sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (31)
 • medya (2)

31. hiç unutmuyorum havalimanındayken duymuştum uçuşuma yarım saat kala. özellikle okumamıştım haberi korkmayayım diye ama elbet öğreniyorsunuz. yolcu alımı sırasında uçağın kapısında uçağa alınmayı beklerken iki görevlinin kendi aralarında konuşurken şunu dediğini duymuştum: "düşen uçaktaki beril kaptan bu uçakla -bizim bineceğimiz uçaktan bahsediyordu- buraya gelmişti bi keresinde. nedense uçağın tescil numarası aklımda kalmış, gelişi dün gibi aklımda. mekanı cennet olur inşallah" tabii bunu duyduktan sonra gittim haberi de okudum zaten herkes konuşuyordu. o anki duygularımı hiç anlatamam. korku falan asla değil. üzüntünün daha üstü bir şey. heleki daha sonra beril kaptan'ın naaşının bulunamaması ve babasının kuleyi araması beni daha da etkiledi. umarım hepsinin mekanı cennet olur. bugün varız yarın yokuz...

29 nisan 15:16 29 nisan 15:17

30. ara ara arkadaşları ve kendisi aklıma geliyor ve diyorum kendime "her şey geçer"

en büyük mutluluklarımız en büyük üzüntülerimiz...

ölüm üstünden laf söylemeye çalışan prim kasmaya çalışanlara söyleyecek hiç bir şeyim yok zaten

düşünüyorum o insanların evlatları,eşleri,anne babaları hayatlarına nasıl devam ediyor acaba?

zor,çok çok zor.

:,(

23 nisan 22:14

29. Ben bu olayı hala unutmuyorum aklıma gelir ara ara. Bilmiyorum belki çok özdeşleştirebileceğimi bir durum kendimizi. Bir gün bir mutluluğunu kutlamak için yakın arkadaşlarınla biryere gidiyorsun ve geri dönemiyorsun. Yok özel jetle yok dubaiye kısımlarını boşverin. Ha buna sövenler özel jeti olsa binio yolculuk etmeyecek sanki. Hepsi bir yana ölümleri feci. Tanınmayan cesetleri var. Gerçekten çok çok acı. Ne yaşadılar, gerde kalanlat nasıl ayakta durdu, ölmeseler kimbilir neler yapacaklardı? Bunları düşünüyorum ister istermez. Üstünden zaman geçti ama bu da güzel ve güçlü  11 kadını anmanın bir şekli olsun. 

23 nisan 17:20


28. kendisine, arkadaşlarına hele de pilot Melike Kuvvet ve Beril Gebeş'e çok üzüdüm. insani değerleri taşıyan herkes üzülür zaten.insanın ailesinden zengin doğması, bir diktatörün çocuğu olması, Somali'de doğup, egolarını tatmin etmek için oraya gelen ve iki şeker dağıtıp defolup giden zenginlerin telefon galerine yer etmesi.. bunlar kişilerin kendi seçimi değildir olmayacaktır da. insanlıktan nasibini almamış yorum sahiplerine tek tek şunu sormak isterdim ''bu variyetin, böyle bir servetin içine doğsaydın hayatın tüm zevklerinden elini eteğini çekip, Sümela Manastırına kapanıp, hersabah gün doğmadan su çekmeye mi giderdin ?! ay pardon oraya kapanan yok galiba artık, hadi gül hatrın için Nepal diyeyim, Budist rahipler falan, trend yerlerden sayılır''

18 mart 17:39 18 mart 17:53

27. Ölusune doyamadilar tovbe est. Gomuldu bitmedi haberler. Yok kazanin bilinmeyenleri yok giyecegi gelinlik buydu. Yok son gecesindeki eglence videosu. Youtubda emlakla ilgili bir kanal gitmis onun oldugu lansmandaki goruntuleri kirpip mina basaranin son goruntuleri diye yayinlamis. Cenazesinde babasi aci icinde kamera zoom yapiyo. Sosyal medyada kotu yorum yapanlanlar kadar kotu bir durum ölunun uzerinden rant saglamak. Ayip ya.

17 mart 17:32

26. Haberi okuduğum günden beri sürekli aklımda.

Eğlenmeye gidiyorsun,belkide hayatının en güzel günlerini yaşıyorsun,heyecanların hayallerin planların var ve bir an geliyor artık yoksun.

Hayat çok tuhaf.

Gerçekten hem gencecik insanlar olmalarına hem de ülkenin böyle güzel başarılı sağlam kadınlarını kaybetmemize çok üzüldüm.ölüme herzaman üzülürüm ama bu seferki farklı dokundu. 

Son anlarını düşünüyorum sürekli o kısacık anda ne düşündüler ne hissettiler.allah sevenlerine sabır versin.

13 mart 15:19

25. Son derece acı bir haberle 2 gündür üzüntüden başım ağrıyor. Bu güzel pırıl pırıl 11 kadına allahtan rahmet sevenlerine baş sağlığı ve sabır diliyorum.

Haklarında yapılan kötü yorumlara gelince, siz hala buna neden bu kadar şaşırıyorsunuz? Türkiye gibi cehaletin, nankörlüğün, nefretin prim yaptığı; vicdanın, insanlığın ve şuurun yok olduğu bir ülkede bunlar ilk defa mı yaşanıyor sorarım size... Psikolojik hastalıkların tavan yaptığı bir ülkede, insanların iğrençliklerinin görmezden gelindiği, adaletin olmadığı insan haklarının dibe vurduğu bir ülkede (bu ülke nasıl bu hale geldi diyenler, bu ülke uzun yıllardır zaten böyle) bu iğrenç insanların varlığı beni şaşırtmıyor. evet kahrediyor, evet utandırıyor, evet acı veriyor, evet tiksindiriyor ancak şaşırtmıyor.

13 mart 10:13


24. Gencecik, eğitimli, kültürlü kaliteli 11 kadın. Kimi yuva kurmaya hazırlanıyor, kimi doğacak bebeğine gün sayıyor, kimi yeni evlenmiş... Her biri bir iş sahibi, iş kurmuş bir şekilde bu ülkeye ucundan kıyısından hizmet ediyor. Ve en acı son ile hepsi aramızdan ayrılıyor. Ve birileri (insan diyemiyorum) çıkıp da hayvanların bile yapamayacağı bir canilik ve saldırganlıkla bu güzelim insanları karalıyor. İnsan hiç tanımadığı belki de adını ilk defa duyduğu insanlara nasıl bu kadar kin kusar nefret duyar anlamaktan artık geçtim çünkü beynim uyuşuyor. Aileleri ne haldedir düşünmek bile içimdeki acıyı çoğaltıyor. Allah sabır versin...

13 mart 10:00

23. Gerçekten çok üzüldüm. Evlenmek üzere olan gencecik bir kadın. Arkadaşlarıyla eğlenmeye gidip dönememiş. Ve bu kadına öyle iğrenç yorumlar yapılmış ki okurken ben utandım ,nefret ettim. Böyle yorumlar yapanlar lütfen biraz insancıl olun ya.

13 mart 03:15

22. bir ay sonra magazin sayfalarında düğününü okuyup gelinliğini merak edecekken, ölüm haberini ve akabinde gelen hangi sıfatı yakıştıracağımı bilemediğim yorumları okuyup, insanlardan tiksinmemize ve yaşamın işleyişine içerlememize sebep olan gencecik kadın. umarım o ve arkadaşları bu yazılanları görmedikleri bir yerdedirler.

13 mart 00:20