yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (15)
  • medya (1)

  15. Bol su için,(gizlinot: En önemlisi.) yağlı ve sağlıksız yiyeceklerden uzak durun, fondoten ve kapatıcınızı iyi seçin sürekli değiştirmemeye özen gösterin bu yöntemle gözle görülür bir değişim olacaktır...

  11 temmuz 13:22

  14. En az 6 yıldır benimle olan, burun bitişi göz çevremde yerleşen milia bir kitap okumamla geçti :) Şaka ve gerçek tabi ki. Kitapta; bazı şeyleri 10 günlüğüne bırakın ve size zararını görün, isterseniz tekrar başlarsınız gibi bir öneri vardı. 10 günlüğüne vegan oldum. Hiç hayvan ürünü kullanmadım. Sonrasında miliamın bu tarihlerde gittiğini fark ettim.

  Denemekten hiçbir zarar görmeyeceğiniz bir yöntem. Umarım siz de benim yaşadığım güzellikleri yaşarsınız.

  Bu arada kitap Minimalizm ve anlamlı yaşam.

  11 temmuz 13:17

  13. Bir yıldır benimle olan iki miliamı bugün dermatoloğum 5 dk bile sürmeyen bir işlemle aldı. Canı çok tatlı olan ben hafif bir sızı haricinde bir şey hissetmedim. O kadar beklememe gerek yokmuş, keşke daha önce gitseydim. Doktor genetik olabileceğini söyledi bu arada. Işlem sonunda minicik bir iz kaldı, onu görmek için de çok çabalamak lazım. Doktor izlerin 2-3 gün sonra kaybolacağını söyledi. Biri göz altımda biriyse göz kapağımdaydı.

  2 temmuz 18:40

  12. Neyin yaptığını bulamadığım minik beyaz pütürcükler. Göz kapağımda çıkıyorlar ama muntazaman bir sırayla. Önce sağ tarafta çıktı, sonra Kendi kendine kayboldu tamamen, izi bile kalmadı. Ardından sol gözümde çıktı o da kayboldu, şimdi yine sağ gözümde var. Kullandığım ürünleri değiştirmedim, rutinim hala aynı. Kullandığım ürünlerden bir tanesi yapıyorsa eğer aynı şeyleri kullanırken nasıl tamamen yok olabiliyor aklım almıyor. Sadece bir tane yanağımda çıktı şimdiye dek, tüm cilt rutinimi neredeyse değiştirdim ve müdehalede de bulundum açıkçası. Doğru değil biliyorum ama kendim komedon kaşığı ve steril iğne yardımıyla çıkardım, ardından bir daha çıkmadı. Talc içeren bir allık kullanıyordum muhtemel o yaptı diyorum, bir de aha+bha içeren peelingler işe yarıyor sanırım. 

  18 şubat 18:44

  11. zaten bir gözümün kenarında vardı. daha önce garnier micellar kullanıyordum ama bir aydır nivea çift fazlı kullandığım için diger gözümde de bana merhaba diyen, küçük, beyaz ve sıkılmayan oluşum.

  21 eylül 2018 09:28

  10. Note'un bb kapatıcısı yaptı bende bunu. Artık 4 aydır falan benimleydi ve giderek büyüyordu. Ben de iyice takıntı haline getirmeye başlayınca (bir de artık gerçekten çok büyümüştür) "izi kalırsa kalsın kendisinin durmasından iyidir" diyerek toplu iğneyle delip sıkıverdim. Küçük bi yara izi var iki gündür iğneyle deldiğim yerde ama çok daha rahatladım gerçekten.

  28 eylül 2017 17:26

  9. drugstore (maybelline, l'oreal) kapatıcı kullanırken çok sık yaşadığım bir problemdi ama bunları kapatıcıların yapabileceğini düşünmüyordum. aklıma gelmiyordu daha doğrusu. her iki markaya ait kapatıcıları uygularken gözaltımda oluşan yanma hissinden sonra bir daha drugstore kapatıcı kullanmamaya karar verdim. bu milia denen şeyden de o zaman kurtulmuş oldum.

  9 ağustos 2017 08:26

  8. Sol gözümde, göz pınarıma yakın denebilecek bir yerde iki adet deri altı kabarcığı var. Henüz küçükler, erken yakaladığımı düşünüyorum ve bir yıldır kullandığım garnier çift fazlı göz makyaj temizleyicisinin yapmış olabileceğini düşünüyorum. Neden bir yıldır değilde şimdi derseniz, her zamankinden daha çok döküyorum pamuğa, pamuğu ise daha uzun süre bekletiyorum gözümde. Birkaç aydır ilk gözaltı nemlendiricimi kullanıyorum. Ve göz altı kapatmaya ufak ufak başladım (gizlinot: bence bununda etkisi var ama neyse ) . Yani anlayacağınız ağır geldi benim normal-karma cildime. Neyse sonuç olarak uzun zamandır kullandığınız ürünlerde sebeb olmuş olabilir. Aklınızda olsun dedim.

  13 mayıs 2017 18:09

  7. Tam olarak göz pınarımın dibinde çıkan kistik yapı. Onu ordan çıkarana kadar canım çıktı. Göz pınarıma temizleyiciden başka ne uyguluyorum bilmiyorum Çift fazlı makyaj temizleyiciler yüzünden oluştuğunu düşünüyorum. Bu sebeple eğer waterproof rimel kullanmıyorsanız çift fazlı temizleyici tercih etmeyin bence arkadaşlar. özellikle göz etrafında oluşanların en büyük sebebi bu gibi görünüyor.

  11 eylül 2016 22:58

  6. sol gözümde 2 sağ gözümde 1 adet bulunuyor. ve uzun süredir var. açıkçası neyin yaptığını da bilmiyorum çünkü tetikleyebilir diye düşünerekten göz altına kapatıcı bile kullanmıyorum sadece garnierin göz temizleme suyundan olabilir diye düşünüyorum. Başka hiçbirşey sürmüyorum göz altına ve şuanda artık dayanmayıp gittikçe büyüyen milialardan 1 tanesine müdahale ettim pişman mıyım biraz açıkçası 1 tanesini öldürdükten sonra cenazesini ziyaret gelmek isteyen milialar olmasından da korkuyorum

  24 temmuz 2016 15:55