girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (820)
  • medya (34)

820. Saçlarının gücünü, parlaklığını borçlu olduğu ürünü gösterirken saçları yoluk yoluk olmaması gereken youtuber. O ürünü artık bana bedava verseler kullanır mıyım acaba?

dün 18:51

819. Hiç izlemezdim, çok itici gelirdi, açıkçası önyargılı yaklaşıyordum. Bir ara herhalde iki elin parmağını geçmeyecek kadar videosunu izledim. Sakin sakin konuşuyor, bu iyi hoş bir özellik fakat bir olmamışlık hissediyorum. Zoraki bir kibarlık gösteriyor gibi mi desem, tepki videoları çekerken ayıp olmasın diye nazik konuşmalar yapıyor gibi geliyor mu desem, izlemediğim başka "youtuber"larla yaptığı videoların kendisine yakışmaması mı desem bilemedim ve izlemeyi bıraktım. Kısacası bana bir türlü samimi gelmediği için izlemeyeceğim insanlar arasına girdi.

dün 16:51

818. önerilerinin hiçbirini ciddiye alamadığım youtuber. gazetede ya da uyduruk kadın bakım sitelerinde çıkan sivilcelerinizden kurtulmak için limon sürün, zeytinyağı saça çok faydalı gibi yüzyıllık bilgileri sunuyor gibi sadece. Ürün yorumları çok ortalama, belli bir bakım rutini ya da tarzı yokmuş gibi geliyor bana hep. Böyle uygun fiyatlı veya ev yapımı önerilerde bulunup da kendi high-end den şaşmıyor bence. Evet çok hanımefendi bir imaj çiziyor ama sırf bu yüzden youtube gibi bir mecrada ilham kaynağı olmaya çalışmasına gerek var mı bilemedim(gizlinot: Hanımefendi alçakgönüllü diye)(gizlinot: Seveni de çok). Sanki şey gibi bu kadın, hani doğuştan güzel ya renkli göz beyaz ten bıcır bıcır konuşma falan, anneden ve teyzeden geçme bir kokoşluk Da var hani böyle avoncu oriflameci bir kadın çevresi, işte bunlarla gaza gelip yutupçu olmuş. Ekstra hiçbir Özel yanı yok sanki. Yani klasik güzel, bakımlı, maddi imkanları ölçüsünde de lüks kozmetik ve modayla ilgili ortalama bir kadın. Çevremde olsa çok beğenirim çünkü gerçekten hoş ve tatlı ama YouTube dünyasında vasat. Ha şu nurbilen ve icon bilmem kim tayfasının olayında kendisinin yanındaydım, o ayrı. 

18 ağustos 19:33


817. en son izlediğim gratis ve rossman alışveriş vidyosunda 3. kalite dizilerde oynayabilecek derecede rol yapabilme kapasitesi olduğuna karar verdiğim vlogger. Neden???

18 ağustos 12:32

816. Önceleri sevdiğim sonraları aslında göründüğü gibi öyle çok masum tatlı (bazı yorumlara gereksiz ani çıkışlarının olduğunu gördüm)olmadığını düşündüğüm youtuber. İçerikleri genelde aynıdır ve belli bi şeyden sonra insanı sıkar. Sürekli videolarında "bana bu ruju çok sordunuz, bu ojeyi ne zaman sürsem yoldan çevirdiniz, bu videoyu benden çok istediniz,benden ürün önerisi çok istediniz" tarzı cümleler kullanır. He aynen kesinlikle çok sorulmuştur. Herkes kesinlikle senin ağzından çıkacak kelimeye bakıyor.

17 ağustos 19:08

815. açık ara en çok sevdiğim youtuber'dır. hatta keşke kankam olsa diye düşünürüm.

bilgisi, background'u ve üretkenliğiyle takip edilmesi zevkli ve faydalı bir youtuber bence. ha daha iyi içerikler üretilebilir mi? iyinin her zaman daha iyisi vardır. bu herkes için geçerli. benim kendisinden sıkıldığım hiç olmadı.

youtube dışında karakteri, aile yaşantısı, hayat görüşü olarak da çok beğendiğim kaliteli bulduğum bir insan.

son videosundaki kıyafetine ve saçına gelen eleştirilere katılmıyorum. herkesin izleyici olarak tercihleri farklıdır tabi ki ama ben plastik suratlı, suratında kendine ait 1 cm bile olmayan, jilllllllet gibi kaş, takma kirpikler, kuaförden yeni çıktım geldim diye bağıran saçlar ve sokakta asla giyilmicek kiyafetlerle kamera karşısına geçen youtuber'ları avam buluyorum. videosunu izlerken "ne kadar doğal ve kendine güvenli" dedim hatta. örnek alınası youtuber.

