yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (3)
  • oylar (1)
  • medya (1)
  4

  3. koreli mizon markasının sivilceler üzerine lokal uygulanan, çift fazlı, sivilce iyileşme hızını artıran ürünü. öncelikle ben bu ürünü 2020 kasım ayında aldım şu an dibinde çok az bir miktar kaldı. benim cildim akneye meyilli olduğu için sık problem yaşarım ve bu tür spot ürünleri de sık sık kullanmak zorunda kalırım haliyle elimdeki spot ürünler hızla tükenir. eğer sizin cildiniz dönem dönem akne çıkarıyorsa size çok daha uzun süre gidecektir. benim aknelerim 3 tipte oluyor : kistik, kapalı komedon ve regl olmaya yakın çıkardığım hormonal aknelerim.

  hormonal akneler konusundaki düşüncelerim : en hızlı bunlarda etki ediyor. benim genelde çenemde ve yanağımda sabit yerleri olan regl olmaya yakın pırtlayan sivilcelerim var. henüz kırmızı bir kabartıyken sürüp birkaç gece daha uygulamaya devam ettiğimde kazasız belasız vedalaşmış oluyoruz aknelerle.

  kistik akneler konusundaki düşüncelerim : kistik aknelerin geçmesi spot ürünlerle ne kadar zor olsa da acısını almada ve boyutunu küçültmede oldukça başarılı bir ürün. ancak tamamen geçmesi için üründen çok miktarda ve günlerce kullanmak gerekiyor. mesela benim hiçbir müdahelede bulunmadığım kistik aknemin beni hür iradesiyle terk etmesi 3 haftadan 1 aya kadar sürebiliyor.(gizlinot: sıkılmadıysa izinin de yok olmasından bahsediyorum burada) çenemde 50 kuruş büyüklüğünde çıkmaya hazırlanan bir akneyi yakalamış ve bu ürünle 1 haftada kendisinden yakayı kurtarmıştım. yani eğer tamamen çıkıp ağrı, sızı, zonklama şeklindeki saz ekibiyle gelmeden yakalarsanız özgürlüğünü ilan etmeden başınızdan def edebilirsiniz. bu 1 haftada üzerine hafif makyaj yapılabilir durumda oluyor bu arada sivilce çünkü kızarıklığı alınmış oluyor. ama hiçbir kistik akneyi 2 günde yok edebilecek bir babayiğit ürün maalesef keşfedilmedi o yüzden daha iyisi çıkana kadar en iyisi bu.

  kapalı komedonlar konusundaki düşüncelerim : kapalı komedonlar deri altında olduğu için spot ürünlerden kullanmak pek mantıklı değil çünkü bu ürünün amacı sivilceyi kurutmak. e kapalı komedonun üzerine koyunca sadece cildin o bölgesini kurutmaya yarıyor. bu da istediğimiz bir şey değil. ama kapalı komedona sabredemeyip sıktıysanız ama tamamen boşaltamadıysanız işte o zaman kullanabilirsiniz. glikolik ve salisilik asit içeriğiyle kalan birikintinin temizlenmesine yardımcı oluyor. 

  gelgelelim bu kadar övdükten sonraki bitince tekrar alır mıyım sorusuna. evet üründen memnun kaldım ancak özellikle kistik aknelerde ardışık günlerde kullandıkça cildi de gözle görülür şekilde soyarak kurutuyor. eğer daha hızlı iyileşen sivilcelerim olsaydı kesinlikle tekrar alırdım ama genelde ardışık günlerde kullanmam gerektiği için şimdi değişik spot ürünler deniyorum. bir de yukarıdaki sıvısı aşağıdaki pembe tabakasından çok daha hızlı tükeniyor ve sadece pembe tabakanın etkisi tek başınayken azalıyor bu da ürünün bir kısmının kısmen heba olmasına yol açıyor bence. kulak çubuğunu her seferinde pembe tabakaya girecek şekilde solüsyona batırdığımı söyleyeyim hemen yani sıvıyı pamuklu çubuğa çektirip pembe tabakaya ulaşmamak gibi hatalı bir kullanım süreci geçirmedim. ben justinbeauty'den almıştım. 

