sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (16)
  • medya (0)

  16. 16 Mayıs 2019 hava 32 derece, nem oranı yüzde 48.

  Lütfen temmuz ayı bu şehre uğramasın.

  16 mayıs 09:41

  15. california dreaming :p

  22 nisan 01:30

  14. 5 yılımın yarısını geçirdiğim şehir. henüz lise 2 bebesiyken komşu kızıyla konuşuyorduk ve gayri ihtiyari 'ben üniversiteyi mersin'de okumak isitiyorum' demiştim. dün gibi hatırlarım. aradan beş sene geçip de (üç kez girdim de sınava) üniversite sonuçları açıklanınca anlık 'mersin nerdeydi yaaa?' olduk. sonra da o cümlem çaktı beynimde. dua kapım açıkmış herhalde. şimdi sorsalar 'hiç huyunu suyunu bilmediğin şehir için niye dilek tuttuysam ben de bilmiyorum' derim. bir insan yoktu tanıdık. sonra yarısını falan tanıdım sanırım çünkü bizim üniversitedekilerin kabaca yarısı mersin yarısı adana kökenlidir. yüzde bir falan bunların dışından gelendik sanırım. o yüzden ev arkadaşı bulmak hep sıkıntı oldu. önce tarsus'ta iki yıl kaldım. o zaman sık sık mersin'e giderdim. çok güzel arkadaşlıklarım oldu ama en sağlam kazıkları da mersin'de yedim yalan değil. şehrin insanıyla bir alıp vermediğim yok yanlış anlamayın mersinli süslü arkadaşlarım. ama bana pek iyisi denk gelmedi. neyse sonra adana'ya geçtim. (onu da adana başlığında anlatırım artık)

  kushimato öğrendim batağı. orada salih usta vardı yoğurtlu tavuk tantuni yerdim. hep çok yağlı gelirdi kaç litre yağ ile yapıyorlar acaba bir tantuniyi diye düşünürdüm. orda bir sokaktan girince bir falcı vardı randevuyla fal bakardı adam. o sokağı hiç unutamam.

  sahil kenarındaki kafeler çok tatlı gelmiştir hep bana. ama sahilde yürümek pek güvenli olmayabilir. mersin devlet tiyatrosuna giderdik çıkışta da kalabalıksak sahilde yürür son trenle tarsus'a giderdik. ona da hep koşmamız gerekirdi. bir keresinde arkadaşımla kulaklağımı paylaşmış camdaki yansımamızdan klip çekiyorduk. bir anda üçüncü bir kafa belirdi camda. kondüktör gelmiş bizimle klip çekiyor hangi şarkı olduğunu da bilmiyor ağzıyla garip garip hareketler yapıyor (bizim hareketlerimiz aşırı aşırısı normal çünkü). eve gidene kadar gülmemizi tutamamıştık. hala unutamam.

  mezuniyetime yakın narlıkuyuya gittim. işte kalbim orda kaldı. taşucu, narlıkuyu, cennet obruğu... unutulmazlar.

  4 yılımı verdiğim adam mersinliydi. geçen ay evliliğin ucuna kadar geldik bir kere daha sonra bana o öldürücü darbeyi vurdu: annemlerle bakacaksın ben ülke dışına çıktığımda. olur paşam benim anam-babam yok zaten. canım şehir bir anda zindan gibi geldi gözüme. nasıl unuturum bunu.

  en önemlisi de gönül yarası tarsusluydu be sözlük. bu yüzden nasıl unutulur ki bu şehir?

  20 ekim 2018 22:19

  13. Canım memleketim tantunisini ayrı kerebiçini ayrı kendisini ise apayrı seviyorum üç aydır Eskişehirdeyim ailem nerdeyse 6 aydır burada evdeki herkes hergün Mersinle ilgili birşeyler söylüyor dönmeyi dört gözle bekliyoruz.

  20 eylül 2018 12:19

  12. Canım memleket <3 bilen bilir yazın sıcağı, kışın poyrazı, yağmuru bitmez. Ama herşeye rağmen güzeldir. İnsanları, tantunisi, ciğerci bahattini, yengeç-birası, sıkması, batırığı, sahilleri daha ne sayayım? Belki de en çok özgür olduğumu hissettiğim yerlerden biri; memleket. 

  31 ocak 2018 22:21 31 ocak 2018 22:22

  11. tek kelimeyle tantuni. hatta iki kelimeyle yoğurtlu tantuni. evet havamız yazın delirtici bir sıcak olabilir. fakat istanbula geldim 1 hafta önce ve 3 hafta daha buradayım. bilin bakalım en özlediğim şey ne? tantuni..

  16 ocak 2017 21:20

  10. (link: http://www.hurriyet.com.tr/mersine-gelen-unlu-gurmeden-tuyolar-40238309 tıktık)

  13 ekim 2016 16:49

  9. merkezini karışıklığı dolayısıyla hiç sevmem ama tasucu gibi güzelliklerine de hayranım.

  erdemli, susanoğlu filan hem merkeze daha yakın hem bilindik olduğu için çok kalabalık ama daha ileriye giderseniz taşucu, akkum gibi yerlerin daha sakin ve güzel olduğunu göreceksiniz. biraz emekli tatili gibi ama olsun.

  20 ağustos 2016 12:34

  8. 4 yılımı geçirdiğim güzide bi şehir.. daha 2 gün önce de erdemlideydim.seviyorum buraları ya akdeniz çok başka <3 kalp kalp

  19 ağustos 2016 23:34

  7. 18 yılımı verdiğim,büyüdüğüm şehir.Sahil şeridi çok güzeldir palmiyeleri olsun denizi olsun.Yaşarken çevrenizin bu kadar çağdaş olmasını fark etmezsiniz taa ki başka bir şehre gidene kadar.Fakat son zamanlarda Mersin sokaklarında yürürken kendinizi ortadoğuda hissetmeniz çok olağan.Yanınızdan geçen insanlar bağıra bağıra anlamadığınız bir dil konuşurken siz neler olduğunu çözemeden oradan uzaklaşırsınız.

  19 ağustos 2016 20:42