girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (58)
  • medya (0)

58. Elimde emedurla geziyorum. Bende metpamidden daha çok işe yarıyor. Canımın azcık sıkılmasıyla başlayan, dünyayı durduran zor durum..

16 eylül 17:23

57. Bugün kendi gerizekalılığım yüzünden başıma gelen şey. Sabah uyanınca bitki çayı içtim. Aradan 2 saat geçti karnımın hâla acıkmadığını hissettim ve spora gitmeye karar verdim. Spordan önce her zaman yeşil çay içmeye çalışıyorum, yeşil çayı da içtim gittim spora. Yürüme bandında 13. dakikayı görmemle tuvalete koşup kusmam bir oldu. Neden böyle bir gerizekalılık yaptığıma gelince canım çok yanıyor, sinirlerim çok bozuk bu yüzden resmen iştahım kesildi yemek yiyemiyorum kendimi iyi zannedip sporda kafam dağılır sanmıştım

15 eylül 20:50

56. Küçüklükten beri sabah çok erken saatte ve gece uyumadan önce yemek yediğimde hemen midem bulanır o yüzden 2 ay önce şu intermittent fasting zımbırtısına el attım mesela ve çok rahatım kendime zorla sabah uyandığım anda yemek yedirmediğim için akşam yemekten sonra kaçamak yaptırmadığım için süslüler benim gibi midesi bulanan varsa zorlamayın kendinizi kahvaltı günün en önemli öğünü vs diye düşünerek sabah için bi sade kahve sonra öglen de yemek oh. Buna başlayalı hem sabahları değerli uyku vaktimden kazanıyorum, hem güne mide bulantısıyla ve şişkinlikle başlamıyorum hem de kilo kaybı da işin kaymağı oluyor sanırım.

15 eylül 20:33 15 eylül 20:34


55. Her otobüs yolculuğunda çektiğim eziyettir. otobüs yolculuğunda kalkıp oynayacak kadar iyi hisseden kişilere hep kutsal gözüyle bakmışımdır çünkü bu çok özel bir yetenek bence. benim yolculuk boyu tek yapabildiğim otobüs kokmasın diye midemdekileri içerde tutmaya çalışmak.

15 eylül 20:13

54. Haziran'dan beri zaman zaman şiddetlenen mide bulantısı çektim. Bazı günler dayanamayıp acile gittigim oldu. O gastroenteroloji senin bu dahiliye benim gezdim. Kan tahlilleri , idrar tahlilleri havada uçtu. Endoskopi yaptırdım ama yok sonuç hep psikolojik dendi. En son ben pes etmisken eşimin önerisiyle kadın doğuma gittim umutsuzca ve sonuç : sol yumurtalıkta 9 cm kist. Tabii acil ameliyat oldum vs. Yani hanımlar bu ihtimali de bir düşünün derim...

15 eylül 20:07

53. Kötü kokulara maruz kaldığımda, stres yaptığımda, başım ağrıdığında, yolculukta telefon vs. ile ilgileniyorsam, kısaca sıklıkla yaşadığım durumdur maalesef. 

Çubuk kraker veya leblebi yediğim zaman azaltıyor bulantımı. Bir de geçen rossmann'da bulantı geçirici bileklik gördüm. Bilekte bir noktaya baskı uygulayıp bulantıyı geçiriyormuş. 36 ₺ gibi bir fiyatı vardı. Acelem vardı alıp deneme fırsatım olmadı ama deneyeceğim. Özellikle hamilelere ve seyahat esnasında sürekli bulantı çekenlere faydası olur belki.

15 eylül 18:57

52. metpamiidddd diye inleye inleye beni bağırtan durum. hayatta en nefret ettiğim his, ağrıdan acıdan hatta kusmanın kendisinden bile mide bulantısı kadar nefret etmiyorum. ecnebilerin nausea tabir ettiği bu iğrenç his yüzünden yanımda bulantı ilacım olmadan bakkala ekmek almaya gitmem. ben de böyle manyağım ama bulantı çekmekten iyidir.

15 eylül 18:49


51. ne zaman canım sıkkın olsa midem bulanıyor. zaten canım sıkkın üstüne midem bulanıyor diye canım sıkkın biraz da karın ağrısı ohh ne güzel bir dünya.

15 eylül 15:13 15 eylül 15:14

50. üzerine baş dönmesi de eklenirse asıl o zaman iğrenç hissettiriyor. diğer bir sebebi de kansızlıktır. limon ve balı karıştırıp içerim o bir nebze iyi gelir, deneyebilirsiniz

15 eylül 10:36

49. Bende de strese bağlı oluşabilen, günler önce akabinde midemi kendini imha etmeye başlayana kadar sayısızca boşaltmama neden olan, hastanenin bu şikayetle tıklım tıklım olduğunu duyum aldığım ve başlığının da hareketli olduğunu görmemle beraber bölge çapında topluca yaşandığına neredeyse emin olduğum illet.

14 eylül 19:08