sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
4.4
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (248)
 • oylar (31)
 • medya (3)

248. İki tane 50ml bir tane de 20ml bitirdim. günlük kullanım için muhteşem bir bb krem. ben açıkçası kullandığım fondötenlerden pek bir fark göremiyorum kapatıcılık açısından. İlk sürdüğümde gri duruyor ancak dağıtınca yüzdeki duruşu tam ten rengimde. Nemli duran bir görüntüsü var. 

*bence tek eksi yanı telefona vs çok çabuk bulaşması 

8 aralık 19:15 8 aralık 19:16

247. az önce 23 numarasını altına bb boomer ile kullandığım, yüzümü çorak topraklar gibi kurutan bb krem. ilk anda verdiği canlılığı sevdim ama yarım saat içinde yüzümdeki tüm suyu emdi, bildiğin kuru üzüme döndüm. dayanamadım gidip yıkamak zorunda kaldım hemen. kuru ciltli arkadaşlar nasıl anlaşıyorsunuz bu ürünle?

edit: altına lrp cicaplast baume b5 sürerek oldurdum süslüler.

6 aralık 15:27 6 aralık 16:46

1

246. Bir üstteki girdiyi okuyunca o kadar şaşırdım ki aynı bb’den mi bahsediyoruz diye görselleri kontrol ettim. İlginçtir ki bende de 23 numarası var. Sıcak alt tonlu, karmayım. Cildimde aktif sivilce, pütür vs. yok, yalnızca damar çatlakları ve lekeler. Hayatımda kullandığım en kötü ten ürünleri sıralı listesi ise bir Farmasi bb krem, ikinci bu.

Gri bile diyemeceğim iğrenç bir tonu var. Bırakın cilde sağlıklı görüntü vermeyi gri, hastalıklı, solgun bir görüntü bırakıyor. Yetmediği gibi oksitleniyor ama daha garip bir tona doğru. Alışık olduğumuz gibi turuncuya oksitlenmiyor. Durdukça soluklaşıp pis bir görüntü bırakıyor.

23 yaşımda olmama rağmen dolabileceği tüm çizgilere, özellikle de alnımdaki çizgilere doluyor. Aynı bölgedeki yüz tüylerimin arasına oturup hello diye el sallıyor adeta. Yüz tüylerim yüzünden pul pul duruyor ya, fazla kıllı tüylü birisi de değilimdir asla. hayatımda ilk defa böyle bir şey gördüm ben. Kapatıcılığı düşük. Nemli süngerle çok ince bir kat uyguladığım fit me’nin duruşunu medya olarak paylaşmıştım. Onun kapattığı hiçbir şeyi kapatmanın yanından bile geçemiyor ki medyaya bakarsanız bahsettiğim şeyin ağır izler olmadığını, ufak damar çatlakları olduğunu görürsünüz.

Misshanın cilt bakım ürünlerini sevsem de, adını asla hatırlamadığım stick allığına aşık olsam da bu bb kremi olduramadım. İlginçtir ki mağazada denettiğimde bayılmasam da beğenmiştim, denemeden de almadım yani. Size tavsiyem küçük boyunu ya da sitesindeki testerlardan bir beş on tane alıp denemeniz olur. Sarı alt tonluysanız asla tavsiye etmiyorum.

30 kasım 17:30


245. Çok güzel bir bb krem dersem hakkını veremem, bence sadece bb kremler içinde değil şuana kadar kullandığım tüm ten ürünlerinin içinde en başarılısı. Nereden başlasam bilmiyorum o yüzden tek tel yazacağım. 

-Olive alt tonlu açık buğdayım, 23 numarası sanki bana özel üretilmiş gibi uydu cilt rengime. Olive alt tonlu olan süslüler ten ürünü bulmanın zorluğunu bilir. Uyan başka ürünler tabi ki vardı ama hiçbiri bunun kadar birebir uygun ve doğal görünmüyordu. 

