5.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (1)
  • oylar (1)
  • medya (1)
5

1. missha markasına ait, yeşil çay, Bitkisel Asit Heksadimetrin Klorür ve Kitosan içeren, tahrişi azaltıp cildi nemlendirme, aydınlık ve nemli bir his bırakma vaadi olan tek kullanımlık kağıt maske.

sitesindeki ürün bilgilerine (link: http://missha.com.tr/urunDetay/Pure-Source-Cell-Sheet-Mask-Green-Tea-2008-2222.html şuradan) ulaşabilirsiniz. sitesinde yer alan açıklamaların gerçeği yansıttığını düşünüyorum. en azından benim cildimde etkisi bu yönde oldu.

+ bir skinfood maskesi cildimi aşırı derecede kaşındırıp kızartınca bunu korka korka kullandım, fakat missha'nın bu maskesi ota çöpe tepki veren cildimde kızarıklık, tahriş ya da hassasiyete sebep olmadı.

+ kullandığım kağıt maskeler içinde (skinfood, sephora, tencel, the face shop vs.) yapısı en güzel olan buydu. Yuvarlak petekler içeren %100 pamuk materyali ciltte tahriş yapmayan yumuşak bir his sağlar denilmiş sitede. zaten özellikle hassas ciltler için önerilmiş.

+ içindeki esans oldukça fazlaydı. kağıdı paketten çıkardıktan sonra içeride kalan esansı boynuma ve kollarıma kullandım.

+ yatmadan önce kullandım ve üzerine bir şey sürmedim. çıkardıktan sonra pek bir şey anlamadım ama sabah uyanınca yüzüm yumuşacıktı. aydınlatıcı etkisini görmek için birkaç defa kullanmak lazım tabi.

+ ve en önemlisi fermente / probiyotik cilt bakım ürünlerine olan merakımı iyice artırdı bu ürün. içindeki esans için çift fermente doğal kaynaklı deniyor.

çok beğendim, fakat fiyatı 10-tl ve bu fiyata tek kullanımlık kağıt maske almak istemiyorum. benim için bu maskeler, özellikle zamanım olduğumda, rutine ek oluyor ya da cildim coştuğunda yatıştırıcı olarak kullanıyorum. kore'de fiyatları çok uygun bu maskelerin, tabi buraya gelene kadar ekonomik olma özelliklerini kaybediyorlar. bir de bu ürünlerin kore'de steril olmayan ortamlarda ürettirildiğine dair bir skandal da okuduk geçen yıllarda. koşullarda bir değişme oldu mu bilemiyoruz.

çok büyük bir indirim olmadıkça elimdekiler bittikten sonra bir daha kağıt maske almam sanırım.

ilgili medya:
1
4 mayıs 21:18 4 mayıs 21:19