5.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (13)
  • oylar (3)
  • medya (3)

13. Ten ürünü ararken neredeyse her ürünü deneyip işte sonunda dedittiren bb kremdir. Yüzümdeki hormonel egzamayı, yer yer agrılı sivilceleri azdırmayacak ama hafifçe nötürleyecek. Çok terlesem bile akmayacak üstüne pudra istemeyecek. İçeriği nispeten temiz bir ürün olacak. Pul pul olan yerleri ortaya çıkarmayacak yani yerçekimsiz ortamda çilek yiyim muz tadı gelsin istiyordum. Baya bir ürün denedikten sonra bunun testerını da denedim. 1 testerı yaklaşık 1 hafta kullandıktan sonra tam boyunu almaya karar verdim. Dediğim herşeyi yerine getiren begendiğim bir ürün oldu. 21 nosunu kullanıyorum bu serinin en açık rengiymiş. Missha nın normal bb kreminin 13 nosunun daha beige rengi diyebiliriz. Ben mac te nc10 um aslında nötrüm ama sarı olanlar pembelerden bir tık daha iyi oldugu için nc serini tercih etmiştim. Bu renk bana tam oldu. Açık tenli nötr alttonlular için biçilmiş kaftan ölü gibi de durdurmuyor. Pompalı bir ürün olması avantaj seyehatlerde sorun yaşamadım. En çok ellerimle yayıp fazla geçtiğimi fark ettiğim yerlerden ıslak bir süngerle geçince tam oluyor. Allıgı, kontürü dalga dalga durdurmayan ve pudra istemeyen bir ürün. Cildim hassas ve kuruya dönük, aslında karma ciltler için olduğu söylense de kurutma gibi bir problem yaşamadım. Cildi karma olan kardeşim de çok beğendi. Kapatıcılıgı bir bb kreme göre yüksek ama yüzünüzde bir şey var gibi de durmuyor. Resimlerde pürüzsüz çıkıyorsunuz fakat spf sinin çok olmasından dolayı hortlak yapma gibi bir de durumu var fakat günlük kullanımda çok çok başarılı buldugum ve sevdiğim bir ürün. Bu tarz bir ürün arıyorsanız testerlarını denemenizi tavsiye ederim.

15 temmuz 15:48 15 temmuz 15:50

12. karma hassas kızarık cildimle bana göre... diyerek yorumlarıma başlıyorum:

-altına nemlendirici olmadan bile yayması kolay (bunu başka bir gün merak edip denedim)

-signature ve perfect cover bb’lerine kıyasla  aynı numaraya sahip olmasına rağmen onlar çok beyaz kalırken rengi yüzüme oturdu

-ne fırça ne de nemli sünger, parmaklarla yayması pratik ve eşit görünüm sağladı

-kapatıcı ve sağlıklı bir bitişi var

-yapısı akışkan değil evet yinede diğer ten ürünlerimi uyguladığım miktar yüzüme yetti 

-ben bb kremden daha kapatıcı fondötenden hafif yani ikisinin ortası olarak yorumluyorum

-hunharca terleyip oynadığım düğün davetinde bile yüzümden silinmedi ki bu gerçekleşmesi zor bir şeydir gece sonunda yerinde duruyordu

-alın aldırın demek isterdim ama missha’nın sitesinde güncel fiyatı 120₺ 

-mağazalarından tester isteyebilirsiniz valla ben istedim birkaç saniyelik ”-hmm bakıyım var mı?” repliklerine maruz kalsamda aldım.

-ikinci seçenek olarak internet alışverişinizde seçtiğiniz üç farklı tester gönderiliyor öylede edinebilirsiniz 

-bu arada deneme boydan iki makyaj çıkıyor asdgafafsgd 

malum tüketemiyoruz bu bilgileride iliştireyim istedim.

9 temmuz 13:31

11. missha'nın perfect cover bb'sinin testerını almıştım geçenlerde ve onun yanında tamamen sürpriz şekilde geldi bu tatlış. 21 numarası sanki çok az açık oldu ama daha koyu tonlarını da tükendiği için deneyemedim.

ultra makyaj bilgisi olan biri değilim açıkçası ama ben sevdim. koruyuculuğu perfectten daha iyi çünkü perfect'i çıkarttığımda yanaklarım kıpkırmızıydı ama bunda öyle bir sorun yaşamadım. kapatıcılığı da tatmin edici. ilk sürdüğünüzde uzaylıdan evrilmiş gibi gri bir yüzünüz olabilir ama biraz zaman tanıyınca cilde en yakın rengini alıyor. 'aa yüzüne ne sürdün?' gibi yorumlar almadım açıkçası ama sorduğum kişiler de güzel olduğunu söylediler hep.

yüzümde 1-2 yeri hariç tutarsak alerjik yağlı bir cildim var. bu yüzden nemli bitişli herhangi bir şey kullandığımda kendimi gündüz feneri gibi hissediyorum. ama bu perfect'e göre kuru bir bb bu yüzden tam benlik. evet aslında yine yüzüm terliyor ama en azından sabah sürdüğümde öğlen çıkartma ihtiyacı hissetmiyorum. ayrıca perfecti çıkartınca alnımda yürek hoplatan alerjik bir tepkimeyle karşılaşmıştım ama bu herhangi bir alerjik reaksiyon göstermedi. en sevdiğim özelliği de bu oldu sanırım. kısaca;

alerji: yok

kapatıcılık: ortalamaya yakın

koruyuculuk: ortalama

kullanımı: nemlendiriyle kullanılmalı

19 haziran 12:11


10. güzel olan ancak missha perfect cover kadar güzel olmayan bb krem.