  7 nisan 12:08

  2. Sivilce acil çözümü için her yola baş koymuş biri olarak bu ürünü anlatmaya geldim.

  Sivilce türüne göre, s.o.s çözümler de farklılık gösteriyor. Normalde ara sıra, ucu olan ve beyaz iltihaplı görüntünün eşlik ettiği sivilceler çıkartırım. Yeme içme değişkenliğine göre ortaya çıkar ve kuruyemiş ve cips gibi alkole eşlik eden zararlı gıdaları fazla kaçırırsam bu tip sivilceler ertesi günü sürpriz olmaz benim için (gizlinot: swh)

  Bu tarz sivilceler için en güzel acil çözüm Hydrocolloid patch’ler. Cosrx ve mizon markalarınınkini kullandım ve onların entrylerini de bir ara paylaşırım. Bu tarz patchlerin nasıl olur da satış rekorları kırmadığını anlayamıyorum. Uygulaması kolay, zararsız ve sonuç tatmin edici. İlginç. 

  Evet, eğer sivilcenin başı yok ve kistik şekilde deri altındaysa, yukarıda anlattığım patchler hiç bir işe yaramaz. Bunun için bilinen en popüler s.o.s çözüm bu tarz çift fazlı kurutucular; en bilineni için (bkz: Mario Badescu drying lotion)

  Çalkalamayın ve iki fazı karıştırmayın diye uyarırlar ve kulak çubuğu ile pembe tortulu kısma ulaşır, sonra noktasal şekilde sivilce üzerine uygularsınız. Gece tercih edilir ve uyku süresi boyunca orada ürünün çalışması beklenir.  

  Bileşen listesinin en üstünde yer alan su, alkol ve gliserini hariç tutarsak Başarısını borçlu olduğu içeriği şöyle:

  Glikolik asit ve salisilik asit: Bir aha ve bir bha yani. Enterasan olanı ürün pH değeri 5.5 civarında, asidite çok yüksek değil yani. Bu da eksfoliasyondan çok sebum dengesi ve anti inflamatuar etkisiyle öne çıkarıyor ürünü.  

  Triclosan ve sulfone: İkisi de anti bakteriyel içerikler.

  Calamine: ürün neden pembenin cevabı. İçinde beyaz çinko oksit ve kırmızı ferrik oksit var. Kaşıntı varsa giderilmesinde vs etkili. Hatta direkt kalamin losyon şeklinde de karşılaşmış olabilirsiniz, piyasada örnekleri var. Sinek ısırığı ya da güneş yanığı gibi durumlarda kullanılır, oldukça işe yarar. Aynı zamanda bu içerik ürünün nahoş kokusunun da sorumlusu. Şahsen beni çok rahatsız etmedi. Zaten tüm yüze uygulanmıyor. Dolayısıyla katlanılabilir.

  Sonuç benim için başarılı. Regl döneminde çene hizasında çıkan kistik sivilceleri bir gecede küçültüyor. Tüm yüzünde genel bir sivilce problemi olan ve tedavi ihtiyacı duyan kimseler için değil ancak en başta da söylediğim gibi, başı olmayan sivilcelerin bir gecede kuruyup küçülmesine imkan sağlayan s.o.s durum için bir ürün. En azından iyileşme süresini kısaltıyor. 

  Uyguladıktan sonra sivilce üzerinde kuruduğundan yastığa filan bulaşma problemi yaşatmıyor.

  Fotoğrafta tam olarak ayrışma prosesi tamamlanmamış tam dolu bir ürün görüyorsunuz; yeni aldığım ikinci şişem. 

  Özellikle Mario Badescu’ ya erişim sağlayamayanlar için iyi bir alternatif, iş görür. 

  ilgili medya:
  1
  22 mayıs 2019 09:55 22 mayıs 2019 09:59

  1. Mario badescu drying lotion muadili diye gorup almistim. Alti pembe uzeri de alkol ile dolu olan ve karistirilmamasi gereken bir urun. Kulak cubugu batirilip sivilcelerin uzerine nokta seklinde uygulaniyor. Bazi yerlerde lekeler icin bazilarinda sivilceleri kurutmak icin yaziyor ama bende hicbir sekilde ise yaramadi. Her turlu sivilce uzerinde de denedim. Her kullandigimin ertesi gunu surdugum yerin saginda solunda yeni sivilceler cikardi. Emin olayim diye de neredeyse sonuna kadar kullandim sonuc hep ayni oldu. 

  1 ocak 2019 19:19