5.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (15)
  • oylar ()
  • medya (3)

15. Perfect cover daha ıslak, doğal bir bitiş veriyordu. Bu ise bana bb kremden daha çok fondöten sürüyormuş gibi hissettirdi.. Yapısı kalın baya ama yüzünüzde bir şey olduğunu da pek hissetmiyorsunuz. Kapatıcılıgı da bana yetti.

Yoğun olması dışında bence tek sıkıntısı rengi. Perfect cover cildimle tam bütünleşirken bu cildime açık kaldı demek ki ikisinde renk numaralı aynı olsa bile tam olarak renkleri aynı değil.

Neyse sonuç olarak benim oyum perfect cover'a

Düğünden sonra edit (bkz: Swf): gerçekten fondöten gibi kadife bitişi var, kalıcılığı güzel, bende hiç parlama yapmadı gerçi cildim kuru olduğu için de olabilir, zamanla renk yüzüme oturdu ve daha önceki süslülerin dediği gibi iyi nemlendirmek gerekiyor yine de. Sonuç olarak özel geceler için kullanılabilir bi ürün. Günlük kullanım içinse biraz ağır kaçar bence

16 eylül 19:33 16 eylül 23:48

14. birçok sitede yorumlarını okuyup, içeriğini araştırıp büyük umutlarla aldığım ve beğenmediğim ürün. benim cildimde hiçbir kapatıcı etkisi olmadı. cilt tonumu bile eşitlemedi. cildim iri gözenekli, daima nemli, çok fazla yağlanabilen, hafif lekeli ve sivilceye yatkın. kuruya dönük ve hassas ciltli olan kardeşim denedi ve onda çok güzel durdu uzun süre geçtikten sonra bile aynı kaldı. arkadaşı bile cildine ne yaptın çok sağlıklı ve ışıltılı duruyor demiş. ben de kardeşime verdim. kısacası kötü bir ürün diyemem kişinin cilt yapısına göre farklılık gösteriyor ama yüksek kapatıcılık isteyenlere önermem.

4 eylül 00:46

13. oryantal içerikli sakız gibi elastik yapısıyla gerçekten cildi pürüzsüz ve hatlarını daha güzel gösteren bb kremdir. kendisinden önce çok geniş skalada çok ünlü ve pahalılardan drugstore markalarına kadar pek çok fondöten ve bb krem kullandım ama bunun kadar iyisini görmedim. sivilce tedavimden sonra cildim istediğim pürüzsüzlüğe gelince bunun hafif ve daha strobe görünümlü versiyonu olan missha signature real complete'e geçtimse de bunun yerini tutmadığını düşünüyorum. yalnız en açık rengi yoktur yani benim gibi türk standartlarının üstünde beyazsanız biraz renk farkı olabilir. yine de gözü kapalı öneririm

20 ağustos 13:39


12. cildiniz kuruyken bile pul pul göstermeyecek bir cilt ürünü arıyorsanız işte budur. yoğun kremsi bir kıvamda ve cildi çok pürüzsüz gösteriyor. tek kusuru cilde hafif pembemsi- grimsi bir renk veriyor ve boynuma sürmediğim zaman bir renk farkı oluşturuyor. ve en açık rengi bile eğer açık tenliyseniz biraz koyu gelebilir. keşke bu ürünün daha fazla renk secenekleri olsa başka hiç bir şey kullanmazdım. hem de kırışıklık bakımı yapıyor.

16 ağustos 02:04 16 ağustos 02:06

11. Ten ürünü ararken neredeyse her ürünü deneyip işte sonunda dedittiren bb kremdir. Yüzümdeki hormonel egzamayı, yer yer agrılı sivilceleri azdırmayacak ama hafifçe nötürleyecek. Çok terlesem bile akmayacak üstüne pudra istemeyecek. İçeriği nispeten temiz bir ürün olacak. Pul pul olan yerleri ortaya çıkarmayacak yani yerçekimsiz ortamda çilek yiyim muz tadı gelsin istiyordum. Baya bir ürün denedikten sonra bunun testerını da denedim. 1 testerı yaklaşık 1 hafta kullandıktan sonra tam boyunu almaya karar verdim. Dediğim herşeyi yerine getiren begendiğim bir ürün oldu. 21 nosunu kullanıyorum bu serinin en açık rengiymiş. Missha nın normal bb kreminin 13 nosunun daha beige rengi diyebiliriz. Ben mac te nc10 um aslında nötrüm ama sarı olanlar pembelerden bir tık daha iyi oldugu için nc serini tercih etmiştim. Bu renk bana tam oldu. Açık tenli nötr alttonlular için biçilmiş kaftan ölü gibi de durdurmuyor. Pompalı bir ürün olması avantaj seyehatlerde sorun yaşamadım. En çok ellerimle yayıp fazla geçtiğimi fark ettiğim yerlerden ıslak bir süngerle geçince tam oluyor. Allıgı, kontürü dalga dalga durdurmayan ve pudra istemeyen bir ürün. Cildim hassas ve kuruya dönük, aslında karma ciltler için olduğu söylense de kurutma gibi bir problem yaşamadım. Cildi karma olan kardeşim de çok beğendi. Kapatıcılıgı bir bb kreme göre yüksek ama yüzünüzde bir şey var gibi de durmuyor. Resimlerde pürüzsüz çıkıyorsunuz fakat spf sinin çok olmasından dolayı hortlak yapma gibi bir de durumu var fakat günlük kullanımda çok çok başarılı buldugum ve sevdiğim bir ürün. Bu tarz bir ürün arıyorsanız testerlarını denemenizi tavsiye ederim.

