yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (67)
  • medya (0)

  67. tam bir baş belası, işe yaramaz kargo şirketi.

  9 ekim 13:52

  66. 3 gündür kargonuz dağıtıma çıktı diye mesaj atan ama o kargoyu asla teslim etmeyen firma. Paketimi arabayla gezintiye çıkarıp tekrar şubeye götürüyorlar sanırım. Ayın 3'ünden beri de kargo şubede bu arada.

  Edit: Bugün gönderimi tekrar sorguladığımda "teslim edilemeyen" kargo yazısını gördüm. Bir kargo şirketinin görevini yapması bu kadar zor mu gerçekten, anlam veremiyorum. Yakın bir yer olsa gidip üşenmeden kendim alacağım.

  Tanım: bir daha tercih etmeyeceğim kargo firması. (gizlinot: Allah yazdıysa bozsun)

  8 ekim 22:05 9 ekim 18:48

  65. Bakırköy'deki bir şubeleri için konuşuyorum ne zaman alışveriş yapsam günlerce dağıtıma çıkmayıp kargoları şubede beklettikleri için gidip ben almak durumunda kalıyorum. Alışverişim bir gün içinde şubeye ulaşıyor ama dağıtıma çıkması ortalama 5 günü buluyor.

  15 eylül 10:01

  64. hizmet kalitesi olarak alternatiflere göre yavaş olması dışında bir sıkıntım olmayan kargo şirketi ancak geçen gün arayüzünde gördüğüm bir şey ile dumur oldum.

  teslimata çıkacağı son şubeye geldiğinde ad soyad olarak şu kişiye zimmetlenmiştir yazıyordu. yani bana teslim edecek kişiyi ad soyad ile açık açık yazmış. yahu senin çalışanının bir güvenliği, gizliliği yok mudur. adam kapıda beklese kendi cep telefonundan arayacak zaten. dolayısıyla sen sokaktan geçen adama çalışanının adını soyadını ve telefon numarasını dağıtıyorsun. Gidin bir numara sistemine geçin, olmadı soyadını sansürleyin. bu kadar da değersizleştirmeyin çalışanlarınızı rica ediyorum.

  15 eylül 08:23

  63. Herkesin uzak durması gereken bir kargo firması.

  Normalde firmalar hakkında bu kadar keskin yorumlar yapmaktan kaçınırım çünkü bir kötü hizmeti olmuşsa sonra iyi hizmeti de olabilir ama bu kargo firması hiçbir şekilde ‘hizmet vermiyor’. Örnek vermem gerekirse eve kurye çağırma durumum olmuştu. Şubeyi aradım, internetten kayıt oluşturmaya çalıştım, müşteri hizmetlerini aradım ama yok, asla eve gelmiyorlar. Bir keresinde de başka bir kargoyu teslim etmek için geldiklerinde göndermiştim, kargom haftalarca şubede beklemiş, arayıp sormamışlar bile. Yoğun bir zamanıma denk geldiğinden ben de soramamıştım. En son arayıp sorduğumda aa evet öyle bir kargo bekliyor dediler... Ha bir de klasikleşmiş bir numaraları var. Eve çıkmamak için park yeri bulamadık, aşağıdaki dükkana bıraktık diyorlar. İlk bir iki kere tamam dedim ama en son yine yaptıklarında dükkandan almak zorunda olmadığımı, eve getirmelerini net şekilde belirtince öfleyip pöfleyerek telefonu kapattılar. En temel görevlerini dahi yerine getirmiyorsan ne işe yarıyorsun mng kargo?

  14 eylül 14:01

  62. Bir daha asla ama asla tercih etmeyeceğim kargo şirketidir. (gbkz: Justinbeauty.net) alışverişimde tercih etme gafletinde bulundum, site aynı gün siparişi kargoya verdi ama mng'nin sisteminde üç gündür yolda görünüyor. Kara tren gecikir belki hiç gelmez türküsünün motivasyonunu şimdi anlayabiliyorum.

  14 eylül 09:48

  61. MNG kargonun nasıl çalıştığını bir örnekle anlatmak isterim;

  Ofis arkadaşım geçen gün arabayla yolda giderken yolun ortasında bir mng kargo paketi bulmuş ve durup almış. Üzerinde yazan alıcı telefon numarasını aramış sahibine ulaşmış. Tesadüfen adam yakında oturuyormuş, geçerken uğrayıp teslim etmiş.

  3 ağustos 13:04

  60. İstanbul Avrupa içinde bir semtten bir semte küçücük bir paketi 4 günde teslim edemeyen kargo şirketi. Üstelik evim şubeye yürüyerek 10 dakika.

  3 ağustos 12:30

  59. hiçbir şekilde güvenmediğim kargo şirketi. sabah onda kargonuz teslim edilmek üzere yola çıkmıştır diye mesaj geldikten iki üç saat sonra kargonuz teslim edilemedi diye mesaj geldi. (bütün gün evdeydim ve evde benim dışımda da 3 kişi vardı.) gelen mesaj üstüne mng'yi aradım geldik ama kapıyı açan olmadı denildi evdeydik ve evde 4 kişi var dediğimde ise zil bozuktu yanıtını aldım. bu arada ikinci mesajdan yaklaşık yarım saat önce zilimiz çalmıştı.

  16 temmuz 22:22 16 temmuz 22:23

  58. geçen haftalarda internet üzerinden verdiğim bir siparişi alenen iç edip, işin peşini bırakmadığımı gördükleri zaman getirip kuzu kuzu teslim eden bir firma.

  kargoyu beklediğim akşam ürünü aldığım yerden zınk diye mesaj geldi siparişiniz teslim edilmiştir diye. eve gelen giden yok. aradım şubeyi tabii ki açmıyorlar, zahmet edip açarlasa da konuşmadan suratıma kapatıyorlar. gittim genel merkez midir nedir onu aradım. ayrıntılı bir şikayet kaydı oluşturdum sanırım her şeyi dakikasıyla birlikte anlatınca ciddiye aldılar bir mail gönderdiler kaybolan kargomun faturasını ve dilekçemi eklememi istediler. hangi mesaj hangi gün saat kaçta geldi hepsini dakikasına kadar yazdım. ya gönderim ya da zararımın tazmini dedim. sonraki gün kapı çaldı açar açmaz kurye paketi önüme attı ve asansöre bindiği gibi gözden kayboldu. ne bir imza ne başka bir şey yok. öylece atıp gitti.

  ben merak ediyorum bu kuryeler teslim edilmediği halde "teslim edilmiştir" diye sisteme bilgi girebilecek kadar neye ya da kime güveniyorlar? nasıl insanlar çalıştırıyorsunuz? ya da merak ediyorum kargonun üstüne zimmetlendiği kurye bunun için herhangi bir hesap verdi mi?

  sorunumu hızlıca çözseler de kuryelerini doğru düzgün seçememelerinden ya da eğitim verememelerinden ötürü bir daha zinhar kullanmayacağım kargo şirketi.

  29 haziran 19:59