sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (53)
 • medya (0)

53. Bugün babamı verem eden kargo şirketi. Neymiş efendim bizim adresi karşı taraf eksik yazmışmış. O yüzden bize gelmiyormuş kaç gündür. üstelik birde hızlı kargo ile gelecekti. Babam bugün kargo şubesine gitti ve konuştu. Bildiğiniz üzere iki adres yazıyor açık adresimiz var yani artı telefon numarası ile ulaşabilirler. Sırf oturduğumuz mahalle merkezle ters düştüğü için çoğu kargo şirketiyle bu durumu yaşıyoruz ve babam her seferinde deliriyor. Kargocu olmaktan mutlu değilsen yapma bu işi niye bizi paketlerimizden mahrum ediyorsun kardeşim.

dün 17:10

52. internetten birkaç siparişim vardı, kargo şirketi mng olduğu için biraz tedirgin olarak verdim siparişi ama beğendiğim için almak zorunda kaldım kargo şirketine rağmen. daha öncesinde de ne zaman mng ile gelecek olsa kargolarım birkaç kez daha yaşadım aynı durumu, eve getirmiyorlar üstelik insanı aptal yerine koyuyorlar. hemen taze yaşadığım olaydan bahsetmek istiyorum, siparişlerim kargoya verildiği 2 günden beri hep takip ettim bu sabah duruma baktığımda dağıtımda görünüyordu ve bütün gün evden çıkmadım hatta duş almak için kargo gelsin akşama doğru alırım dedim. az önce telefonuma mesaj geldi;

 ‘’kargonuz adresinize getirilmiştir, bulunamadığınızdan şubemizde beklemekte olup, yarın almanız rica olunur.’’

aşırı sinirlendim, bu nasıl bir yalan nasıl bir hizmet kalitesi? madem dağıtıcılarınız için adrese getirmek zor geliyor neden kargoculuk hizmetini yapıyorsunuz? evime de araçla 5 dakika uzaklıkta bu arada şubeleri. acilen kargo hizmetini bırakıp kapatmaları gereken işletme, şikayette bulunacağım bu sefer sırf insanları kandırma niyetinde bulundukları için. 

7 aralık 16:27 7 aralık 16:28

51. Nefret edilesi çalışanları var. Çok sık internetten alışveriş yapıyorum ve haliyle iadelerim de oluyor. Mng çalışanı gelince geriliyorum resmen. En son (gizlinot: yazlık evde) "siz daha gitmediniz mi?" dedi. Bu nedir arkadaş? Sana ne ki?

27 kasım 23:19


50. Evime 200 metre uzaklıkta bir mng şubesi var. Son 4 senedir bir kere bile kapıda teslim edemediler. Her seferinde kendim gidip aldım. Telefonları açmazlar, çalışanlar sizin yanınızda her turlu gevşek şakalaşmayı yapar, gelen ürünü dağıtıma çıkarmadan iade bölümüne koyarlar sonra da 'olur öyle arada' diye cevap verirler. Sloganları şöyle olmalı;

Mng kargo, biz daha kötüsünü yapana kadar en kötüsü bu.

27 kasım 09:26

49. evime en yakın olan ve belki de bu yüzden en memnun olduğum kargo şirketi. bazı teslimatlarımı kargo dağıtımıyla ilgilenen kişiler değil de şubedeki çalışanlar bırakıyor ya da bazen dağıtıma ilk çıktıkları saatte geliyor kargom. hatta birkaç kere telefondan arayıp "evde misiniz kargonuzu getireceğiz", "kapıdayım kargonuzu getirdim" diye aradıkları oldu. zaten evde yoksam ve geri döndüyse de akşam 7'ye doğru gidip kendim alıyorum. memnuniyetleri ve şikayetleri bu yüzden şube bazında değerlendirmek gerektiğini düşünüyorum. aynı şekilde şansıma yurtiçi kargo da geldik bulamadık yapmadı bugüne kadar evime.

27 kasım 03:01

48. Ben bu kadar sorumsuz kargo firması görmedim! Cumartesi teslim şubesine gelen kargo hala şubede bekletilirken pazartesi sabahı şubeye gelen diğer kargoyu bir zahmet eve getirdiler. Diğer kargonun neden gelmediğini sorunca "elimde başka kargo bilgisi yok" diyen kuryeye olması gerektiğini söyleyip ne zaman getirebileceğini sorduğumda "yarın" diyor ve bu kargo taş çatlasın 3 dakika yürüme mesafesinde.

