girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (11)
  • medya (0)

11. beyefendinin ağzına sağlık. o metrobüste o kız veya çocuk şiddet görüyor, sözlü veya fiziksel taciz ediliyor olsaydı kafalarını çevirip başka yöne bakarlardı. kimse kusura bakmasın bu adam haklı. küçücük çocuklara tecavüz edilirken, kadınlar nerede olursa olsun sapığın biri tarafından tacize, tecavüze uğrarken ve hatta öldürülürken bu ahlak bekçileri kafasını çevirip gidiyor. aaa ama otobüste bir çift öpüşmüş mü? olur mu yahu bu ne böyle. ahlak denen bir şey var oluyor. herkes kendi vicdanından, yaptıklarından sorumlu. kimsenin kimseye ahlak bekçiliği yapmasına gerek yok. insan yardıma muhtaç bir durumda olur karışırsın, başına kötü bir şey geliyordur karışırsın.insani olarak elinden geleni yapmaya çalışırsın. el ele tutuşan veya öpüşen bir çift görünce hemen namus elden gidiyor korumacılığa bürünmezsin. ha bir de çocuk görürse ne diyeceğiz diyenler var. mesela ben birbirlerini seven bir çift gördüğünde çocuğuma şu açıklamayı yapardım, ''o abi ve abla birbirlerini ben ve baban gibi seviyor olabilir. bu gayet normal bir şey. her bireyin sevdiği bir insanla ilişkisi olabilir. bu abi ve abla gibi büyüdüğünde sen de birilerini seveceksin. burada garip bir durum yok'' en basitinden benim aklıma bu geldi. kısaca ahlak bekçisine ağzının payının verildiği bir video.

16 mayıs 17:36

10. şovmen içeren video.bir kadın sokakta bir erkek tarafından dövülürken aman karışmayalım diyen,yan apartmandaki kadın kocasından dayak yerken kocasıdır ailenin arasına girilmez diye rahat rahat tvsini izleyen,otobüste mini etek giydi diye taciz edilen kıza oralı bile olmayarak o paslı kulaklarını tıkayan,zehirli gözlerini kapatan ama bir çift öpüştü diye yaygara koparan bir adet şovmen.bunlar böyledir,sokağın ortasında öldürülseniz arkanıza geçip izlerler.elalemin işine karışamayız derler,başımıza bela almayalım derler.ama söz konusu çıkarcı namus anlayışları olduğunda bir anda tepenize dikilip öpüşmenize bile leş dillerini uzatırlar.neyse, amcayı kayserideki public videosuna alalım da görsün öpüşmenin bile bastırıldığı aşırı imanlı namus timsali ülkemizin gerçeklerini.ayrıca videodaki isimsiz kahramana teşekkürler,bu ülkeden ne zaman umudum kesilse böyle güzel insanlar bir şekilde karşıma çıkıveriyor.hala ülkede namus bekçilerini susturan,o bozuk ahlak değerlerini ağızlarına tıkayan güzel insanlar olması beni inanılmaz mutlu ediyor.

16 mayıs 00:07

9. kayseride bahçe çitleri ardında kerkinerek sevilen çift için de “bırakın sevişsinler” diyebilmişseniz, kadının baş örtüsüne de laf etmeyecek empatiye ve insan özgürlüğü savunmasına sahipseniz elbette metrobüste öpüşen gençlerin başka bir yolcu tarafından uyarılmış olmasına sert tepki verebilirsiniz. ama ulu orta kıyafet üzerinden sürtünülmesine karşı geldiyseniz kamuya açık alanda öpüşülmesine de karşı geliniz zira bunun sınırını belirleyen ne? 1 saniye bile sürmeyecek kadar dudakları dokundurup çekmek mi yoksa ön sevişmeye dahil edilmek üzereyken bitirilmesi gereken bir süresi var mı öpüşmenin? 5dk boyunca metrobüste şehvetle öpüşülebilir mi, memeyi-penisi kıyafet üstünden avuçlasak çok mu ileri gitmiş oluruz? bir çiftin kamuya açık alanda ikisi arasındaki özel bir eylemi gerçekleştirebilme sınırı ne? her birimiz aynı seviyede mi rahatsız oluyoruz? 

ben kayseri’deki gençlerden de cami avlusundaki gay dedelerden de otobüs durağında, yolda yürürken, metroda, parkta zaman kavramı yitirircesine öpüşen koklaşandan da rahatsız olmuyorum. başımı öte tarafa çeviriyorum bitiyor. sizin ölçünüz ne? ahlak hepimiz için bir mi? mini etek giydik diye bizi fahişe katagorisine sokan insanlardan çok da farklı davranmıyoruz bazen. ne kolay ahkam kesip katagorize ediyoruz “çocuk tecavüzüne ses çıkarmıyorsunuz da öpüşene laf ediyorsunuz” diye, yobaz, bağnaz diye...

