yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (14)
  • medya (0)

  14. Yağlı yemeklerden sonra mide ve tam midenin arkasında sırta vuran uyutmayan, oturtmayan, uzandırmayan çok şiddetli ağrı hissediyorsanız safra kesenizde bir problem olabilir. Safra kesemde 30 40 tane toplu iğne başı kadar minnacık minnacık bir sürü taş vardı. Bu sene safra kesesimi laparoskopik yöntemle aldırdım. Başka tedavisi de yok zaten. Mide ağrısı çekenlerin aklında bulunsun.

  4 ağustos 12:56 4 ağustos 12:58

  13. Ani keskin sancılar,kusma, isal yanma hafif ateş vs varsa gastroenterit olabilir. Dişardan Yiyecek ya da sudan kaynaklı oluyor.. tedaviyle iyileşiyor (gizlinot: Halk arasında mide üşümesi deniyomus)

  Safrada taş, kum olabilir bir gastroentrologa gidip tomografi çektirmek de fayda var

  Yumurtalık kistleri bu ağrıyı yapıyor

  Bağırsak enfeksiyonları ki bunda ağrı midede degil göbek çevresinde oluyor kasılma şeklinde.

  Reglü olabilir, ülser olabilir. Bunlara da yaşam tarzları ya da bakteri neden oluyor. Hatta bir çalışmada anneden bebeğe helikobakter geçişinin olduğuna dair bir bilgi okumuştum.

  Gastrit, tedaviye çok iyi yanıt veren ama emek isteyen bir rahatsızlık mide asidiniz fazlaysa mide çeperi enflamasyonu ile sonuçlanıyor.

  Reflu tedavisi biraz daha zor..

  Ülser de ise tedaviye yanıt alınıyor ama cok uzun emek istiyor. Ciddi rejimler gerekiyor (gizlinot: 2 yılın sonunda iyiyim)

  Nerden biliyorum 3 de 2 sini yaşadım:)

  Düzeltme:1. akut gastirit değil yanlış hatırladım. Hatırlatan süslüye teşekkür ederim:)

  4 ağustos 12:48 5 ağustos 13:53

  12. ne zaman yağlı bir yemek yesem bütün gece midem ağrır. çaresi benim için talcid. yağlı su böreğini ne kadar çok sevsem de maksimum 1 dilim yiyebiliyorum. zalımsın mide ağrısı zalım

  4 ağustos 02:03


  11. iş hayatımı mahvetmiş ağrıdır. böyle nasıl anlatsam hani çok açsınızdır da mideniz kasılır guruldar ya işte o şekilde cereyan ediyor bende bu mide krampları. sabah başlıyor, öğlene kadar midem sanki içine çekilip kasılıyor ve garip sesler çıkarıyor. daha sonra da ağır bir öğle yemeği yiyorum geçiyor. Yani normalde ağır yemeklerden sonra insanların midesi ağrır ama bende tam tersi. kendimden başka kimsede de duymadım herkese sormama rağmen. biri çıksa bende de oluyor dese rahatlayacağım bir nebze.

  3 ağustos 18:46

  10. şu anda midemden kasıklarıma doğru inen ağrı.yarabbel

  alemun neler oluyor

  2 şubat 2019 11:09 2 şubat 2019 14:16

  9. bende strese bağlı olanından muzdaribim bu ağrının. ne zaman stresli olsam, belirsizlik yaşasam ya da önemli bir şey olacak olsa hemen midem kasılmaya başlıyor. örneğin son 1-1.5 aydır ataklarla çekiyorum. stresin kaynağı olan şey geçince ya da sakinleşince ağrım da hemen gidiyor. gerçekten çok can sıkıcı bir dert. 

  1 şubat 2019 23:28

  8. Çok fena bir şeydir. 2015 Aralık ayından beri çekmekteyim bu illeti. Yediğine içtiğine dikkat etmenin yanı sıra, üzüntü ve stresi de hayatından çıkartman gerekiyor.

  10 ağustos 2016 11:10


  7. 2 gündür sebebini bilmediğim şekilde bende olan rahatsızlık. Öyle böyle değil kramplar falan ölcem artık. Bi de üstüne ateş varmış gibi yanıyo. Talcid, bal, başlıkta yazan rezene çayı falan ne yaptıysam geçmedi. Ne yapcam bilmiyorum staja geliyorum ama ölüyorum. Allah düşmanıma vermesin.

  10 ağustos 2016 09:33

  6. Dönem dönem ataklar halinde yaşadığım durum. Çiğ sarımsak,çiğ soğan, aşırı acı, sade türk kahvesi, bulgur ve süt gibi gıdalar özellikle ataklarımı tetikliyor, stres de tabii. Son defasında o kadar şiddetlendi ki, bir ara çok ciddiyim ölüyorum sandım. Ertesi gün doktora gittiğimde ibs (irritabl barsak sendromu) olabileceğini söyledi. Çok sık rastlanan, bazı gıdaların etkisiyle zaman zaman ataklarla kendini gösteren bir rahatsızlık. Bir süre günde üç öğün ilaç kullanıp yediklerime dikkat ederek atlattım. Bir daha olmasın diye azami dikkat gösteriyorum. Belirti hisseder gibi olunca da kendi lokman hekim ilaçlarımı kullanıyorum, kekik, rezene, anason çayları benim midemi rahatlatıyor, bunları evden eksik etmiyorum.

  4 kasım 2015 19:28

  5. Meğersem sebebi helikobakteri imiş.. Endoskopi sonucunda alınan biyopside ortaya çıktı. Gastrit yapıcı bir bakteriymiş. Yemeklerden sonra hazımsızlığım ve mide ağrısı şikayetimle gittim doktora da şu an günde 6 tane ilaç içiyorum. Mide önemli organ, ihmal etmeyin sevgili süslülerr..

  29 haziran 2015 18:48 ed.5 ekim 2015 11:35