15 temmuz 15:48 15 temmuz 15:50

10. karma hassas kızarık cildimle bana göre... diyerek yorumlarıma başlıyorum:

-altına nemlendirici olmadan bile yayması kolay (bunu başka bir gün merak edip denedim)

-signature ve perfect cover bb’lerine kıyasla  aynı numaraya sahip olmasına rağmen onlar çok beyaz kalırken rengi yüzüme oturdu

-ne fırça ne de nemli sünger, parmaklarla yayması pratik ve eşit görünüm sağladı

-kapatıcı ve sağlıklı bir bitişi var

-yapısı akışkan değil evet yinede diğer ten ürünlerimi uyguladığım miktar yüzüme yetti 

-ben bb kremden daha kapatıcı fondötenden hafif yani ikisinin ortası olarak yorumluyorum

-hunharca terleyip oynadığım düğün davetinde bile yüzümden silinmedi ki bu gerçekleşmesi zor bir şeydir gece sonunda yerinde duruyordu

-alın aldırın demek isterdim ama missha’nın sitesinde güncel fiyatı 120₺ 

-mağazalarından tester isteyebilirsiniz valla ben istedim birkaç saniyelik ”-hmm bakıyım var mı?” repliklerine maruz kalsamda aldım.

-ikinci seçenek olarak internet alışverişinizde seçtiğiniz üç farklı tester gönderiliyor öylede edinebilirsiniz 

-bu arada deneme boydan iki makyaj çıkıyor asdgafafsgd 

malum tüketemiyoruz bu bilgileride iliştireyim istedim.

9 temmuz 13:31

9. missha'nın perfect cover bb'sinin testerını almıştım geçenlerde ve onun yanında tamamen sürpriz şekilde geldi bu tatlış. 21 numarası sanki çok az açık oldu ama daha koyu tonlarını da tükendiği için deneyemedim.

ultra makyaj bilgisi olan biri değilim açıkçası ama ben sevdim. koruyuculuğu perfectten daha iyi çünkü perfect'i çıkarttığımda yanaklarım kıpkırmızıydı ama bunda öyle bir sorun yaşamadım. kapatıcılığı da tatmin edici. ilk sürdüğünüzde uzaylıdan evrilmiş gibi gri bir yüzünüz olabilir ama biraz zaman tanıyınca cilde en yakın rengini alıyor. 'aa yüzüne ne sürdün?' gibi yorumlar almadım açıkçası ama sorduğum kişiler de güzel olduğunu söylediler hep.

yüzümde 1-2 yeri hariç tutarsak alerjik yağlı bir cildim var. bu yüzden nemli bitişli herhangi bir şey kullandığımda kendimi gündüz feneri gibi hissediyorum. ama bu perfect'e göre kuru bir bb bu yüzden tam benlik. evet aslında yine yüzüm terliyor ama en azından sabah sürdüğümde öğlen çıkartma ihtiyacı hissetmiyorum. ayrıca perfecti çıkartınca alnımda yürek hoplatan alerjik bir tepkimeyle karşılaşmıştım ama bu herhangi bir alerjik reaksiyon göstermedi. en sevdiğim özelliği de bu oldu sanırım. kısaca;

alerji: yok

kapatıcılık: ortalamaya yakın

koruyuculuk: ortalama

kullanımı: nemlendiriyle kullanılmalı

19 haziran 12:11


8. güzel olan ancak missha perfect cover kadar güzel olmayan bb krem.

18 haziran 13:03

7. Ben de testerını denedi yüzüm bebek gibi oldu resmen aşık oldum bu bb'ye. fakat içeriği konusunda pek bilgiye sahip değilim. içerisinde sadece hidroksietilselüloz bulunduğunu ve bu madde sayesinde sakız kıvamında olduğunu biliyorum. cilde zararlı mıdır değil midir? bilgisi olan süslüler yardımcı olursa sevinirim

18 haziran 11:56

5

6. Missha'dan aldığım ilk bb krem. Yağlı cilt için uzun araştırmalar sonucunda uygun olduğuna kanaat getirmiştim.

Yapısı biraz kalın ve örtücü, yüzü çok güzel eşitliyor. Mat bir bitişi var. Altına nemlendirici sürmeden kullanmak pek sağlıklı sonuç vermiyor.

Cildim her ürünü kusuyor diyenlerin memnun kalacağını düşünüyorum. Kış boyu da kullandım ve yüzüne ne kullandın diye sorular aldım (gizlinot: ☺️)

Ancak şimdi yaz için yarı ıslak bitişli olan Perfect Cover'a geçiş yaptım.

Edit: yazım

23 nisan 2017 13:31 20 mart 14:12