girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (816)
  • medya (34)

816. Önceleri sevdiğim sonraları aslında göründüğü gibi öyle çok masum tatlı (bazı yorumlara gereksiz ani çıkışlarının olduğunu gördüm)olmadığını düşündüğüm youtuber. İçerikleri genelde aynıdır ve belli bi şeyden sonra insanı sıkar. Sürekli videolarında "bana bu ruju çok sordunuz, bu ojeyi ne zaman sürsem yoldan çevirdiniz, bu videoyu benden çok istediniz,benden ürün önerisi çok istediniz" tarzı cümleler kullanır. He aynen kesinlikle çok sorulmuştur. Herkes kesinlikle senin ağzından çıkacak kelimeye bakıyor.

dün 19:08

815. açık ara en çok sevdiğim youtuber'dır. hatta keşke kankam olsa diye düşünürüm.

bilgisi, background'u ve üretkenliğiyle takip edilmesi zevkli ve faydalı bir youtuber bence. ha daha iyi içerikler üretilebilir mi? iyinin her zaman daha iyisi vardır. bu herkes için geçerli. benim kendisinden sıkıldığım hiç olmadı.

youtube dışında karakteri, aile yaşantısı, hayat görüşü olarak da çok beğendiğim kaliteli bulduğum bir insan.

son videosundaki kıyafetine ve saçına gelen eleştirilere katılmıyorum. herkesin izleyici olarak tercihleri farklıdır tabi ki ama ben plastik suratlı, suratında kendine ait 1 cm bile olmayan, jilllllllet gibi kaş, takma kirpikler, kuaförden yeni çıktım geldim diye bağıran saçlar ve sokakta asla giyilmicek kiyafetlerle kamera karşısına geçen youtuber'ları avam buluyorum. videosunu izlerken "ne kadar doğal ve kendine güvenli" dedim hatta. örnek alınası youtuber.

dün 14:56 dün 14:59

814. son girdiye katılıyorum .gratis videosunu izlerken saçı dikkatimi çekti:sabah duş almış saçı da ıslak toplamış ve yolda kurumuş.ha sahneye çıkar gibi süslen demiyoruz ama bir fön çektir ,o kamuflaj desenli üstü çıkar , basic yine ama daha şık bir şey giy.mervenin videolarında gerek saç gerek üst giyim konusunda ciddi bir özensizlik söz konusu.uğraşılmamış bir görüntü vermek istiyor evet ama o etkiyi yaratmıyor.bu özensizlik kesinlikle.

dün 11:22 dün 11:44


813. Ya allah aşkına son videolardaki bu bakımsızlık neden?Bir insanın çektigi videolarla görüntüsü bu kadar mı alakasız olur.

dün 00:26

812. Çok kaliteli bir kadın, sempatik ve ne konuştuğunu biliyor ancak son zamanlarda kendini o kadar çok tekrar etti ki "aa mevy' nın yeni videosu çıkmış bir bakayım" demedim çok çok uzun zamanıdır.

Şimdi kontrol ettim en son nisan ayında videosunu izlemişim.

Cadılar bayramı gibi konsepti olan videoları dışında makyajlarının hepsi istisnasız aynı. Pembe veya kahverengi tonlar ile yapılan ışıl ışıl gözler. Nude ya da pembe tonlu rujlar ve makyaj bitti.

Ilk makyaja başladığım da zevkle izledim çünkü ikimizde mavi gözlüyüz ve açıkçası mavi göze ne renkler uyar hiçbir fikrim yoktu. Kendisini Tek izleme sebebim buydu. Bu bilgileri öğrendikten sonra kendisine olan ilgim de azaldı çünkü sürekli bahsettiği youtube' a değişik içerik üretme olayı kendisinde sekteye uğramaya başladı.

Kanalında değişiklikler (gizlinot: Makyajinda kullandığı Renkleri değiştirse bile yeter ) yapmadığı sürece izleyeceğimi sanmıyorum.

Edit; imla

16 ağustos 14:07 16 ağustos 14:09

811. Kendisi hakkında biraz içimi dökmek isterim müsadenizle sevgili sözlük.

Ben youtubeda makyaj videoları izlemeye mevy ile başladım sayılır. Danla'yı o zamanlar izliyordum ama o sayılmaz çünkü onu pek makyaj için izlemedim ama mevy'i hep ögrenmek ürünler hakkında bilgi sahibi olmak için izliyordum. Öyle ki eski videolarına dönüp yeni başlayanlar için öğretici olan serilerini falan izlemiştim ilk makyaja başladığım zamanlar. Ondan sonra da videolarını severek takip ettim.

