sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (52)
 • medya (0)

52. herhangi bir şey alacaksam kargo şirketi mng mi diye bakıyorum. eğer mng ise derhal vazgeçiyorum, ürün ne kadar ucuz olursa olsun. o kadar diyeyim ben size

22 nisan 02:51

51. Şimdi size bir olay anlatacağım

Trendyoldan aldığım iki temizleyici hasarlı çıktı neyse ben de trendyol appden iade isteğimi yaptım tek yapmam gereken kargoyu aynı şekilde mng kargo şubesine götürmekti

ürünleri ve fişi poşete aynen sardım aldım gittim mng kargoya. Kadın beni gördü güldü (Daha önceki gün şubeden almıştım bir de ellerimle) sanki çok komik bir şeymiş gibi dedim trendyoldan aldığım ürünler hasarlı çıktı iade etmek istiyorum neyse orada bantladı yeniden poşete koydu sonra dedi ki 36tl90 kuruş kargo ücreti. ben şok yaşadım ağlayacaktım resmen dedim ben madurum zaten hem ürünleri alamayacağım hem de üstüne para mı vereceğim kadın ama karşı taraf ödemiyor dedi.

bu arada da bir kadın geldi o da iade yapacakmış iade kodum şu deyince benim de aklıma iade kodum olduğu geldi. telefondan bakacaktım hiç internetim yoktu wi fi'ye baktım mng kargo vardı dedim ki kadına benim de iade numaram var fakat internetim olmadığı için bakamıyorum buranın wi fi si var mı acaba kadın direkt yok dedi pazartesi günü gelin dedi beni o kadar hasarlı ürünlerle buraya kadar birdaha getirtip zahmet ettirmemek için şifreyi versen ne olur sanki orada yatıp kalkacağım bir daha ölsem gitmem oraya zaten.

Sabır dedim ve çıktım şubeden internet kafe buldum açış ücreti 2 tl'ydi biraz oyun oynadım sonra geri gittim şubeye bu sefer olması gerektiği gibi ücretsiz gönderdi.

Ya hadi ben unuttum trendyolun iade numarası verdiğini sen bunu bilmiyor musun 36.90 dedikten sonra dedim bir de trendyol bana götürün dedi vs diye. Bunu geçtim iade kodum vardı dediğimde iki saniyeliğine wi fi şifresi vermek yerine beni elimde ki iki hasarlı ürünle o kadar yol ve zaman kaybı yapıp yeniden getirtmeyi seçti.

Ben böyle davranmasam 36.90 tl ödeyecektim belki de iade talebim kabul edilmeyip geri gönderilecekti ondan sonra da o kadar zaman yol kaybı ile pazartesi günü gidecektim sırf kadının işini bilmemesi yüzünden, asla yardımcı olmuyorlar ben kendime daha çok yardım ettim.

Özet:Çalışanlarının o masasa oturmaktan beyninin eridiğini düşündüğüm kargo firması.

21 nisan 11:16

50. bu kargo şirketi kadar kötü bir şirket görmedim. ilk olarak trendyoldan aldığım bir ürünü tarafıma teslim edildi gösterip, bir apartmana bırakmıştı ve orda oturan biri tarafından bana ulaştırıldı. diyelim ki o kişi getirmedi,(gizlinot: getirmek gibi bir yükümlülüğüde yok apartmana bırakıp gitmişler, tamamen getiren kişinin hassasiyetinden elime ulaştı.) sözde almamış olduğum bir ürüne para vermiş olucaktım. ikincisi ise bugün yaşandı, bütün gün evde olmama rağmen, evde bulunamadığından şubeden alınması gerekli gibi bir mesaj atmışlar, sonra aranıp konuşulduğunda (gizlinot: zil çalınmadığı, bütün gün evde olduğumuzu vs.) daire numarası yazmadığı gibi söylemlerde bulundular ama bu tamamen yalan, sistemde adres eksiksiz, satıcıda adresi doğru yazdığını belirti. sırf kargo ağır olduğundan evde yoktunuz bahanesine sığınıyorlar bundan sonra alacağım ürünlerde mng kargo ile gönderim yapmamalarına dikkat edicem 

20 mart 20:34 20 mart 23:14

49. internetten birkaç siparişim vardı, kargo şirketi mng olduğu için biraz tedirgin olarak verdim siparişi ama beğendiğim için almak zorunda kaldım kargo şirketine rağmen. daha öncesinde de ne zaman mng ile gelecek olsa kargolarım birkaç kez daha yaşadım aynı durumu, eve getirmiyorlar üstelik insanı aptal yerine koyuyorlar. hemen taze yaşadığım olaydan bahsetmek istiyorum, siparişlerim kargoya verildiği 2 günden beri hep takip ettim bu sabah duruma baktığımda dağıtımda görünüyordu ve bütün gün evden çıkmadım hatta duş almak için kargo gelsin akşama doğru alırım dedim. az önce telefonuma mesaj geldi;

 ‘’kargonuz adresinize getirilmiştir, bulunamadığınızdan şubemizde beklemekte olup, yarın almanız rica olunur.’’

aşırı sinirlendim, bu nasıl bir yalan nasıl bir hizmet kalitesi? madem dağıtıcılarınız için adrese getirmek zor geliyor neden kargoculuk hizmetini yapıyorsunuz? evime de araçla 5 dakika uzaklıkta bu arada şubeleri. acilen kargo hizmetini bırakıp kapatmaları gereken işletme, şikayette bulunacağım bu sefer sırf insanları kandırma niyetinde bulundukları için. 

