microblading

girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (39)
  • medya (2)

39. 10 gün önce yaptırdığım olay. kısa özet olarak özge özel'e gittim, 950 lira verdim. memnunum.

Benim kaslarımın kendince şekilleri vardı ama özellikle kuyruk kısımları dağınık ve seyrekti. Yıllarca kaş kalemiyle hallettim ama hayatımı kolaylaştırması açısından microblading yaptırmaya karar verdim - aşırı ihtiyacım vardı demem, ama makyaj yapmaya ihtiyaç duymadan insan içine daha rahat çıkabileceğimi düşündüm yaptırdıktan sonra. neyse olaya geleyim.

aşırı araştırma yaptım diyemem, ınstagram'da gördüğüm fotoğraflar, yorumlar, bi de bana yakınlığı yüzünden özge özel'i seçtim. ben haftasonu gittim, yapabiliyorsanız haftaiçi gündüz gidin derim. aşırı kalabalıktı, randevu saatimden bir buçuk saat sonra alındım, bekleme odasında insanlar kucak kucağa oturuyordu sıkışıklıktan. insan kozmetik bi şey yaptırmaya gelmiş gibi değil devlet dairesinde gibi hissediyor kendini. ilk gelince uyuşturucu bir krem sürülüyor kaslara. iki tane yan yana uzanacak yer var, birinde özge microblading yapıyor, diğerinde kaş alınıyor. ben microblading öncesi konuşucaz, farklı kaş şekilleri tartısıcaz, o yüzüme çizecek ben oldu olmadı diyecem falan diye hayal ediyordum, hiç öyle bi şey olmadı. beni yatırdı, yüzüme baktı, sormadan kaslarımı aldı, microblading yaptı (beklerken yapılanları izleme şansım olmuştu o yüzden böyle olacağını anlamıştım, olay böyleymiş diye düşünüp çok sorgulamadım). benim kremin belki etkisi biraz geçtiğinden bilmiyorum ama bayağı acıdı. dövme yaptırmaktan daha çok acıyor bence, sanki birisi kaslarınızı kazıyormuş gibi bir his. sonra bir boya sürülüyor, o sırada groucho marx'a benziyorsunuz. bi yirmi dakika bekleniyor, sonra siliniyor ve kaslarınızı görüyorsunuz. ben ilk gördüğümde biraz şok oldum ve bozuldum çünkü aşırı köyü geldi (saçlarım bu aralar kestane, ona uydurdu haliyle). benim sürat ifademi görünce hemen 'merak etme P solacak, sen şimdi kötü görüyorsun ama alışkın olmadığın için' falan dedi. ben pek inanmadım ama neyse napalım yaptık bir kere, mal miyim para verip hizmet alıyorum, neden sorgulamadım diye kendime kızdım. şekli de ilk anda çok beğenmedim.

ilk üç gün bayağı koyuydu kaslarım, iyileşirken de aşırı derecede kaşınıyorlar. ilk 5-7 gün şu değdirmemek gerekiyor, o yüzden fantastik pozisyonlarda düş aldım. zamanım olsaydı kuaförde yıkatırdım saçımı kolaylık olsun diye, sizde mümkünse tavsiye ederim. 3 gün günde iki kez vazelin sürdüm dedikleri gibi. beşinci günden sonra falan gözüme güzel gözükmeye başladı. şu anda bayağı iyileştiler, renk tam oturdu, herkes sana bi güzellik gelmiş diyor, kaş şeklimin aslında bu şekilde olması gerektiğini öğrenmiş oldum. aşırı memnunum, iyi ki yaptırmışım. özge iki haftada bir kaş aldırmaya gel dedi, ama o bana biraz fazla geldi, benimki o kadar hızlı çıkmıyor, ayda bir gitmeyi planlıyorum. sordum, randevu alınmıyormuş, 50 liraymış. iki ay sonra da rötuş yapılacak, ondan sonra ise ömrü 1, 1.5 yıl kadarmış. zamanı gelince bir kaç gün evden çalışabileceğim bir ana getirip yeniden yaptırırım diye düşünüyorum.