Ama özellikle bu sıralar kendisinde hoşlanmadığım şeyler olmaya başladı. Sürekli aynı konseptleri farklı videolarda kullanmaya çalışıyor. Bulduğu her uygun fiyatlı üründen bir video çıkarmaya çalışıyormuş gibi hissediyorum izleyince, üstelik dönüp dolaşıp eski videolarında sık sık bahsettiği ürünlere dönüyor. Yeni bir şey kattığı da yok yani yeni bir şey katıyorsa o da %90 pr ürünü oluyor. Son videolarında bahsettiği ürünlerin zaten bir kısmı eski makyajlarında kullandığı, önerdiği ürünler. Kendini çok tekrarladığını düşünüyorum bu konuda. Özellikle son videosunda gratis ve rossmann alışverişinde bazı markaların sırf adını söylemek için standın önünden geçiyormuş hissi uyandırdı bende. Çoğuna piyasa bilgisinden dolayı hakimdi elbette ama bir iki taneyi hakkında bilgisi olmadığı halde alabilirsiniz dediğine mimikleri bile şahitlik eder. Hepimizin indirimle ilgili bildiği bir şey varsa o da her üründe değil ama çoğu üründe şişirilmiş fiyatlar üzerinden indirim yapıldığıdır. Kendisi de bunu bilmesine rağmen her ürün için uzaydan devasa indirim gelmiş gibi davrandı. Bir de şu var başka herhangi youtuberın kanalında gördüğüm konseptli bir videoyu 2 3 gün sonra onun kanalında görünce şaşırıyorum açıkçası bu youtube için doğal olabilir sonuçta herkes her konuyu işliyor ama merve özkaynak önceden bu şekilde yürütmüyordu bu işi. Bana garip gelmesinin sebebi de bu sanırım. Ayrıca ürün deneme videolarında önceden denediği ürünleri kullanıyor artık ve önceden kullanmamışçasına yorumluyor ki rahatsız oluyorum bu durumdan. Piyasa çok çok geniş artık madem yeni ürün denemeyeceksin neden video başlığını popüler ürün deniyorum yaptın ki zaten önceden denemiştin. Gerçekten sadece video sayısını arttırmak için video çekiyormuş gibi hissediyorum bazen. Hissettiğim bu tutum beni biraz üzdü açıkçası. Umarım böyle devam etmez.

16 ağustos 13:23

810. kendisini diğer youtuberlara göre daha seviyeli ve tatlış buluyorum. sık sık uygun fiyatlı ürün videoları çekmesi çok güzel. ancak bugün bir videosuna denk geldim, yüz için epilasyon ve cilt bakım aleti tanıtıyor. az çok herkes bilir kıl aldıktan sonra su değdirilmemek gerekir bir süre ki direkt olarak dışarıya açılan kıl kökleri o açık halleriyle mikrop kapmasın, sivilce yapmasın. videoda ise merve önce kıllarını alıp hemen ardından cilt bakımı yapıyor buharlı peelingli, fırçalamalı filan, nasıl hayret ettim bilemezsiniz. merve bu bilgiyi bilmiyor olamaz dedim içimden. sırf reklam için öyle yaptıysa ayıp etmiş, kendisi normalde o şekilde yapmaz bence biliyor olsa.

(link: https://youtu.be/5vtH_va09fg?t=3m22s link)

14 ağustos 21:26


809. nedense ismini her duyduğumda aklıma Estee Lauder geliyor. nasıl yerleşmişse bilinçaltıma..

9 ağustos 11:25

808. aslında ben merveyi severdim, ta ki bu ay flormar dediğini duyana kadar. o kadar insanın nedensiz işsiz kalmasını umursamamış youtuber.

8 ağustos 22:03

807. Elindeki aynı ürünleri gösterip duruyor. Birax önce uygun fiyatlı iyi ürünler videosunu izledim far olarak wet n wild comfort zone u önerdi, hadi canım(!)

Ha bide flormar ürünlerini öneriyor, hemcinsine saygızlık yapan markayı önermesi ilginç gerçekten de..

Tanım: içerik üretmekte sorun yaşayan ve eski popülerliğini kaybeden youtuber

7 ağustos 22:31