girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (11)
  • medya (0)

11. İlk bölümlerde bu nasıl kötü bir kalp diye düşünüp durmuştum fakat kadının bir aurası var. İnsan gözlerini alamıyor. Fıkır fıkır her an ne olacak ne yapacak diye bekliyor insan. Gerçek hayatta olsa asla hayatımda tutmayacağım fakat dizide taytay’la beraber en favori karakterim kendisi 

26 şubat 12:36

10. "merve'nin askerleriyiz" "merveyi sevmeyenler unf" tarzı insanlar gördükçe şaşırıp kalıyorum ben. dizinin son bölümlerini izlemedim ama izlediğim sürece bırak "merve'nin askeri" olmayı, sevemedim bile. neden? çünkü salt kötü. sadece kendi çıkarları için yaşayan bir karakter. kendi çıkarı yoksa kimseye iyilik yapmaz, kendisine yapılan iyiliğe minnettar olmaz. yaptığı kötülüklerin sınırı yok, cidden düşünüyorum yaptıklarını, azıcık vicdanı olan insanın yapamayacağı şeyler var aralarında. bir insanın yıllarca uğrasıp kazandığı mesleğini nasıl gözünü kırpmadan bitirmeye calısabilir bir insan ya?

benim için güçlü karakterin tanımı bu değil arkadaslar. insanlara bu kadar kolay iftira atan, insanların hayatlarıyla gözünü kırpmadan oynayan bir insan mı güçlü? tek amacı herkesten üstün olmak olan bir insan mı güçlü? valla yazdıkça sinirleniyorum.

not1: oya'nın yasadıkları çok ağır şeyler, ben de kimseye hak ettiği cevabı veremeyisini, millet ona laf sokunca bön bön bakısını sevmiyorum ama yine de merve'den iyidir. evli bir adamla birlikte olmasını savunmuyorum kesinlikle, tabii ki yanlıs bir sey ama merve'nin ve oya'nın karakterlerini kıyasladığımda oya'yı tercih ederim.

not2: aslıhan gürbüz mükemmel bir oyuncu bu arada, ona diyecek lafım yok. bu yazı tamamıyla merve aksak'ın bu kadar sevilmesine olan şaşkınlığımla ilgili.

25 şubat 13:38

9. Bu kadar mı korkuyorsunuz ayol benden, Biraz öz güven ama değil mi? Diyen ufak tefek cinayetler dizisi karakteridir

24 şubat 20:13 24 şubat 21:50


8. izleyicilere akıllı diye yutturulan ama etrafındaki herkesin süzme salak olmasından faydalanan karakter. iş veya okul arkadaşınız olsa katil oluruz ama dizide (gbkz: aslıhan gürbüz) oynayınca severek takip ediyoruz.

24 şubat 18:50

7. aksak soyadını çıkar geriye sudan çıkmış bir balık kalacak olan karakter. yani o da aslında bir mervecik. etrafındaki herkesi yönetmeye bayılan, insanların açıklarını ve zayıf yönlerini bulup işine geldiği gibi kullanarak bu şekilde zayıf noktalarını gizlediğini zanneden, kendine biat edilmesinden gizli bir haz duyan biri. o kadar ki evliliğini bile bir proje ve güç yarışı olarak görebiliyor. her şey serhan aksak'ın eşi merve aksak olabilmek için onun gözünde. bu uğurda en yakın arkadaşı, dahası sisterım dediği insana bile yeri geldi mi tuzaklar kurmaktan çekinmeyen, kaybetmekten duyduğu korku adına sinsi planlarını içten içe devreye sokan tehlikeli bir tip.

merve aslında hayata karşı kırılgan ve bir o kadar da yaralı bir kadın. bugüne kadar dizide bu yönü çok yansıtılmadı belki ama, ilerleyen bölümlerde daha da derine indikçe yer verilir herhalde minik minik detaylara. tahminim bu yönde yani. güçlü görünen, etrafına sürekli bu imajı çizen, ben dedim oldu ve konu kapandı diyen egosu çok yüksek bir kadın. bu onun görünen yanı. güç ve itibar uğruna her şeyi yapabilen, etrafındaki insanları buna göre şekillendiren insanlar aslında en güçsüz ve yenilgiye hiçbir zaman ihtimal vermediği için savrulup hatalar yapmaya en meyilli insanlardır. merve aksak da bende bu imajı yarattı bugüne kadar. bence bu da göstermek istenmeyen diğer yanı. ilerleyen bölümlerde fikrim değişir mi, yoksa daha da güçlenir mi bilemiyorum tabii izleyip göreceğiz.

bu arada hakkı var aslıhan gürbüz bu kadını çok güzel oynuyor. oynamıyor, adeta tepeden tırnağa yaşatıyor. diziye ivme kazandıran, karakteri bu kadar sevilip, izlenir kılan da bu bence. türk dizilerindeki kadın karakterlerin yarısından fazlası aynı tip olduğu için bu kadar beğenildi, kabul gördü ve dizi de bunun ekmeğini haliyle yiyor tabii.

yalnız karakter olarak pek çok kişinin sevdiği, hatta ondan öğrenecek çok şeyim var dediği kadın bir dizi karakteri değil de, gerçek hayatta sürekli dibinizde biten bir tip olsaydı sanırım aynı şeyleri düşünmezdi birçok kişi. sürekli her hamlesini yakından izleyip, her an tetikte olmanız gereken birini kimse etrafında görmek istemez herhalde.

24 şubat 16:24 24 şubat 16:27

6. bu karakteri kendine öğretmen olarak görenlerden +1 de benden. o kadar ihtiyacım var ki hiç taktik insanı olamıyorum hep çat çat söyleyeyip hep ayıp eden kötü ben oluyorum.

24 şubat 13:11

5. Gençken gotikmiş bu kadın, 15. bölüm flashbacklerde göstermişlerdi.Lisede gotik takılırsın, evlenip kırkına merdiven dayayınca okul aile birliği toplantısında site kokoşlarıyla cheseecake yersin, vay be.

24 şubat 11:19 24 şubat 11:20


4. Merve aksak önemli bir karakter. Ben gibi saf salakları eğitmek için muazzam bir detay,

Başlatıyorum,

Merve aksaktan öğrendiğim,

1-birine laf sokaren daima gülümse-ki yaptığı şeyle seni ne kadar rahatsız ettiğini anlamasın

(bkz: Merve aksak'tan öğrendiklerimiz)

24 şubat 11:16 25 şubat 02:44

3. bu konuda ne düşüneceğimi tam bilmiyorum ama arkadaşlarım tarafından sıkça benzetildiğim dizi karakteri

edit: beğenmeyen küçük oğluna almaz arkadaşlar :)

24 şubat 01:02 24 şubat 10:00

2. Adına başlık açılmasını hak ediyor:)

Tanım: (gbkz: aslıhan gürbüz)'ün canlandırdığı (gbkz: ufak tefek cinayetler) dizisi karakteri, the mother of cheesecakes.

24 şubat 00:57 24 şubat 00:57