yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.2
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (19)
  • oylar (18)
  • medya (1)
  5

  19. ben normalde dove kullanıyordum daha sonra head and shoulder kullandım bu süreçte saçlarım dökülüyordu ve ben normal zannediyordum bu dökülmeyi bu şampuana geçtikten sonra kesinlikle eskisi gibi dökülmediğini söyleyebilirim. İçeriği entrylerden anladığım kadarıyla lanse edildiği gibi temiz değil ama ben performansından memnunum. Bu arada saç dibim kurudur.

  22 şubat 18:58

  3

  18. saç dökülmesini engellemeyen şampuan. vichy dercos sağolsun kepeklerimi tamamen geçirmişti. daha uygun fiyatlı bi alternatif arıyordum. indirim döneminde denemek istedim. normalde vichy yerine başka bi şampuana geçtiğim an kepekler geri geliyordu. güzel tarafı çok şükür kepek yapmadı ama bitince tekrar alacağımı sanmıyorum. kepek sorunumu vichy ile çözdüğüm için şuan az da olsa dökülmeyi azaltan bir şampuan arayışındayım.

  20 şubat 22:54 20 şubat 22:56

  1

  17. Hayatımda bu şampuan kadar berbat bir şampuan kullanmamıştım bana bunu mağazadaki satış danışmanı öyle bir övdü ki o atmosfere kapılıp almış bulundum içimden dedim ki diplere etkisi kötü yönde olursa uçlara kullanırım ziyan olmaz  lakin öyle berbat bir yapıya ve içeriğe sahip ki şu an dolapta öylece duruyor . Harcadığım paraya acıyorum neden diyeceksiniz hemen anlatayım. 

  diplerden yağlı uçlardan kuru dönemsel olarak da strese bağlı  kepeklenen bir saç yapısına sahibim ve dönüşümlü olarak oluşturduğum saç derime çok iyi gelen bir rutinim vardı taa ki o rutindeki  dercos şampuanım yerine bu ürünü kullanana kadar. İçeriğindeki kimyasallardan ötürü ufacık miktarının bile Deli gibi köpürmesi mi dersiniz , saç dersinden asla arınmıyor olması yüzünden duş sürenizin istisnasız uzaması mı dersinizin, elinize gelen saç tomarları mı yoksa bir gün bile dayanmadan sıksanız akacak raddeye gelen yağlı dipler mi. Hangi birine yanayım bilemedim. Israrla ve inatla saç derimin alışması adına bir ay boyunca şans verip aksatmadan kullandım. Saçımda kepeklenmenin Nirvana'sını, uçlarda  ne kullansam fayda etmeyen o iğrenç kuruma hissiyatına bağlı çatallaşmaları ve deli gibi kaşınan saç derimi toparlamam hem beni mental olarak hem de cüzdan bakımından aşırı yordu. Siz siz olun Kore malıdır cilt bakımındaki gibi başarılıdırlar mantığıyla alıp kullanmayın. Kafanıza sabun sürmeniz bile bu şampuanı kullanmanızdan iyidir süslülerim. 

  19 şubat 23:03


  4

  16. bugün ikinci şişesini kullanmaya başladığım şampuan. ilk olarak saç tipimden bahsetmek istiyorum. kıvırcık, kupkuru, kirlendikçe daha da kuruyan ve kökleri sızlayan, asla yağlanmayan ve güneş görmeyen saçlara sahibim. sanıyorum ki güneş görmeme, bolca stres vb. etkenler yüzünden saçlarım avuç avuç dökülmeye başladı. bu şampuana bir şans vermek istedim ve kullanmaya başladım. evet dökülmeyi kesinlikle azalttı, artık duşta saçlarımı fayansa yapıştırmama gerek kalmayacak kadar azalttı fakat felaket kuruttu. daha fazla ne kadar kuruyabilir ki diyordum ki bu şampuanla ne kadar kuruyabileceğini gördüm. hiçbir şekilde yağlanmayan saç köklerimde yağlanma başlattı ama ben bu durumdan memnun kaldım. artık saçlarım kirlendiğinde kökleri sızlamıyor, sadece yağlanıyor. kel kalmak istemediğim için en azından bir süre daha kullanacağım. bu sebeple ikinci şişeyi satın aldım. diğer olumsuz özelliği ise fiyatı. indirimli fiyatı bile çok fazla bence. 400 ml'lik şampuanı kasım ayının sonundan, şubatın başına kadar kullandım (bu tür küçük hesaplar biz öğrenciler için çok önemli). 

  13 şubat 06:17

  15. saç dökülmesini engellediğini vaad eden şampuan. hayallerin gerçekleştirilmesi aşamasında maalesef herhangi bir fayda sağlamadığını bu ürün için de belirtmek durumundayım. yağlanmayı daha sıklaştırdığını gözlemledim ayrıca yıkama sonrasında saçları çok matlaştırma beğenmediğim yönü. keşke almasaydım diyeceğim bir şaç ürünü oldu.

