sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (124)
 • medya (4)

124. şayet daha yeni başlıyorsa hemen bir ağrı kesici, kafaya bir tülbent, vücutta bulunan ağrıyı hafifletici noktalara basınç uygulayınca ilerlemesine engel oluyorum. Sadece 1-2 saat normal baş ağrısı yaşıyormuşum gibi oluyor. Fakat bunları yapamıyorsam ve atak halindeyse kesinlikle karanlık, sessizlik, birinin size sürekli masaj yapmaya çalışması(çalışması dyorum çünkü insan ne hareket edebilyo ne de yerinde durabiliyo o ağrıyla çok tuhaf durum) ayrıca burun deliklerine viks, şakaklara eczanelerde satılan naneli krem(şanlı) ve bir nane çayı içiyorum. bunları yaptıktan 1 saat sonra ağrı azalıp yavaş yavaş gidiyor. Bazen daha da erken. Zaten migrenin çeşitleri mevcut. Herkes kendine iyi gelen tedaviyi deneye deneye bulacak. herkese migrensiz günler dilerim.

5 aralık 2018 00:03

123. tutacağını hissettiğim zaman bir parça bitter çikolata eşliğinde bir fincan türk kahvesi içerim. Bazen işe yarıyor ve ilk belirtilerden olan göz yanmasına falan iyi gelip başlamadan bitmesini sağlayabiliyor. Tabii bazen ne yazık ki engellenemiyor ve tüm şiddetiyle yataklara düşürebiliyor.

4 aralık 2018 19:55

122. bende yaşım ilerledikçe kendini gösteren hastalık. banyoya girip suyun altında ağlatacak cinsten ağrılar yaşıyorum. bugün de yine böyle bir atak yaşadım. neyse ki deep sea’nin migren taşı ile biraz olsun hafifletebiliyorum. aktarlarda bulabilirsiniz, mentollü küçük taşlar. vicks mantığı var ama çok daha etkili.

4 aralık 2018 14:25 5 aralık 2018 09:06

121. insanı savaştan çıkmış kadar yoran bir rahatsızlıktır.

tam olarak tanımı bu.

sırf bu yüzden botox, hacamat, sülük vs gibi yollara başvurmak için araştırmaya başladım çevreyi.

ağır ağrı kesiciler, siinir yatıştırıp uyku veren ilaçların baz alındığı tedaviler hepsini hepsini denedim. sonra gittim okuduğum baı bloglar ve yorumlar sonrası (gbkz: rook piercing) sevdiğim halde (gbkz: daith piercing) yaptırdım, doktorun akunpunktur denemeleri sonrası bu piercing sadece sıklığını azalttı gibi geliyor kii ister gerçek ister plasebo olsun sonuç mekanizması yine de beni mutlu etti, bulunmaz bi nimet diyebilirim kendi adıma.

fakat bazı ataklar öyle fena oluyor ki saatler,günler sürüyor, ya da ilaçlara abanmak zorunda kalıyorum anca yarısı gidiyor ağrının..

yine onlardan biriydi akşam, revire gidip ilaç alırım normalde biraz azaltır, almadım , saatler geçti, tabi bu arada iş yapmak ne mümkün hepsini birbirine karıştırıyorum beynim dönüyor midem bulanıyor, saatlerce manyak gibi geçti böyle, öksüremiyorum, eğilip ayakkabımı değiştiremiyorum, pantolonumu çıkarıp pijamamı giymem resmen dakikalar sürdü, evde ilaç kalmamış kendimi eczanede buldum, ağır olanlardan bi tane çaktım vurdum kafayı, modemin o minik ışığı bile ateş ediyordu resmen gözümün içine içine. yatsam kalkıp tuvalete gitmeye doğrulamıyorum, dişimi sıkıp gitsem gelsem geri yatarken başka bi zorluk.. eşim garibim de napsın şaşırdı anlatılacak gibi değil ki resmen çanlar bi oyana bi buyana vuruyor kafatasının içinde ve filler tepişiyor gibi.. saatler sonra azar azar geçmeye başladı ağrı diye hatırlıyorum bi uyumuşum ki.. sonuç sabah işe geciktim.. o kadar kalkamamış bünye.. ben kilolarca ağırlık taşımadan tıpkı öyle yapmış gibi yorulmayı bi bu migren şerefsizinde gördüm. kimse çekmesin..bilen arkadaşlar gelince sordular iyi misin diye; cevabım elbette ki savaştan çıkmış kadar yorgun olduğum oldu, fiziksel bi fiilim olmamasına rağmen.. oh, yorgunum..

