girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (139)
  • medya (5)

139. Kozmetik ürürünlerini denemeye cesaret edemediğim ve içinde insanın kendini kaybedip bir şeyler almadan çıkamadığı mağazalardan biri. Parfümlerinin kokusu ve ambalajları çok güzeldi. Bunun dışında bazı ürünler anlam veremedigim şekilde pahalı.

4 kasım 00:20

138. iade işlemi bir süre gerçekleşmeyince az önce tekrar aradım ve süslüde yazdığım önceki girdinin asılsız olduğunu ve x kişisinin benim yüzümden işini kaydebileceğini söyledi başka bir eleman. telefonda bana asla "ee ben ne yapacakmışım" dememiş. ben yalan söylüyormuşum. %100 beni suçlu gösterdi kendisi. madem bu girdi asılsız, madem kayıtlar dinleniyor o zaman o kişi benim yüzümden neden işini kaybediyor? madem konuşmaları dinliyorsunuz ve iletişim kuramayan kişi benim, neden olan ona oluyor? zaten yeterince mağdur olmuşum, belki başka bir çalışan bana yardımcı olabilir diyerek telefon açıyorum ve o çalışan resmen beni azarlıyor. şok üstüne şok. ben zaten boş biriyim, işim gücüm yok sırf size sıkıntı çıkarmak için online alışveriş yapıyorum. hevesle bekliyorum ki ürün defolu gelsin, böyle personellere denk geleyim de haftalarca salak bir ayna için uğraşayım. ne olursa olsun bir daha asla adımımı atmam miniso'dan içeri. olur böyle şeyler diyordum ama yalan söylediğimi iddia edip beni suçlu göstermek nedir?! bu, bardağı taşıran son damla oldu. özellikle ayrı girdide de yazdım ki herkes görsün seviyeyi ne kadar düşürdüklerini.

öncelikle markaların tüketicisine saygı duymayı öğrenmesi gerek. ben de minisoyu boykota başlıyorum. gerekirse tek ben olacağım ama bir daha oradan alışveriş yapmayı asla gururuma yediremem. #minisoboykotu

1 kasım 13:04 1 kasım 14:20

137. indirim yaptığı ürünlerin genelinin fiyat kısmını etiketle kapatmışlar. dayanamayıp birkaç tanesini kaldırdım mağazada altında gözüken fiyat iddia ettikleri indirimli fiyatla aynı idi. ne diyelim alıştık artık bindirim yapıp indirim yapmalara ama en azından 1-2 lira fark olsaydı arada be miniso, bir de gelmiş sözlüğe reklam vermişsin.

31 ekim 13:21


136. Siyah nokta bantlarını çok beğendiğim marka. Kullandığım diğer bantlara göre yapışması daha güçlü. Çekerken burnumu kopartıyorum sandım bi an. Ne var ne yok sildi süpürdü. 10'lu paketi 20₺ idi sanıyorum. Fiyatını sonuna kadar hakediyor. 

29 ekim 18:14

135. 3lü diş fırçası aldım. Kömür etkili diye geçiyor. Fiyatı 16,95 TL. Henüz denemedim ama görüntüsü yumuşak duruyor. Deneyince bu girdiyi editleyecegim.

Bunun dışında ilk kez mağazasını gezdim ve makyaj malzemeleri biraz oyuncak gibi geldi bana. Nedense kalitesizlik sezdim. Yüz maskelerinin olduğu setler vardi. Bir tanesinin içinde 50 kapsül şeklinde falan. Ancak çoğu ürünün paket arkasinda türkçe açıklama etiketi bulunmaması beni rahatsiz etti. Cildime kullanacağım ürün için iyi bir etiket okuması yapabiliyor olmam lazım ama bu şekilde malesef sıfır bilgi.

Biraz japon pazarı bir hali var ama iç acıcı, insanin saatlerce gezesi gelir. (gizlinot: Kozmetik,ev tekstili, teknoloji, bebek ürünleri,mutfak ürünleri, kırtasiye, çanta, temizlik ürünleri vs. ).

Ha bir de diğer rahatsızlığım olur olmaz her küçük objeyi plastik şeffaf kutuda satıyorlar. öte beriye her halta plastik kap üretilip, onun da o haliyle ayriyetten şeffaf pakete konularak satılması ancak petrol atığını artırır.

27 ekim 01:05 27 ekim 01:08

134. online alışverişin rezalet olduğu mağaza zinciri. önceki girdimde, aldığım aynanın çok sayıda çizikle geldiğinden bahsetmiştim. mağazada değişim olmayınca, forum istanbul çalışanları bana destek hattı numarası verip oradaki x adlı arkadaşın bana yardımcı olacağını söyledi gayet tatlı bir dille. ben aradığımda ise o x kişisine durumu anlattığımda bana verdiği cevap şu oldu "eee ben ne yapacakmışım?", sen neden orada çalışıyorsun ya, gerçekten, neden? neyse, bir çözüm bulduk sanki ve ben genel merkeze tekrar kargo yaptım. aradan 1 hafta geçti, hiç ses çıkmayınca aynı kişiyi arayıp sordum ve bana "ya onun iadesini yaptık biz, stokta yoktu çünkü" dedi. e bi haber verseydiniz dimi. ve tabiki kredi kartımda iadeye dair hiçbir işlem yok. iadeyi kabul ettiklerine dair bir belgeyi mail atmasını istedim ki iade gerçekleşmezse itiraz edebileyim, "tabi tabi hemen yollayacağım" dedi ve tabiki yollamadı. ben böyle bir hizmet anlayışı görmedim.

