girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (16)
  • medya (0)

1. kot pantolon, spor ayakkabıyla gidemediğim her eğlenceyi reddettiğim için vaktinde reddettiğim etkinlik oluyor kendisi. giden en yakın arkadaşım ne stres yapmıştı ama! günlerce elbise aramak, elbiseye uygun çanta-ayakkabı bulmak, saç için model düşünmek, makyaj derdine düşmek... gideceklere bol sabır!

29 mart 2014 01:17

2. üniversite mezuniyet balosuna tamamen arkadaş (sonradan kız karaktersizin tillahı çıktı rıza baba) baskısı zoruyla gittiğim bir daha giymeyeceğimi bildiğim elbiseye hatta ayakkabı-çanta takımına dünya para vererek beni bin pişman eden olaydır. içinizden gelmiyorsa gitmeyin, en azından finallerden çıkıp haldır haldır elbise arayıp beş yıldızlı otellerde samimiyetsiz arkadaşlarınızın arasında bitse de gitsek hissini yaşamazsınız.

(bkz: düşündükçe daha da pişman olunan şeyler)

29 mart 2014 01:59

3. hiç bu heveslere sahip olmayan biri için bile iyi bir rehabilitasyon yöntemidir.

öncelikle o dönem öğrencilğin son çeyreği öyle sancılıdır ki sınavlar gelecek kaygısı yeni bir hayat düzeni derken dersler bitirme tezi derken zaman da deli eder insanı, kimi zaman yetişemezsin hızına kimi zaman geçmek bilmez.

işte öyle zamanlardan bir haftasonunu kendinize ayırmak çok güzel olur. bütçenize zevkinize ve balonun olacağı yere göre tercihler yapmak akıllıca olur. bütün bir sene boyunca balo muhabbeti yapan tipler genellikle elti gibi gelirler o baloya, aynı tip saç makyaj elbise bir kısmı pişti olur.

özgünlüğünüzü korumakta kendinize yakışanı seçmekte ve yaşınıza uygun seçimler yapmakta işin sırrı. bir diğer önemli husus ise zaman yönetimi. o güne dair her detayı önceden planlayın. kuaför konusunda araştırma yapın, sağlam bir referansla randevu yaptırın. mümkünse fiyatı önceden pazarlık edin. asla son dakikaya kalmayın. balo günü dahil olmak üzere muhakkak işiniz balo başlangıcından 2 saat önce bitecekmiş gibi ayarlayın her detayı herhangi bir aksilik olursa panik yapmanıza gerek kalmaz. o gün kullanacağınız iç çamaşırı ve çorap yedekli olsun muhakkak. kuaförde giyinmenizi tavsiye etmem eve gidin. sakin sakin kendi evinizde rahat rahat hazırlanın. aksesuarlarınızı da evden çıkmadan hemen önce takın. taşı düşer, çoraba ya da elbiseye takılır. mümkünse arkadaşlarınızla aynı ortamda hazırlanmayın. kendi başkalarının telaşesine kurban gidebilirsiniz.

son olarak topuklu ayakkabıya ve abiyeye alışık değilseniz lütfen birkaç gün öncesinden prova yapın, duruşunuzu düzeltmeye özen gösterin. eğlenmeye bakın. muhtemelen okula dair hatırlayacağınız en eğlenceli gün o olacak.

27 temmuz 2014 19:19


4. hiç mezuniyet balosuna hazırlanmadım derken(gizlinot: üniden mezunken bişeye katılmadım.)... 95te lise bittiğinde, dandik bir düğün salonuna en rüküş düğün kıyafetli hallerimizle gidişimiz geldi. hiç de eğlenmemiştim.

