yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (434)
  • medya (43)

  434. Ürünleri kaydırmalı link veren ve eğitimi olmadığı halde insanlara sanki işi buymuş gibi iki gram içerik bilgisini evire çevire sunan tayfa tarafından Biraz popüler olunca afedersiniz ama poposu şişen bir marka missha. Gerek mağazaları, gerekse online sitesinde fiyatlarla oynayıp, beğeni dolu sahte yorumlarla insan kazıklamaya çalışıyorlar. Buna herhalde birçok kişi şahit olmuştur. Onu geçtim indirimde diye gösterilen ürünleri aslında indirimli falan değil. Ayrıca ürünlerin skt'si konusunda da asla güven vermiyor bana. çünkü bir iki kere yaşadığım problemi şans eseri eskiden orada çalışan biri sayesinde çözüme kavuşturabildik. yoksa daha çok beklerdim ben. Dahası marka çalışanları aracılığıyla müşterinin istek ve taleplerini karşılama konusunda çok yetersiz kalıyor. Bir ara sürekli alışveriş yaptığım mağazasındaki çalışanın rus müşterilere tamamen ürün satmak için önerdiği ürünleri görünce hayretler içerisinde kaldım. Kadın çatpat türkçesiyle ürünle ilgili sorular soruyor, çalışansa habire o çok güzel, bu çok harika diye kadına alması için ürün çıkarıyor. Gözlerini para hırsı bürümüş iyice. Yaşadığım ve gördüğüm şeylerden sonra ben bir hayli soğudum missha'dan. Sample ürünleri parayla satmak da bu zihniyetteki bir firma için şaşırtıcı bir şey değil benim açımdan. Beğendiğim ve sürekli kullandığım birkaç ürünü dışında missha'dan pek alışveriş yapasım gelmiyor benim artık.

  22 temmuz 21:15

  433. Çalışanına neden sample vermediklerini sorduğumda bana internet sitesinden sampleların satışa çıkarıldığını söyledi. 

  Parasını vereceksem adı neden sample/tester?

  22 temmuz 20:02

  432. Ürünlerini 1 seneden fazla zamandır kullanmama rağmen hem pandemiden hem de üşengeçliğim yüzünden hep online alışveriş yaptığım marka. Geçtiğimiz günlerde internet sitelerinin siparişleri hem geç kargolaması hem de bayram tatili sebebiyle Palladium mağazasına gittim. Kullandığım ürünler de belli olduğu için hiç yardıma ihtiyaç duymadım, hatta almak istediğim ürün yoksa yerine ne alacağım bile belliydi fakat benim yerimde yardıma ihtiyaç duyan biri de olabilirdi. Mağazadaki satış danışmanının ürünlerle ve müşteriye nasıl davranılmasıyla ilgili herhangi bir şey bildiğini sanmıyorum. Tepemde dikilmekten başka bir şey yapmadı. Calm down hiçbir şey çalmayacağım diyesim geldi. Sephora mağazalarında göz hapsine alınmamak için önerilen şık ve kaliteli giyim de Missha çalışanları için yetersiz sanırım çünkü o gün taktığım çanta bile missha'dan bir şeyler çalmaya ihtiyacımın olmadığını gösterir nitelikteydi. Tavsiye istediğim tek an da, Nem maskesine yaşlanma karşıtı maske deyip, göz altı morluğu maskesine de nemlendirici maske dendiği için yanlış maske de almış bulundum. Ayrıca 400 küsür ₺ civarlarında alışveriş yaptım ve tek bir sample bile koymamışlar. Sorunum sample verilmemesi değil, zaten bir sefer kullanılabilecek bir şey için cildime macera yaşatan biri değilim. izlediğimiz güney kore mağaza turu videolarında, alışverişlerde verilen sample'lar aklıma gelince sinirleniyorum sadece. bu markalar babanızın markası değil. bir daha da mağazalarına falan gitmem.

