yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  2.3
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (7)
  • oylar (6)
  • medya (3)
  3

  7. Madecassoid içerikli leke ve renk eşitsizliğini giderici özellikleri sebebiyle aldığım krem. Yapısı jel gibi baya yumuşak, vazelinimsi kıvamlı. Kullanırken minicik almak gerek yoksa yüzünüzde yapış yapış bir his bırakabilir(gizlinot: Siz denemeyin... )(gizlinot: Ben birkaç kez normal yüz kremi miktarında sürmeye çalıştım asgdf) neyse efendim ben kremin vaat ettiği etkileri göremedim, aylarca kullanamadım çünkü kullandığım ikinci günden itibaren sivilce yaptı. Kistik, ağrılı çene bölgesi sivilceleri. O sivilcelerin inmesi bir ayı buldu. Bir ay sonra yine denedim yine sivilce yaptı. Normal madecassol krem(gizlinot: Eczanelerde satılan)de aynı şekilde sivilce yapıyor gözeneklerimi tıkıyor benim. Bunları göze alarak önce testerlardan denemenizi öneririm. Bir de madecassoid jel'i var missha'nın bende onun tester'ı var bu ay onu denemeyi düşünüyorum belki o sivilce yapmaz.. 

  ilgili medya:
  2
  12 mayıs 11:46

  2

  6. Tester olarak edindiğim krem. Oldukça yağlı ve yapışkan bir his bırakıyor. Ayrıca sürdüğüm gecenin sabahına küçük küçük sivilcelerle uyandım. Kremin vaadi cilt tonunu eşitlemek, beyazlatmakmış bir iki kullanımla bu etkiyi elbette göremem ancak kalanını sivilceleri gördükten sonra çöpe atacağım. 

  17 eylül 2019 22:05

  5. Tüm yüzüme sürdüğümde gerçekten çok iyi nem veriyor ve renk eşitliyor. Ancak yağlı ve kalın bir yapısı olduğu için bunu çok seyrek yapmaya çalışıyorum. Onun dışında lekelerin üzerine lokal olarak sürüyorum ve kesinlikle görünümünü azalttığını düşünüyorum,zamanla inşallah tamamen ortadan kaldırır. Fiyatı çok fazla olduğu için ben tester şeklinde aldım baya uzun süre gidiyor.

  13 ocak 2019 15:11


  4. yapısı oldukça (bkz: missha near skin total ceramide krem)'e benzeyen ancak içerik olarak oldukça farklı, missha'nın dermokozmetik klasmanında olan near skin serisinin cildi yatıştırmayı hedefleyen kremi.

  Cosdna'ya göre total ceramide'tan birkaç tane daha fazla sivilce tetikleyici içeriğe (Cetearyl Alcohol, zeytin yağı, Dimethicone ve butylene glycol) sahip. bana çok iyi gelen, ancak bazılarında hassasiyet yaratabilen niacinamide de içeriğinde yer alıyor. niacinamide cilt bariyerini korumakta ve cildin elastikiyetini geliştirmekte.

  içeriğindeki güzel kısma gelirsek: %45.9 Centella Asiatica, %4 Panthenol, ve %1 madecanol mevcut. Centella Asiatica asya kokenli cilt ürünlerinde oldukça popüler, yatıştırıcı, iyileştirici ve antioksidan özellikler mevcut bir çiçek özü. kremin içerisine biraz sodium hyaluronate de serpiştirmişler ancak alt sıralarda yer alıyor.

  cildim karmadan yağlıya dönük, bu sebeple near skin kremleri benim için ancak gece kremi olabiliyor ve ince bir tabaka halinde tonikle / gül suyu ile ıslatılmış yüze uygulamam halinde diğer girdilerde belirtilen şekilde ekstra yağlanmıyorum.

  her gün ten makyajı yaptığım için cildim makyajı çıkarma aşamasında agresifleşebiliyor. bu krem çabuk kızaran ve alerjik cildimi ciddi anlamda sakinleştirip yatıştırıyor. kremi uyguladığımda genellikle sabah daha duru bir yüz ile uyanıyorum. kışın kuru soğuk havalarda kremi yüzüne boca eden kuru ciltli arkadaşım da var. hava istediği kadar kuru ve soğuk olsun benim için bu durum söz konusu değil tabi.

  6 aralık 2018 09:52

  1

  3. tamamen diğer süslülere katılıyorum. vadettiği gibi yapışkan his bırakmayam bir ürün değil, aksine çok yağlı ve emilmiyor. bir de yüzümde çıkan küçük pütürcükler de cabası. ben yüzümü yıkamaya gidiyorum sözlük. yine bana rahat yok.

