girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (35)
  • medya (1)

35. kendisine, arkadaşlarına hele de pilot Melike Kuvvet ve Beril Gebeş'e çok üzüdüm. insani değerleri taşıyan herkes üzülür zaten.insanın ailesinden zengin doğması, bir diktatörün çocuğu olması, Somali'de doğup, egolarını tatmin etmek için oraya gelen ve iki şeker dağıtıp defolup giden zenginlerin telefon galerine yer etmesi.. bunlar kişilerin kendi seçimi değildir olmayacaktır da. insanlıktan nasibini almamış yorum sahiplerine tek tek şunu sormak isterdim ''bu variyetin, böyle bir servetin içine doğsaydın hayatın tüm zevklerinden elini eteğini çekip, Sümela Manastırına kapanıp, hersabah gün doğmadan su çekmeye mi giderdin ?! ay pardon oraya kapanan yok galiba artık, hadi gül hatrın için Nepal diyeyim, Budist rahipler falan, trend yerlerden sayılır''

18 mart 17:39 18 mart 17:53

34. Ölusune doyamadilar tovbe est. Gomuldu bitmedi haberler. Yok kazanin bilinmeyenleri yok giyecegi gelinlik buydu. Yok son gecesindeki eglence videosu. Youtubda emlakla ilgili bir kanal gitmis onun oldugu lansmandaki goruntuleri kirpip mina basaranin son goruntuleri diye yayinlamis. Cenazesinde babasi aci icinde kamera zoom yapiyo. Sosyal medyada kotu yorum yapanlanlar kadar kotu bir durum ölunun uzerinden rant saglamak. Ayip ya.

17 mart 17:32

33. Arkadaşları ve pilotları ile feci şekilde can veren gencecik bir kadın. Çok ama çok üzüldüm. Yanarak öldükleri yazılmış. İnşallah bu vesileyle şehitlik makamına nail olmuşlardır. Mekanları cennet olsun.

13 mart 16:34


32. dünya döndükçe hüzünlü bir hikayeyle anılacak kadın.

hani diyorsunuz ya, ne zaman böyle olduk? biz hep böyleydik bence. sadece artık aynı fiziksel mekanda bulunmadığımız insanlarla teknoloji sayesinde karşılaşabiliyoruz. belki yakınımızdaki kişiler bunlar, bilemeyiz. ama isteyenin istediğini konuşabildiği bir serbestlik sundu teknoloji bize. o yüzden linç edilince "ben öyle demek istemedim"ler dökülüyor dudaklardan. aslında öyle ya da böyle bilinçaltımızı da yansıtıyoruz bu serbestlik ortamına. şu başlığa bir bakın... üzüntüsünü dile getirenleri eksileyenler çok uzakta değil (gizlinot: an itibariyle 12 girdi 21 eksi almış)

hıı bir de... alkol, kulüp, ahlaksızlık falan diyenler için not: dubai şeriatla yönetilen bir ülkenin emirliklerinden biridir, amsterdam'ın ilçesi değil.

13 mart 16:32

31. Haberi okuduğum günden beri sürekli aklımda.

Eğlenmeye gidiyorsun,belkide hayatının en güzel günlerini yaşıyorsun,heyecanların hayallerin planların var ve bir an geliyor artık yoksun.

Hayat çok tuhaf.

Gerçekten hem gencecik insanlar olmalarına hem de ülkenin böyle güzel başarılı sağlam kadınlarını kaybetmemize çok üzüldüm.ölüme herzaman üzülürüm ama bu seferki farklı dokundu. 

Son anlarını düşünüyorum sürekli o kısacık anda ne düşündüler ne hissettiler.allah sevenlerine sabır versin.

13 mart 15:19

30. Son derece acı bir haberle 2 gündür üzüntüden başım ağrıyor. Bu güzel pırıl pırıl 11 kadına allahtan rahmet sevenlerine baş sağlığı ve sabır diliyorum.