özet olarak, düşünüyorsanız yaptırın. özge özel'e gidin, ama haftaiçi gündüz gidin, konuşabileceğiniz bir ortam olsun içiniz rahat etsin. kadın biraz havai duruyor, o yüzden kötü yapacakmış gibi geliyor, ama işini çok iyi biliyor aslında. onun kararlarına da güvenin. ilk başta köyü, garip vs gelecek, sabredin, sonu güzel oluyor.

19 şubat 18:09

38. Annemi Özge özel’e Götürdüm, instagramdan takip ediyor ve işlerini cok doğal buluyordum. İşine cok hakim ve gerekmedikçe uygulama yapmayan bir kadın. Önce güzelce analiz ediyor; biz önce kaş vitamini uygulaması yaptırmak istedik, eger buna rağmen çıkmaya kaşlar varsa aralarıni dolduracaktık. Kaş vitamini cidden guzel bir uygulama ama bu ayrı bir başlığın konusu. Neyse kaşın gereken kısımlarına cok doğal ve incecik atışlar yapıldı. Annemin kaşları cok açık kumral, koyu sarı gibi 8.0 civarı bir renk. Yapılan boyanin rengi cok cok doğal oldu annemin istediği gibi. Annem baya memnun. Ben de cok beğeniyorum kaşlarını. Dozunda yapılınca gerçekten guzel bir uygulama.

27 ocak 14:32

37. Ben de bir ara bunu yaptırmayı düşündüm sonra 'derin' bir araştırma yaptığımda rengin soldugunu/parça parça soyulduğunu/nispeten doğal görüneninin çok az olduğunu farkettim ve başka yollar aradım netten. Karşıma lilash çıktı ilk inceleme videolarına baktım kirpik için olanı etkiliydi baya ama kaş için olanını çok ovmuyorlardi sonra kaş için neubrow diye bir tanesine denk geldim(evet taktım bu kaş konusuna ben swh) bunun yorumları başarılı olduğu yönündeydi. Açıkçası ilerde kaşlarima harcayacak param olursa microblading yerine ben bu tarz ürünleri denerdim evet pahalı ama çok uzun zaman gidiyor birkaç sene yani her akşam sürmek lazım bir de ama ben sürerim şahsen nedir yani 2sn çat çat geç iki kaşa da bitti ha bir de capslock TR de yok capslock ama popüler edersek bu tarz ürünleri getirtebiliriz diye düşünüyorum neye talep varsa onu getirirler

