miyop

girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (4)
  • medya (0)

4. Süslüde şu başlığı görüp de yazmasam olmaz,bu konuda deneyimim büyük. Yaklaşık 17 aylıkken yerimde duramadığımdam beşikten kendimi aşağı atmamla ki bu aynı gün üçüncüde oluşmuş, şaşılık oluşmuş sonrası tembellik ve miyop.

Şuan 24 yaşındayım, bilimum gözlük (haftada bir düzenli kırdığımdan,adamı zengin ettiğimi söylerler), cam,lens vs değiştirdim. Sol 7 küsürlere sağ 4 küsürlere geldi hatta bir ara. İlginç şekilde o göz numarasıyla gözlüksüz bile rahat görüyordum yalnız, uzakta yazılanları okuma konusu olmuyordu sadece.

17 ocak 00:24

3. retina incelmesinin görülme sıklığının çok daha fazla yaşandığı göz bozukluğu. özellikle miyop hastalarının rutin göz muayenelerinin yanında yılda 2 kez (doktorun önerdiğine göre) göz dibi muayenesi yaptırması gerekmektedir. bu şekilde retina incelmesi durumu erken keşfedilebilir, muhtemel yırtıklara daha erken müdahale edilebilir.

based on a true story.

29 kasım 2016 09:06

2. 0.25le başladığım yolda şu an 1.25teyim. ısrarla düzenli gözlük/lens kullanmıyorum. görmüyorum uzağım yok. çok üzücü :( 5-6 senede 1 numara arttı. ve hala artmakta olduğunu hissediyorum hem de hızlanarak. gözlükle rahat edemiyorum pek, lensi de sürekli takıp çıkarmaya üşeniyorum böyle 2 3 ay falan takabiliyorum en fazla. sonra bir bakıyorum bırakmışım. bu şekilde devam ettiğim sürece 7 numaraya gider bu iki seneye yazıyorum buraya

15 nisan 2016 22:38


1. Muzdarip olduğum durum. 2 sene önce smartphone almamla daha da beterleşmiş durumda şu an görme yetim :( gözlük sevmiyorum, lens ise 10 senedir kullandığım için gözlerimi kuruttu, artık günlük kullanmıyorum, yalnızca şehir dışına arabayla çıkınca ya da tatildeyken çevrenin keyfini daha iyi çıkarmak için kullanıyorum. Lazer yaptırayım diyorum, ama ya o %0,0000 bilmem kaç'a dahil olup görme yetim zarar görürse diye korkup yaptıramıyorum. Zor durumdayım süslüler :(

1 eylül 2015 13:43 ed.27 ekim 2015 23:54