18 haziran 13:03

9. Ben de testerını denedi yüzüm bebek gibi oldu resmen aşık oldum bu bb'ye. fakat içeriği konusunda pek bilgiye sahip değilim. içerisinde sadece hidroksietilselüloz bulunduğunu ve bu madde sayesinde sakız kıvamında olduğunu biliyorum. cilde zararlı mıdır değil midir? bilgisi olan süslüler yardımcı olursa sevinirim

18 haziran 11:56

8. dostum bb krem demişler ama bu bildiğin fondöten. makyaj yapan biri olsam kesinlikle vadettiği kırışıklık bakımı için bunu kullanırdım. pembe alt tonlu kadınların da yazdığı üzere, onlara pek uygun değildir çünkü uzakdoğulu :) bir de, bioderma sensibio bb bile bende sivilce yaparken, cho bo yang yapmadı.

12 haziran 14:28

5

7. misshanın en bitkisel içerikli bb kremi. uzun yıllardır perfect cover kullanan bünyeme ilaç gibi geldi diyebilirim. perfect cover ile kapatıcılıkları aynı, üst girdilerde söylendiği gibi daha mat yapıda bu sebeple yazın yağlanan ciltlere perfect coverdan daha iyi gelebileceği

söylenebilir, perfect covera göre gözenekleri daha fazla kapatıyor bu da sakız kıvamındaki yapısının getirdiği bir artı.

5 haziran 09:16


5

6. Missha'dan aldığım ilk bb krem. Yağlı cilt için uzun araştırmalar sonucunda uygun olduğuna kanaat getirmiştim.

Yapısı biraz kalın ve örtücü, yüzü çok güzel eşitliyor. Mat bir bitişi var. Altına nemlendirici sürmeden kullanmak pek sağlıklı sonuç vermiyor.

Cildim her ürünü kusuyor diyenlerin memnun kalacağını düşünüyorum. Kış boyu da kullandım ve yüzüne ne kullandın diye sorular aldım (gizlinot: ☺️)

Ancak şimdi yaz için yarı ıslak bitişli olan Perfect Cover'a geçiş yaptım.

Edit: yazım

23 nisan 2017 13:31 20 mart 14:12

5. bunu da aldım missha'dan merak çünkü. birkaç kez kullandım (bkz: missha signature real complete bb cream ) gibi ıslak bitişli değil. ten ile bütünleşince daha da matlaşıyor. kapatıcılığı çok yüksek olmasa da tatmin edici. açıkçası beklediğim gibi çıktı. yapısı sakız gibi evet, ilk sürüşte değil de birkaç saat sonra daha güzel gözüktüğünü düşünüyorum. kuru bir cildiniz varsa iyi bir nemlendirme istiyor. bir de hızlı dağıtmak lazım yapısından sanırım çabuk kuruyor. genel anlamda missha'nın ürünlerini beğendiğim için bunu da sevdim; cildimdeki o sağlıklı görüntü hoşuma gidiyor. büyük boyu 50ml. az bir miktar ile çok alana uygulandığı için bayağı bereketli.

12 şubat 2017 23:00

4. kullandığım bb krem çeşidi. yağlanma yapmadı ve kapatıcılığı da iyi. benim cildim hassas. sivilce ihtimali olmasın diye bunu tercih etmiştim. memnundum. ama içlerinde en pahalısı bu. bitince de

(gbkz: missha signature real complete bb cream) ını denedim. bunun yapısı daha hafif ve kapatıcılığı daha az. bana yeterli gelmedi mesela. ama ince yapılı isteyenler tercih edebilirler. sivilce yapmadı bende. bende yapmadıysa sizde hiç yapmaz arkadaşlar diyip kaderime söylendikten sonra devam edeyim.

şimdi bu da bitti (gbkz: missha perfect cover bb cream)ı deneyeceğim. yorumları bayağı iyi. ben en çok tercih edilene sona bırakmışım sanırım. olur böyle şeyler. onu da deneyip editlerim burayı. sivilcelenme yapar mı karma ve hassas ciltlere merak ediyorum, deneyip göreceğiz.

(gbkz: edit): (gbkz: missha perfect cover bb cream)ı da denedim, gördüm. onun kapatıcılığı cho bo yangdan bir tık daha iyi olabilir ama öyle aman aman bir fark yok. sivilce yapmadı. ve fiyatı diğerine göre daha ucuz. yani en mantıklısı perfect coverdan devam etmek...

insanların bir bildiği varmış tabi. illa deneyip öğreneceğim, ben de böyle bir insanım işte :/

19 eylül 2016 14:36 17 temmuz 2017 16:50