sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (18)
  • medya (0)

  18. bana en çok koyan, atv, kanal d, star gibi en çok izlenen kanalların prime time'ında yayınlanmıyor olması. çok net hatırlıyorum; ben orta okuldayken, lisedeyken ailecek merakla izlerdik, takip ederdik, herkesin bir favorisi olurdu.

  hoş, yılbaşı programlarında dansöz bile çıkmazken bendeki yersiz bi serzeniş oldu ama, üzülüyorum yani gidişata.

  güzelliğin yarışması yapılır mı veya toplumun yarattığı güzellik baskısı vs bunlar ayrı bir konu, benim üzüntüm bu tarz programların yayınlanmıyor veya yayınlanamıyor oluşu.

  e tabii biraz da çocukluğuma dair güzel anıların devam etmiyor oluşu.

  8 ekim 2018 17:51 9 ekim 2018 09:44

  17. Bugün 2. olan Tara'yı annesiyle beraber bebek'te gördüm. O kadar sıradan bir kızdı ki çok şaşırdık. Asla bir albenisi yoktu. Boyu internette 177 yazıyor ama ben 164 üm ama aramızda o kadar boy farkı yoktu. Annesi gerçekten güzel bir kadındı yalnızca. Neden 2. olduğu malumunuz zaten.

  7 ekim 2018 17:47

  16. arzum onan, azra akın gibi güzellerden sonra son bir kaç senedir dereceye girenlere ne alaka? gözüyle bakıyorum. bir de çıkıp estetiksiz de dereceye girerdim diye açıklama yapmak, ne bileyim... sokakta çok daha güzel kızlar görüyorum, kriter bence de sadece uzun boylu olmak olmamalı.

  ezgi mola çok güzel söylemiş, bence doktora da ödül vermek lazım.

  7 ekim 2018 17:38

  15. Bir ülke neden en güzelini seçer ki? Üstelik ücüncü sinif agali köy dizilerine oyuncu bulmaktan öteye gidemiyor bunca masraf.

  28 eylül 2018 17:06

  14. Kriterlerini anlayamadığım ve sanki hak edenin hakkını alamadığı bi yarışma oldu gibi.

  28 eylül 2018 13:31

  13. "Güzellik bir yetenek değildir, dolayısıyla yarışması yapılamaz"

  28 eylül 2018 13:14

  12. güzellik yarışmalarını kendimi bildim bileli etik dışı bulurum. etik nedir hiçbir fikrim olmadığı yaşlarımda bile bu işte bir yanlışlık var diye hissederdim. insanın, üzerinde kendi emeği, çabası, sabrı, yeteneği olmadan sırf öyle doğdu diye bir özelliğini yarıştırması zaten başlı başına eşitsizlik bence. ama bu konunun yanlış olan sadece bir yönü. güzellik anlayışı dayatmalarına bakışa getirdiği kadını metalaştıran varlığı ile aslında çoktan tarihe karışması gereken organizasyonlar. bana eski çağlarda dişleri sağlam mı, saçları iyi mi diye kontrol edilen kölelerin sergilendiği köle pazarını hatırlatıyor.

  Bu yılki estetik ameliyatlı kraliçe tartışmasına gelecek olursam; bence kızın ameliyat öncesi hali daha hoş. çünkü yüzünde bir otantiklik, farklılık, anlam ve gizem var; ince grek bir burun, düşük hülyalı bakışlı gözler vs.

  Oysa şimdi milyonlarca instagram güzeli ile aynı olmuş. badem göz ameliyatı, elmacık kemiği implantı, dudak dolgusu, bichectomy, rhinoplasty, ipek kirpik, brezilya fönü, porselen diş, microblading kaş, lens şu bu derken artık birbirinden ayırmanın güç olduğu belli bir yüz yapısı ortaya çıktı. acıklı olan ise bu işlemlerin artık neredeyse pedikür manikür kontenjanından sanki gerekli elzem işlemlermiş gibi algılatılmaya başlanması.

  kapitalizm, insanı çok iyi tanıyor, neresine vuracağını iyi biliyor.

  her farklılığı tek tipleştirerek aynılaştırmak, giderek robotlaşmaktan başka şey değil. farklılıktaki, doğaldaki derinliği ve anlamı bulup görebilmek insan ruhunu zenginleştirir.

  28 eylül 2018 12:16 28 eylül 2018 12:18

  11. bence bu yarışma artık yasaklanmalı çünkü formatından sapmış. eskiden estetik şartı vardı diye hatırlıyorum ben. yani estetiksiz olmalıydı. şimdi ise evlenmemiş şartı bile var ne alaka? evlenip de hala formda olabilen mankenlere bile taş çıkartan kadınlarımız var. çok saçma zihniyet bu. yine her dalda olduğu gibi torpil ve zenginlik ön plana atılmış. şu ülkede torpilsiz olan bir şey kaldı mı ya? ne güzel kadınlar var sırf imkanı olmadığı için kendine bakamayan veya farkedilmeyen. eskiden mağaza önlerinde falan ayak üstü keşfedilirdi mankenler. daha o zamanlar 14-15 yaşlarında olmalarına rağmen. şimdi sıra sıra kadınları dizip o piti piti yapılıyor. eskisi gibi olsa içim yanmaz yine desteklerdim çünkü hak yenmezdi en azından. gösteriş, para, şöhret. ama maalesef ki hangisi uzun soluklu olabiliyor bir de bu yönden bakalım. eskiler hala dillerdeyken yeniler sönüp gidiyor.

  27 eylül 2018 12:13 27 eylül 2018 14:36

  10. Güzelden ziyade model seçmişler gibi. Adayların boyları 1.80 civarında. Bence kriter çok yanlış. Best model seçiyor olsan anlarım... Aydan Şener örneğin bildiğim kadarıyla 1.65 civarında, bu sene katılacak olsa aday bile olamayacaktı.

  27 eylül 2018 10:41

  9. Küçükken hayalimdi güzellik yarışmasına katılmak. Hâlâ da isterim. Çünkü kazananları görünce şansım var diyorum.

  26 eylül 2018 00:46