  22 temmuz 05:10


  431. missha türkiye aynı zamanda a'pieu markasının ürünlerini de sattığı için iki marka birbirleriyle çok karıştırılıyor ve açıkçası bu biraz rahatsız ediyor beni. a'pieu ve missha birbirinden tamamen bağımsız markalar. sadece aynı şirketin markaları. iki marka için de ayrı site açsalar gerçekten daha hoş olurdu ya da a'pieu ürünleri için missha a'pieu değil de sadece a'pieu yazsalar daha iyi olabilirdi bence. o likit allıklar falan hepsi a'pieu marka mesela, missha değil.

  6 temmuz 14:45

  430. fiziksel filtre nedir, kimyasal filtre nedir, farkları nedir, hangisi niye tercih edilir gibi konularda çalışanlarının asla fikri ve bilgisi olmayan marka.

  22 haziran 00:48

  429. Geçen trendyolda gördüm ürünleri indirime girmiş, gönderici de missha. Aynı gün yolum anatolium avmye düştü missha'ya girdim, indirim yoktu, ordaki görevliye sordum neden burada indirim yok diye; bütün aldığım ürünlere %40 sabit indirim yaptı. belki faydalanmak isteyen olur bilginiz olsun

  5 haziran 20:09

  428. belli bir süredir dönüşümlü olarak yüz yıkama jelleri kullanıyorum ama uzun zamandır missha super aqua hyalron yüz temizleme ürününden çok memnun kaldım, banyoda sürekli elim ona gidiyor. Özellikle yağlı cildi olan ve yıkadıktan sonra gıcır bir his arayanlar için ideal olduğunu düşünüyorum. Cilt bakım rutininde karma bir cilde sahip biri olarak zaten diğer aşamalarda nemlendirme, serum, güneş kremi derken cildim gereken nemi alıyor o sebeple ilk aşama yüz temizleme sırasında ciltte oluşmuş yağlı görüntüyü tamamen hissel ve görüntüsel olarak çok güzel temizliyor ve cildimi sakinleştiriyor. Missha'nın çoğu ürününü çok severek kullanıyorum ama şu ara en favori ürünüm bu. 

  31 mayıs 00:00


  427. beğendiğim ürünleri var, bazı güneş kremleri, c vitamini serumu ve hyalüronik asitli essence ve nemlendiricileri gibi. hala indirim dönemlerinde ihtiyacım olan birşey varsa alıyorum fakat fiyat politikaları çok kötü gerçekten. Kore'de 17 $'a satılan serumu burada 300-400 TL'ye kakalamaya çalışıyorlar, asla ama asla satın almam. Kore fiyatıyla Türkiye fiyatı aşağı yukarı yakın olan ve ihtiyacım olan birşey varsa ancak o zaman alışveriş yaparım. Kore'de orta/alt segment olarak satılan ürünler ülkemizde 400-500 liraya satılıyorsa arkadaşlar kendinizi keriz yerine koydurmayın lütfen ve o ürünleri satın almayın. ancak biz almazsak fiyatları düşürmek zorunda kalırlar, aksi taktirde sağılacak inek buldukları sürece bu fiyatlar daha da artar.

  30 mayıs 18:45

  426. kendisine olan sempatimi büyük oranda kaybettirmiş devasal kore kozmetik markasıdır.

  instagram profillerine koskocaman cruelty free diye hikaye başa tutturmuşlar bir de utanmadan gururla hayvanlar üzerinde test yapmıyoruz, cruelty free'yiz diye yalan söylüyorlar. ya bu kadar hassas bir konuyu bile satış politikasına çeviriyorlar inanamıyorum. konu hakkında sessiz kalsan bile daha çok kurtarırdın missha konuştukça batıyorsun.

  yalan söylemeye ne gerek vardı? ya gerçekten cruelty free ol yada profilindeki o sahte masumiyet logosunu ve açıklamasını kaldır.

  google'a ''is missha cruelty free?'' yazarsanız bütün cruelty free blogları net bir şekilde missha'nın cruelty free olmadığını açıkça belirtiyor. missha çin'de satış yapıyor ve herhangi bir kurum, kuruluş tarafından da cruelty free onayı almış 'değil'.

  artı olarak kore'de hayvanlar üzerinde ürün testi yapmak 2018'de yasaklanmış olsada, ürün içeriklerini test etmek yasak değil. ve deney işlemi kore içinde gerçekleşmediği sürece markalar istediklerini yapabilirler. bu da demek ki missha içeriklerini hayvanlar üzerinde 'kendisi' de test ediyor olabilir, çin'de satış yaptığını da biliyoruz zaten.