şimdi neler yapılıyor bilmiyorum ama saçımı bigudiyle sarıp bir şekil veremeyip topladığımı hatırlıyorum. bi de kahküllerime nasıl sprey sıkmışşam hepsi birer parmaklık şekilde alnımda duruyor fotoğrafta.

bu da böyle bir anımmış 20 yıl geçmiş..

başlığa uygun bişey de ekleyeyim ayıp olmasın, saçınıza çok sprey sıkmayın :)

28 temmuz 2014 11:13

5. Bu sene katılacağım etkinlik.. kafamda ne giyeceğim belli hatta ayakkabı olarak herkeste olacak platform değil de stiletto giymeyi düşünüyorum. genelde mağazalarda istediğim modele denk gelecek kadar şanslı değilimAyrıca ilkbahar-yaz koleksiyonları çıktığı anda almak istiyorum,mezuniyet zamanları ayına denk geldiğimde mağazalar aşırı kalabalık oluyor bir de elbise bulamayınca sinirlerim iyice bozuluyor....

9 ekim 2014 20:04

6. Bence mezuniyet balosuna kızlar gereğinden fazla önem veriyor. Sindirella masalları ile büyüğüdüğümüzden midir nedir, herkes gecenin en zarif, en dikkat çeken kızı olmak için uğraşıp, hiç tarzı olmayan bir imajla, ağır makyajlarla tuhaf kasıntı hareketler sergiliyorlar.

6 haziran 2015 13:07

7. fondoteniniz maksimum spf15 olsun. ve flaşla selfie çekin: hayalet gibi gorunuyorsanız yeni bir ten ürünü edinin. renkli makyaj olarak, mavi, yeşil tonlardansa pembe, somon, yavruağzı tonlar daha iyi çıkıyor.

6 haziran 2015 15:00


8. siz siz olun en yakın arkadaşlarınızla balo elbisesi alışverişine gitmeyin süslüler. takı, çanta, ayakkabı alışverişine gidin ama elbise asla. çünkü ikinizin ya da üçünüzün aynı elbiseyi beğenme oranı çok fazla. sonra elbise ikinize de yakışsa da, biriniz geri çekilmek zorunda kalacak. yoo hayır biz farklı tarzlarda kızlarız demeyin, bizzat başıma geldi; elbiseyi çok beğendiği için kıyamayıp diğer arkadaşıma bıraktım. sonuç;

1. elbiseyi arkadaşım aldı.

2. daha sonra ben o elbiseden daha çok beğendiğim bir elbise buldum. gayet de güzel oldu.

3. diğer elbiseyi bulana kadar girdiğim stresle kaldım.

4. elbiseyi alan arkadaşla şuan görüşmüyoruz (gizlinot: swh )

6 haziran 2015 15:06 6 haziran 2015 15:07

9. daha mezuniyet balomuza 1 sene var ve bütün kız arkadaşlarım şimdiden elbise derdine düştüler.hayır ben bırak elbise bakmayı gitmeyi bile düşünmüyorum.

6 haziran 2015 19:28

10. Ben kilolu bir bayanım; lise mezuniyetime hazırlanırken kıyafet bulmakta çok zorlandım. şansıma internette istediğim elbiseyi buldum çok çok da uygun bir fiyata.

Kuaför kuzenimdi o yüzden nazım geçiyor. 2-3 kere bozulup tekrar yapıldı saç ancak hala saç arayan varsa (link: http://www.akilsepeti.com/wp-content/uploads/2013/05/2013-Topuz-Sa%C3%A7-Modelleri-2.jpg Mezuniyet saçı) bunun aynısı yapıldı ve çok kibar duruyor.

makyajımı kendim yaptım.

Suya dayanıklı rimel ve spf az olan ürünler kullanmalısınız.

ve gözleri hafif tutup bordo rujumu yapıştırdım. ancak gece ortasında çok ağırlık yaptığını hissettiğim için hıphızlı arabada makyajıma ufak bir değişiklik yaptım. bence siz de birkaç malzemenizi yanınıza alın.

Bolca selpak ya da ıslak mendil çünkü planlarınız arasında gece sonunda ağlamak varsa korku filmi gibi dolaşmayın. Ve en önemlisi mutlaka mutlaka yedek ayakkabı alın.

13 haziran 2015 16:07 ed.13 haziran 2015 17:24