0.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • oylar (0)
  • medya (2)

6. karma ve sivilceye meyilli cildim için kullandığım ve çok memnun kaldığım güneş kremi. tek beklentim sivilce yapmaması ve yüzümü pırıl pırıl göstermemesiydi. ikisini de karşılıyor. tamamen mat yapılı değil fakat yağlı bir görüntü değil hoş bir parlaklık veriyor. fakat kuru bir cildiniz varsa tavsiye etmem çünkü çölden farksız alnımda kabuklanma yapabiliyor.

13 ağustos 21:40

5. Missha markasıyla sözlük sayesinde ve ilk bu ürünü alarak tanıştım. İndirimde 59,45 tl'ye aldım ve açıkçası parasına değecek mi diye de çok tereddütte kaldım. Çünkü piyasada güneş kremleriyle pek hoş anılarım olmadı. Beyaz tenli olmamdan dolayı özellikle yazın güneş kremi kullanmam gerekli ancak aynı zamanda yağlı bir cildim var. Dolayısıyla mat yapılı, yüksek korumalı ve baz olarak da kullanılabilecek bir ürün arıyordum, ta ki bu ürünle karşılaşana dek. İlk kez bugün kullandım ve hemen yazmak istedim çünkü benim tüm isteklerimi karşıladı! Eğer farklı etkilerini görürsem buraya edit gelecek fakat şu anlık yola missha ile devam edeceğiz gibi görünüyor.

9 haziran 01:20

4. Harika bir ürün. Genelde "sivilce yapmaz, komedojenik içeriğe sahip değil, çok hafif yapıda" denilen tüm güneş kremleri bende sivilce ve komedona sebep oldu. Cildimi asit içerikleri ürünler ile temizlediğim için yaz - kış güneş kremi sürmeden asla sokağa çıkmam hatta evde bile sürerim. Missha'nın daha önce güneş kremlerinden denememiştim. Mağazada ki satış temsilcisi bu ürünü kullanmamı önerdi. Pek umudum olmayarak 1 tüp aldım ve sonuç harika. Missha'ya indirim geldikçe bu üründen depoluyorum kesinlike cildi irrite etmiyor, cildi beyazlatmıyor, en önemlisi cildinizde tabaka halinde kalmıyor ağır bir his bırakmıyor. Markanın güneş koruma ürünlerinden bir kaç adet daha denedim ve onlarda sivilceye neden olmadı bence kesinlikle denenebilecek bir ürün.

7 haziran 09:41


3. Doğuştan “cem uzan bronzu” cilde sahibim ayıptır söylemesi. Sürekli karayiplerden iki günlüğüne röportaj vermeye gelmiş bir havam var yani ehehe. Tabi yazın güneşi yiyince oluyorum sana lastik karası. Bu krem sayesinde mayısın yarısını geçmiş olmama rağmen şimdilik cildimin rengini korumayı başardım. Sivilce de yok, kuruluk da yapmıyor. Eşim de çok beğendiği için kendisine bir tane aldı ve memnun. Pudralı olmadığı için ciltte beyazlık da bırakmıyor. Bu arada eşimin cildi bembeyaz ve yağlı, yani benim tam tersim. Fakat ikimiz de aynı performansı alıyoruz. Tek eksisi ml/fiyat oranı çok düşük. Her gün iki kere sürsek bir ay bile dayanmaz. 3 ayda 250 tl güneş kremine verilir mi, orası size kalmış.

21 mayıs 01:01 21 mayıs 01:03

2. daha önce solante pigmenta kullanmış ve korumasından memnun olsam da aşırı ağırlık yapması, sürümün katılığından dolayı zor olması, beyazlık bırakması, kir gibi soyulması ve aşırı parlama yapması gibi özelliklerinden dolayı yeni bir arayışa girerek bu ürünü aldım.

bildiğiniz el kremi sıvılığında bir ürün, sürümü kolay, kesinlikle beyazlık yapmadı bende. solante de bende sivilce yapmamıştı ama bu üründe de öyle bir sonuç yaşamadım. yağlı bir his bırakmıyor, hatta ben yüzümde güneş kremi olduğunu hissetmiyorum açıkçası, diğer kullandıklarımda çok hissederdim yüzümdeki o ağırlığı, ayrıca güzel nemlendiriyor ve yüzde satensi bir doku bırakıyor. bu anlamda gerçekten çok beğendim, koruması güzel ancak tabii ki yenilemek gerekiyor diğer kremler gibi. suya ve terlemeye dayanıklıymış ama onu yaşamadığım için bilmiyorum. ayrıca çok da güzel kokuyor.

ben 80 liraya missha'nın kendi sitesinden aldım, başka sitelerde daha uygun ya da pahalı mı bilmiyorum açıkçası. 50 ml'lik satılıyor. tek sıkıntısı da bu benim için, performans açısından kesinlikle değer ama 50 ml çok az benim için,ayrıca kutunun üçte biri boştu, yani sık sık almam gerekecek. dezavantaj denemez haksızlık etmek istemem ürüne ama benim için fiyat/ml açısından zorlayıcı.

edit: kimyasal ya da fiziksel koruyucu olayını pek anlayamadığım için bu ikisi arasında karşılaştırma yapamıyor, sağlıklı olan hangisidir bilemiyorum. solante ve missha'yı karşılaştırdım ancak hangisi fiziksel hangisi kimyasal ya da doğaları gereği yapıları zaten bu şekilde olabilir, bunu da bilemiyorum.

25 nisan 17:43 8 mayıs 14:54

1. Bir tüp bitirdiğim ve çok memnun kaldığım kimyasal korumalı güneş kremi. Kremsi bir yapısı var, yüzde asla ağırlık yapmıyor ve beyazlık bırakmıyordu vee en önemlisi sivilce yapmıyordu. Nemlendirmesi de yaz için bana yeterliydi, ekstra nemlendirici kullanmıyordum.

Şimdi ürünün ambalajı ve içeriği yenilenmiş aynı etkiyi hala sağlar mı bilmiyorum. 

İndirim döneminde resmen ürünün ambalajı yenilendiği için bu ürünü bulamadım ve başka bir ürünü sipariş ettim. (bkz: Süslülerin salaklıkları)

En olmadı tekrar bu kremi sipariş ederim diye düşünüyorum. 

ilgili medya:
1
20 ocak 01:30