yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • medya (0)

  1. Benim için üzüntü ve stresle bazen de üşütmeyle gelen durum.gece gece hiç çekilmez.hele üzüntüdense ve ağlarken başladıysa vay halinize.allah kimsenin (gizlinot: en çok da benim ) başına vermesin.

  Edit:annemin şekerli sıcak su içirmesiyle (gizlinot: adına da kant diyor ne demekse artık ) geçen şey.ben şok

  2 mayıs 2015 22:48 18 ocak 2016 04:26

  2. çocukluktan beri başımın belası. ama ne zaman tedavi için hastaneye başvursam cins bir doktora denk geldiğim için teşhis ve tedavi sürecini başlatamadım. birinden daha ilkokul 2'de midemin yerini tam gösteremedim diye azar işitmiştim daha midenin yerini bilmiyorsun diye. bir seferinde de ünideyken şehrimize gastroenterolog teşrif etmiş nihayet diyerek gittiğim doktorun kendini psikiyatr sanmasıyla sonuçlanmıştı. adama diyorum bir haftadır her gece istifra ediyorum mide ağrısından yan yatamıyorum olmaz öyle şey diyor. öğrenci misin diyor evet diyorum. zor mu okulun diyor ee yani diyorum. durur mu hemen yapıştırıyor cevabı strestendir(gizlinot: yalnız o ara tatil dönemi ders mers yok) devam ediyor sana bir rahatlatıcı yazayım. istemez kalsın diyorum. neyse işte bu doktorlar yüzünden artık midemin suyuna gidip kızdırmamaya çalışıyorum. yağlıya gelemez. kızartma dersen kaç kaç. eti sindiremez otu da sindiremez nasıl bir mide anlamadım benimki(gizlinot: sahibi gibi tembel sanırım) ayarı bir kaçtı mı bir hafta bana rahat yok. haşlanmış patatesle besleniyorum kendine gelene kadar.

  3 mayıs 2015 00:06 3 mayıs 2015 00:24

  3. Özellikle köri soslu tavuk tükettikten sonra başıma gelen berbat bi seydir kendisi.. Sonrasında gelen hıçkırığı saymıyorum bile.. Bir anda oturduğun mekanda bi anda bütün bakışların odağı haline geliyosun =( rennie'nin bile çare olamadığı lansor vb ilaçların daha etkili olduğudur aynı zamanda.. Yine de tabii ki endoskopi yaptırıp doktorun yazdığı ilaçları kullanmak tercih edilmeli..

  20 mayıs 2015 13:38 ed.5 ekim 2015 11:36

  4. özellikle strese dayalı, (gbkz: psikosomatik) kökenliyse ve bunun aksini iddia eden ya da kökenini bulmayı kafaya takmış araştırmacı hekimlere denk gelindiyse içinizden hortumlar geçmesine sebep olan; (gbkz: gastrit) ile başlayıp (gbkz: ülser)'e kadar uzanan ağrıların başıdır. "strestendir rahatlayın geçer" diyen doktora kurban olunup, bir süreliğine (gbkz: endoskopi)'den kurtulunabilinir.

  20 mayıs 2015 15:37 20 mayıs 2015 15:38

  5. Meğersem sebebi helikobakteri imiş.. Endoskopi sonucunda alınan biyopside ortaya çıktı. Gastrit yapıcı bir bakteriymiş. Yemeklerden sonra hazımsızlığım ve mide ağrısı şikayetimle gittim doktora da şu an günde 6 tane ilaç içiyorum. Mide önemli organ, ihmal etmeyin sevgili süslülerr..

  29 haziran 2015 18:48 ed.5 ekim 2015 11:35

  6. Dönem dönem ataklar halinde yaşadığım durum. Çiğ sarımsak,çiğ soğan, aşırı acı, sade türk kahvesi, bulgur ve süt gibi gıdalar özellikle ataklarımı tetikliyor, stres de tabii. Son defasında o kadar şiddetlendi ki, bir ara çok ciddiyim ölüyorum sandım. Ertesi gün doktora gittiğimde ibs (irritabl barsak sendromu) olabileceğini söyledi. Çok sık rastlanan, bazı gıdaların etkisiyle zaman zaman ataklarla kendini gösteren bir rahatsızlık. Bir süre günde üç öğün ilaç kullanıp yediklerime dikkat ederek atlattım. Bir daha olmasın diye azami dikkat gösteriyorum. Belirti hisseder gibi olunca da kendi lokman hekim ilaçlarımı kullanıyorum, kekik, rezene, anason çayları benim midemi rahatlatıyor, bunları evden eksik etmiyorum.

  4 kasım 2015 19:28

  7. 2 gündür sebebini bilmediğim şekilde bende olan rahatsızlık. Öyle böyle değil kramplar falan ölcem artık. Bi de üstüne ateş varmış gibi yanıyo. Talcid, bal, başlıkta yazan rezene çayı falan ne yaptıysam geçmedi. Ne yapcam bilmiyorum staja geliyorum ama ölüyorum. Allah düşmanıma vermesin.

  10 ağustos 2016 09:33

  8. Çok fena bir şeydir. 2015 Aralık ayından beri çekmekteyim bu illeti. Yediğine içtiğine dikkat etmenin yanı sıra, üzüntü ve stresi de hayatından çıkartman gerekiyor.

  10 ağustos 2016 11:10

  9. bende strese bağlı olanından muzdaribim bu ağrının. ne zaman stresli olsam, belirsizlik yaşasam ya da önemli bir şey olacak olsa hemen midem kasılmaya başlıyor. örneğin son 1-1.5 aydır ataklarla çekiyorum. stresin kaynağı olan şey geçince ya da sakinleşince ağrım da hemen gidiyor. gerçekten çok can sıkıcı bir dert. 

  1 şubat 23:28

  10. şu anda midemden kasıklarıma doğru inen ağrı.yarabbel

  alemun neler oluyor

  2 şubat 11:09 2 şubat 14:16