girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (18)
  • medya (1)

1. this is metrobüs diye bağırmak istediğim araç. nice 70'lik teyzelerin bile adeta bir metrobüs savaşları içerisindeymişiz gibi atmacaya dönüştüğünü gördü bu gözler.

1 kere ciddi bir kavgaya karıştım metrobüste, zorla çocuklu bir bayan yerimden kaldırdı beni. ha şunu söyleyim ama o anda bir şey okumuyor olsaydım ve o bayanı görseydim çocuğuyla ben zaten kalkardım ama bana kalk şuradan diye bağırdı tabi sonrasında da bana ve arkadaşlarıma hakaretler..

2 şubat 2016 17:54

2. o teyzeler tüm yol buram sakat ay kalbim ay bu derler ama bir koşmaları var yer kapmak için ben bu yaşta koşamıyorum o hızla.

ayrıca sürtünen erkekte suç yokta metrobüse binen kadında mı suç? sadece taciz erkekten mi geliyor? hiç sanmıyorum...

2 şubat 2016 18:14

3. evime yakın olmadığı için çok fazla kullanamadığım araç. bu sebeple şöyle bir anım var kendisiyle: bizim eve yakın tek araç otobüstür. ilk duraklardan biri olduğu için de çoğunlukla oturarak rahat rahat giderim. metrobüse de binmiştim beş on kez o güne kadar ama iş saatleri olmadığı için şartlar gayet insaniydi. her neyse bir gün arkadaşımda kaldım, kendisi avcılar'da yaşıyor. sabah işe gideceği için dedim ben de seninle çıkayım da eve gideyim. metrobüs geldi. ben bekliyorum ki insanlar binsin, ben de binerim. tabi bu esnada ben monaco prensesi gibi beklerken herkes itiş kakış biniyor ve metrobüs dolup gidiyor. arkadaşım bekledi bekledi, dedi ki "kızım napıyorsun?". "böyle sıra gelsin diye beklersen biz buradan gidemeyiz" diye ekleyerek, ağzına kadar dolu metrobüse beni kolumdan çektiği gibi sıkıştırdı. o metrobüse girdik yani, o ağzına kadar dolu metrobüse sığabildik, ki bizden sonra da sığan oldu. yani fizik kurallarına tamamen aykırı bir araç metrobüs. o günden sonra iş saatinde metrobüse binmedim sanırım. ben itemem milleti ya. yemin ederim şu aracı kullananlarda dünyanın sabrı var. allah yardımcıları olsun.

edit: tramvayı çok daha fazla kullanıyorum, mantıken benzer araçlar ama tramvayda da çok doluluk olmasına rağmen böyle manzaralar olmuyor. bir problem var metrobüste.

2 şubat 2016 18:39 2 şubat 2016 18:45


4. aramaya inanırım da şu an üşendim, dün veya önceki gün süslü sözlük itiraf başlığında

"cildimizin nefes aldığını sananlar var, kurbağa değiliz deri solunumu yapmıyoruz çok şükür." mukabilinde yazan biri vardı. o arkadaş metrobüse hiç binmemiş olmalı.

edit: ayrıca memeliler de %1 oranında deri solunumu yapıyormuş.

edit2: trakeciler girdimi şikayet etmiş. şikayet eden metrobüs kapılarında ziplensin inşallah.

tanım: her gün milyor tane insanı beylikdüzü-söğütlüçeşme arası sürükleyen sonra da silkeleyip bırakan araç. insanlar duraklarda insanlığını soyunup dökünüp biniyor.

2 şubat 2016 19:39 2 şubat 2016 20:30

5. %50 mantık + %50 şans

Ard arda gelen ve binilemeyen metrobüslerden sonra, aritmetik ortalama alınıp,kapının nerede duracağı standart sapmalar göz önüne alınarak belirlenir. Kapı seçiminde koltuk sayısının ve giriş imkanının fazla olduğu kapı seçilir. Iş çıkış saatlerinde mümkün olduğunca tercih edilmez.

Sonuç olarak da Şansınız varsa, rahat bir giriş yaparak,vatan şaşmaz edasıyla seyahat edebilirsiniz.

Gazamız mübarek olsun.

3 şubat 2016 00:55

6. Artık o kadar profesyonelleştim ki zincirlikuyudan saat 5,30ta izdihamın arasında oturarak gelebildim bi keresinde eve.

Bi günde yeni bi dudak kalemi almışım onu sürdüm ne kadar hoşuma gitti ama öyle böyle değil okula gidicem söğütlü çeşmeden biniyorum.O kalabalıkta binerken adamın biri önüme atla suratıma dirsek attı bildiğin bi baktım içerde bütün ruj silindi kaydı falan sinirler alt üst sabahın köründe.

Yine bi gün mutlu mesut giderken kafamı çevirmemle şoka girmem bir oldu. kadının biri çıkarmış cımbız ayna kaş alıyo jfnkgfds

İlk ve son duraklarda bindiyseniz metrobüsü çok seversiniz öbür türlü sevmenize imkan yok.

3 şubat 2016 01:08

7. bana hergün psikolojik işkence çektiren ulaşım aracı. hergün söğütlüşme - beylikdüzü gidiyorum.

beylikdüzünden söğütlüçeşmeye gelince yol bitti sanırsınız ama bazıları için söğütlüçeşme sonun başlangıcıdır.

13 şubat 2016 00:35


8. 5 sene boyunca yeter artık derdirtmiştir, çekilir çile değil. allah bir daha düşürmesin diyorum ve susuyorum.

13 şubat 2016 00:46

9. Bende okula gidip gelirken metrobus kullaniyorum ve daha okula varamadan bu illet yuzunden yorulmus bitkin bir vaziyette oluyorum.

13 şubat 2016 00:57

10. oksijensiz toplu taşıma aracı.

28 haziran 2016 19:45