  18 ağustos 2018 02:46

  2

  2. Bende yapmış olduğum alışverişte tester olarak seçmiştim madecassole muadil olsun, ilaç kullanmıyım sürekli diye. Ama benim karma ve hassas cildime çok ağır geldi. Emmedi ürünü cildim bi türlü, bana göre yapısı yağlı ve madecassol gibi kolay emilmiyo. Hatta 1 kere kullandım ince tabaka halinde ama sabaha bikaç tane minik sivilcemsi fısırıklar çıktı yüzümde eğer kullanmaya devam etseydim nur topu sivilceye dönceklerdi kesin. Cildim nefes alıyomuş gibi hisssetmedi ve sabah kalktığımda da en azından emilmiş olur nasısa, pamuk gibi olur yüzüm diye düşünmüştüm ama olmadı. Ben (bkz: la roche poşay cicaplast baume b5) kullanmaktan o kadar memnunum ki sadece sürekli kullanmamak gerek kıllanmamak için. Çünkü ilk aldığımda bu ürünü nerdeyse 1 hafta boyunca her gün kullandım cünkü ürün bana mucize gibi gelmişti ve inanmamıştım, artık bu gece etkisini göremem heralde diye diye 1 hafta kullandım ve cayır cayır işe yarıyodu krem. Bence madecassol kullanılabilir elbet ama ilaç olduğundan bi tık daha dikkatli kullanmak gerek ama misshadan o parayı verip bu ürünü alana kadar dermokozmetikten (gizlinot: en azından eczanede satılıyo, dermatolojik olarak test ediliyo) la roche posay.ın ürününü alır kullanırım.

  24 mayıs 2018 13:11 24 mayıs 2018 13:13

  1. ukte sahibi: (yazar: negatifpolyanna)

  kardeşim'in kore seyahatinde almış olduğu ürünlerin yanında getirmiş olduğu testerlarda bu üründen vardı. Bir seyahatim sırasında iki adet testerini dört gün boyunca gece maskesi gibi kullanarak denedim. Çok uzun vadeli sonuçlarını bilemeyeceğim ama genel izlenimi ve cilt bakımında iyileştirici etkisi nedeniyle sürekli kullandığım madecassol krem ile karşılaştırdığım özelliklerini yazayım istedim.

  1) madecassol kreme göre daha az merhemimsi bir yapısı var. yine de ciltte yağlı bir his bırakıyor. nispeten daha çabuk emiliyor.

  2) madecassol kreme göre daha az parfüm içeriyor. hatta tester arkasında korece yazılar olduğu için içeriğini okuyamadım ama parfümsüz bile olabilir.

  3) madecassol krem dermokozmetik olmasa da eczanelerde satılan ve içerik olarak temiz bir ürün. missha markazı da bir çok kore markası gibi içeriğe dikkat ettiğinden çok kötü bir içeriğe sahip olduğunu düşünmüyorum.

  3) özellikle hassas ciltler için tasarlanmış bir krem olduğu missha'nın sitesinde belirtilmiş. klasik madecassol kremin yapısı da zaten biraz yağlı olduğu için her gün her gün kullanmaya müsait değildi, bu krem nispeten daha hafif ama yine de yağlı bir yapıya sahip ve bence hassas ciltlerdeki sorunları tedavi etmeye yönelik olarak da her gün kullanmaya daha müsait geldi.

  4) her iki kremi de makyaj altına makyaj altına kullanmadım ancak bence en çok günlük bir nemlendiriciden ziyade ciltteki sorunlu bölgeleri tedavi etmek için gece yatmadan önce kullanmaya uygun ürünler her ikisi de. madecanol'den kullandığım iki numune paketini dört gün boyunca gece yatmadan önce kullandım, herhangi bir hassasiyet yaratmadı.

  5) fiyat olarak madecanol missha'nın türkiye sitesinde klasik madecassol kremin üç katı fiyatına satılıyor.

  ürünü çok kısa bir süre kullandığım için şahsen tavsiye etmek ya da etmemek konusunda çekimserim ancak fiyat olarak bana biraz pahalı geldi, ben zaman zaman bepanthol krem ile karıştırarak ince bir miktar yüzüme sürdüğüm ve gece maskesi gibi kullandığım madecassol krem ile yoluma devam ederim gibi.

  24 mayıs 2018 11:28 24 mayıs 2018 11:29