edit: yolladı ve yazdığı şey şu: iadeniz kabul edilmiştir iyi günler.... diyecek söz bulamıyorum. İnsan bi ürünün adını yazar, iade tutarını, tarihini, fatura numarasını falan yazar. çok profesyoneller(!) (gizlinot: swh)

ekleme: iade işlemi bir süre gerçekleşmeyince az önce tekrar aradım ve süslüde yazdığım bu girdinin asılsız olduğunu ve x kişisinin benim yüzümden işini kaydebileceğini söyledi başka bir eleman. telefonda bana asla "ee ben ne yapacakmışım" dememiş. ben yalan söylüyormuşum. %100 beni suçlu gösterdi kendisi. madem bu girdi asılsız, madem kayıtlar dinleniyor o zaman o kişi benim yüzümden neden işini kaybediyor? madem konuşmaları dinliyorsunuz ve iletişim kuramayan kişi benim, neden olan ona oluyor? x kişisi beni defalarca aramış ama ulaşamamış, yalana bakar mısınız alacaklı olan benim adamlar arasa neden cevap vermeyeyim? Hem yalan söyledi hem de beni yalancılıkla suçladı. zaten yeterince mağdur olmuşum, belki başka bir çalışan bana yardımcı olabilir diyerek telefon açıyorum ve o çalışan resmen beni azarlıyor. şok üstüne şok. ben zaten boş biriyim, işim gücüm yok sırf size sıkıntı çıkarmak için online alışveriş yapıyorum. hevesle bekliyorum ki ürün defolu gelsin, böyle personellere denk geleyim de haftalarca salak bir ayna için uğraşayım. ne olursa olsun bir daha asla adımımı atmam miniso'dan içeri. olur böyle şeyler diyordum ama yalan söylediğimi iddia edip beni suçlu göstermek nedir?! bu, bardağı taşıran son damla oldu.

öncelikle markaların tüketicisine saygı duymayı öğrenmesi gerek. ben de minisoyu boykota başlıyorum. gerekirse tek ben olacağım ama bir daha oradan alışveriş yapmayı asla gururuma yediremem. #minisoboykotu

26 ekim 12:00 11 kasım 15:26

133. dün indirim var diye defter almaya gittiğim, düzenli, içinde gezmeyi ve ürünlere tek tek bakmayı sevdiğim japon pazarımsı mağaza.

istediğim defteri bulamadım çünkü aynı ürünler bir daha gelmiyormuş. tabii dolaşırken ne lazım değilse onları aldım. indirimde aldığım ürünlere 1 ya da 2 lira olarak yansıdı. yani olmasa da olur.

bunun dışında aldığım çoğu şeyden memnunum. kalite konusunda ortalama bence. elimde kalmıyor.

25 ekim 12:24


132. atkılarını çok beğendiğim mağaza. çok kalın olmayan, sade desenli, sıcacık tutan gri bir atkısına sahibim. atkıda böyle bir (gbkz: yargıcı) havası var. çok memnunum.

25 ekim 10:39

131. yüz temizleme fırçasına bayıldığım marka. yumuşacık ve tüm temizleyicileri çok iyi köpürtüyor. şimdiye kadar kullandıklarım içinde açık ara en iyisi.

24 ekim 23:55

130. Kanyon' a ilk acildigi zamanlarda tasınabilir batarya, bilmeden selfi light (kendisini isikli ayna diye satin almistim.),kirtasiye malzemeleri özellikle kalemleri, yuz yikama fircasi ve teneke kutuda satılan çatal kaşık setini almistim. Fiyatları uygun gelmişti. Aldigim ürünlerden de son derece memnun kaldığımı söyleyebilirim.

Onun dışında makyaj malzemelerine baksam da alınabilecek kadar ilgimi ceken bir şeye denk gelmedim. Hem de verilen paralara daha bilinir markalardan alinabilecegini dusundugumden almayi aklimdan gecirmedim.Hatta Sevdigim Dior lip glow a muadil ürünleri var. Ancak kac sefer elime aldiysam, testerler mağaza ışıkları nedeniyle erimiş, kenarlarından taşmış halde olduğundan albenili gelmiyor. Memnun kaldığım kırtasiye malzemesi kalemlerinden tekrar edinmek istedigimde fiyatlarını çok arttırdığını görerek vazgeçtim. Yalniz mağaza çalışanlarının guleryuzlu ve yardımsever olduğunu söyleyebilirim; ancak mağazalarında bulunan temizlik hissi versin diye sıktıkları o yapay koku icin ayni seyi soyleyemeyecegim. beni öksürük krizine soktuğu için (astimlilara yaramıyor) magazada çok fazla kalamıyorum.

20 ekim 14:11