17 ağustos 14:56 17 ağustos 14:59

814. son girdiye katılıyorum .gratis videosunu izlerken saçı dikkatimi çekti:sabah duş almış saçı da ıslak toplamış ve yolda kurumuş.ha sahneye çıkar gibi süslen demiyoruz ama bir fön çektir ,o kamuflaj desenli üstü çıkar , basic yine ama daha şık bir şey giy.mervenin videolarında gerek saç gerek üst giyim konusunda ciddi bir özensizlik söz konusu.uğraşılmamış bir görüntü vermek istiyor evet ama o etkiyi yaratmıyor.bu özensizlik kesinlikle.

17 ağustos 11:22 17 ağustos 11:44


813. Ya allah aşkına son videolardaki bu bakımsızlık neden?Bir insanın çektigi videolarla görüntüsü bu kadar mı alakasız olur.

17 ağustos 00:26

812. Çok kaliteli bir kadın, sempatik ve ne konuştuğunu biliyor ancak son zamanlarda kendini o kadar çok tekrar etti ki "aa mevy' nın yeni videosu çıkmış bir bakayım" demedim çok çok uzun zamanıdır.

Şimdi kontrol ettim en son nisan ayında videosunu izlemişim.

Cadılar bayramı gibi konsepti olan videoları dışında makyajlarının hepsi istisnasız aynı. Pembe veya kahverengi tonlar ile yapılan ışıl ışıl gözler. Nude ya da pembe tonlu rujlar ve makyaj bitti.

Ilk makyaja başladığım da zevkle izledim çünkü ikimizde mavi gözlüyüz ve açıkçası mavi göze ne renkler uyar hiçbir fikrim yoktu. Kendisini Tek izleme sebebim buydu. Bu bilgileri öğrendikten sonra kendisine olan ilgim de azaldı çünkü sürekli bahsettiği youtube' a değişik içerik üretme olayı kendisinde sekteye uğramaya başladı.

Kanalında değişiklikler (gizlinot: Makyajinda kullandığı Renkleri değiştirse bile yeter ) yapmadığı sürece izleyeceğimi sanmıyorum.

Edit; imla

16 ağustos 14:07 16 ağustos 14:09

811. Kendisi hakkında biraz içimi dökmek isterim müsadenizle sevgili sözlük.

Ben youtubeda makyaj videoları izlemeye mevy ile başladım sayılır. Danla'yı o zamanlar izliyordum ama o sayılmaz çünkü onu pek makyaj için izlemedim ama mevy'i hep ögrenmek ürünler hakkında bilgi sahibi olmak için izliyordum. Öyle ki eski videolarına dönüp yeni başlayanlar için öğretici olan serilerini falan izlemiştim ilk makyaja başladığım zamanlar. Ondan sonra da videolarını severek takip ettim.

Ama özellikle bu sıralar kendisinde hoşlanmadığım şeyler olmaya başladı. Sürekli aynı konseptleri farklı videolarda kullanmaya çalışıyor. Bulduğu her uygun fiyatlı üründen bir video çıkarmaya çalışıyormuş gibi hissediyorum izleyince, üstelik dönüp dolaşıp eski videolarında sık sık bahsettiği ürünlere dönüyor. Yeni bir şey kattığı da yok yani yeni bir şey katıyorsa o da %90 pr ürünü oluyor. Son videolarında bahsettiği ürünlerin zaten bir kısmı eski makyajlarında kullandığı, önerdiği ürünler. Kendini çok tekrarladığını düşünüyorum bu konuda. Özellikle son videosunda gratis ve rossmann alışverişinde bazı markaların sırf adını söylemek için standın önünden geçiyormuş hissi uyandırdı bende. Çoğuna piyasa bilgisinden dolayı hakimdi elbette ama bir iki taneyi hakkında bilgisi olmadığı halde alabilirsiniz dediğine mimikleri bile şahitlik eder. Hepimizin indirimle ilgili bildiği bir şey varsa o da her üründe değil ama çoğu üründe şişirilmiş fiyatlar üzerinden indirim yapıldığıdır. Kendisi de bunu bilmesine rağmen her ürün için uzaydan devasa indirim gelmiş gibi davrandı. Bir de şu var başka herhangi youtuberın kanalında gördüğüm konseptli bir videoyu 2 3 gün sonra onun kanalında görünce şaşırıyorum açıkçası bu youtube için doğal olabilir sonuçta herkes her konuyu işliyor ama merve özkaynak önceden bu şekilde yürütmüyordu bu işi. Bana garip gelmesinin sebebi de bu sanırım. Ayrıca ürün deneme videolarında önceden denediği ürünleri kullanıyor artık ve önceden kullanmamışçasına yorumluyor ki rahatsız oluyorum bu durumdan. Piyasa çok çok geniş artık madem yeni ürün denemeyeceksin neden video başlığını popüler ürün deniyorum yaptın ki zaten önceden denemiştin. Gerçekten sadece video sayısını arttırmak için video çekiyormuş gibi hissediyorum bazen. Hissettiğim bu tutum beni biraz üzdü açıkçası. Umarım böyle devam etmez.

16 ağustos 13:23