-Bende oksitlenme yapmadı, sabah sürdüğümde nasılsa akşam aynı görünüyor. 

- Doğallık, evet ben bunu denemeden önce doğal duruşlu ten ürünleri denince aklıma mac face and body, dior nude air, biraz pure beauty bulgarian rose falan gelirdi. Evet onlar doğal duruşlu, ama sonuç olarak cildinizde bir ten ürünü olduğu belli oluyor.  perfect cover ise sanki sihirli bir şekilde cildinizdeki bütün lekeler, kızarıklıklar, izler yok edilmiş yüzünüz pürüzsüz ve tek renk olmuş gibi duruyor. Yani arada çok fark var. 

- kapatıcılığı benim için tatmin edici. Cildimde pek sorun yok, burun kenarlarında hafif kızarıklık ve renk eşitsizliği var bunları çok güzel kapatıyor. 

- kalıcılığı da gayet güzel, sabah sürüyorum akşama kadar duruyor. Hatta şöyle bir şey var, akşam saatleri aynaya baktığımda o kadar kendi cildim gibi görünüyor ki heralde silindi gitti diye düşündüm ama makyajımı temizlerken pamuğa gelince hala orada olduğunu gördüm. Normalde yukarıda doğal duruşlu diye saydığım tüm ürünler akşama doğru bölgesel olarak silinir bazı yerlerde birikme yapar az da olsa. Bunda kesinlikle öyle bir şey yaşamadım.  

- sivilce konusu var bir de. Hiç adetim olmamasına rağmen bu ara çok yoğun olmam eve çok yorgun gelmem sebebiyle bir iki gece çıkarmadan yattım uyudum, bende sivilceye sebep olmadı.       

İlk sürüldüğünde evet gri duruyor ama yüze çok hızlı uyum sağlıyor rengi. Cildim yağlıya dönük karma, ekstra bir parlama yapmadı gün sonu. 

Son olarak, missha’nın kullandığım tüm ürünleri için idare eder, olmasa olur şart değil diye düşünen biri olarak perfect cover’a puanım 10/10. 

30 kasım 14:15 30 kasım 14:31

244. İki hafta önce 21 numarasının 20 ml olan boyunu aldığım bb krem. Bunu alırken signature olanla, perfect cover arasında çok gidip geldim. Her yerde perfect cover övülünce onu aldım ama almaz olaydım. İki üç keredir makyajımda bu bb kremi kullanıyorum. Tamam bir grilik vereceğini bilerek aldım ama bende dehşet kötü durdu. O grilik zamanla geçmedi de, çamur sürmüşüm gibi yapış yapış iğrenç bir his verdi. Yoğun kapatıcı denmiş ama benim sivilce lekelerimi kapatmadı. Tester olarak da signature no.21 istemiştim. Perfect cover dan ne kadar nefret ettiysem signature o kadar sevdim. O grilik yok, daha incimsi bir renk verdi. Kapatıcılığı bende perfect ten çok çok daha iyi oldu. Diğerinin yanında neden üvey evlat muamelesi gördüğünü anlamıyorum. Çok pişmanım çok...

24 kasım 16:48

243. En sevdiğim bb krem. Bir fondötenden ne bekliyorsanız, karşılıyor. Sarı alt tonlu beyaz tenliyseniz, 21 numarasını öneririm.

27 ekim 15:23

242. bulunduğum şehirde mağazasının olmaması ve rengine karar veremeyişim nedeniyle 3lü deneme boy setini alarak tanıştım.