7 aralık 2018 16:27 7 aralık 2018 16:28

48. Nefret edilesi çalışanları var. Çok sık internetten alışveriş yapıyorum ve haliyle iadelerim de oluyor. Mng çalışanı gelince geriliyorum resmen. En son (gizlinot: yazlık evde) "siz daha gitmediniz mi?" dedi. Bu nedir arkadaş? Sana ne ki?

27 kasım 2018 23:19

47. Evime 200 metre uzaklıkta bir mng şubesi var. Son 4 senedir bir kere bile kapıda teslim edemediler. Her seferinde kendim gidip aldım. Telefonları açmazlar, çalışanlar sizin yanınızda her turlu gevşek şakalaşmayı yapar, gelen ürünü dağıtıma çıkarmadan iade bölümüne koyarlar sonra da 'olur öyle arada' diye cevap verirler. Sloganları şöyle olmalı;

Mng kargo, biz daha kötüsünü yapana kadar en kötüsü bu.

27 kasım 2018 09:26

46. evime en yakın olan ve belki de bu yüzden en memnun olduğum kargo şirketi. bazı teslimatlarımı kargo dağıtımıyla ilgilenen kişiler değil de şubedeki çalışanlar bırakıyor ya da bazen dağıtıma ilk çıktıkları saatte geliyor kargom. hatta birkaç kere telefondan arayıp "evde misiniz kargonuzu getireceğiz", "kapıdayım kargonuzu getirdim" diye aradıkları oldu. zaten evde yoksam ve geri döndüyse de akşam 7'ye doğru gidip kendim alıyorum. memnuniyetleri ve şikayetleri bu yüzden şube bazında değerlendirmek gerektiğini düşünüyorum. aynı şekilde şansıma yurtiçi kargo da geldik bulamadık yapmadı bugüne kadar evime.

27 kasım 2018 03:01

45. Ben bu kadar sorumsuz kargo firması görmedim! Cumartesi teslim şubesine gelen kargo hala şubede bekletilirken pazartesi sabahı şubeye gelen diğer kargoyu bir zahmet eve getirdiler. Diğer kargonun neden gelmediğini sorunca "elimde başka kargo bilgisi yok" diyen kuryeye olması gerektiğini söyleyip ne zaman getirebileceğini sorduğumda "yarın" diyor ve bu kargo taş çatlasın 3 dakika yürüme mesafesinde.

1. Neredeyse gelen her kargoyu şubeden kendim alacaksam siz neden oradasınız?

2. Çoğu insan şikayetçiyse siz neyin dağıtımını yapıyorsunuz, hayali ürünleri mi dağıtıma çıkarıyorsunuz?

3. Telefonla arayınca önce çalan telefon sonraki her aramada neden meşgule düşüyor?

4. Madem açmayacaksınız o telefon neyin ses kaydını "güvenlik gereği" kayıt ediyor?

5. Pazartesi gelen kargo gün içinde elime ulaşıyor da cumartesi günü teslim aldığınız kargo şubede nöbet mi tutuyor?

Her teslimat sürecinde illallah dedirtip yaka silktiren kargo firmaları sıralamasında birincisiniz.

26 kasım 2018 17:14 26 kasım 2018 17:15

44. oğlunun tedavi masrafları için kimseden para istemeden, tamamen kendi yaptığı ürettiği şeyleri satan bir annenin kargosunu iletmemiş olan firma. ben de soru cevapta gördüm olayı. (link: https://twitter.com/smrasnmez/status/1061989258171441153 ilgili tweet) semra hanım aldığı bir siparişi kargoladıktan sonra teslim alacak kişiye kargonuz geldi mesajı çok geç ulaşmış ve bu süre zarfında kargo göndericiye geri dönmüş. yahu bu bir kargo firması, işleri bu. parasını alıyorlarsa kargoyu ulaştırmak zorundalar. her şeyin ötesinde bu annenin derdi zaten başından aşkınken sizin sorumsuzluğunuzdan ötürü canı sıkılmamalı.

böylece boykot ettiğim firmalara bir yenisi daha eklenmiş oldu. aras kargo'yla birlikte ikinci olarak sen de gözümde bittin mng kargo.

edit: ekleme

13 kasım 2018 01:04 13 kasım 2018 01:31

43. Kullandığım en en en kötü kargo firması. Güvenlikli sitede oturuyorum, güvenlikten girip kapımı calmayı dahi beceremeyen bunun üzerine evde olmama rağmen sizi evde bulamadık smsi gönderen tek haneli iqlu çalışanlara ve kuryelere sahip firma. 5 gündür müşteri hizmetleriyle ugrasıyorum, beni yalancılıkla suçladılar, telefonu yuzume kapadılar. Şikayet kaydı oluşturmama ve bölge müdürlüğüyle görüşmeme rağmen yine de evine getirmedler. Bir daha asla kullanmam, siz de kullanmayın böyle berbat böyle beceriksiz kargo firması olmaz olsun. 

9 kasım 2018 02:09