hayatimiza sokmus, irkci, modası geçmiş bir siyasetçiyi sırf kadın diye destekleyecek kadar delirmedim.

  Hatırlamayanlar için herkesin çeşit çeşit hassasiyetlerini delip geçen bir özet:

  "Ülkenin o dönemki başbakanı Tansu Çiller ve eşi Özer Çiller çiftinin Antalya Beldibi'ndeki hazine arazisinde lüks otel inşa etmesini, gelirin şehit annelerine aktarılacağını ilan ederek savundu. Ancak peşinden lüks otelin işletmesinin Bursalı bir işadamına verildiği ortaya çıktı."

  "Susurluk Skandalı'nın gölgesinde başladığı görevindeki en önemli çıkışı mecliste PKK lideri Abdullah Öcalan için 'Ermeni dölü' demesi oldu. Peşinden bu sözleri nedeniyle özür diledi ve "Ben Türkiye'de yaşayan Ermenileri değil, genel olarak Ermeni ırkını kastettim" cümlesini kurdu."

  "Türkiye'nin haberalma servisi Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), 1998 yılında firardaki suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı'nın yerini tespit etti. Operasyon öncesi Çakıcı'nın bir ses kaydı basına yansıdı. Ses kaydında Çakıcı, Akşener'in yakalanmadan önce kendisine yerini değiştirmesi için mesaj gönderdiğini iddia ediyordu."

  http://www.aljazeera.com.tr/portre/portre-meral-aksener

  http://t24.com.tr/yazarlar/bilinmeyen/susurluk-ve-topal-cinayeti-icin-15-yil-gecikmis-sorular,4197

  http://m.bianet.org/bianet/siyaset/39721-susurluk-kazasi

  16 ekim 2017 12:20 16 ekim 2017 12:36

  7. Çok mu paranoyağım bilmiyorum ama aynı 'uzun' gibi bu da bir anda parlatılacak ve gelecek dönemin kuklası olarak kullanılacakmış gibi hissediyorum. böyle böyle ülkenin iki yakası bir araya gelmeyecek bence. 

  26 aralık 2017 22:14


  8. Hükümet gibi kadın tabirine tam uyan bir kadın. 

  En büyük idollerimden birisi. Malum türkiye şartlarında kadın olarak cumhurbaşkanlığına aday olmak kolay değil cesaret isteyen bir şey. 

  13 haziran 2018 21:10

  9. şu an ntv'de kendinden çok emin konuşan cumhurbaşkanı adayı. kararsız bir seçmen olarak dikkatle izliyorum. özellikle bahsettiği ekonomi ve eğitimle ilgili kadrosunu elimden geldiğince inceleyeceğim. muharrem ince'nin ntv yayınını tam izlemediğim için objektif yorum yapamıyorum şu an ciddiyeti ve konuşması beni gerçekten etkiledi. ilk oyun heyecanıyla birlikte iyice araştırıp kararımı vermeye çalışacağım. kararsız seçmenlerin yayını izlemesini tavsiye ederim. bu yayıların mitinglerden çok daha yararlı olduğunu düşünüyorum.

  13 haziran 2018 22:28

  10. babala tv youtube kanalındaki videosunu (link: https://www.youtube.com/watch?v=bI-S4oDNLWs şuradan) izlemenizi tavsiye ediyorum. oyumu muharrem ince'ye vermeyi düşünüyorum ama söylediği şeyler mantıklı gelmiyor değil.

  14 haziran 2018 01:21