girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (18)
  • medya (0)

18. bir blogger hakkında girdi yazacağımı hiç düşünmezdim ama kendisinin çifte standardı biraz sinir bozucu olmaya başladı. öncelikle biliyorsunuz ki kendisi moda dünyasında bir şeylerden "esinlenmiş" ünlüleri, fotoğrafları ve kıyafetleri yakalamasıyla sürekli övünür ve gözünden hiçbir şey kaçmaz(!) dün #loveit diyerek paylaştığı serenaylı magnum haz klibi bariz gucci'nin 24hrace adlı 2016 promosyonundan çakma. magnum yiyen mankenin şehirde kaykayının üstünde yaptığı hareketler, gucci (link: https://hypebae.com/2016/7/ko-hyojoo-gucci-24-hour-ace-video reklamındaki) long-boarduyla sokaklarda dans eden ko hyojoo'nun kopyası; sadece kıyafetler farklı. asıl can alıcı nokta ise, ben zamanında pelin kaya'nın gucci'nin bu reklamını paylaştığını hatırlıyorum. şimdi sesini çıkarmamasının nedeni düşündüğü kadar iyi bir moda takipçisi olmadığından mı yoksa serenay var diye mi?

22 haziran 23:03 22 haziran 23:06

17. Modadan bir tek kendisinin anladığını düşünen moda bloggerı. Geçenlerde hazal kaya ve büşra develi’nin basic bir tişört ve kot pantolon ile olan kombinlerini paylaştı ve çok beğendiğini söyledi. Bugünlerde bir çok kombin aynı şekilde paylaşılıyor ama sanki kendisinden düşüncesini çalmışcasına sayfaları hikayesinde “niye adımı yazmıyorsunuz” diyerek paylaşıyor. Bence gerçekten komik. Şuan trend olan basic tişört ve kot kombinini iyi bir şekilde kombinlersen zaten şıksın. Bu senin keşfettiğin veya harika moda görüşün ile ilgili birşey değil. Ne bahsedilen ünlüleri sen giydirdin ne de fotoğraflarını medyaya sen servis ettin. İlk önce bu ayrımı yapması gerek. 

23 mart 18:52

16. hayatımda bu kadar varoş bir kullanıcı adı daha duymamıştım.

22 mart 13:11


15. yorumlayacak bilgisi olmadığı zaman, bir kıyafeti değerlendiremeyeceği zaman takipçilerine soruyor, siz yorumlayın #pelinsoruyor diye. yani çoğu zaman asdasd. madem modadan anlamıyorsun, ne demeye moda bloggerlığı yapıyorsun bebişim? ayrıca bir önceki entryde yazan couture ü çok seviyorum demesine haykırarak güldüm, ilahi kız.

22 mart 13:07

14. modadan anlamayan moda bloggerıdır. bizim okula geldiği zaman tanışmıştım birazcık laflamıştık. beğendiği koleksiyonları ve tasarımcıları sorduğumda ''ay ben couture'ü çok seviyorum'' cevabını aldığım an mekandan uzaklaşmak istedim sjdhsjkdjk. blogların patladığı 2008 yılında lisede olduğum için bu yaşadıklarım reva mı diyip hayatı sorgulamıştım. :( daha sonrasında arzu kaprol'le muhabbet edip modumu yükseltmiştim bana çok değerli tavsiyeler vermişti sağolsun.

ahbap çavuş ilişkisiyle moda yazılmıyor tatlım. e! entertainment bunu her kırmızı halıda yapıyor her defasında dalga konusu oluyor. kimliği gizli diye cemiyet hayatındaki kadınlara giydirdi öyle sevildi hatta davalarla bile uğraştı ama açığa çıktıktan sonra hepsinin kankası oldu. çapı yetse ny times'ın moda direktörü vanessa friedman'ı örnek almasını söyleyeceğim ama o vizyon nerdeee.

22 mart 02:18

13. bu kadını ciddiye almayı bella hadid'e body shaming yaptığı zaman bıraktım.

herkes eleştiri yapabilir ama "böykkk vücudu irençç, selülitli yhaa, herkes girer vs'ye arthık" demek ayrı "herkesin kusurları olabilir, vs melekleri bile selülitli olabiliyor" demek ayrı.

bu kadar insan eleştiren birinin de kendisinin kusursuz olması gerek diye düşünüyorum sevgili moda ve sosyete kişisi.

sen bile eleştirmen olduysan herkes olur diyelim ya da senin anladığın tarzda.

not:ağır şeyma subaşı yağcısıdır, herkese b*k atar, o yapınca "ilham aldı" olur.

22 mart 00:41

12. Feyza aktan nikahında, Aslı enver’in İstanbullu gelin’de giydiği elbisenin aynısını giymiş. Bunu ilk fark eden o olmuş. -haber değeri var mı gerçekten?- 

Gazetelerde bu haber yer alınca kaynak göstermediler diye kınadı hep :d 

22 mart 00:29


11. O da meslektaşları(?) gibi yancıdır. Sevdiği ünlüler düz beyaz tişört giyse "ne yapsa yakışıyor, çok tarz" der, sevmediği kişilere ise dalgalar, laf sokmalar gırla gider. Şeyma subaşı, serenay sarıkaya, yasemin özilhan ve birkaç tane daha ünlünün dokunulmazlığı var mesela. Bariz rüküş de olsalar, taklit de yapsalar fark etmez, mutlaka över.

22 mart 00:18 22 mart 12:32

10. Kendisi ciddi anlamda obezite eğilimliyken bella hadidin taş vücuduna laf atması epey güldürmüştür Rüzgar nere eserse cüsselerinden, konuşmaya değmeyecek bir sosyete yancısı kızcağız. Seyma seni kurtarmaz bacım aklını başına al bu kadar yalakalık bünyeye zarar. Bir gün seymayı "ya bi kız vardı acunun eski karısı, kimdi o" diye hatırlayacağız seni ise kimse hatırlamayacak

11 aralık 2017 19:35

9. -Hahah beni instagramdan engellemiş hahah-

Ablacım seni takip bile etmiyordum, arada keşfetime düşen alelade bir moda sayfasıydın. neye kinlendin acaba bi tek onu merak ettim sjshsj

11 aralık 2017 15:07