27 ocak 14:21 27 ocak 14:30


36. Uzun zamandır yaptırmak istiyordum en sonunda geçen ay Esaderm estetik Solmaz Tanrıverdi'ye yaptırdım. 3 gün önce de rötuşu yapıldı. İlk önce kaşlarıma anestezik bir krem sürüldü. Bu krem 40 dakika bekledi. Sonra silinip işleme geçildi. Kaşınızın doğru yerde başlayıp doğru yerde bitişi ölçülüyor buna göre işaretlemeler yapılıyor. Altın oran diyorlar. Benim kaşlarım yüzüme göre oldukça ince, dağınık ve biçimsiz. iki kaşım arasındaki fark da oldukça belirgindi. O yüzden sırf iki kaşın görünümü birbirine yakın olsa da yetiyordu aslında :) En çok çekindiğim noktalar yapıldıktan sonra görüntünün doğal olmaması ve kaşlarımın renginin nasıl olacağıydı. Şu kaş boyama trendi çıkana kadar ben hep fondöten sürerken kaşlarıma da sürer sonra üzerinden tarayarak kullanırdım o gri hali daha çok hoşuma giderdi. Çok belirgin görünümü yakıştıramıyorum kendime. Ten rengim açık kaş rengim koyu. Microblading işlemi iki aşamalı aslında. Önce kaşlar altın orana göre kıl kıl çiziliyor sonra da maskeleme denilen tüm kaşı ve çevresini boyadıkları bir işlem yapılıyor. Bende iki farklı tonda kahve boya kullanıldı. Kaş kıl çizimleri için koyu, maske için tenimin açıklığından dolayı daha açık bir kahve. İşlem sırasında ucu tek kullanımlık bıçaklı bir kalemle tek tek kaşlar çiziliyor. Kaşımın bazı yerlerinde sadece orada bir şeyler yapıldığını hissederken bazen acıdı. Microblading yapılırken dokunun tutmadığı yerler olabiliyormuş. Benim bir kaşımda tüm işlem çok rahat olurken sol kaşım baya hissettirdi. Tamamlandıktan sonra iki gün kaşlara su değdirmemek gerekiyor ve 15 gün boyunca geceleri ince bir tabaka vazelin sürmek gerekiyor. İki gün kaşların renginin en koyu göründüğü zaman oluyormuş sonrasında açılıyor. Yaptırdığım gün bile yakınlarım çok beğendi. İlk gün ara ara sızlamalar hissettim sonrasında bir daha hiç hissetmedim. İki günden sonra yıkayacağım zaman acaba su değince acır mı diye çekindim, acıma filan olmuyor gayet rahat yıkayabildim. Benim rötuş randevum 20 gün sonrasınaydı. O zamana kadar rengi açıldı yine de işlem tamamen kaybolmadı. Rötuş aslında yine aynı işlem. kaşlarımı bir sıra daha kalınlaştırarak yaptık. Solmaz Hanım çok ince kaşları birden kalınlaştırmanın alıştırma sürecini zorlaştıracağını düşünüyordu hak verdim o yüzden aşamalı şekilde ilerledik. Bugün kaşlarımı yıkayacağım şuanki koyu hali bile güzel görünüyor gözüme. Unutmadan şunu da ekleyeyim. Göz kapaklarım düşük ve alan dar olduğu için kaş altına yapılacak olan doldurma işleminin göz kapağımı iyice dar göstermesinden çekiniyordum. Solmaz hanım bölgenin daha açık görüneceğini söylemişti benim pek aklıma yatmamıştı. Esastan daha aydınlık ve geniş görünüyor. Doku tutmamasından dolayı yine aynı şey olur mu diye 15 gün sonra yine kontrol edeceğiz. şu an baya keyfim yerinde bakalım ilerleyen günlerde nasıl olacak. Microblading yapıldığı ilk günü fotoğraflarla blogda anlatmıştım şu anki halini de şimdi medyaya ekleyeceğim.

ilgili medya:
1
21 ocak 11:42

35. bu islemi "yapma, etme, mis gibi kaslarin var" dedigim halde gercekten kalin kasli ama strese bagli kas dokulmesi sorunu olan bir tanidigim yaptirdi. instagramda binlerce takipcisi olan microbladingci bir abimize kaslarini emanet etmesine ragmen bence sonuc kotuydu. cok kisa bir sure icinde kesik kesik atilan cizgiler bozuldu ve islak kagitta dagilan murekkep gibi dagildi ve orta kahve rengi mora donustu. kas hattinin disina tasmasa da tahmin edersiniz ki hic dogal durmayan bir goruntu olustu.

yapilisinin ustunden 1,5 yil gecmesine ragmen bu tanidigimin kaslari hala alacali bulacali ve mor renkte. akmiyor da vicdansiz.

