sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (138)
 • medya (5)

138. her girişimde ortalama 70-80 liralık alışveriş yapıp çıktığım mağaza. bambu çubuklu oda kokularından çok memnumum. koyulduğu ortamda baya kalıcı bi koku bırakıyorlar. çift taraflı dudak balmını almıştım pek memnun kalmadım çünkü dudak kenarlarımda sivilce yaptılar. bu yüzden kozmeti ve bakım ürünlerini almaya çekindim biraz. dün şeftalili minik bi el kremi aldım. baya memnunum hemen emiliyor ve bence gliserinli olduğu için elde kuru bi yumuşaklık yapıyor. küçük file dosyaları da baya iyi bencr. ben içine kitaplarımı koydum çantada kirlenmesin diye. makyaj çantası olarak da kullanılabilir tabi. durun daha bitmedi dldjdjjdkd kasanın yanında duran el temizleme jellerinden aldım 3-4 tane. her çantaya attım. genel olarak her şeyin çok tatlış ama bazı şeylerin çok tırt olduğu bi yer. el kremi ve temizleme jelleri baya iyi. şimdilik bu kadar dostlar...

22 kasım 2018 00:51

137. Kozmetik ürürünlerini denemeye cesaret edemediğim ve içinde insanın kendini kaybedip bir şeyler almadan çıkamadığı mağazalardan biri. Parfümlerinin kokusu ve ambalajları çok güzeldi. Bunun dışında bazı ürünler anlam veremedigim şekilde pahalı.

4 kasım 2018 00:20

136. iade işlemi bir süre gerçekleşmeyince az önce tekrar aradım ve süslüde yazdığım önceki girdinin asılsız olduğunu ve x kişisinin benim yüzümden işini kaydebileceğini söyledi başka bir eleman. telefonda bana asla "ee ben ne yapacakmışım" dememiş. ben yalan söylüyormuşum. %100 beni suçlu gösterdi kendisi. madem bu girdi asılsız, madem kayıtlar dinleniyor o zaman o kişi benim yüzümden neden işini kaybediyor? madem konuşmaları dinliyorsunuz ve iletişim kuramayan kişi benim, neden olan ona oluyor? zaten yeterince mağdur olmuşum, belki başka bir çalışan bana yardımcı olabilir diyerek telefon açıyorum ve o çalışan resmen beni azarlıyor. şok üstüne şok. ben zaten boş biriyim, işim gücüm yok sırf size sıkıntı çıkarmak için online alışveriş yapıyorum. hevesle bekliyorum ki ürün defolu gelsin, böyle personellere denk geleyim de haftalarca salak bir ayna için uğraşayım. ne olursa olsun bir daha asla adımımı atmam miniso'dan içeri. olur böyle şeyler diyordum ama yalan söylediğimi iddia edip beni suçlu göstermek nedir?! bu, bardağı taşıran son damla oldu. özellikle ayrı girdide de yazdım ki herkes görsün seviyeyi ne kadar düşürdüklerini.

öncelikle markaların tüketicisine saygı duymayı öğrenmesi gerek. ben de minisoyu boykota başlıyorum. gerekirse tek ben olacağım ama bir daha oradan alışveriş yapmayı asla gururuma yediremem. #minisoboykotu

1 kasım 2018 13:04 1 kasım 2018 14:20

135. indirim yaptığı ürünlerin genelinin fiyat kısmını etiketle kapatmışlar. dayanamayıp birkaç tanesini kaldırdım mağazada altında gözüken fiyat iddia ettikleri indirimli fiyatla aynı idi. ne diyelim alıştık artık bindirim yapıp indirim yapmalara ama en azından 1-2 lira fark olsaydı arada be miniso, bir de gelmiş sözlüğe reklam vermişsin.

31 ekim 2018 13:21

134. Siyah nokta bantlarını çok beğendiğim marka. Kullandığım diğer bantlara göre yapışması daha güçlü. Çekerken burnumu kopartıyorum sandım bi an. Ne var ne yok sildi süpürdü. 10'lu paketi 20₺ idi sanıyorum. Fiyatını sonuna kadar hakediyor. 

29 ekim 2018 18:14

133. 3lü diş fırçası aldım. Kömür etkili diye geçiyor. Fiyatı 16,95 TL. Henüz denemedim ama görüntüsü yumuşak duruyor. Deneyince bu girdiyi editleyecegim.

Bunun dışında ilk kez mağazasını gezdim ve makyaj malzemeleri biraz oyuncak gibi geldi bana. Nedense kalitesizlik sezdim. Yüz maskelerinin olduğu setler vardi. Bir tanesinin içinde 50 kapsül şeklinde falan. Ancak çoğu ürünün paket arkasinda türkçe açıklama etiketi bulunmaması beni rahatsiz etti. Cildime kullanacağım ürün için iyi bir etiket okuması yapabiliyor olmam lazım ama bu şekilde malesef sıfır bilgi.

