sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (31)
 • medya (2)

1. Başaran holdingin ceosu Hüseyin Başaranın evlilik arifesinde olan ve bekarlığa veda partisi için 7 yakın arkadaşıyla gittiği Dubai'den dönerken jetin düşmesiyle hayatını kaybeden 28 yaşındaki genç ve güzel kızı...

Hayat çok tuhaf, ölüm tek gerçek.

ilgili medya:
1
11 mart 21:00 12 mart 00:06

2. Vefat eden arkadaşlarıyla çekildiği bütün fotoğraflarında “better together” ve “forever” etiketini kullanmış . Çok acı değil mi ?

Birlikte daha iyi 

Sonsuza kadar 

Gerçektende öyle oldu. 

Çok ama çok üzgünüm. Hiç tanımasan bile, insan bu kadar etkilenebiliyor demek ki. Allah yakınlarına sabır versin. 

ilgili medya:
1
12 mart 01:30

3. Dün olan uçak kazasında hayatını kaybeden 11 kadından biri. Okuduğum kadarıyla Birisi yeni anne, birisi hamile... mina başaran ise hayatının en güzel yolculuklarından birini yapıyordu belki de en yakın arkadaşlarıyla. Çok acı...

“Üzülmedim, fakirler ölüyor her gün” diyen insanları anlamıyorum. Zengin-fakir ne fark eder? Ölümün her türlüsüne üzülüyorum. Genç yaşta böyle bir ölüm çok acı. Arkada kalanlara üzülüyorum. Ailelerine sabır diliyorum.

12 mart 11:28 12 mart 11:30


4. sırf ölen kişi zengin diye bir ölünün arkasından sevinmek, olsa olsa insanlığımızın fakirliğini gösterir. Demek ki insanlık öldü de anlayıp ağlayamıyoruz henüz. O derece kendimizi bilmezlik.

Allah ona, arkadaşlarına ve pilota rahmet eylesin. Ailelerine de güç ve sabır versin. çok zor. Hele hele de ölenlerden ikisinin hamile olduğu iddiası doğruysa. 

12 mart 12:30

5. beni çok etkileyen bir ölüm oldu mina başaran'ın ölümü. hiç kimse sonunun böyle olmasını istemez. arkadaşlarıyla en mutlu gününe hazırlanıyor ve sonunu tahmin edemeden o uçağa biniyor. çok zor. allah gerçekten ailesine sabırlar ve metanet versin. ailesinin hayatı bir daha eskisi gibi olmayacak. genç ve gelecek vaat eden, bir ay sonra da evlenecek genç bir kadın. yanında da yine kendisi gibi parlak 7 arkadaşı.

denecek hiçbir söz yok, kim olursa olsun içim bir tuhaf olurdu bu ölüme. kimse en mutlu zamanında böyle bir son yaşamayı hak etmez. sırf zenginler diye de böyle kötü sözler duymayı hele hiç hak etmez. aynı durumda başka bir arkadaş grubu da olabilirdi. bizim arkadaş grubumuz da olabilirdi. bizler de böyle bir etkinlik sonrası böyle bir kazaya karışabilirdik farklı yolla. aynı şey. çok üzücü ya. ne denir ki. geride bir daha eskisi gibi olmayacak yaşamlar bıraktı 11 kadın. yakınlarının başı sağolsun, mekanlarını cennet etsin allah.

12 mart 12:43 12 mart 12:50

6. Beni çok etkiledi bu ölüm. Genç, başarılı 11 tane kadın. Böyle mutlu bir günde hayata veda etmeleri. Çok yazık çok. Geride kalanlara allah sabırlar versin. 

12 mart 12:59

7. On iki saat önce fotoğraf koymuş. Sertap erener in şarkısı gibi. Bir varmışız bir yokmuşuz. 

12 mart 13:04


8. Aynı topraklarda yaşadığım insanlardan nefret etmemi sağladı bu kızcağız ve arkadaşlarının ölümü. Kadın pilot olmasaydı düşmezdi, hep fakirler mi ölecek biraz zenginler ölsün, bir afrin'de o kadar kişiyi gömdük şu zenginler kadar laf olmadı, uçakta alkol alıp imansız gitmişler, allah bilir dubaide o gece kluplerinde ne haltlar yediler de allah'ın gazabı üstlerine düştü vs vs vs gencecik insanlar ölmüş bunun zengini, fakiri, kadını, erkeği mi var? Yanarak can vermiş insanlar, kimisi nişanlı, kimisi bebek bekliyor, hepsinin hayalleri var, uçağı kullanan kişinin, hosteslerin aileleri var her biri ayrı hikaye her biri ayrı can nasıl bu kadar vicdansız olduk anlamıyorum. Allah'ı ağzından düşürmeyip bu kadar kötü nasıl oluyorlar acaba? Kendi başına gelmeyen her şey diğerlerini cezalandırmak için olmuş gibi davranıyorlar acaba sizin cezanız ne olacak?

12 mart 13:13

9. medyada ekli olan sabahlıklı mutlu gözlerle verilmiş olan pozu gördükçe hayat bu diyorum.annem derki hep 'insan başına ne geleceğini bilse yerinde kıpırdamaz'der.ne kadar doğru .isimlerini bile ilk kez duydum ama bir burukluk yaşadım.allah rahmet eylesin.

12 mart 13:16

10. Aynı zamanlarda doğmuşuz; muhtemelen aynı çizgi filmlerle büyüdük, aynı şarkıları söyledik, süper baba izledik.

Ben bu genç kadını ve arkadaşlarını hiç tanımıyorum ama herhangi bir ölümden etkilenir gibi etkilenemedim. O yarım kalan mutlulukları geldi içime oturdu. Umarım bu dünyadan çok daha güzel bir yer vardır ve oraya gitmişlerdir.

Allah tüm yakınlarına sabır versin.

12 mart 14:13