7 temmuz 2017 02:29 7 temmuz 2017 02:33

34. bir kere yaptırdığım ama bir daha yaptırmayı düşünmediğim işlem.

nedeni yapaylık veya görüntü çirkinliği falan değil. ki zaten görsellerde nasıl olduğuna dair resimlerim var.

sebebine gelince kaşımdaki işlem silinmeye başladıkça insanların kaşlarıma ve yüzümdeki duruşuna iltifat etmeye başlamış olması.

ay sen kaşını mı değiştirdin çok güzel olmuş sözlerini duymaya başlamam.

aslında sadece doğal kaş şeklimin içini doldurtsam süper olacak ama gözüm kesmiyor o süreci.

kaşlar en az iki üç ay blok şekilde duruyor. sonrasında işlem acılı bir işlem ve kesi izlerinin kalıcı olması riski falan. gerek yok. her sabah 5 dk da doldurmak, suya dayanıklı ürün kullanmak ve seyrek kaşlarımı sevmek bana şu anlık daha yakın geliyor.

ha kafam atarsa kaşlarıma tahammül edemezsem yaptırırım yine.

ilk seferi öyle olmuştu :swh

18 haziran 2017 21:00 18 haziran 2017 21:02

33. bir üst girdideki videoyu izledim de, carli bybel gibi dolu kaşlarım olsa sanırım microblading ile uğraşmazdım. yalnız ilgimi çeken, o kadar ufak bir müdahale yapıldı ki -sadece kaşın başlarına- gerçekten aradaki farkı ben anlayamadım. carli bybel gerçekten microblading'e ihtiyacı olduğunu düşünüyorsa eğer, ben şahsen microblading yapılan bir ofisin kapısında yatayım yani.

bir de kaşına açtığı kesiler ile iki üst girdideki kaşa kesiler açılması ve iz kalması ibareleri kafamda mantık kazandı.

kaş gerçekten saçmasapan bir iş ya. ektirsen, görsellere bakıyorum yok bir kökten 2 tane çıkmış, yok yanlış bir eğim ile ekilmiş, yok önce dökülsün sonra tekrar çıksın, microblading'e baksam, yok kesi, yok kan, yok bir kaş bir kaşın daha üstünde yapılmış falan (bence microblading'de bu kusurun düzeltilmesi gerekirdi vb.)

her sabah işe giderken başlarım kaş kitine microblading yaptıracağım deyip sonra mantıklı düşününce bir duruyorum. fakat wet'n wild kaş kitine de sabrım bir yere kadar olacak sanırım. mevcut koşullarda gene en mantıklısı microblading. sadece -hala- yeteri kadar gaza sahip değilim.

18 haziran 2017 15:07


32. Kaşlarım çok seyrek değil, sadece biraz kalınlaştırmayı düşünüyordum ve microblading işlemi hep aklımın bir köşesindeydi. Ancak Carli Bybel 'in uygulama sırasında çektiği videoyu izledikten sonra kendi adıma buna değeceğini düşünmediğim için vazgeçtim. (link: https://www.youtube.com/watch?v=42wnzviU6tY Video linki) (gizlinot: işlem 4.25. dk dan sonra başlıyor.)

18 haziran 2017 14:38

31. kesinlikle önermediğim uygulamadır.

aralık ayında yaptırdım ve yaklaşık 2 ay ara ile 2 rötuş daha yapıldı.hiç bir kalıcılığı yok,kalıcılığı olmayan bir uygulama için fiyatı oldukça yüksek ve her şeyden önemlisi minik bıçak gibi aletle deriniz çiziliyor.(işlem esnasında da oldukça canınız yanıyor) ne yazık ki daha sonra detaylı yaptığım araştırmalarda uzun vadede bu derinizi bileme/çizme işleminin iz bıraktığını öğrendim.bende Allahtan iz kalmadı ama boyalar silindi diye tekrar tekrar yaptırırsam mutlaka iz kalacaktır.

12 haziran 2017 10:33

30. 1 yıldır kullandığım uygulamadır. Kaşkarınızın durumu ve beklentiniz memnun kalmanızı sağlayabilir.

12 haziran 2017 01:29 14 haziran 2017 02:14