Biraz japon pazarı bir hali var ama iç acıcı, insanin saatlerce gezesi gelir. (gizlinot: Kozmetik,ev tekstili, teknoloji, bebek ürünleri,mutfak ürünleri, kırtasiye, çanta, temizlik ürünleri vs. ).

Ha bir de diğer rahatsızlığım olur olmaz her küçük objeyi plastik şeffaf kutuda satıyorlar. öte beriye her halta plastik kap üretilip, onun da o haliyle ayriyetten şeffaf pakete konularak satılması ancak petrol atığını artırır.

27 ekim 2018 01:05 27 ekim 2018 01:08

132. online alışverişin rezalet olduğu mağaza zinciri. önceki girdimde, aldığım aynanın çok sayıda çizikle geldiğinden bahsetmiştim. mağazada değişim olmayınca, forum istanbul çalışanları bana destek hattı numarası verip oradaki x adlı arkadaşın bana yardımcı olacağını söyledi gayet tatlı bir dille. ben aradığımda ise o x kişisine durumu anlattığımda bana verdiği cevap şu oldu "eee ben ne yapacakmışım?", sen neden orada çalışıyorsun ya, gerçekten, neden? neyse, bir çözüm bulduk sanki ve ben genel merkeze tekrar kargo yaptım. aradan 1 hafta geçti, hiç ses çıkmayınca aynı kişiyi arayıp sordum ve bana "ya onun iadesini yaptık biz, stokta yoktu çünkü" dedi. e bi haber verseydiniz dimi. ve tabiki kredi kartımda iadeye dair hiçbir işlem yok. iadeyi kabul ettiklerine dair bir belgeyi mail atmasını istedim ki iade gerçekleşmezse itiraz edebileyim, "tabi tabi hemen yollayacağım" dedi ve tabiki yollamadı. ben böyle bir hizmet anlayışı görmedim.

edit: yolladı ve yazdığı şey şu: iadeniz kabul edilmiştir iyi günler.... diyecek söz bulamıyorum. İnsan bi ürünün adını yazar, iade tutarını, tarihini, fatura numarasını falan yazar. çok profesyoneller(!) (gizlinot: swh)

ekleme: iade işlemi bir süre gerçekleşmeyince az önce tekrar aradım ve süslüde yazdığım bu girdinin asılsız olduğunu ve x kişisinin benim yüzümden işini kaydebileceğini söyledi başka bir eleman. telefonda bana asla "ee ben ne yapacakmışım" dememiş. ben yalan söylüyormuşum. %100 beni suçlu gösterdi kendisi. madem bu girdi asılsız, madem kayıtlar dinleniyor o zaman o kişi benim yüzümden neden işini kaybediyor? madem konuşmaları dinliyorsunuz ve iletişim kuramayan kişi benim, neden olan ona oluyor? x kişisi beni defalarca aramış ama ulaşamamış, yalana bakar mısınız alacaklı olan benim adamlar arasa neden cevap vermeyeyim? Hem yalan söyledi hem de beni yalancılıkla suçladı. zaten yeterince mağdur olmuşum, belki başka bir çalışan bana yardımcı olabilir diyerek telefon açıyorum ve o çalışan resmen beni azarlıyor. şok üstüne şok. ben zaten boş biriyim, işim gücüm yok sırf size sıkıntı çıkarmak için online alışveriş yapıyorum. hevesle bekliyorum ki ürün defolu gelsin, böyle personellere denk geleyim de haftalarca salak bir ayna için uğraşayım. ne olursa olsun bir daha asla adımımı atmam miniso'dan içeri. olur böyle şeyler diyordum ama yalan söylediğimi iddia edip beni suçlu göstermek nedir?! bu, bardağı taşıran son damla oldu.

öncelikle markaların tüketicisine saygı duymayı öğrenmesi gerek. ben de minisoyu boykota başlıyorum. gerekirse tek ben olacağım ama bir daha oradan alışveriş yapmayı asla gururuma yediremem. #minisoboykotu

26 ekim 2018 12:00 11 kasım 2018 15:26

131. dün indirim var diye defter almaya gittiğim, düzenli, içinde gezmeyi ve ürünlere tek tek bakmayı sevdiğim japon pazarımsı mağaza.

istediğim defteri bulamadım çünkü aynı ürünler bir daha gelmiyormuş. tabii dolaşırken ne lazım değilse onları aldım. indirimde aldığım ürünlere 1 ya da 2 lira olarak yansıdı. yani olmasa da olur.

bunun dışında aldığım çoğu şeyden memnunum. kalite konusunda ortalama bence. elimde kalmıyor.

25 ekim 2018 12:24

130. atkılarını çok beğendiğim mağaza. çok kalın olmayan, sade desenli, sıcacık tutan gri bir atkısına sahibim. atkıda böyle bir (gbkz: yargıcı) havası var. çok memnunum.

25 ekim 2018 10:39

129. yüz temizleme fırçasına bayıldığım marka. yumuşacık ve tüm temizleyicileri çok iyi köpürtüyor. şimdiye kadar kullandıklarım içinde açık ara en iyisi.

24 ekim 2018 23:55