yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.3
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (20)
  • oylar (18)
  • medya (5)

  20. Hayatımda kullandığım en kendini belli etmeyen güneş kremi. Sanki nemlendirici sürmüşçesine asla belli olmuyor. Yapısı çok güzel üstüne hiç makyaj yapmadım ama harika bir makyaj bazı olabilecek yapıda. Koruması güzel sanırım bir sorun yaşamadım. Alkolü dert etmiyorum ama parfümü biraz dert eden biriyim. Misssler gibi kokuyor ama çok geliyor parfüm kokusu o da kötü hissettiriyor beni :( parfüm de olmasa hayatımın sonuna kadar bunu kullanırdım ama bu durumda maalesef :(

  24 ocak 16:10

  4

  19. Fungal akneye eğilimli, hemen komedon oluşturabilen, karma ve hassas bir cilde sahibim. Dolayısıyla ürün seçimlerimde ekstra hassas oluyorum. Bu ürünün sevmediğim tek özelliği; nemlendirici sürmeden kullanırsam, içeriğindeki alkol sebebiyle cildimi kurutuyor.  Sevdiğim özellikleri ise;

  -sivilce/ komedon yapmıyor. 

  -yapısı akışkan ve çok hafif. Ciltte asla ağırlık yapmıyor, sanki güneş kremi değil de nemlendirici sürmüşüm gibi hissettiriyor. 

  -beyazlık bırakmıyor ve hemen emiliyor. 

  -cilde sağlıklı bir parlaklık veriyor. ışıl ışıl değil, mat/parlak arası kadife gibi.  

  -ürün misel su ile kolayca ciltten arınıyor. 

  23 ocak 17:44 23 ocak 17:46

  3

  18. koruyuculuğu oldukça yüksek bir ürün. ciltte beyazlık bırakmıyor , kolay dağılıyor ve oldukça kadifemsi bir yapısı var. makyaj altına uygulanmaya da uygun ve hafif. parfümlü ve kokusu da oldukça güzel

  ancak parfümlerin yapısındaki kimyasallar genellikle stabil moleküller olmadıklarından, özellikle UV ışığa maruz kaldıklarında kolayca okside oluyorlar. okside olmuş moleküller de hücre hasarına dolayısıyla zamanla cilt kanserine zemin hazırlıyor. piyasada oldukça fazla parfümsüz alternatif varken tüm gün güneşin altında kullanacağım bir ürünün parfüm içeriyor olması içime sinmiyor.

  ürün ayrıca diğer girdilerde belirtildiği gibi fazla alkol içeriyor. yapısını çok beğenmiş olsam da farklı alternatiflere yöneleceğim. tekrar almak isteyeceğim bir ürün değil maalesef.

  11 aralık 2020 22:33


  17. Fungal akneli ciltler için güvenli bir içeriğe sahip olmasından dolayı pek de araştırmadan alıvermiştim aceleyle. İçeriğinde alkol olduğu için pek sevilmiyor sanırım ama ben zaman zaman kuru/hassas cilde sahip olduğum halde bir sıkıntı yaşamadım. Zaten ağırlık yapmaması ve şaldır şaldır parlamıyor olmasıyla gönlümü çeldi. Makyajla da gayet uyum sağlıyor, korumasından da memnun kaldım diyebilirim. aklımda kalan bir kaç güneş kremini daha denemek istemeseydim kesinlikle tekrar alırdım.

  9 ekim 2020 00:13

  5

  16. yaz mevsimi için çok uygun bir güneş koruyucu. içeriğinde alkol olduğu halde normalden kuruya dönük cilt tipimi kurutmadı. çok kuru ciltler dışında özellikle yaz mevsiminde çoğu cilt tipine uygun diyebilirim. yağlı bir cilde sahipseniz çok memnun kalırsınız. yüzünüze sürdüğünüzde hiçbir şekilde ağırlık yapmıyor ve çok hızlı emiliyor. cildimde irritasyona sebep olmadı. nisan-mayıs ayında dönüşümlü olarak kullanıp bitirdim. koruyuculuğundan ve genel olarak kullanım kolaylığından memnun kaldığım bir ürün oldu.

  ilgili medya:
  1
  31 temmuz 2020 14:09

  2

  15. yüzünüzden yağ fışkırmıyorsa sevmeyeceğiniz güneş kremidir. zira ikinci sırasında kurutucu alkollerden olan alcohol denat var. altına kat kat nemlendirici sürdüğüm halde bir saate tüm nemlendiriciyi söküp atmıştır. ergenlik dönemindeki kardeşimin yağlı burnuna sürdüm bayıldı mesela çok güzel matlaştırdı. uzun vadede kurutacağından emin olduğum için sadece makyajın altına kullanmayı planlıyorum çünkü gerçekten pürüssüz bir his bırakıyor. bir de öksürük şurubu gibi kokuyor

  4 haziran 2020 19:45

  2

  14. Bu fiyata bu kadar alkol içeren bir ürünü kullanmak hiç mantıklı gelmiyor bana. Ürünün içerik listesi değişmeden önce alkol en alt sıralardaydı ve üründen ben de memnundum.