  missha bu hayvan testleri hakkında net açıklamalar yapmıyor, ve şimdi de yalandan bir cruelty free logosu ve açıklaması koyarak ''cruelty free'yiz, çok masumuz'' algısı yaratmaya çalışıyorlar.

  böyle hassas bir konuda bile yalan söylediklerine göre, artık müşteriye karşı dürüstlüklerine ne kadar güvenilir bilemiyorum. kim bilir diğer konularda ne yalanlar söylüyorlar? (skt, içerik vs.) missha türkiye'nin sitesine ürünlerin full içerik listesini asla yazmadığını biliyoruz zaten. bana da bir kere bozuk güneş kremi gönderip '' ya işte çok doğal tamamen doğal içeriklerden oluştuğu için öyle sulanma oluyor ondan yüzünüzden dökülüyordur, o yüzden kötü kokuyor iyice çalkalayın tekrar sürmeyi deneyin'' dediler. tabi yersen.

  bu hassas konu hakkında yalan söyleyerek bu konuyu ne kadar 'umursamadıklarını' tek istediklerinin markanın itibarı ve görünüşünün zedelenmemesi olduğunu açıkça belli ettiler. çin'de satış yapmalarından zaten paragöz olduklarını anlamıştım (kimse çin'de satmaları için onları zorlamıyor) ama bir de insanlar ürünlerini almaya devam etsin diye bu konu hakkında yalan söylemeleri tuz biber oldu.

  https://www.crueltyfreekitty.com

  https://ethicalelephant.com

  http://www.etiksecimler.com

  https://crueltyfreeonly.com

  https://crueltyfreeask.com

  https://www.luiere.com

  bu hayvan deneyi bloglarının hepsi missha'nın cruelty free olmadığını söylüyor.

  cruelty free kitty'yi 2017'den beri takip ediyorum, duyarlı bir hanımın kişisel blog'u ve asla bunu paraya çevirmiyor cruelty free olmayan markaları 'cruelty free' diye lanse etmiyor bu yüzden yıllardır en güvendiğim site bu.

  gerekli açıklamaları yaptığımı düşünüyorum, karar sizin.

  30 mayıs 17:42 30 mayıs 17:59

  425. Eğer linç yemeyeceksem ürünlerinin %10'luk bir kısmı hariç sevmediğim markadır. Cruelty free değil(buna sitem etmemin sebebi kore markası gibi görülmesi ve oranın yasalarıyla üretiliyor imajı çizilmesi evet birçok marka cf değil ve elimde eskiden kalanlar hariç cruelty free olmayan ürün kullanmıyorum kendi tercihim) en ulaşılabilir çoğumuz için astronomik fiyatlarda olmayan ürünlerinin içeriği kimi zaman iyi değil, bb kremlerinden özellikle perfect cover olanını hiç sevmiyorum diğer kullandıklarım da o paraya kaliteli içeriği güzel cf olan bir fondöten ya da kapatıcı alırım az az sürerek hem daha kalıcı bir makyaj elde ederim ne gerek var dedirtiyor. Bb krem demeye bin şahit ister güneş koruması olması belki bir artı ama kendim kullandığım için elzem değil. Sürekli gün içerisinde kat kat bb krem sürecek halim de yok. Dudak ürünleri desen hep aynı tonlar  acayip yoğun bir yapı cırtlak veya fazla pembe alt tonlu renkler. Likit allıklarını denemiştim güzeldi onlar ama tekrar almam. Siyah nokta ürünleri desen hiçbir işe yaramıyor.  İsteyenle tartışırım valla çoğu ürünleri parasını hak etmiyor. Missha  ürünlerine vereceğim her bir parayla vegan cf çok güzel içerikli türk yabancı markalardan ürün alırım güneş kremi de dahil. Sevmiyorum antipatik geliyor yapacak bir şey yok missha da missha orada tek alışverişte 6-7 şeyin parasıyla ne fena cilt ürünleri alınır oohoo

  ilgili medya:
  1
  30 mayıs 07:13 30 mayıs 08:45