27 numarası ilk sürdüğümde hafif gri dursa da bir 20 dk içinde yüzüme oturuyor.

ne parlak ne de mat duruyor tam olarak o sağlıklı görünümü sağlıyor cilde. nemlendirici etkisi de mevcut. akşama kadar kullandığımda hiç bölgesel kuruluk yaşamadım. kapatıcılığı ciddi anlamda iyi. tek sürmede orta kapatıcılık sağlıyor. eğer cildinizde yoğun lekelenme ve izler yoksa fondöten etkisi veriyor. daha fazla kapatmaya ihtiyac duyuyorsanız artırılmaya müsait bir yapıda.

tüm bu özelliklerinin karşısında benim için kocaman bir eksi olarak hayatımdaki en ağrılı sivilceleri çıkarttı bende. ilk zamanlar bundan olduğunu düşünmedim çünkü maske, tonik vs yeni şeyler deniyordum ama son zamanlarda hiçbir şey denemedim yeni. bunu sürdüğümde bir sefer yine o devasa ağrılı kocaman sivilceyi çıkarttı ve yaklaşık 15günde anca söndü. ikincisinde son bir şans için denedim 10 gün önce resmen yüzüm alev alev yandı. tarihi falan da geçmedi neden böyle oldu anlamadım.

bir daha almayacağım bb oldu benim için, halbu ki etkilerini çoook sevmiştim.

27 ekim 14:50


241. Nc 35 40 civarıyım, koyuluk bakımından 31 güzel olsa da biraz nötr alt tonlu. 25 numarası ise tam sarı alt tonlu olsa da biraz açık kaldı. Zamanla renk konusunda ciltle bütünleşiyor diye bir durum ben gözlemlemedim. 

Benim gibi yağlı ciltlerin mutlaka pudralaması lazım, pudralayınca baya doğal bir sonuç veriyor. Her cilt tipinin az çok anlaşabileceği ender ürünlerden. Bir de ben en iyi randımanı süngerle aldım. Fırçalarda, tüm kore ürünlerinde olduğu gibi, kalın pembe bir fondöten görüntüsü bırakıyor.

Göz altlarıma gün içerisinde doluyor ancak yine de cildimde rahat bir his bıraktığından seviyorum. gözeneklerde sorun çıkarmadı ama özel olarak kapatmadı da.  Tek pompa bana genel olarak yetiyor. Spf yüksek olsa da özellikle yazın güneş koruma olarak sadece buna yüklenmemek gerek. Altına güneş kremi sürünce özel olarak yapısı da bozulmuyor. 

27 ekim 14:35 27 ekim 14:39

240. 27 numarası bana oldukça koyu geldi. Zaten ten ürünlerinde doğru rengi bir türlü bulamıyorum ya da ara bir renge sahibim, sorun bundan kaynaklanıyor olabilir. İkinci olarak çok kalın bir yapısı var. Loreal infallible matte fondöten bundan ince öyle diyeyim. Üçüncü, elimi yüzüme her attığımda yağlı bir his verdi. Son olarak sürerken yüzümde küçük bir kabarcığa sebep oldu ama gün içinde geçti. Tester kullanmıştım, orijinal boyunu almam. Bir de cho bo yang i deneyeceğim.

27 ekim 14:16

239. Missha indirimini burda gördüm çok sevindim denemek istiyordum bugün geldi kargom hemen denedim bir kaç saatte geçmiş oldu 6-7 saat kadar. Altına nemlendirici sürmeden denedim cildim sorunlu olsada kışın oldukça kuruyor ama yine de yumuşacık bütünleşti dayanamadım birde nemlendiriciyle denedim yam istediğim parlak bitişi aldım temimde koyu durmayan beni sevindiren bir indirim alışverişi oldu. Deneme boy ürünlerde de oldukça bonkörler alışık olmadığımızdan sevindirici buldum. 

-Yorumlarda grilik okudum ancak bana pek o görüntüyü vermedi cilt tonu tam tuttu ben 13 numarasını aldım çok memnunum. 

Aklımda özel günler için birde fontöden almak vardı hazır indirim de varken ancak  karar veremedim süslüden yorum araştırıyorum. 

ilgili medya:
1
25 ekim 23:22