yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (34)
  • medya (2)

  34. Bu entryyi yazmak mayın tarlasında yürümek gibi, kelimeleri özenle seçmem gerekti. Ben muhafazakar bir insan değilim, bedenimle de barışık bir insan denebilirim, giyimim ise genel çevre tarafından beğenilir ama cesur bulunur. Koca bir ama, şuan satılan, moda olan kıyafetlerin ne moda, ne konfor ne de cesurlukla oluru yok. Kadın bedenini çok seviyorum, giyenleri görmekten keyif bile alabilirim ama ben bedenimi bu kadar göstermek istemiyorsam ya da biraz daha örten kıyafet giymek istiyorsam, benim de seçeneğim olsa fena olmaz mı? Yok her şeyden, her yerden, her köşeden bir pencere, bir yuvarlak. Bir ara da şifon modaydı içimi göstermeyen sweatshirt bile yoktu. Ne çektik bu modadan. Giyinmek istiyorum. Bırakın da giyinelim.

  16 nisan 18:38

  33. Moda kelimesi “hemen şimdi” anlamına gelen latince “modo” kökünden türemiş. Türkçe sözlükte, Değişiklik gereksinimi veya süslenme özentisiyle toplum yaşamına giren geçici yenilik ve Belirli bir süre etkin olan toplumsal beğeni, bir şeye karşı gösterilen aşırı düşkünlük anlamdırılmasının yanında Geçici olarak yeniliğe ve toplumsal beğeniye uygun olan anlamına da gelmekte. İtalyancada ise değişiklik gereksinmi ve geçici yenilik anlamlarını taşır.

  Tarihte moda, belirli giyim tarzları olarak anılsa da aslında üretimden tüketime her şeyi kapsamaktadır. Giydigimiz giysiden oturduğumuz eve bindiğimiz arabaya kadar her şeyde moda vardır. Modayı oluşturmak veya takip etmek temel bir ihtiyaç olmasa da yine de özgünlüğün ifadesidir.

  Bütün bunlar göz önüne alınınca, "Moda sandığımız birçok şeylerin hayatın kendi bünyesinden geldiği anlaşılır." Diyen şair ve roman yazarı Ahmet Hamdi Tanpınar, modayı en güzel anlamlandıranlardan biri olmuş.

  23 kasım 2020 07:59

  32. son zamanlarda oldukça sorguladığım algı. sosyal medya sayesinde/yüzünden bütün trendlerden hemen haberimiz oluyor. fikir ediniyoruz falan çok güzel. mesela çok güzel bir kazağım var ama asla bir şeyle uyduramıyorum. hemen açıyorum pinterest bakıyorum benzer şeyler nasıl kombinlenmiş. bu seviyede bırakılırsa güzel fakat etraf aynı insanlarla dolmadı mı sizce de? sadece giyim için demiyorum ev dekorasyonu da aynı şekilde. evlerin ruhu olmalı bence. ama nereye baksam o aşırı trend soğuk renklerle döşenmiş evler. ne modaysa hemen üstüne geçiren insanlar... her şeyimiz aynı olmaya başladı, giderek çeşitlenmek gerekirken tektipleşiyoruz sanki.

  21 kasım 2017 17:23


  31. Geride bırakılan sene en az hangi renk ve kumaş türü satıldıysa bir sonraki sene o moda oluyor.tamamen pazarlama ve satış planlamasından kaynaklanan bir durum çok ciddiye almamak gerek.

  12 aralık 2016 19:37

  30. 90'larda memelerin sarkmasına, 2000'lerde simitlerin çıkmasına sebep olan şeydir.