  31 aralık 2020 14:34

  3

  14. 2 aydır kullandığım saç dökülmesi karşıtı şampuan.

  Bu şampuan gerçekten çok garip. İlk kullanmaya başladığımda saç dökülmemi gerçekten azalttığını düşünmüştüm ama saçları sertleştiriyordu. Son zamanlarda dökülmeye de çok etkisi olduğunu düşünmüyorum. Üstelik sertleştirme ve yağlandırma etkisi olduğuyla ilgili girdilere de katılıyorum. Bir kere yıkarken köpürmüyor da ve çok fazla kullanmak gerekiyor. Yapısı kremsi olduğundan dolayı da sanki temizlemiyor gibi geliyor. 

  Sonuç olarak eksileri daha fazla ve bir an önce bitsin istiyorum. Tavsiye etmem ama saç dökülmesinden çok muzdaripseniz bir deneyeyim denerek alınabilir.

  30 aralık 2020 22:45

  1

  13. kesinlikle çok kötü bir şampuan. saçlarım neredeyse 1 senedir en fazla 2-3 kere düzleştirmişimdir ve düzenli olarak kestiriyorum. düzenli bakım yağları,maskeler kullanırım. ısı kullanmadığım halde saçlarımı yanık görünümüne kavuşturdu bu ürün. bir de tam boyunu aldım. dökülmeyi de durdurmadı,yağlandırmasını hızlandırdı. market şampuanı olarak dove kat be kat daha iyi geldi saçlarıma. almayın,aldırmayın.

  30 aralık 2020 21:26


  1

  12. şişirilmiş ürünlerden biri bana kalırsa. saçlarım ince telli ve yaglı olması sebep mi bilemiyorum daha çok dökülmesine sebebiyet verdi.

  29 aralık 2020 23:26

  3

  11. ben sadece tester'ını kullandım. yıkama esnasında hafif bir yapışkanlık yapıyor gibiydi. çok sevemedim.

  29 aralık 2020 13:31

  4

  10. sadece iki adet sample denemiş ve bu şampuanın etkisini tam gözlemlemek için iki yıkama süresince saçıma başka hiçbir şey sürmemiş biri olarak deneyimlerimi yazıyorum.

  içerik: tanıtımlarında sülfat türevleri içermez yazmasına rağmen ikinci sırada sls bulunuyor ki bu bence ürüne olan güvenin yanı sıra markaya olan güveni de sarsan bir durum. sırf bu nedenle bile ürünün büyük boyunu satın almayı düşünmüyorum. yine de tarafsız bir yorum yapmam gerekirse ürünün %96'sının organik içerikten oluştuğu yazılmış ki ilk sıralarda niacinamide, zinc pyrithion gibi güzel içerikler var. ancak "sülfatsız" ibaresi nedeniyle benim gözümde bu şampuan içerik açısından kaybetti.

  etki: dipleri yağlı, uçları kuru, geçici boya ile boyanmış, ince telli ve hacimsiz saçlarım var. bu şampuanın saçlarımın hacminde ya da yağlanma süresinde olumlu ya da olumsuz herhangi bir etkisi olmadı. saçlarım normal yağlanma süresi olan ikinci gün sonunda yağlanmaya başladı ve hacim olarak reklam kızları gibi bir etkisi olmadı bu şampuanın saçlarımda, hatta çok az bir miktar da olsa elektriklenmeye yol açtığını da söyleyebilirim. güzel köpürdüğü için iyi temizleme hissi verdiğini de teyit edebilirim. saç dökülmelerini durdurma gibi bir vaadi var ama sample ürünle bunu anlayamadım. sadece saçlarımı bu şampuanla yıkayıp kendi halinde kurumaya bıraktıktan sonra ekstra saç kremi kullanmamama rağmen şampuanın saçlarıma vermiş olduğu hem yumuşaklık etkisini hem de biraz kalın bir doku vererek akışkanlık sağlama etkisini net gördüm diyebilirim. bence şampuanın en olumlu özelliği budur.

  koku: parfümlü bir ürün ancak benim için parfümü bir anlam ifade etmedi. vazgeçilemeyecek kadar müthiş kokmuyor ya da kötü bir kokusu yok, bu bakımdan tamamen nötrüm.

  sonuç olarak; %40 indirimli fiyatla 60 tl'ye satılan 400 ml. hacmindeki bir şampuan için aslında fiyat/performans oranının satın almaya yeterli seviyede olduğunu düşünüyorum. ancak hem içerik konusundaki yanıltıcı tavrı, hem şampuan almak için missha'dan sipariş vermeye gerek olmadığını düşünmem hem de sample kullanımı sonrası saçlarımda öyle aman aman mucizevi bir etki görmemem sebepleri ile bu şampuanın tam boyunu satın almayı düşünmüyorum.

  29 aralık 2020 13:14