Haklarında yapılan kötü yorumlara gelince, siz hala buna neden bu kadar şaşırıyorsunuz? Türkiye gibi cehaletin, nankörlüğün, nefretin prim yaptığı; vicdanın, insanlığın ve şuurun yok olduğu bir ülkede bunlar ilk defa mı yaşanıyor sorarım size... Psikolojik hastalıkların tavan yaptığı bir ülkede, insanların iğrençliklerinin görmezden gelindiği, adaletin olmadığı insan haklarının dibe vurduğu bir ülkede (bu ülke nasıl bu hale geldi diyenler, bu ülke uzun yıllardır zaten böyle) bu iğrenç insanların varlığı beni şaşırtmıyor. evet kahrediyor, evet utandırıyor, evet acı veriyor, evet tiksindiriyor ancak şaşırtmıyor.

13 mart 10:13

29. Gencecik, eğitimli, kültürlü kaliteli 11 kadın. Kimi yuva kurmaya hazırlanıyor, kimi doğacak bebeğine gün sayıyor, kimi yeni evlenmiş... Her biri bir iş sahibi, iş kurmuş bir şekilde bu ülkeye ucundan kıyısından hizmet ediyor. Ve en acı son ile hepsi aramızdan ayrılıyor. Ve birileri (insan diyemiyorum) çıkıp da hayvanların bile yapamayacağı bir canilik ve saldırganlıkla bu güzelim insanları karalıyor. İnsan hiç tanımadığı belki de adını ilk defa duyduğu insanlara nasıl bu kadar kin kusar nefret duyar anlamaktan artık geçtim çünkü beynim uyuşuyor. Aileleri ne haldedir düşünmek bile içimdeki acıyı çoğaltıyor. Allah sabır versin...

13 mart 10:00


28. Gerçekten çok üzüldüm. Evlenmek üzere olan gencecik bir kadın. Arkadaşlarıyla eğlenmeye gidip dönememiş. Ve bu kadına öyle iğrenç yorumlar yapılmış ki okurken ben utandım ,nefret ettim. Böyle yorumlar yapanlar lütfen biraz insancıl olun ya.

13 mart 03:15

27. bir ay sonra magazin sayfalarında düğününü okuyup gelinliğini merak edecekken, ölüm haberini ve akabinde gelen hangi sıfatı yakıştıracağımı bilemediğim yorumları okuyup, insanlardan tiksinmemize ve yaşamın işleyişine içerlememize sebep olan gencecik kadın. umarım o ve arkadaşları bu yazılanları görmedikleri bir yerdedirler.

13 mart 00:20

26. şu gencecik kadınların ölümleri için arkalarından yapılan iğrenç yorumları gördükçe insanlığımdan utanıyorum. biri evliliğini kutluyor, ikisi bebek bekliyor, diğer üçü bu yaz için evlilik planları yapıyor. bu insanların hayalleri ve umutları vardı hepimizin olduğu gibi. bizim hala şansımız var ama onlar için herşey bitti. bundan sonrası için tek ihtiyaçları olan sey, saygi. bu insanlari deli gibi seven annecikleri, babacıkları, kardeşleri, aşıkları vardı off... bu kadar vicdansız olmak zorunda mısınız? kendi iğrenç egolarınızı klavye basında tatmin ederken şu insanların ailelerinin acısını hiç mi düşünmüyorsunuz? mina başaran' i bu korkunç vedadan önce tanımaz etmezdim. çok üzüldüm. fazla da söylenecek birşey yok. ölüm dünyaya ait ne varsa herşeyi sıfırlayan bir son. acın, nefretin, aşkın, umudun, hırsın, yaşarken yüzüne bakmaya kıyılmayan güzelliğin herşey ama herşey bitiyor. mina, çok erken bir yaşta bu kahpe dünyaya veda etmiş dünya güzeli 11 kadından biridir. umarım gittikleri yerde huzuru bulurlar.

13 mart 00:13