4 aralık 2018 12:15

120. Sinüzitim, panik atağım ve kendisi hayata küsmemin en büyük etkenleridir. Kendileri sayesinde her adımı korka korka atıyorum.

Migren için bence en doğru hamle atağın geleceğini anladığınız anda ilaçları içmek, atak başladıktan sonra içince bende pek etkili olmuyor. Enseye buz koymak da hafif rahatlatıcı bir yöntem. Uyumak ve karanlık da önemli tabi ama ben ağrıdan uyuyamıyorum çoğu zaman. Öyle dertli bir hastalık.

4 aralık 2018 10:35

119. (gbkz: meditasyon)(vücudunu dinle), (gbkz: doğru beslenme)( canının istediğini değil, canının ihtiyacı olanı ye), (gbkz: dinlenme )(uykunu al), (gbkz: stres)ten uzak durma(salıver gitsin modu) gibi eylemler sayesinde kurtulabileceğiniz şey.

ha başladıysa o ağrı. çekilecek. savaşma. ağrını ne kesiyorsa(doktoruna danış önce!) başucunda muhakkak bulundur. migrenle savaş olmaz.

4 aralık 2018 03:05

118. Geldiğinde, ağrısının doğrudan sol gözüme ve kaşımın üst kısmına vurduğu; karanlık, serin, sakin ve kokusuz bir ortamda az da olsa uyumadan geçmeyen hastalık. Stresli dönemlerde daha sık ve yoğun yaşandığı doğrudur.

4 aralık 2018 00:01

117. regl öncesi atakları insanı hayattan soğutur,öldürmez adeta süründürür hele bir de o regl gecikirse vay halinize.

ağrı,alın ve şakaklardan başlayıp sızı şeklinde tüm kafayı ele geçirir,her türlü ışık ve sese tahammülünüz kalmaz,gözlerinizi sağa sola bile oynatamazsınız.ben kendimi hemen bir ağrı kesici alıp karanlık ve sessiz bir odaya kapatır,uzanırım anca bu şekilde hafifletebiliyorum.

3 aralık 2018 07:00

116. şuanda biri beni bayıltsa da bu acıyı çekmesem dediğim ağrı. hayat kalitesini düşürüyor. az yemek, çok kafein, az uyku,çok uyku, stres, çikolata, susuzluk,alkol... Birini aksatınca bana merhaba diyor illet şey. Migrenim gelince hayatta en önemli şeyin sağlık olduğunu anlıyorum. Migrenim varken sadece yatmak kafama şanlı denilen naneli şeyden sürüp ağrı kesici almak istiyorum. gerçekten bıktım. yapmam gereken her şeyi aksatıyor.

2 aralık 2018 21:03

115. Bugün bir takım durumlar sebebiyle sadece ve sürekli meyve yedim; Mandalina, muz ve elma. Finalde, kısa süren ama yüksek yoğunluklu bir migren atağı ve gece saatlerinde rahatlama. Sanırım bende, aşırı meyve şekeri de atağa sebep oluyor. Ama şöyle bir güzellik oldu. Sadece 2 adet buz aküsü ve bir jel buz torbası ile bertaraf edebildim. Bu buzların konumları kritik önem taşıyor.

1. Ense kökü ( atak yönüne göre sağ veya sol)

2. şakak ( atak yönüne göre sağ veya sol)

3. Kafanın tepe bölgesi

İlaca direnç gelişmesini geciktirmek için, nadiren buz ve nane yağı grubuna dayanmakta fayda var sanırım. Tüm migrenlilere geçmiş olsun. Kafalarımız ağrısız olsun.

Mdd (migren dayanışma derneği) edit: benim gibi, buzlu bir şekilde uyuyakalmıyoruz. buzu 20 dakikadan çok bekletmiyoruz. Buz yanığı, ağrının azalacağına şahlanması gibi durumlara karşın. (yazar: Fellinlaw) süslü hatırlattı sağolsun.

28 ekim 2018 22:31 28 ekim 2018 23:03