yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  5.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • oylar (1)
  • medya (1)

  6. Yine bir missha indirimi sırasında yorumlarına aldanıp aldığım ürünlerden biri. Makyajsız mükemmel ten vaadine normalde düşmem fakat bu kadar insan yanılıyor olamaz dedim. Yanılıyormuş. Krem çok kalın bir yapıda ve ciltte emilmesi zor. Cildimin kuru kısımlarında asla emilmemesini geçtim, yağlı t bölgemde bile kalıp gibi durdu. Leyla ile mecnun'daki nurten'e döndüm. Daha 3. kullanışımda kistik sivilcelere sebep olduğunu da belirtmek isterim. Normalde sivilce sorunum yoktur ve çoğu ürün cildimde sivilceye sebep olmaz. İlk defa missha'nın bir ürününü hiç sevemedim. Mecburen malum ortamlarda satıcam.

  Edit: güneş koruması ve nemlendirme özelliği de yok, gerçekten çok manasız bir ürün. Bence missha bu ürünü cc krem satamadığı bünyeler için çıkarmış. İlk defa bir girdimi editleyecek kadar sinirlendim çok para verdiğimden heralde:(

  31 mayıs 00:15 31 mayıs 00:19

  5. suratta beyaz tortu bırakıp garip şekilde kurutan bir urun oldu benim için, tester denemiştim. testerlar mı boyle değişik oluyor ki tam boy urunden acaba.

  15 nisan 15:24

  4. Yapısı biraz kalın, kokusu gül baskın çiçek kokusu, rengi uçuk pembe, cildinize sürdüğünüzde biraz zor dağılan bir krem. 

  Sürdüğünüz anda ben ne yaptım yüzüme bu beyaz şeyi niye sürdüm izlenimine kapışabilirsiniz. Ancak 5 dakika geçtikten sonra cildinizle bütünleşip gerçekten fondötenden bb kremlerden çok daha rahat ve özgüvenli olmanızı sağlayacak bir etki yaratıyor.

  Fondöten sürdüğünüzde cildiniz ne kadar mükemmel olursa olsun yapay durabiliyor tam olarak bütünleşemeyebiliyor. Bridal creamda bu etki yok bilakis tamamen cilde oturuyor ciltten kalkmıyor keşke birazcık daha parlak bitişli olsaydı tadından yenmezdi. Tabii bunlar beyaz tenliler için daha gerçekçi şeyler çünkü buğday ten bile bu kremi kullanamaz anında belli olur yüzünüzde olduğu. 

  Ben bunu fondöten kullanmamak için aldım cildim sorunlu değil ama epey kuru. Nemlendirmesi çok yeterli değil ama nemlendirici üstüne kullanılabilir. 

  Bu arada ilk kez dün kullandığımda sevgilime yeni nemlendirici aldım nasıl dedim. Evet hayalet surat nemlendiricisi farkettim dedi öyle bir etkisi olabilir ama ben ona inanmadığım için sıkıntı yok. 

  26 aralık 2018 19:59

  3. Aylar önce missha'dan yaptığım bir alışverişte sample olarak tone up olanı verilmişti. Bugün kullanabildim.

  Rengi pembe, sürdüğümde sanki beyaz bir tabaka gibi oldu yüzümde, sonra kısa sürede normale döndü. Cildim şu sıra felaket durumda olduğundan belki de, ben bir parlaklık deneyimi yaşamadım. Öte yandan, üzerine allık sürdüm; hep kullandığım parmaklarımla yaydığım krem allık şak diye yapıştı yüzüme, hemen sabitlendi ve daha belirgin renk verdi. Sanırım fondöten falan kullanılsa onu da tutar güzel şekilde.

  Büyük boyunu alacağımı sanmıyorum açıkçası. Missha'da denemek istediğim başka şeyler var. Fiyatlar bu kadar yüksekken çok da bayılmadığım bir ürüne ödeme yapmam.

  Bak işte, sample olayının güzellikleri işte bunlar. İnternet sitesinde gördüğümde, bu kremlerin kavanozları bana harika görünmüştü, içerik de mucizevi herhalde demiştim. Adı da bridal cream ya, evlenmeden önce gelinlerin cilt bakımında süper gidecek her türlü aksiliği silecek türde bir şey beklemiştim. Pek de Öyle olmadığını anladım. Fena mı?

  20 haziran 2018 07:58

  2. Bütün fondoten, bu krem cc krem ne varsa kenara attıran, insanı makyajdan vazgeçiren, nemlendiriciyle karıştırıp sürüldüğünde cildi bebek gibi aydınlık ve makyajlı gibi gösteren mucizevi krem. Evet bence bu krem sihirli. Yokluğunu düşünemiyorum ve serinin geri kalanı da dahil hepsinden inanılmaz memnunum. Bittikçe kalmaz korkusundan bitmeden alıyorum. Denemek isteyenler varsa da şu sıralar missha  larda yaz indirimi var.

  10 haziran 2018 13:20

  5

  1. missha'nın bir siparişim sırasında testerlarını göndermesi ile tanıştığım, sonrasında bayılıp tam boyunu satın aldığım nemlendiricisi.

  bu nemlendiricinin cilt rengini eşitleyen(blooming tone up) üst düzey nemlendirme sağlayan(intense aqua) ve sıkılaştırıcı(repair firming) olmak üzere üç çeşidi mevcut, bendeki blooming tone up olanı.

  ilk kullandığımda nemlendiriciye hayran oldum gerçekten, pembe bir rengi olan bir nemlendirici bu. cildime uyguladığım anda vadettiği gibi bir renk eşitliği sağladı, cildimi olduğundan daha canlı gösterdi. üzerine fondöten sürme ihtiyacı hissetmedim, sadece yoğun lekelenmelerimin olduğu alın bölgeme hafif bir kapatıcı sürerek cilt makyajımı tamamladım.

  cilt tonunu eşitlemesinin yanında oldukça kuvvetli bir nemlendirme özelliği var bu arada, yoğun yapılı bir krem ama emilmesinde hiç problem yaşamadım ya da yağlı bir hissiyat da bırakmadı, uyguladığım andan itibaren sanki cildimde bir elastikiyet artışı oluyor (bu ne demekse kfjkdjld ama beni anladığınızı düşünüyorum)

  pembe rengi "kalamin" denen doğal bir minarelden geliyor, yapay renklendirici içermiyormuş. aynı zamanda süt proteini ve değerli çiçek(şakayık kökü, gül, ak zambak gövdesi, yasemin, frezya) ekstrelerini içeriyor, bir parfüm kokusu aldım ama çiçeklerden mi yoksa parfüm mü emin olamadım, içeriği de kutusunda korece yazıldığı için....

  sözün özü, renkli cilt ürünlerini kapatıcılıktan ziyade renk eşitlemek için kullanan kimseler bu nemlendiriciden memnun kalacaktır bence. en azından bir bb krem sürmeden içi hiç rahat etmeyen bir süslü olarak nemlendirici bu özelliğiyle kazandı beni.

  sabah-akşam kullanarak bir buçuk ayda bitirdim bu kremi ben. tek problemi ürünün fiyatına oranla çok pahalı olması, 50 ml ve 194 lira, sevgililer günü indiriminden daha uygun bir fiyata almıştım ancak o bile gayet yüksek bir fiyattı. yine gözü karartırsam bir gün tekrar alırım. şimdilik kendisi ile geçirdiğim güzel günleri yad ediyorum.

  5 mart 2018 10:15