yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (27)
  • medya (2)

  1. çocuk "youtuber"lardan biri daha...

  gözaltına kapatıcı sürmek isterken gözüne sokan ve gözü yanan kızcağıza göre bu kızcağız daha aklı başında görünüyor ama önceden de dediğim gibi, internet bu yaştaki çocuklar için güvenli değil. bir 10 sene sonra umarım pişman olmazlar. hadi biz de çocukken düşünmeden etmeden saçma şeyler yapıyorduk ama yüzlerce-binlerce insan görmüyordu en azından ve kayıt edilmiyordu...

  bu çocuk youtuberların anne-babaları da çok rahatlar herhalde... hani mahallede çocuklarını sokağa salıp saatlerce çocuk ne yapar ne eder umru olmayan anneler gibiler benim gözümde.. sadece çocuğuna tablet-kamera alan kendilerini "modern" diye adlandıran ebeveynler işte...

  15 ağustos 2014 21:22 15 ağustos 2014 21:25

  2. Biri bu kıza daha çocuk olduğunu hatırlatmalı. Ne işin var kızım senin makyaj etkinliğinde sen gir çocuk parkında oyun oyna. Anası babası da nasıl izin veriyorsa o videolara tövbe tövbe .

  15 ağustos 2014 23:04

  3. ne yalan söyleyeyim belki kızacaksınız ama hakkında başlık açılmasını bile doğru bulmuyorum, o daha çocuk bizim burada yaptığımız minicik olumsuz bir eleştiriden bile çok fazla etkilenip ergenlikte olduğu için depresyona girebilir ya da karakter gelişimini olumsuz etkileyebilir.

  ya da birisi ya da birileri kötü amaçlar taşımadan da olsa hakkında sert bir şey yazar belki o yazıyla olayın psikolojisine girer çok yükleniriz, bakınız çok değerli ve olgun sayılacak yaşta olan tanrıçamız :D(bkz: )ayşe çakar) bile dertlerden dertlere transit geçiş yaptıysa, bu kızı olumsuz eleştiriler nasıl etkiler düşünmek bile istemiyorum.

  tasvip ediyor muyum dersiniz yaptığı şeyi hayır, en azından makyajlarını hayır çünkü aslında aklı başında bir kızcağıza benziyor, keşke makyaj kısmına girmeseydi.

  yazdığımız yorumları da kendinden önce ailesinin görmesini umut ediyorum, ilk önce onlar görsünler ki belki üstüne gitmek istemediler, belki kıramadılar ya da yanlış olduğunun farkına varamadılar, burada dışarıdan bir gözle bakıldığında olayın nasıl görüldüğünü farketsinler.

  son olarak sevgili (yazar: )emineizm) e açtığı başlık için, gerekli-gereksiz-doğru-yanlış demek bana düşmez, ayrıca haklı da lütfen yanlış anlamasın. ben sadece bazen çok hassas oluyorum ve fazla empati yapıyorum.içime de bir anneanne kaçabiliyor :D

  16 ağustos 2014 00:05 16 ağustos 2014 00:38

  4. Analar babalar nelerle meşgul ki hayatlarının odak noktası olması gereken evlatlarını bu denli başıboş bırakıyorlar. Ben ortaokula başladığımda niveanın dudak kremini aldırabildim diye mutluluktan havalara falan uçmuştum. Bizimkiler mi çok geri kafalıydı bunlar mı çok "modern" anlayabilmiş değilim. Ama ben bile üzülüyorum bu yaştaki çocukları böyle görünce. Çocuğun tabii ki bir kabahati yok ebeveynler sorumsuz ve umarsız. Vakit geç olmadan akılları başlarına gelir umarım

  16 ağustos 2014 00:30

  5. Muhtemelen yaşıtları arasında en başarıya ulaşan ve kendi yaşındakileri en etkileyen vlogger. Küçücük kız. Çok eleştiri alıyor biliyorum yaşı hakkında, ben de eleştiriyorum evet bu iş, bu yaşta yapılmamalı.

  Ben bir öğretmenim ve cidden küçük çocukları kamera karşısına geçmiş büyüklerine özendiği her kelimesinden belli bir şekilde makyaj ürünlerini tanıtırken izlemek istemiyorum, ya da makyaj yaparken. Suratının erkenden kırışması falan umrumda değil. Bir çocuk bunu yapmamalı, buna ihtiyaç duymamalı, bunu bir gereklilik olarak görmemeli. Ama ne yazık ki çocukları bilgisayar ve televizyon karşısında oturtmayı maharet sayan anne babaların eseri... Ama onlara da hak veriyorum az çok zira bayram ziyaretlerinde kaçırılan küçük çocuklar falan derken her ebeveyn çocuğunu dışarıya salmaya korkar oldu. Yazık.

  Ben bu yaşta fondöteni de pudrayı da bilirdim ama kullanmazdım. Hem benim cildim inanılmaz sorunluydu ama yine de kullanmadım. Neden? Çünkü kabul edelim makyajın bir yaşı var. Küçük kızlarım, çocuklarım artık bunu yapmayın. İleride işe giderken göz kapalı makyaj yapmak zorunda kaldığınızda yük gibi gelecek zaten bu size. Bari şimdiden dışarıda vakit geçirin, bari şimdi kitap okuyun, bari şimdi arkadaş edinin.

  16 ağustos 2014 01:02

  6. allahım bunun rehber öğretmeni/psikolojik danışmanı olsam nasıl konuşurum acaba, nasıl bir danışma süreci olurdu diye merak ettiğim küçük kız...

  16 ağustos 2014 01:08

  7. Burda gördüm cidden içim acıdı. Kaç yaşında bu kızcağız? Bu nasıl bir annelik? o kadar kimyasala maruz kalırken nasıl büyüyecek nasıl gelişecek bu çocuk? Nasıl sağlıklı olacak? Ilerde daha neler yapmak isteyecek? Yazık.

  16 ağustos 2014 02:48

  8. 'Ah kizim cok kucuksun cok!' demek istedigim ergencik. Korkuyorum yorum yapmaya aslinda cunku kucucuk bir bebegim var ve bunlari gordukce acaba ben nelerle karsilasacagim diye dusunmek geriyor beni.

  16 ağustos 2014 10:41

  9. şu yaştan sonra kozmetiğe iyice merak saldım diye durup durup gülen, zaman zaman şaşıran ama beni makaraya almaktan da çekinmeyen anneme göstereceğim youtuber. ona üzülmekten benim peşimi bırakır diye umuyorum.

  16 ağustos 2014 12:19

  10. youtube'daki tüm videolarını ve profil fotoğrafını silmiş.

  17 ağustos 2014 23:26