  26 mayıs 2020 11:22


  5

  13. Yeni güneş kremi arayışımda gözüme kestirip son günlerde kullanmaya başladığım güneş kremi. Cildim karma olduğu için ve gün içerisinde parlamaya çok müsait olduğundan benim için en büyük kriter ürünün güzel emilmesi ve ardından yapay bir parlaklık ya da yağlılık bırakmaması. Bu ürün bütün bunları sağlıyor, yapısı gerçekten jel formunda bir krem gibi çok hafif anca tok bir kıvama sahip.  Ayrıca ürünün hoş bir kokusu da var çoğu güneş kreminin aksine. Yüzde çok güzel dağılıyor ve hafif bir nemlilik de kazandırıyor cilde. Normal ya da kuru ciltliler altına nemlendirici sürme gereksinimi duyabilirler. Fiyatı da indirimde olduğunda piyasadaki çoğu kaliteli ve temiz içerikli ürüne göte uygun olduğu için tekrar satın alırım. Çoğu güneş kremi 50 ml olduğu için bu ürünün de miktarını yeterli buldum, yaz aylarında sık tazelenirse 3 ay kadar dayanabileceğini düşünüyorum. Ürünün kıvamını görsellere ekliyorum.

  ilgili medya:
  2
  27 nisan 2020 07:37

  5

  12. fungal akne başlığında da önermiştim (bkz: fungal sivilce) yapısı hafif, yüzünüzde olduğunu bile unuttuğunuz çok güzel bir güneş kremi. karma/hassas cildimde iritasyona sebep olmadı, sivilce yapmadı ben çok beğendim tavsiye ederim. 

  not: yüzde mat duran bir ürün değil disko topu gibi parlatmasa da cildinizi sağlıklı gösteren bir parlaklığı var.

  5 aralık 2019 16:26

  5

  11. tanım: bu zamana kadar yazın yağlıya dönen karma cildimde kullanmış olduğum güneş kremleri içerisinde en hafif yapıya sahip olmasına rağmen en iyi koruyan losyon kıvamlı ve beyazlık bırakmayan güneş kremidir.

  olumlu özellikleri: ürün hem uva hem de uvb ışınlarına karşı spf 50 güneş koruması içeriyor ve türkiye şartlarında 30 küsur derece sıcaklarında bile yüzümü güneşten korumayı başardı. bu ürünü kullandığım süre zarfında vücudumda belli olacak şekilde bronzlaşma olurken yüzümün sadece çok çok hafif rengi kırılmıştı diyebilirim ve buradan koruma işlevini gayet güzel yerine getirdiği sonucunu çıkarabilirim. sürekli kullanımda dahi cildimde herhangi bir kızarıklık/hassasiyet ya da sivilce yapmadı. losyon gibi akışkan bir kıvamı var ve kesinlikle beyazlık bırakmıyor. hızlıca emiliyor. özellikle yazın aşırı derecede yağlanan bir alın ve burun bölgem var ki bu güneş kremine bağlı olarak aşırı bir yağlanma artışı gözlemlemedim. gözeneklerden kolay temizleniyor ve yüzde kesinlikle ağırlık hissi bırakmıyor. makyaj altına nemlendirici gibi kullanmaya da müsait bir ürün. hatta nemlendirici özelliği iyi olduğu için sürüldükten sonra cilde hafif bir ferahlık da veriyor. içinde parfüm bulunuyor ancak ben sürerken dahi kokusunu asla hissetmiyorum, o kadar hafif kokuyor.

  olumsuz özellikleri: gün içerisinde direkt güneşe maruz kalınan durumlarda 2-3 saatte bir olmak üzere, bence sık tazeleme gerektiriyor. 50 ml hacminde ve akışkan bir ürün olduğu için de bu sık tazeleme gerekliliği, ürünü bereketsiz hale getiriyor. her gün düzenli kullanımda 2 ay, maksimum 3 ay kadar kullanım ömrü var ki indirimsiz 115 tl civarında olan fiyatını biraz pahalı hale getiriyor bu durum. missha'nın sürekli indirime girmemesi de ürüne erişimi sıkıntılı hale sokuyor. içeriği, cosdna'dan baktığım kadarıyla nispeten temiz olsa da komedojenik maddeler ve alkol bulunduruyor.

  sonuç: indirim zamanlarında alınabilecek ve cildim yoğun/yağlı güneş kremlerini kaldırmayacak durumda olduğu zaman muhakkak kullandığım bir ürün olduğu için mutlaka satın alır ve hafif olmasına rağmen iyi bir güneş koruması beklentisi olan herkese bu ürünü tavsiye ederim.

  25 ekim 2019 14:43