  90'larda şimdiki gibi bir ince askı, gecelik elbise, straplez, omuz dekoltesi, sutyensiz gezme modası vardı. ünlülerin fotoğraflarına bakın, sutyen giymeden ödül törenlerine falan gitmişler. o zaman askısız sutyen de yoktu(ki olsa ne yazar, askısız sutyenin sağlayacağı destek nedir ki?), o nefret ettiğiniz şeffaf askılar belki de bazı memeleri sarkmaktan kurtardı sjafdf

  2000'lerde hepimizin bildiği aşırı düşük bel pantolon modası sebebiyle gelişme çağındaki kızlar olarak hepimizin beli/basen bölgesinde deformasyonlar oldu.

  O yüzden trendleri uygularken dikkat edin gençler. sutyeninize, belinize sahip çıkın. çocuk/ergen yaşlarda da göbeğinizi açmayın. sonra en ufak bir hava temasında üşüten nazlı bir göbüşe sahip olursunuz, true story.

  29 nisan 2016 08:18

  29. (link: http://minimalistyasam.com/sonsarilis/ kapitalist modaya son sarılış)

  17 mart 2016 22:10

  28. Benim kendisinden anladığım (link: http://www.suslusozluk.net/gorseller/6131_3345_1455969474_3a8158.jpg şöyle) bir şeydir.

  20 şubat 2016 14:58


  27. olmayacak şeyi olduran trendler bütünü.

  geçen gün starbucks'ta bir kız gördüm. konuşmasından ve anlattığı şeylerden üniversiteden yeni mezun olmuş falan olabileceğini çıkardım. üzerindekileri anlatıyorum, duygu Özaslan'ın bir seviye üstünü düşünün. bol, yuvarlak yaka, siyah, yarım kollu erkek t-shirt'ü üzerine bol duran ve paçalara doğru daralan cropped, kumaş, yüksek bel ve ütü izli bir pantolon. altta kolej ayakkabıları ve pantolonun kapatamadığı kısımdan görünen çizgili çoraplar. saçlar küt, takılar minimalist. "ben çok havalıyım" gibi bir yürüyüşü vardı ama kostüm gibi duruyordu be sözlük. insanları giydikleri için eleştirmem ama trendy olmak için fazla çabalamak...

  daha 3-5 sene önce 90'ların başında çekilmiş bir diziyi izlerken "allaam bu kimseye yakışmayan küt saçlar, bol kumaş erkek pantolonları, camel rengi biçimsiz ve aşırı uzun paltolar ne? moda nasıl da kör ediyor insanları" demiştim. hepsi geri geldi.

  bendeniz saçı pişmanlıktır deyip gidiyorum djfgd

  4 şubat 2016 17:56

  26. ara sıra bim'e gelen kozmetik markası. rujlarını almıştım fiyatlarına göre hiç fena değillerdi. (gizlinot: 3.5tl) mat değiller ama görsellere eklediğim (link: http://www.suslusozluk.net/g/bim%27de-sat%C4%B1lan-kozmetik-%C3%BCr%C3%BCnler/8833/ swatch) kadar pırıltılı da değiller.

  31 ocak 2016 14:43

  25. Son zamanlarda şöyle düşünüyorum; sene içinde trend olan şeyleri aldığımda onları sadece o sene giyiyorum ve bir dahaki sene onlar demode oluyor. Mesela bir ara şu adidas yeşil eşofman, allahım akımdı resmen, giymeyeni dövüyorlardı. Ben de beğeniyordum ama şu an çok çirkin geliyor. Ya da kürk yelek, ilk çıktığında bayılmıştım şimdi ise itici geliyor. Bunun gibi şeyler. O yüzden artık moda olan şeyleri almak değil de daha sade, zamansız parçalar (gizlinot: bu kelimeyi kullanmasam çatlardım ) seçmeye çalışıyorum. Mesela kot, evet her zaman giyilir ama ne bileyim aşırı yırtılmış kotlar, evet giyilir ama demode oldukları zamanlar gelecek diye düşünüyorum. Öyle yani dünyayı kurtardım yine ohhhhhhh. Hadi yine iyisiniz.

  31 ocak 2016 13:43 ed.31 ocak 2016 19:22