16 mayıs 00:05 16 mayıs 00:25


8. innnnnnanılmaz haklı bulduğum tepkidir. zartı zurtu yok, aması maması yok, gereksiz ahlakçılığın, ahlak bekçiliğinin olduğu yerde kıskançlık, nefret ve art niyet vardır. nasıl bu kadar kesin konuşabiliyorsun ve genelleme yapabiliyorsun diyecek olursanız çok defa başıma geldi ve o adam bu kadar fevri bir çıkış yapmasaydı olay daha da kötü sonuçlanabilirdi, gençler zarar görebilirdi. yaklaşık 2 yıl önce sevgilimle öpüştüm diye, ankara'nın en işlek yerinde 4 tane heriften dayak yedik de oradan biliyorum. kimse de ne araya girdi ne de en ufak bir uyarıda bulundu. döner yiyerek bizi izlediler. kaçmasaydık bıçaklanabilirdik bile, ben gözlerindeki o nefreti gördüm. keşke o gün orada da bu adam gibi biri olsaydı da biz dayak yediğimizle kalmasaydık.

15 mayıs 23:41 15 mayıs 23:43

7. bir adet şovmen içeren video. o insanların söylenen olaylara tepki vermediğini nereden biliyorlar? yok neymiş kadınlar dövülürken rahatsız olmazlarmış da öpüşürken olurlarmış. ya nereden biliyorsun? o zaman bana göre de burada şov yapan amca kadınları tecavüze uğrarken, dayak yerken görüp engel olmaya çalışmamıştır kesin. konu toplum içinde öpüşme olunca böyle savunmaya geçmiş. hadi bakalım.

15 mayıs 23:32 15 mayıs 23:50

6. giderek radikal muhafazakarlaşan bir ülke olduğumuz için böyle insanların varlığı umut vaadediyor hala çok geç değil demek ki, sevindim

görüldüğü üzere aramızda da karşıt zihniyette insanlar var bu küçücük forumda bile karşılaşıyoruz. keşke bunlardan ayrı izole bir hayat sürebilsek. bu şu anda bizim görmek zorunda kaldığımız, yine yaptıkları gibi birbirlerine ahlak satıp küçük dünyalarında evli olup sevgilileriyle kendi ahlaksızlığını gördü diye başkalarını öldürme planı yapsınlar ama onların dünyasında hayvanlar olmasın biliyoruz neler yaptıklarını.

15 mayıs 23:18 16 mayıs 17:21

5. Sevgisizlikten ülkece kuruduk yemin ediyorum kuruduk.Evlenmekse rekora gidiyoruz ama aşkın zerresi yok çoğu ailede.Çocuk mu nasıl oluyor?Sevişerek değil sadece çiftleşerek o da biyolojik bir üreme olayı zaten.Adım gibi eminim hayatında daha hiç öpüşmemiş milyonlarca karı koca var.

Yurtdışında yaşıyorum,burda kimse kimsenin kişisel alanına müdahale edemez çünkü bu bir suç.Birine zarar vermediğiniz sürece öpüşmek temas etmek sarılmak bunlar kişinin özel alanına girdiği için kimseyi rahatsız etmez.Tartışırken refleksle karşınızdakine dokunsanız dahi polis gelir..Kişisel alandan kastım bu.İşte böyle bir yerde yaşayıp tatil için her yaz ülkeme gitmek için can atıyorum,çok seviyorum vatanımı ama o içinde bulunan toplumdan midem bulanıyor.Toplu taşıma araçlarındaki rezil mahalle baskını gerçekten mantıkla açıklanacak bir şey değil.Eşimle evlenmeden önce ve evlendikten sonra(bunun hiç bir farklı yok) sadece başımı göğsüne koyduğum için çok küfür yedim, şimdiki aklım olsaydı tavrım çok çirkin olurdu o kesin.Öpüşmek,sarılmak yasadışı,hukuken yaptırımları olan şeyler değil, sadece toplumun pis bir mahalle baskısı kurup kendi bağnaz tabuları doğrultusunda algı yanıltmasıdır.Bu ülke onların bok çukuru değil.Kimse kimsenin huzurunu kaçırmaya hakkı yok.Hayatınızı istediğiniz gibi yaşamak sizin hakkınız.Lütfen siz de sessiz kalmayın,haklı olduğunuzu bildiğiniz her konuda ses çıkarın.

15 mayıs 20:53


4. Uçkurumuzun bir yanından bu insancıklar tutuyor ya kendine görev bilmiş elin iki lafı bir araya getiremeyen kem gözlüsü, dil uzatıyor bir de. Oh ağzına sağlık o insanların, içimin yağları eridi ne güzel dediler, kadına şiddet, tecavüz, ensar vakfı diye.

15 mayıs 16:17

3. o mevzuyu kapatan ahlak bekçisi umarım ki benzer bi durumla tekrar karşılaştığında yine aynı role soyunmaz. eğer gerçekten kapattıysa bişeyleri başarabilmişizdir bugün.

ona müdahale edenlerin de dediği gibi, tecavüzden, şiddetten değil sevgiden rahatsız oluyorlar ancak. "eşim değil ben rahatsız oldum"muş! ha sen rahatsız olduysan tamam(!) dümbelek.

15 mayıs 16:05

2. ne kadar da haklı bir tepki. sevgiyi öcü yapıp, tecavüze, şiddete sessiz kalınması kadar korkunç bir durum yok. millete ahlak bekçisi kesilmeye çalışan insanların aklına lütfen hep aşağıdaki yazı gelsin:

"ara ara insanlara yorum yapmadan önce kendinize 'bu beni ne ilgilendirir' diye sorarsanız hepimizin hayat kalitesi baya bir yükselir. hep birlikte tekrarlayalım 'bu beni ne ilgilendirir'. "

15 mayıs 15:12