1. Neredeyse gelen her kargoyu şubeden kendim alacaksam siz neden oradasınız?

2. Çoğu insan şikayetçiyse siz neyin dağıtımını yapıyorsunuz, hayali ürünleri mi dağıtıma çıkarıyorsunuz?

3. Telefonla arayınca önce çalan telefon sonraki her aramada neden meşgule düşüyor?

4. Madem açmayacaksınız o telefon neyin ses kaydını "güvenlik gereği" kayıt ediyor?

5. Pazartesi gelen kargo gün içinde elime ulaşıyor da cumartesi günü teslim aldığınız kargo şubede nöbet mi tutuyor?

Her teslimat sürecinde illallah dedirtip yaka silktiren kargo firmaları sıralamasında birincisiniz.

26 kasım 17:14 26 kasım 17:15

47. oğlunun tedavi masrafları için kimseden para istemeden, tamamen kendi yaptığı ürettiği şeyleri satan bir annenin kargosunu iletmemiş olan firma. ben de soru cevapta gördüm olayı. (link: https://twitter.com/smrasnmez/status/1061989258171441153 ilgili tweet) semra hanım aldığı bir siparişi kargoladıktan sonra teslim alacak kişiye kargonuz geldi mesajı çok geç ulaşmış ve bu süre zarfında kargo göndericiye geri dönmüş. yahu bu bir kargo firması, işleri bu. parasını alıyorlarsa kargoyu ulaştırmak zorundalar. her şeyin ötesinde bu annenin derdi zaten başından aşkınken sizin sorumsuzluğunuzdan ötürü canı sıkılmamalı.

böylece boykot ettiğim firmalara bir yenisi daha eklenmiş oldu. aras kargo'yla birlikte ikinci olarak sen de gözümde bittin mng kargo.

edit: ekleme

13 kasım 01:04 13 kasım 01:31


46. Kullandığım en en en kötü kargo firması. Güvenlikli sitede oturuyorum, güvenlikten girip kapımı calmayı dahi beceremeyen bunun üzerine evde olmama rağmen sizi evde bulamadık smsi gönderen tek haneli iqlu çalışanlara ve kuryelere sahip firma. 5 gündür müşteri hizmetleriyle ugrasıyorum, beni yalancılıkla suçladılar, telefonu yuzume kapadılar. Şikayet kaydı oluşturmama ve bölge müdürlüğüyle görüşmeme rağmen yine de evine getirmedler. Bir daha asla kullanmam, siz de kullanmayın böyle berbat böyle beceriksiz kargo firması olmaz olsun. 

9 kasım 02:09

45. annemin trendyoldan benim ise amazondan siparişlerimi zamanında getiren firma fakat aklıma takılan şey şu, hiçbir imza veya tc almıyorlar. annem ben annesiyim diyerek benim kargomu direk aldı hiçbir şeyini vermeden. işin adabına uygun yapılması görüşündeyim evet büyük ihtimalle verilen adres doğru ve benim annem teslim alıyor fakat senin gene de o imzayı ve tcyi alman gerekli.

12 ekim 15:24

44. Bugün sinirlerimi bir kez daha zıplatmayı basarmıș kargo firması.

Dün dağıtıma çıkan paketim bütün gün evde olmama rağmen gelmedi. Bu sabah baktığımda teslim edilemediği için şubede bekliyor görünüyordu paket. Mecbur 2 3 km yol yürümeyi göze alıp gittim. Çalışanlar işlerini olabildiğince yavaş, muhabbetlerini olabildiğince hızlı yapıyorlardı. Yarım saat şubenin içinde bana sıra gelsin diye bekledim. Sıra geldi bu sefer de paketimi bulamadılar. Uzun uğraşlar sonucu paketimi teslim almayı başardım. Ve dün neden teslim edilmediğine dair hiçbir bilgi alamadım. Süre yemediğinde ertesi gün tekrar dağıtıma çıkıyor ve bu takip sisteminde belirtiliyor. Evde bulamadılar desem mümkün değil. Yıldım bu kargo şirketlerinden. Hepsi aynı lacivert artık bi farkları kalmadı.

11 ekim 21:29